Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GPRS s iPaq 3760 a Siemens ME45 - nemůžu to rozchodit

mirek36 (0)|16.10.2002 19:00
Prosím o radu.
Nemůžu nainstalovat GPRS s iPaqu 3760 přes telefon Siemens Me45. Na telefonu GPRS normálně chodí
posílám e-maily atd. Postupoval jsem přesně návodu na webu, ale došlo k jedné
odlišnosti. U vytvořeného připojení je vždy před číslem *99***1# ještě číslo +0 a nejde to odstranit.
Nemám aktivovánu zemi ani oblast připojení. Na webu je znázorněno při vytáčení před
číslem ještě písmeno T (T*99***1#), ale mně to napíše pouze dialing *99***1# (bez písmene T).
Pak dojde k chybovému hlášení - no answer for dialing number. Operátor je Oskar.
Neví to ani na lince Oskaru. Pomůže někdo ?
m.srb@worldonline.cz
PavelR. (2184)|17.10.2002 09:18
Zdravim,

to T je "Tone dialing" (tonova volba). To, ze jej nemas pred vytacenym cislem (v pripade GPRS spise ETSI kodem) nevadi. Znaky +0 te rovnez nemusi nijak znepokojovat. Dulezite je jak mas nastaveny Dialing patterns (nejlepe ve vsech trech pouze G - tak aby se vytacela jen polozka tel. cisla, ktere si tam pred tim cele zadal). Taky mrkni na nastaveni tveho pripojeni a zkontroluj zda nemas zatrhnutou polozku Waiting for dialing tone. Muzes rovnez zadat do Extra modem settings prikaz zx3 (z - reset modemu, x3 - vypnuti jiz zmineneho cekani na vytaceci ton). Pokud jiz tam mas string pro gprs (tj. +cgdcont .....) zadej zx3 jeste pred nej a oddel strednikem.

Taky zkus zda ti iPAQ pres Generic IR modem vytaci bezne tel. cislo a jsi z nej schopen prozvonit treba nejakou pevnou linku.

PavelR.
mirek36 (0)|17.10.2002 21:37
Děkuji za odpověď ma můj problém s GPRS, ale nic jsem nevyřešil. Všechno mám
nastaveno správně - dialing patterns, odškrtnuté "waiting for dialing tone",
string pro GPRS, tónovou volbu i příkaz zx3. Při vytáčení čísla *99***# na
GRRS Oskar to chce dvakrát "network log on", na mobilu pouze problikne IrDA
a iPaq napíše - no answer at the number dialed. Když zkusim vytočit běžné
tel. číslo, tak na displeji mobilu se konečně zobrazí vytáčené číslo (to je
pokrok), ale ihned při tom zazní zvuk "volané číslo neexistuje". Na mobilu
se objeví zpráva "nebylo požadováno" a na iPaqu staré známé "no answer". Tak
nevim, jestli to nemá něco společného s telefonem, ale jak jsem napsal -
GPRS je zapnuté a funkční. Akorát nemám u Oskara aktivovány datové služby
(data a fax), ale řekli mi, že to není třeba, že stačí GPRS.
Pavel Koza (4761)|17.10.2002 23:23
No ja nevim... Oskara mam taky, pripojoval jsem se sice pres T68, ale vsechno behalo tak, jak ma... Odkud jste? Mozna bychom to vyresili personalne[:)]
PavelR. (2184)|18.10.2002 09:06
Pokud mas moznost, tak to vyzkousej i s jinym telefonem. Poznas tak, zda je chyba v tvem Siemensu (mozna by pomohl upgrade FW) nebo v nastaveni iPAQu. Zkus rovnez jiz vytvorene pripojeni smazat a vytvorit jej uplne znova a nebo nejlepe zalohuj svuj iPAQ a proved hard reset (je vzdy dobre to vyzkouset i na zcela "cistem" zarizeni).

To ze ti chodi v telefonu wap pres gprs je pozitivni :-). Mozna bych ale prece jen zkusil si aktivovat data a fax. Podrobnosti u datovek u Oskara sice neznam, ale clovek nikdy nevi (navic skutecnost, ze tuto sluzbu nemas aktivovanu byla patrne i pricinou toho, ze ti spadl datovy hovor na tebou zkousene bezne tel. cislo).

A jeste jedna otazka, zkousel si rozbehnout gprs s tvoji SIM a napr. notebookem?

PavelR.
hybo (3107)|18.10.2002 09:32
muzes nam sem napsat presne vsechna nastaveni ?
mirek36 (0)|21.10.2002 22:38
Dík všem kteří poslali nějakou radu, ale zatim to pořád nechodí. Jinak detailní nastavení vypisovat tady je na dlouhý lokty, ale je to přesně podle návodu na www.gprsforum.cz, kde je to přímo pro iPAq-ME45 a Oskar. Není tam nic, co by se dalo zmršit. Chyba bude asi někde jinde.

Zpráva pro P@vla - jsem z Plzně, ale není problém dovést iPAq do Prahy. Akorát nevim kam.