Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kde nakupovat prislusenstvi

Horst Fuchs (153)|3.4.2005 22:18
Zkuseni, poradte novackum, kde se dobre (a levne :D) nakupuje.

Zejmena prislusenstvi - karty, akumulatory, pouzdra atd.
Ne vzdy jde o cenu (i kdyz ta pak zpravidla rozhoduje), tak prosim neradte jen original prodejny, ale i neznackove a e-shopy.

Zkuste sem hodit treba odkaz a zaroven i co se vam zda, ze tam maji momentalne za dobrou cenu.

Diky
Wuffi (1599)|3.4.2005 22:57
AH Mobile

Ja si tam ted objednal kozene pouzdro, folii, stylus, audio konvertor a pametovou kartu:)
Predchozi objednavka - MDA Compact - absolutni spokojenost.
Zdenek Malinsky (9781)|3.4.2005 23:14
Ultimativně nejlepší je toto, ale to učitě znáš. ;) Tak proč se tak hloupě ptáš? :sarcastic: :?
Horst Fuchs (153)|3.4.2005 23:30
To sice jo, ale do pocitacu nedelame :D :D :D :D
dort (1212)|4.4.2005 01:23
ono stačí jen maličko projít fórum a uvidíte kde kupovat a kde ne :-)

jinak AH mobile - :yes:

a pak je tu spousta dalších, ale ty už Vám nedoporučím :-(
peter.nr (501)|4.4.2005 07:25
A dodáva AH Mobile tovar aj na Slovensko?
Uni (140)|4.4.2005 08:11
A je AH Mobile svaty?
Wuffi (1599)|4.4.2005 08:58
Svaty neni ale zatim asi nejlepsi na ktere jsem narazil.
Miloš Strouhal (3997)|4.4.2005 09:29
[QUOTE="Uni"]A je AH Mobile svaty?[/QUOTE]AH mobile není, ale Milan Hruška ano..;) :D :yes: Zajeď k němu na prodejnu, a uvidíš tu "svatozář"..:)
dort (1212)|4.4.2005 13:41
[QUOTE="Uni"]A je AH Mobile svaty?[/QUOTE]

svatí nejsou, ale spokojenost 150% :-)
Wuffi (1599)|4.4.2005 13:49
Presne tak:) Proste vim ze kdyz tam prijedu, budou se mi venovat, budu si moci vse pred koupi poradne vyzkouset, ze pokud se neco pokazi tak se na me nevykaslou a nebudou tvrdit ze tu ci onu vec nemaji skladem jak to pry delaji nektere konkurencni firmy.
A co koukam do fora tak spouste lidi vyhoveli prodejem veci i v sobotu ci v dobe ve ktere vsichni krome lidi nadrzenych na nove PPC spi:)
peter.nr (501)|4.4.2005 15:41
Ja mám celkom dobrú skúsenosť s firmou Sunteq Prievidza. (www.sunteq.sk) :yes:
Kupoval som tam USB GPS. O nejaký čas sa však pokazilo a bez problémov mi vrátili peniaze. Toto nie je bežné u všetkých obchodníkov. Niektorí sa snažia využívať čo najviac max. doby určené pre reklamáciu.
Na druhej strane, priznajme si aj my - zákazníci, niekedy moc vymýšlame. :)
Horst Fuchs (153)|4.4.2005 18:07
A co treba ALZASOFT ? Prijde mi, ze jsou jedni z nejlevnejsich.
Vybral jsem si u nich 512 kartu a nikde jsem ji levneji nevidel. Akorat tam byla dneska strasna fronta, takze jsem to vzdal a nakonec ji nekoupil.
Dzejkob (286)|4.4.2005 18:26
[QUOTE="Horst Fuchs"]A co treba ALZASOFT ? Prijde mi, ze jsou jedni z nejlevnejsich.
Vybral jsem si u nich 512 kartu a nikde jsem ji levneji nevidel. Akorat tam byla dneska strasna fronta, takze jsem to vzdal a nakonec ji nekoupil.[/QUOTE]

Nevim cos videl, vyber neni spatny, ale ceny..Vetsinou najdu o dost levnejsi. Napriklad Loox 720 sem videl jinde prodavat temer o 800Kc mene :O. Ale taky sem tam kupoval treba pametovou kartu(neco se tam nekdy koupit da). Ovsem PDA bych tam teda nekupoval.
Miloš Strouhal (3997)|4.4.2005 18:30
[QUOTE="Horst Fuchs"]Akorat tam byla dneska strasna fronta, takze jsem to vzdal a nakonec ji nekoupil.[/QUOTE]No, a to je přesně důvod proč Alzasoft ne.. ;) To se ti právě v AH nestane. A navíc Alzasoft je všeobecně známý svým problematickým přístupem k reklamacím.
hybo (3107)|4.4.2005 18:47
jo, taky me ted nasrali, pred tydnem jsem jim neco psal a dnes mi volali, jestli je to jeste aktualni, tak jsem mu rekl, ze uz jsem to davno koupil a uz chci i reklamovat :D ted jsem zvedav, jak zase dopadne reklamace ;)
oltcit (1098)|4.4.2005 18:48
[QUOTE="Wuffi"]Svaty neni ale zatim asi nejlepsi na ktere jsem narazil.[/QUOTE]
Pripájam sa s dobrou skúsenosťou,objednal som si od nich Brando foliu a pri použití "neštandartných platobných kanálov" úplne bez problémov(teda až na Hybovu dovolenku,kedy sa to trošku predlžilo) :)
dort (1212)|4.4.2005 18:58
ALZASOFT - proboha to nikdy !!!!!!!

tedy pokud není Vaší zálibou hádání se a právní spory, přístup k reklamacím je u ALZASOFTu absolutně hrozné, pokud Vás mohu odradit, tak tam nic nekupujte, má zkušenost je stará 6 měsíců a reklamace základní desky pro OC trvala 4 měsíce a opravdu jsem ve finále přemýšlel zda mi těch cca 7.000 ,- stojí za ty nervy a vztek, jo a mimochodem ve finále mne chtěli odbýt aktuální cenou cca o 1.500 ,- méně než byla pořizovací :-(
peter.nr (501)|4.4.2005 20:36
[QUOTE="oltcit"]Pripájam sa s dobrou skúsenosťou,objednal som si od nich Brando foliu a pri použití "neštandartných platobných kanálov" úplne bez problémov(teda až na Hybovu dovolenku,kedy sa to trošku predlžilo) :) [/QUOTE]
Takže posielajú aj na Slovensko!:yes:
Koľko stojí poštovné? Na webe to nemajú ...
peter.nr (501)|4.4.2005 20:45
Inak, ja nakupujem väčšinou priamo od distribútorov. Majú najnižšie ceny a s reklamovaním nie je problém. Zase je pravda, že treba dlhšie hľadať, lebo žiaden nemá všetko. Problém je ale s takými "špecialitkami", ako je fólia na displej, dátový kábel, atď.
Je pravda, že každý nemôže byť predajcom PC. Ale ak má niekto záujem, vieme dohodnúť veľmi dobré ceny. Na Slovensku predáva PocketPC iba Sunteq a nie je tu prakticky žiadna konkurencia, takže snáď sa nikto nenahnevá. ;)
Wuffi (1599)|4.4.2005 23:12
Alzasoft - u mne skoncili kdyz mi pred Vanocemi pred 3 roky na mou zadost o reklamaci rekli doslova "jdete uz s tim doprdele'. Tak timhle od te doby varuju vsechny zajemce o nakup u teto spolecnosti.:no: :no: :no: :evil:
oltcit (1098)|4.4.2005 23:23
[QUOTE="peter.nr"] Na Slovensku predáva PocketPC iba Sunteq a nie je tu prakticky žiadna konkurencia, takže snáď sa nikto nenahnevá. ;) [/QUOTE]

Uff Peter to si trošku prehnal,nie:D nerob zo Slovenska banánovú republiku:D
Ja som kupoval v AVIP Prievidza a to vôbec nemaju v oficialnej ponuke PPC ako napr.Sunteq a zohnali mi Looxa rychlejšie a lepšie ako Sunteq.Tak opatrnejšie s tými uzávermi. ;)
Zdenek Malinsky (9781)|4.4.2005 23:26
[QUOTE="Wuffi"]Alzasoft - rekli doslova "jdete uz s tim doprdele'.[/QUOTE]

A mě by zajímalo, kam jsi šel? :D :D :D
Horst Fuchs (153)|5.4.2005 00:01
[QUOTE="dort"]ALZASOFT - proboha to nikdy !!!!!!!

tedy pokud není Vaší zálibou hádání se a právní spory, přístup k reklamacím je u ALZASOFTu absolutně hrozné, pokud Vás mohu odradit, tak tam nic nekupujte, má zkušenost je stará 6 měsíců a reklamace základní desky pro OC trvala 4 měsíce a opravdu jsem ve finále přemýšlel zda mi těch cca 7.000 ,- stojí za ty nervy a vztek, jo a mimochodem ve finále mne chtěli odbýt aktuální cenou cca o 1.500 ,- méně než byla pořizovací :-([/QUOTE]

Nezlobte se na me, ale chyba bude asi ve vas. Na reklamaci maji 30 dnu, pak mate narok na vymenu za nove, nebo vratit penize !
peter.nr (501)|5.4.2005 01:04
[QUOTE="oltcit"]Uff Peter to si trošku prehnal,nie:D nerob zo Slovenska banánovú republiku:D
Ja som kupoval v AVIP Prievidza a to vôbec nemaju v oficialnej ponuke PPC ako napr.Sunteq a zohnali mi Looxa rychlejšie a lepšie ako Sunteq.Tak opatrnejšie s tými uzávermi. ;) [/QUOTE]
No veď práve o tom píšem. Ja by som ti ho zohnal ešte lacnejšie, to mi ver. Oficiálne, so zárukou, na faktúru. Ide o to, že v SR to funguje takto. Nikde ti to nepredvedú, kým nezaplatíš. Lebo neexistujú maloobchody, kde by PocketPC držali na sklade. Asi sa im to neopatí. Všetko len na objednávku. Okrem Sunteq-u. Ak poznáš iný obchod, daj mi vedieť, budem rád. ;)
peter.nr (501)|5.4.2005 01:15
Nemám nič proti Slovensku ako takému, ale v mnohých smeroch tou banánovou republikou sme.
S ČR sme po rozdelení začínali z rovnakej pozície. A situácia teraz? KČ je od Sk o 30% hodnotnejšia, absolútne ceny sú v ČR nižšie a absolútne platy podstatne vyššie (takže relatívne ešte vyššie). My sa stále pasujeme do úlohy európskeho tigra, no reálne viac napreduje ČR (aj napriek navonok nestabilnej politike)...
Ešte pekných pár rôčkov potrvá, kým odídu "banány"... :(
Wuffi (1599)|5.4.2005 08:56
[QUOTE="Horst Fuchs"][QUOTE="dort"]ALZASOFT - proboha to nikdy !!!!!!!

tedy pokud není Vaší zálibou hádání se a právní spory, přístup k reklamacím je u ALZASOFTu absolutně hrozné, pokud Vás mohu odradit, tak tam nic nekupujte, má zkušenost je stará 6 měsíců a reklamace základní desky pro OC trvala 4 měsíce a opravdu jsem ve finále přemýšlel zda mi těch cca 7.000 ,- stojí za ty nervy a vztek, jo a mimochodem ve finále mne chtěli odbýt aktuální cenou cca o 1.500 ,- méně než byla pořizovací :-([/QUOTE]

Nezlobte se na me, ale chyba bude asi ve vas. Na reklamaci maji 30 dnu, pak mate narok na vymenu za nove, nebo vratit penize ![/QUOTE]

Vazne? Mno treba u mne byla chyba v tom ze mi tu vec do reklamace nechteli prijmout, ze mam prijit po Vanocich (mimochodem tehdy zacinali az 14.1., coz se mi cekat rozhodne nechtelo!!!), kdyz jsem rikal ze mi to do reklamace vzit musi, rekli "Jdete uz do prdele a neruste nas, mame predvanocni prodej!"...
Horst Fuchs (153)|5.4.2005 09:20
No to by me ten prodavac rekl jenom jednou - vytahl bych si ho zpoza toho pultiku a dal bych mu trening slusneho chovani :-)
Pak bych si nechal zavolat vedouciho a ztropil bych jim tam takovej virval, ze by radeji vsichni zakaznici odesli. Je to praxe :-D
Wuffi (1599)|5.4.2005 09:30
[QUOTE="peter.nr"]Nemám nič proti Slovensku ako takému, ale v mnohých smeroch tou banánovou republikou sme.
S ČR sme po rozdelení začínali z rovnakej pozície. A situácia teraz? KČ je od Sk o 30% hodnotnejšia, absolútne ceny sú v ČR nižšie a absolútne platy podstatne vyššie (takže relatívne ešte vyššie). My sa stále pasujeme do úlohy európskeho tigra, no reálne viac napreduje ČR (aj napriek navonok nestabilnej politike)...
Ešte pekných pár rôčkov potrvá, kým odídu "banány"... :( [/QUOTE]

Teda to jsi trosku potesil me pro-ceske vnimani, lec v realu to tak podle mne nebude:)
Mimochodem zas mate treba o hoooodne lepsi armadu:)
peter.nr (501)|5.4.2005 10:24
Aj keď sa mi to nehovorí ľahko, je to reál.
Na vojne som bol a o našej "armáde" viem svoje. Ale aj tak by som ich zrušil. Zbytočne veľa stoja a sú nám nanič.:)
oltcit (1098)|5.4.2005 10:57
To neviem :sarcastic: , a ani nebudem posudzovať:sarcastic: súčasné makroekonomické ukazovatele,až naše deti posúdia či sme robili dobre ;) ale v každom prípade máte jeden z najlepších "cihlářskych=tehlových" servrov na svete :cool:
Myslím,že bude zaradený do Zlatého fondu Unesca :)
Wuffi (1599)|5.4.2005 11:24
Oprav si prosim tu citaci...
peter.nr (501)|5.4.2005 12:20
Jedna dobrá správa!
Našiel som ďalší obchod:
NotebookShop
:yes:
dort (1212)|5.4.2005 18:59
kdo nezažil reklamace ALZASOFT, tak nepochopí, že pro ně neplatí české zákony stejně jako pro AAA Auto Praha :no:
oltcit (1098)|5.4.2005 19:32
[QUOTE="peter.nr"]Jedna dobrá správa!
Našiel som ďalší obchod:
NotebookShop
:yes: [/QUOTE]
Hurá :) ,ale mne pripadajú drahí,používam ich stránku len aby som mal prehlad dostupného tovaru,ale nakoniec to aj tak objednám od svojho dodávateľa :) alebo si dám kúpiť na e-Bay :)
peter.nr (501)|5.4.2005 20:27
Asi tak. :)
Diver (49)|26.4.2005 20:13
Uz se zacina objevovat prislusenstvi k novemu Acer n50.
TADY najdete nahradni stylusy, kabely USB host a sync, battery pack :!: , cradle.
TADY zase nabijecku do auta, kozene pouzdro, nahr.stylusy a folii.
TADY sluchatka, kabel USB host,orig.cradle, nabijecka sitova i do auta, 2 druhy pouzder, stylusy orig. a SmartAx.


Zrejme je nektere prislusenstvi stejne jako u modelu n30 a n35, takze obchodnici jen doplnili popisky :)
Rastislav_ce4you (1)|27.4.2005 16:30
[QUOTE="oltcit"][QUOTE="peter.nr"]Jedna dobrá správa!
Našiel som ďalší obchod:
NotebookShop
:yes: [/QUOTE]
Hurá :) ,ale mne pripadajú drahí,používam ich stránku len aby som mal prehlad dostupného tovaru,ale nakoniec to aj tak objednám od svojho dodávateľa :) alebo si dám kúpiť na e-Bay :) [/QUOTE]

Nie len drahý, ale prístup k zákaznikovi je katastrofa. Nehovoriac o cenách poštovného, do ktorého skrývajú aj balné, pričom uvádzajú, že balné je 0 Sk. A keď ich na to upozorníš, odpovedia, že "kvôli jednému zákaznikovi nebudú meniť obchodné podmienky". Verím, že sa trh vyčistí od týchto praktík.
oltcit (1098)|27.4.2005 16:53
Tak tiež pre slovenských zákazníkov prispejem tipom :)
Firma na www.heso-com.sk sídliaca v Trnave má kompletný sortiment od Sunnysoftu(i ked táto firma sa na tomto fore moc "nenosí" ) Zial len objednávkovo,ale pozitívum je že ceny sú len prepočítavané z českého cenníka.Napr. Brando Ultra screen Protector na Looxa za 333 Sk vratane VAT. Objednal som si do zalohy,tak uvidím ako budú promtní pri dodávke.:?
jedle_ce4you (98)|13.5.2005 17:13
[QUOTE="Milan Matějovský"]Uz se zacina objevovat prislusenstvi k novemu Acer n50.
TADY najdete nahradni stylusy, kabely USB host a sync, battery pack :!: , cradle.
TADY zase nabijecku do auta, kozene pouzdro, nahr.stylusy a folii.
TADY sluchatka, kabel USB host,orig.cradle, nabijecka sitova i do auta, 2 druhy pouzder, stylusy orig. a SmartAx.


Zrejme je nektere prislusenstvi stejne jako u modelu n30 a n35, takze obchodnici jen doplnili popisky :) [/QUOTE]

Díky za TIP, to se hodí :)
cubas_ce4you (419)|28.7.2005 08:56
poradte prosim kde nakupovat s poznosti odberu v Brne,

dik