Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

FingerClix - vytáčení jedním prstem

tomikusis (37)|2.4.2005 13:27
ahoj,
používáte někdo tento dobrý prográmek pro MDA ? nevíte jak na to aby bylo možné hledat i v kontaktech s českou diakritikou ? nebo znáte něco lepšího ?

www.imaginet-software.com

-tom-
Orloj_ce4you (299)|2.4.2005 14:35
a kde je ten programek?
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|2.4.2005 21:32
Tak jsem ten program otestoval a musím konstatovat, že:
- Orloj neumí hledat :D , program FingerClix je v produktech...
- Program je uživatelsky velice příjemný, má intuitivní ovládání, nastavení je snadné a co je zejména zajímavé, funguje u něj i pod angličtinou sekvenční vyhledávání v češtině!!! Nechci poučovat, ale kdo neví, jak funguje sekvenční vyhledávání, resp. jaký je rozdíl v porovnání s abecedním vyhledáváním, ať se podívá do jiné části diskuze...SEM
Orloj_ce4you (299)|3.4.2005 00:41
Joo, to bylo jen takove popichnuti.. clovek zlenivi s html odkazama :-) No, me se taky zda ze jsem nasel to co hledam uz davno.. jeste to poradne prozkoumam a mozna budu i utracet.. ;)
Orloj_ce4you (299)|3.4.2005 17:38
TAK UZ HO MAM!! vyzkouseno a zakoupeno!! Je :yes: :yes: SUPER :yes: :yes: -jen me na nem mrzi 2 veci:
a) bych ho chtel premapovat na zelene "volaci" tlacitko misto intellidialleru, ale nevim jak. Poradi nekdo?
b) skoda ze tim nejdou psat esemesky -fascinuje mne moznost zapnout kratke zavibrovani pri stisku klavesnice
tomikusis (37)|3.4.2005 17:58
[QUOTE="Jarouš"]Tak jsem ten program otestoval a musím konstatovat, že:
- Orloj neumí hledat :D , program FingerClix je v produktech...
- Program je uživatelsky velice příjemný, má intuitivní ovládání, nastavení je snadné a co je zejména zajímavé, funguje u něj i pod angličtinou sekvenční vyhledávání v češtině!!! Nechci poučovat, ale kdo neví, jak funguje sekvenční vyhledávání, resp. jaký je rozdíl v porovnání s abecedním vyhledáváním, ať se podívá do jiné části diskuze...SEM[/QUOTE]

hmm a jak si prisel na to ze ti to vyhledava v ceskych kontaktech, ja at se snazim jak se snazim tak pres š,č,ř,ž proste neprejdu !! a toto jsem se tady snazil resit. diiik -t-

Orloj_ce4you (299)|3.4.2005 18:10
bere to ř jako r, š jako s atd.. naprosto s přehledem, narozdíl třeba od intellidialeru. Mám verzi 2.0 přímo z jejich webu
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|3.4.2005 18:36
[QUOTE="tomikusis"]..hmm a jak si prisel na to ze ti to vyhledava v ceskych kontaktech, ja at se snazim jak se snazim tak pres š,č,ř,ž proste neprejdu !! a toto jsem se tady snazil resit. diiik -t-
[/QUOTE]
OK, napsal jsem sice odkaz, kde je vše vysvětleno, ale já to hlavní o sekvenčním vyhledávání vycucnu a nakopíruju i sem:

...pokud hledáš např. Čadka, tak normálně vymačkej ABC>ABC>DEF>DEF>JKL a jméno Čadek se ti v průběhu postupného mačkání sekvenčně vybere... jinak řečeno, pod klávesou ABC jsou písmena AaÁáBbCcČč, pod klávesou PQRS jsou písmena PpQqRrSsŘřŠš atd. = písmena s háčky jsou vždy pod klávesou s příslušným písmenem bez háčku, jen nejsou ty háčkované a čárkované na klávese zobrazeny..

.... Diky - pochopeno - funguje.Ja kreten mačkal čtyřikrat NA ABC a očekaval "Č" ...

.. je to jedna z možností, jak vyřešit problém s vyhledáváním kontaktů v češtině, jak bylo již několikrát řešeno v jiných tématech.... Já si to sekvenční vyhledávání docela oblíbil, mám v cihle asi 350 kontaktů, ne všechna jména si pamatuji přesně, vzpomenu si, že je to např. Karel a vyťukám to jméno a mám tam všechny Karlíky na hromadě

...je to hold trochu jiný způsob vyhledávání, než máme zažité z jiných programů...
tomikusis (37)|3.4.2005 18:44
[QUOTE="Orloj"]bere to ř jako r, š jako s atd.. naprosto s přehledem, narozdíl třeba od intellidialeru. Mám verzi 2.0 přímo z jejich webu[/QUOTE]
tak to nevim co delam blbe, mam v adresari čermáka, vyklepu ho jednodotykem, to je jasny (ne jako sms, to jsem pochopil uz davno) ale proste ho nenajdu, to co mi začíná na č se mi proste neukáže, tak uz fakt nevim.....
Orloj_ce4you (299)|4.4.2005 13:44
tak jsem poslal tip na vylepseni mapovani fingerclixu i na zelene "volaci" tlacitko a s podekovanim mi sdelili, ze se nad tim do pristi verze zamysli ;)
anicka.balounova (165)|29.6.2005 17:42
začala jsem tento software také používat a nemohu si ho oproti originálnímu dial padu vynachválit.
Kato_ce4you (970)|29.6.2005 18:07
Mne se zase na vytaceni zamlouva http://www.pocketx.net/products/photocontacts_ppc/index.html, i kdyz uznavam, ze zamereni je nekde trochu jinde, ale zase mit oba dva programy podobneho, ale presto trochu jineho zamereni je podle me docela blbost...
beecher (9270)|30.6.2005 10:11
Mne se v dobe, kdyz jsem mel DP2, moc libilo tohle
Pavlucha (1496)|30.6.2005 11:02
Mobile Contacts používám taky ... je to špica!
GeorgeCZ_ce4you (141)|30.6.2005 11:17
Netusite nahodou kam si Mobile Contacts uklada ty svoje kategorie? V Outlooku jsem je nenasel a jsem trochu linej to tridit v cihle :-)
BTW Zatim moc dobrej duvod k porizeni folie :-)
Orloj_ce4you (299)|30.6.2005 16:08
Tak jsem mobile contacts zkusil a vypada to naramne.. jen je to oproti FingerClixu na vytoceni jmena ze seznamu asi 5x pomalejsi, navic soupat prstem po displeji taky neni nic moc.. treba v aute (psssst ;) ) je to temer nemozne pouzivat.. takze zustavam u "Clixe" -ale uznavam, ze je to moc hezky udelany
GeorgeCZ_ce4you (141)|30.6.2005 16:24
Muj problem je cca 2000 firemnich kontaktu, coz je na MDAC bohuzel mnoho. FingerClix (a vsechny ostatni mnou zatim zkousene dialery) z toho kolabuje a nejde udelat skoro nic. Sekvencni vyhledavani je tak pro vetsinu softu skoro jista smrt a vzdycky to vypnout nelze :-( Mobile Contact sice dlouho startuje, ale jak je jednou otevrenej, tak uz bezi svizne. Jen kdyby se mu dalo rict, at vyhledava jen podle zacatku prijmeni, sel namapovat na telefonni tlacitko a pouzival Outlook kategorie :-(
BTW Posouvani prstem se da docela dobre nahradit HW tlacitky.
salvator_ce4you (137)|8.7.2005 12:31
No, tak jsem asi úplně nejpitomnější, protože když chci hledat jméno začínající na "V" najde mi to "T" a potom "U". To je T9 nebo co??? Hmm, T9 neumím;( Rád bych ve FingerClix klasicky datloval na písmenka, tedy "TUV" pro "V" atd... jde to???
daww (687)|8.7.2005 12:53
Ano, je to "inteligentní vyhledávání" na bázi T9. Funguje to jednoduše. Tlačítko které obsahuje písmeno které hledáš zmáčkneš vždy jen jednou. Např. Vyskočil mačkáš: TUV > WXYZ > PQRS > ..atd. Někdy v této chvíli už by se ti měl objevit Vyskočil. Záleží samozřejmě na množství podobných jmen v kontaktech. Někdy musíš kliknout 4x a někdy stačí třeba 2x Je to mnohem rychlejší a pohodovější než datlování jednotlivých písmenek
Pozm. TUV - značí 1x stlačit toto tlačítko na dialpadu KlingerFixu
GeorgeCZ_ce4you (141)|8.7.2005 13:32
Otazka myslim znela jestli jde vyhledavani ala T9 vypnout a me by i zajimalo jestli se da zapnout hledani POUZE podle zacatku prijmeni. Zkuste si nekdo neco hledat s 2000+ kontakty ... pak je vam cela T9 a sekvencni hledani jen k vzteku, protoze to proste trva dlouho a vsechno se ukrutne zpomali :-(
daww (687)|8.7.2005 13:44
Vyhledávání ala T9 se u KlingerFixu vypnout nedá. Pak by možná pomohl Blimkeys, kde to vypnout jde a dá se vyhledávat vyťukáním jednotlivých písmen.
K té rychlosti. Já mám na mnohem méně výkonější mašině (historické MDAI) kontaktů cca polovičku - tedy kolem tisíce a vyhledávání pomocí klingerfixu jede jak drak:))
kubla_ce4you (10)|17.9.2005 09:49
Dá se Finger Clix koupit za český peníze? [EMAIL=v.kubica@tiscali.cz]kubla[/EMAIL]
daww (687)|19.9.2005 08:42
Obrať se na hyba. Já ho přes něj koupil za 296,- i s daní, tedy podstatně levněji než ho nabízejí někteří čeští prodejci softwaru (cca 360,- a více):)
ZRH (47)|31.5.2006 11:18
Mám nainstalován Finger Clix, zatím jen trial, perfektní soft, ale...
Jak děláte, aby Vám to hledalo kontakty s českými znaky? Hledám Černý - mačkám tlačítka 1. abc, 2. def, 3. pqrs, 4. mno. Najde mi to Aeroklub i třeba firmu Beroha, ale Černý nikde. Nevíte, kde dělám chybu?
Díky
daww (687)|31.5.2006 19:07
Zkus sjet šipkou dolů a uvidíš že tam bude i černý. A nebo zadej ještě "y" a mělo by to tam skočit taky
kubla_ce4you (10)|1.6.2006 06:04
Mě se to nepodařilo na MDA Compact rozjet - při instalaci to nahlásí Setup failed a nic .... mohu něco dělat špatně? Chtěl jsem si jen lupnout demoverzi.
ZRH (47)|1.6.2006 09:00
To jsem samozřejmě zkoušel, ale na display mám jen ta dvě jména, co jsem uvedl, a pod nimi prázdné místo. Po zmáčknutí "wxyz" zabzučí - a nic. Zůstane tam co tam bylo. Trial mi fungoval kdysi před rokem, verze 2.0 Build 90 a to bylo v pohodě, čeština fungovala jak má.
Teď jsem použil novou verzi 2.1 bild 343, a tam v souboru "iData.lng" ty české znaky chybí. Zkoušel jsem jej zeditovat, nepodařilo se. Novou verzi chci použít, protože na rozdíl od té staré umí landscape.
Nevíte někdo,jak upravit ten soubor "iData.lng" ?
daww (687)|1.6.2006 09:40
Tak tam zkus zkopčit soubor z funkční verze :-) Přikládám
ZRH (47)|1.6.2006 09:50
To jsem samozřejmě zkoušel, problém je v tom , že starý funkční soubor měl 224 Byte, nový 270 Byte, a liší se strukturou. Pokus skončí hláškou "Couldn´t find any languages installed!
Pokud v Hexaeditoru změním délku souboru, skončí to stejnou hláškou, měl jsem je i oba vedle sebe, zkoušel jsem přepisovat některé znaky na české, toto hlášku žádnou nehodilo, fungovalo to - ale bez češtiny. Už fakt nevím.
karlosmikos (36)|16.3.2007 18:06
Mám dataphone2 a taky mi čeština nejede. Písmena á,é,í v pohodě ale jak je tam háček je to v pytli. :-(není to problém trial verze?
gulii (140)|16.3.2007 19:25
no nevim, jestli bych to měl psát zrovna sem, ale nechtělo se mi zakládat nový topic...
chtěl jsem se zeptat, jestli umožňuje nějaká apps rolování v kontaktech jako na iphonu?? takové to "interaktivní" rolování... :) vim, že se to na XDA řešilo, ale jestli něco existuje, pač to bych řekl, že bylo právě moc hezky udělaný pro ovládání jedním prstem :)

// konečně jsem našel to videjko pro představu, že to jde, doufám, že to nebude hnedka smazaný :no: zajímavý je jen konec
snažil jsem se něco vykoumat, ale neúspěšně, co jsem jen pochopil, tak, že to je nějaký program, ketrý je spouštěn přes průzkumníka :?
Francis (54)|17.3.2007 19:24
Češtinu lze doplnit editací souboru iData.lng tak že jen doplníš potřebná písmena k ostatním variantám. Fungovat začne až po SoftResetu.

Zkkusil jsem FinderClix ale rychlost oproti EZdial je žalostná (mám 871 kontaktů) a tak zůstávám u bleskového EZdial s překresleným skinem a dodělanou češtinou :-) Úpravy možno stáhnout zde.