Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dotaz - MDA 2 , com port

SikiKH (7)|4.4.2005 12:09
Zdravim ,mozna kapku lama dotaz, ale jsem majitelem MDA 2 teprve par hodin. protoze predchozi majit byl stoural , tak tam mam system 2003 SE, tudiz tyto veci nemusim resit. Ale rad bych, MDA2 spojis s mim kapesnim GPS prijimacem Etrex, ale neznam zapojeni konektoru MDA, kam je seriovy port vyveden. Muzete mi nekdo poradit ? jinak na Etrex mam kabel GPS<->pc, tak predpokladam ,ze se jen GND, RX a TX zapoji NEKAM na konektor MDA 2.
Diky za radu.

ps: precetl jsem dost diskuzi ,ale ne uplne dokonce , uz existuje nejaka VELKA cestina pro 2003 SE z Ciny ? Mala mi chodi. DIK
Chong (2)|17.5.2005 18:35
Mam podobny problem, sice uz znam zapojeni konektoru, napajel jsem protikus CANON 9 na kabel k nabijecce k pda do auta - prohodil jsem RXD a TXD a zem jsem vybral jednu v konektoru, ale nemuzu rozchodit komunikaci mezi Garmionem a PDA. Nevi nekdo, jak to ma bejt zapojeny prip. nastaveny porty atd.
Chong
Šeba_oldd (1184)|17.5.2005 23:17
Domnivam se ze MDA II neumi seriovy port - neznam zatim nikoho kdo by jej rozchodil.To co jsem zatim precet v mnoha diskuzich mou domenku potvrzuje.Jinak zapojeni MDA najdes v diskuzi ZDE
SikiKH (7)|18.5.2005 11:38
[QUOTE="Šeba"]Domnivam se ze MDA II neumi seriovy port - neznam zatim nikoho kdo by jej rozchodil.To co jsem zatim precet v mnoha diskuzich mou domenku potvrzuje.Jinak zapojeni MDA najdes v diskuzi ZDE[/QUOTE]

Pravda je zcela jina :) ja to uz rozchodil.Mluvim tedy o XDA 2, coz je totez. Nekde jsem nakonec vystrachal pinouta koupil konektor. (asi vite kde a za DESNY PRACHY..ono kdyz rozesilaj kazdou kravinku pomoci Deutche post, tak i postovny je masakr).
XDA 2, samozdrejmen UMI seriovy port. Protojil sem RX (XDA) s TX (Garmin) a naopak a spojil GND. A slape to jako vino. Jen je nutne v nastaveni BEAMU vypnout ir beam (okupuje COM1 - nasel jsem na strankach PocketKimu.) . Jinac pro komunikaci seriovou s Garmin Etrexem pouzivam taky COM1 (tim vypnutim IRda se uvolnil). A na GPS jsem zatim zkousel jen PocketKim a frci to.

ps : zem jsem na konektoru pouzil tu od nabijecky. Jinak je jich tam hodne, nevim jestli jsou vsechny stejne
Šeba_oldd (1184)|18.5.2005 12:56
XDA neni totozne ty zarizeni se hardverove trosicku lisi - ale i presto jsem prekvapen ze jsi to rozchodil.Ja uz to bohuzel nemam na cem vyzkouset.
SikiKH (7)|18.5.2005 14:08
[QUOTE="Šeba"]XDA neni totozne ty zarizeni se hardverove trosicku lisi - ale i presto jsem prekvapen ze jsi to rozchodil.Ja uz to bohuzel nemam na cem vyzkouset.[/QUOTE]

Aha,to sem ani nevedel. Teprve s tim zacinam. ja myslel, ze je to stejnej hw v jinym kabate.
Ale co sem cetl i tady ci v jiny kategorii (HP) , tak se to pouziva bezne. Je to proste bezny seriovy port.

Jen je treba dat pozor na nastaveni rychlosti datove komunikace na GPS a programu ktery ma s GPS na PPC komunikovat. Klasika je 4800.
jerzy_ce4you (230)|18.5.2005 19:18
Tak tedy, sériové rozhraní chodí... sám jsem jej programoval... a
- XDA1
- XDA2
- XDA3
- MDA2
jsem ověřil. Jsou v tomto zcela kompatibilní. Jen bacha na ten zapnutej irada pro příjem.
A kabel jde v CZ koupit, nemusí se bastlit. Ale teď nevím z hlavy kde. Ale je to cca. 300-900 kč. dle dodavatele.
SikiKH (7)|19.5.2005 09:02
[QUOTE="jerzy"]Tak tedy, sériové rozhraní chodí... sám jsem jej programoval... a
- XDA1
- XDA2
- XDA3
- MDA2
jsem ověřil. Jsou v tomto zcela kompatibilní. Jen bacha na ten zapnutej irada pro příjem.
A kabel jde v CZ koupit, nemusí se bastlit. Ale teď nevím z hlavy kde. Ale je to cca. 300-900 kč. dle dodavatele.
[/QUOTE]

On se necha koupitkabel Xda < - > Etrex ? No pravda, ze sem to nasel v Anglii, za nehorazny penize. Sem si myslel ,jak levne koupim konektor na XDA 2 a ubastlim to :yes: . Az na to levne to klaplo. Nebudu jmenovat firmu, ktera jako jedina smi u nas servisovat XDA a podobne veci, vsichni ji zname. Cena pry bude 270 bez DPH ....Nahonec to bylo 340,- bez DPH + 99 bez DPH dopravne Deutche post..... Ve finale me vysel na 495,- coz mi prijde i celkem dost. :?

A pokud nekdo nejste opravdu zrucnej v pajeni mikropajkou, tak opatrne :)

Ale nakonec jsem spokojenej. Jeste original konektor na Etrexe (ne domado), ale stoji skoro 3 kila, takze by me opet vysel s dopravnym dost draho, takze domado bude muset zatim stacit. :mad:
Chong (2)|5.6.2005 13:29
Cest Praci, ja uz to ubastlil na mem Dataphone 2 a chodi to, ted si s tim uz asi tyden hraju a dovychytavam mouchy, problem v COM1 je pouze vypnout IR prijem ktery blokuje COM1 na kabelove pripojeni a trosku me zmatlo, ze RXD a RXT se nekrizi, ale zapojuje se na sebe. Pak jsem jeste mel problem se zemi. Kdyz jsem si vybral libovolnou tak pda delalo blbosti, ale pak jsem se nekde docet ze to chodi s tou zemi co je na ni zapoj. dobijecka do auta takze to mam vsechno v jednom i sdobijenim a chodi to. Chong.