Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Hledani v kontaktech s diakritikou tlacitky bez diakritiky

reskator (71)|2.4.2005 18:22
Zdar,

jde nastavit, aby mi to pri hledani kontaktu naslo Jiří, i kdyz pisu Jiri?
Orloj_ce4you (299)|2.4.2005 18:26
Presne to take resim -jinak vytecnej intellipad s intellidialerem maj zasadni nedostatek ve vyhledavani jmen typu Jiří nebo Ježek.. Prepisovat vsechna jmena do varianty bez diakritiky se mi vazne nechce :(
miroslav_ce4you (219)|2.4.2005 18:45
Nainstalovat cesku lokalizaciu klavesnice...
A pisat cesky...:)
dodox (79)|2.4.2005 18:51
az tohle nekdo vyresi, tak mu dam pusu! :-)
reskator (71)|2.4.2005 18:59
[QUOTE="miroslav"]Nainstalovat cesku lokalizaciu klavesnice...
A pisat cesky...:) [/QUOTE]

to delam, jenze my mame i HW klavesnici na MDA3 vis :D
miroslav_ce4you (219)|2.4.2005 19:04
Viem a nepouzivam ju! Ja mam tiez QTEK 9060 :D
reskator (71)|2.4.2005 19:07
[QUOTE="miroslav"]Viem a nepouzivam ju! Ja mam tiez QTEK 9060 :D [/QUOTE]

Ty jo, me nepripada zas tak hrozna, da se s tim celkem psat jednou rukou. Tahat stylus v ritici se tramvaji se mi moc nechce :)
reskator (71)|2.4.2005 19:08
[QUOTE="dodox"]az tohle nekdo vyresi, tak mu dam pusu! :-)[/QUOTE]

doufej ze to vyresi holka ;)
miroslav_ce4you (219)|2.4.2005 19:14
:D Ten stylus uz zvycajne mam v ruke...
cize vychadzam z toho...

Ale da sa tak, ale aj onak :-)


Orloj_ce4you (299)|3.4.2005 01:28
tomikusis nasel co jsme hledali.. zrovna to testuju a zda se to byti mooc dobree.. zkus take
zde
daww (687)|9.6.2005 20:51
Jak to řeší diakritiku u Intelli Dialeru ?
toorek (251)|15.6.2005 19:14
Včera jsem si koupil MDAc u t-mobilu a tohle je přesně ta jediná věc, která mi zatím vadí. Plná lokalizace a všechny ty programy z CD, co jsou popisované v recenzi, tam už byly nainstalované po prvním zapnutí, takže jsem kromě rozchození ActiveSyncu přes BT nic řešit nemusel. Ale tohle dost vadí, protože mám všechny kontakty s diakritikou, ale IntelliDialer se nechytá. Sunnysoft InterWrite Pro mám ve verzi 8.5, díval jsem se na net a už je verze 8.6. Existuje nějaký upgrade zdarma? A pomůže to? Stáhl jsem si a nainstaloval všechny aktulizace, co jsem našel na stránkách t-mobilu, nepodělal jsem tím něco?
sorX (120)|15.6.2005 20:56
Tak se taky pridam do diskuze, pac nelokalizovany intellidialer(tj. bez diakritiky) mi prijde absolutne nepouzitelny pokud nekdo pouziva ukladani kontaktu s diakritikou. Jinak se mi intellidialer zda jako velmi povedeny(bez TMO schemata):D
GeorgeCZ_ce4you (141)|16.6.2005 21:17
ExtendedPhone se chova (skoro) jako IntelliDialer, ale muzete si uzivatelsky definovat klavesy - tedy vcetne ceskych znaku. Rozhodne to muze vyresit problem s ceskymi jmeny. Jen kdyby to melo trochu vic nastaveni a ja nemel v cihle pres 2000 firemnich kontaktu :-(
sorX (120)|16.6.2005 22:20
[QUOTE="GeorgeCZ"]ExtendedPhone se chova (skoro) jako IntelliDialer, ale muzete si uzivatelsky definovat klavesy - tedy vcetne ceskych znaku. Rozhodne to muze vyresit problem s ceskymi jmeny. Jen kdyby to melo trochu vic nastaveni a ja nemel v cihle pres 2000 firemnich kontaktu :-([/QUOTE]
No porad ale mit lokalizovany intellidialer by bylo vic cool nez si do compacta cpat dalsi software co dela to samy a byh vi jakej je...:sarcastic:
daww (687)|17.6.2005 07:09
Souhlasím se SorX. Navíc ExtendetPhone není free.
toorek (251)|20.6.2005 00:22
Mně to přijde, že je ta lokalizace pěkně odfláklá a zadarmo drahá. Co na tom, že mám přeloženou VĚTŠINU textů, když jediné zadávání včetně diakritiky, které opravdu funguje, je ta klasická zmenšená PC klávesnice. Všechny opěvované vychytávky jako IntelliDialer a podobně jsou naprd, pokud neznají diakritiku. V době plně lokalizovaných systémů na PC je to opravdu velké faux paux. Není to ale chyba na vrub MDAc, nýbrž Sunnysoftu. Jo a když už jsme u toho, přímo v návodu je právě u popisů zadávání textů dost často odkazováno na nápovědu přímo v zařízení, ale mně to vždycky napíše, že soubor není dostupný :o).
No a poslení zjištění je, že IntelliPad, což je v podstatě stejná aplikace pro zadávání textu při psaní zpráv apod., tu diakritiku umí. Ty znaky jsou ukryty pod tlačítkem opt/sym, otevře se pak celá mapa znaku a dá se to tam najít. Má to i T9, ale celkem nepoužitelnou, protože nabízí převážně anglická slova.
toorek (251)|22.6.2005 14:06
To tu nikdo z profiků nepoužívá diakritiku nebo co? Žádná rada?
daww (687)|22.6.2005 15:33
Dneska jsem náhodou přišel na to, jak tento problém částečně obejít.Začíná li hledaný kontakt písmenem s diakritikou, začnu zadávat jméno od druhého písmene a díky T9 to také najde. Bohužel u krátkých jmen či jmen s více písmeny s diak. to není jak obejít. Př: hledám Šilhavý a zadám ilha - tedy 4542 a najde mi to Šilhavý.;)
toorek (251)|22.6.2005 15:44
No já to takhle taky obcházím, ale je to naprd například u takových jmen jako Láďa nebo Žáček. Už mi bylo sdělěno na jiném místě, že je to prostě vlastnost systému a lokalizací se to nespraví. Mně to přijde jako dost podstatné, vědět to dřív, tak jsem si možná MDAc ani nekupoval. To už můj starý SE T610 neměl s diakritikou nejmenší problémy a synchronizace s Outlookem byla bez problémů. Taky nedokážu pochopit, proč se mi třeba u příchozích SMS u jména uživatele ta diakritika objeví, ale u odchozích jsou všude háčky...
Pavlucha (1496)|22.6.2005 15:46
[QUOTE="toorek"]To tu nikdo z profiků nepoužívá diakritiku nebo co? Žádná rada?[/QUOTE]

A co čekáš, že ti na to někdo řekne? Objevíš se tu, zanadáváš si a máme se zbláznit? :sarcastic:

Když si pročteš pár diskusí, zjistíš, že to někomu vadí, někomu ne. Ale musel by sis je nejdřív přečíst, že jo ... :D
beecher (9270)|22.6.2005 15:56
To Toorek:
Ad IntelliDialer/IntelliPad:
1. Neni standardni soucasti Windows Mobile 2003 SE Phone Edition (pokud se nepletu, tak napr. HP h6340 tento program nema), je to program vyvinuty a dodany spolecnosti HTC.
2. To, ze neni mozne zadavat ceske znaky, je problem HTC, ne SunnySoftu, protoze ten nema jak ovlivnit chovani nejakeho programu. Jestlize tedy IntelliDialer ma po klavesou napr. 8 vevnitr nadefinovano hledani znaku 'TUV', tak SunnySoft tam nema sanci nejak pridat, aby to vyhledavalo i pismena ŤÚŮ...
toorek (251)|22.6.2005 16:08
to Pavlucha:
Tohle téma jsem objevil právě při hledání řešení. Bylo založené 2.4. a všichni přispěvatelé se pouze ptali po řešení, ale nikdo jim neodpovídal. Než jsem sem něco napsal, tak jsem poslední dva týdny nedělal po večerech nic jiného, než prohledával a studoval celé tohle fórum. Podívej se, kolik tu je příspěvků a diskuzí, měl jsem to číst jeden po druhém rok nebo víc zpátky? Nejspíš by se hodilo dát mezi důležitá témata jakési FAQ o problémech, na které se uživatelé nejčastěji ptají, nováček by se pak lépe orientoval.

to Beecher:
Jo, to už taky vím, už jsem to tu psal. Omlouvám se SunnySoftu.
vklacan_ce4you (117)|22.6.2005 16:09
orange to v spv c500 dokazal a ja tam mozem vyhladat aj kontakty s diakritikou.
beecher (9270)|22.6.2005 16:27
Vlado, tady se hovori o Phone Edition, ne SmartPhone Edition... ;)
Pokud se nepletu, tak hledani jmena i s diakritikou na Smartphonech je standardni vlastnost...
sorX (120)|22.6.2005 16:53
No ale stejne by nekdo mohl napsat HTC, aby si pres prazdniny trosku makli. Zas takova drina to asi nebude nadefinovat par znaku navic.
beecher (9270)|22.6.2005 16:54
SorX: Tak tak ucin... ;) :yes:
Nebo to podejte jako stiznost vasemu prodejci... At to zaridi... :D
Pavlucha (1496)|22.6.2005 16:55
[QUOTE="sorX"]No ale stejne by nekdo mohl napsat HTC, aby si pres prazdniny trosku makli. Zas takova drina to asi nebude nadefinovat par znaku navic.[/QUOTE]

... :D napiš jim, to je potěší :D
Zdenek Malinsky (9781)|22.6.2005 16:57
Vyhledávat v kontaktech s diakritikou neumí ani Snoopsoft Dashboard ani Contact Breeze (s hackami jsou az na konci). Asi jediné řešení je použít Pocket Informant v češtině a muset použít HW tlačítko.
sorX (120)|22.6.2005 17:03
2 Zdenek Malinsky: Contact breeze to umi po jednoduche uprave txt souboru, kde jsou definovana tlacitka s pismeny, nic podobneho bohuzel u intellidialeru neni.

2 beecher: prosim s malym s ;)
2 Pavlucha: Myslim ze od tebe je to potesi mnohonasobne vic :cool:
Zdenek Malinsky (9781)|22.6.2005 17:33
[QUOTE="sorX"]2 Zdenek Malinsky: Contact breeze to umi po jednoduche uprave txt souboru, kde jsou definovana tlacitka s pismeny.. [/QUOTE]A návod k použití je kde? Můžeš být konkrétní?
sorX (120)|22.6.2005 17:43
2 Zdenek Malinsky: Jasne, jsem linej to ted hledat ale staci upravit AbcBarValues.txt, viz ZDE.
zidane_ce4you (244)|22.6.2005 17:46
[QUOTE="toorek"]Mně to přijde, že je ta lokalizace pěkně odfláklá a zadarmo drahá. Co na tom, že mám přeloženou VĚTŠINU textů, když jediné zadávání včetně diakritiky, které opravdu funguje, je ta klasická zmenšená PC klávesnice. Všechny opěvované vychytávky jako IntelliDialer a podobně jsou naprd, pokud neznají diakritiku. V době plně lokalizovaných systémů na PC je to opravdu velké faux paux. Není to ale chyba na vrub MDAc, nýbrž Sunnysoftu. Jo a když už jsme u toho, přímo v návodu je právě u popisů zadávání textů dost často odkazováno na nápovědu přímo v zařízení, ale mně to vždycky napíše, že soubor není dostupný :o).
No a poslení zjištění je, že IntelliPad, což je v podstatě stejná aplikace pro zadávání textu při psaní zpráv apod., tu diakritiku umí. Ty znaky jsou ukryty pod tlačítkem opt/sym, otevře se pak celá mapa znaku a dá se to tam najít. Má to i T9, ale celkem nepoužitelnou, protože nabízí převážně anglická slova.[/QUOTE]
Dobrý den,
můžete prosím doložit co Vás vede k hodnocení, že je lokalizace, cituji: "odfláklá"?
Aplikace IntelliDailer je pro nás jako pro vývojáře Sunnysoftu aplikace třetí strany, ke které nemáme zdrojové kódy, nelze ji lokalizovat a už vůbec nemáme možnost jak lokalizací ovlivnit "mapování" kláves tzn. že lokalizací neovlivníme, aby byla aplikace schopna vyhledávat i podle specifických českých znaků.
toorek (251)|22.6.2005 19:13
to zidane:
Tak do třetice: Omlouvám se, bylo to unáhlené a čistě z mladické nerozvážnosti. Většinu věcí, co mi vadily, vyřešila poslední verze. Prostě mě vytočilo, že není v dnešní době podchycená taková základní věc, jako jsou kontakty s diakritikou, navíc na zařízení, které je v podstatě počítač, takže vše se dá nějak naprogramovat. Jediné, co zbývá, jsou ty hlášky v nápovědě "Nápovědu nelze otevřít. Nelze nalézt soubor." Otevřte si nápovědu a už na 4. řádku klepněte na odkaz a máte to. A i ta t9 by se mohla líp chytat, ale to se snad přizpůsobí postupným používáním.
GeorgeCZ_ce4you (141)|23.6.2005 15:28
Ja mam pocit, ze cely problem vytaceni s diakritikou by vyresila nejaka pekna velka ceska klavesnice. Neco jako Intellipad bez nutnosti hledat znaky nekde mezy symboly. Netvrdte mi, ze neco takoveho pro WinCE neexistuje :-)
Ja osobne klidne ozelim i doplnovani slov (T9 jsem nikdy nepouzival tak s tim preci ted nebudu zacinat :-), psani ala telefon (volba pismene poctem stisknuti) a bohate by mi stacilo hledani podle zacatku kontaktu (coz uz neni vec klavesnice).
beecher (9270)|23.6.2005 15:45
[QUOTE="GeorgeCZ"]...psani ala telefon (volba pismene poctem stisknuti)...[/QUOTE]Blimkeys...
GeorgeCZ_ce4you (141)|23.6.2005 16:46
beecher - dekuji velmi :-)
toorek (251)|23.6.2005 19:04
Blimkeys - to pomohlo. Vlezu do kontaktů, vyťukám si jméno včetně diakritiky, v případě potřeby si z více kontaktů vyberu kurzorovou klávesou, 2x zmáčknu zelenej founek a volám. Je to sice komplikovanější, ale jde to jednou rukou. :yes:
daww (687)|23.6.2005 21:47
Blimkeys je znám už poměrně dlouho a od verze s diakritikou je docela použitelný. Ale ... s intellidialerem stačí zmáčknout zelený telefonek a začít vyťukávat kontakt, kdežto u blimkeys je potřeba přepnout klávesnici, otevřít kontakty a pak teprve můžu hledat. To je při jízdě autem nepraktické.:?
toorek (251)|24.6.2005 01:39
Jo, to je pravda, ale aspoň něco funguje. A nešlo by prostě nějak udělat, že když zadám třeba "ZAK", tak mi IntelliDialer automaticky nabídně všechny kontakty s kombinací ZAK, ŽAK, ZÁK, ŽÁK? Já se v tom teda nevyznám, jsem jen uživatel, ale to mi neříkejte, že tohle nejde naprogramovat...
beecher (9270)|24.6.2005 10:35
[QUOTE="toorek"]Jo, to je pravda, ale aspoň něco funguje. A nešlo by prostě nějak udělat, že když zadám třeba "ZAK", tak mi IntelliDialer automaticky nabídně všechny kontakty s kombinací ZAK, ŽAK, ZÁK, ŽÁK? Já se v tom teda nevyznám, jsem jen uživatel, ale to mi neříkejte, že tohle nejde naprogramovat...[/QUOTE] Ale jde to, ale zdrojove kody IntelliDialeru ma HTC, my tady s tim nic neudelame... ;)
toorek (251)|24.6.2005 10:47
Tak jim je šlohnem a bude vystaráno. ;) Je tu nějaký zdatný hacker? :$:
toorek (251)|27.6.2005 09:29
Tak musím potvrdit, že Contact breeze opravdu řeší všechno. :yes:
Funguje přesně tak, jak jsem to původně očekával od IntelliDialeru. :evil: A stačí mu k tomu pouze upravit jeden textový soubor!. To mi jen potvrzuje, že když se chce, tak jde všechno. Akorát v tom souboru, co je tu na fóru ke stažení, chybělo Ďď, ale dodat ho tam bylo otázkou pár sekund. :))
daww (687)|6.7.2005 21:13
[QUOTE="Orloj"]tomikusis nasel co jsme hledali.. zrovna to testuju a zda se to byti mooc dobree.. zkus take
zde[/QUOTE]

Tak už to taky testuju a je to naprostá bomba. Intellidialer se může jít zahrabat.

To Orloj: Nevíš jak dlouho funguje to demo? Mě se čas od času objeví registrace, ale stačí odkliknout prázdné políčko (nic nezadávat) a jede to dál. To je také super. Ale na druhou stranu. Ten program je tak dobrej, že asi koupím licenci. 10:$: není zas tak moc.:D Kór v dnešní době kdy dolar padá a padá:D :D :D
Orloj_ce4you (299)|8.7.2005 09:43
ten casovy udaj je tam napsanej VELKYM a TUCNYM pismem, abys ho neprehlid. Ja ti ale nepovim, neb jsem koupil (a nelituju -za 250,- supr program)
daww (687)|8.7.2005 09:52
Můžeš sdělit kde ? Já ho našel na netu za 360 bez daně a to mi přijde k 10ti dolarům dost neůměrná cena. :? Díky
aahz (25)|13.9.2005 18:01
Na xda-developers prisli na to, jak upravit mapu znaku intellidialeru a pridat tam ruzne znaky, kdyby se nekomu zdatnejsimu chtelo a upravil by to na cestinu, tak by urcite melo radost dost lidi :)
http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?t=18844
toorek (251)|13.9.2005 18:34
Tak to je mazec!Snad se to někomu podaří :)
sorX (120)|14.9.2005 17:05
Tak sup sup, at uz to je, bylo by to opravdu bobmba :yes:
noiser_ce4you (245)|15.9.2005 14:44
[QUOTE="aahz"]Na xda-developers prisli na to, jak upravit mapu znaku intellidialeru a pridat tam ruzne znaky, kdyby se nekomu zdatnejsimu chtelo a upravil by to na cestinu, tak by urcite melo radost dost lidi :)
http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?t=18844[/QUOTE]
Tak jsem se s tim doslova s..l od rana a mam toho dost - pokazde mi funguji bud jen velka pismena s diakritikou nebo mala :( Takze bud Č nebo č, dohromady ne :( Jsem zoufalej a musim to chvilku nechat, jinak bych musel MDAC rozkousat a stolni PC rozmlatit :mad:

Jeste se k tomu vratim, ale doufam, ze nekdo sikovnejsi to zkusi taky.