Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA1 + W 2003 Second Edition ?

Kavy (374)|31.3.2005 21:53
Jsem tady poprvé,tak mě nekamenujte.Dá se do MDA1 dostat W 2003 Second Edition?
Dr.Diesel (5)|31.3.2005 22:33
http://lumpistefan.dyndns.org/

Zatim sem si ukuchtil ROMku, ale zase nevim jak na velkou cestinu - neni to pro me a otec pozaduje Cestinu. Mam tu origo CDcka od MDA1 a nevidim na nich ani moznost natahnout Cestinu po hard restartu k originalni ROMce :( Nekdo poradi?
Miloš Strouhal (3997)|1.4.2005 00:07
[QUOTE="Dr.Diesel"]http://lumpistefan.dyndns.org/[/QUOTE]Dotaz byl ale směřován na Windows Mobile 2003 Second Edition.. Takže nechápu proč mu sem dáváš ten odkaz, když Windows Mobile 2003 Second Edition pro MDA 1 neexistují..:? MDA 1 lze upgradovat pouze z WM 2002 na WM 2003.
Dr.Diesel (5)|1.4.2005 10:30
Tak sorry ;)

Stvou me s tou Cestinou :no:
Kavy (374)|1.4.2005 15:16
Neexistují oficiálně,nebo to není technicky možné?
Miloš Strouhal (3997)|1.4.2005 15:29
Neexistují. Technicky možné určitě jsou, ale nikdo se nenamáhal je vytvořit..
Kavy (374)|2.4.2005 09:12
Aha .Asi je to stejnej boj,jako s velkou lokalizací W2003. Tak dík.
martinsem (42)|7.4.2005 00:15
[QUOTE="Dr.Diesel"]http://lumpistefan.dyndns.org/

Zatim sem si ukuchtil ROMku, ale zase nevim jak na velkou cestinu - neni to pro me a otec pozaduje Cestinu. Mam tu origo CDcka od MDA1 a nevidim na nich ani moznost natahnout Cestinu po hard restartu k originalni ROMce :( Nekdo poradi?[/QUOTE]

Napište na firmu Moravia con..., pošlou vám odkaz na češtinu pro WM2003!
Sériové číslo zůstává z původní češtiny!
paurus_ce4you (23)|18.4.2005 10:10
[QUOTE="Kavy"]Jsem tady poprvé,tak mě nekamenujte.Dá se do MDA1 dostat W 2003 Second Edition?[/QUOTE]

Tak jsem nasel na adrese http://lumpistefan.dyndns.org/ ze je WM 2003 SE pro MDA I , nema to uz nekdo v cihle?

MDA I WM2003 SD 1G Apacer
daww (687)|18.4.2005 19:57
To vypadá fakt zajímavě. Že by konečně W2003SE i pro nás chudší majitele MDA I ? Bylo by super, kdyby to mohl někdo zkušený testnout a podělit se o zkušenosti, případně dobré rady a doporučení.:D
Miloš Strouhal (3997)|19.4.2005 01:00
To je velmi dobrá zpráva..:) Kdybych měl MDA I,hned bych to prubnul.. Škoda že s tím upgradem tak otáleli, nevěřil jsem že bychom se jej vůbec mohli někdy dočkat..
daww (687)|19.4.2005 07:27
XP: a nemohl bys prosím mrknout alespoň na úvodní stránku, kde píšou nějaké věci o instalaci a případných problémech a hodit sem pár vět v češtině ? V angličtině jsem velmi slabý:? Chci to vyzkoušet, ale bez MDA nemohu zůstat ani den. Existuje nějaký způsob, jak zazálohovat komplet současnou ROM a v případě neůspěchu ji jednoduše hodit zpět ? Za případné rady moc moc díky
beecher (9270)|19.4.2005 13:09
[QUOTE]Because of an different Memory Usage of the WM2003SE ROM, thes ROMs could only be flashed via EXE. OSImagetool used for writing this file to SD-Card reports an incorrect Filesize. If you have installed a T-Mobile ROM that prohibits upgrading via EXE-File (you get an error in the DOS-Box) you have to downgrade your phone to 3.17.03 via SD-Card and then use the WM2003SE ROM....[/QUOTE] Z duvodu rozdilneho vyuziti pameti v WM2K3 SE ROM, mohou byt tyto ROMky flashnuty pouze pomoci .EXE tvaru. OSImageTool pouzivany pro zapis tohoto souboru na SD kartu hlasi spatnou velikost souboru. Jestlize mate nainstalovanu T-Mobile ROMku, ktera brani flashnuti pomoci .EXE souboru (objevi se chyba v DOS okne), musite downgradovat vas telefon na 3.17.03 pomoci SD karty a pak pouzit WM2K3 SE ROM.

Staci to takhle? ;)

Jinak v popisu te SE ROMky se pise, ze je to neoficialni release, takze kdyby to blblo (stejne jako Magneto pro MDA2), tak se nedivte... :D
daww (687)|19.4.2005 19:14
beecher: To je super a ještě tak rychle. Díky díky díky. Jen snad ještě dvě otázky. Mám přeflešovanou původní T mobile rom na WM2003. V tomto případě by tedy problém neměl nastat ? Ptám se jen jestli není v MDA nějaký identifikátor, který by hlásil původní ROMku nebo něco podobného. A ještě otázka druhá - lze zazálohovat původní ROM pro případné obnovení ? Omlouvám se za pro někoho možná triviální dotazy, ale nemám ty správné zkušenosti.
Kavy (374)|19.4.2005 20:12
Netušil jsem,že to nakonec dokážou.Už aby to někdo prubnul.
code (174)|26.4.2005 17:41
Povedlo se to nekomu uz teda flashnout:?:
daww (687)|28.4.2005 20:15
Chci se do toho pusti v sobotu, ale potřebuji nutně spolehlivě zazálohovat stávající romku, kdyby se to nepovedlo. Prosíííím. Jak zazálohovat rom na MDA I ? Nikde jsem to nenašel. Nejlépe nějaký srozumitelný návod krok za krokem. Ne odkaz na XDA dev ... Neumím anglicky. Díky za podporu.
daww (687)|29.4.2005 18:00
:D Tramtadadá - tak jsem to nevydržel a zkusil to už dnes a ? Funguje funguje funguje, Tedy srozumitelně: Jsem hrdým vlastníkem MDA I se systémem WM 2003SE. Funguje otáčení obrazovky i další programy. Zatím vyzkoušeno jen pár základních, ale jak říkám bez problémů. Dobrá zpráva je, že funguje i malá čeština (lokalizace) pro psaní a národní nastavení. Takže
1) jdu ukuchtit nějakou extra ROMku
2) Znovu to flashnu
3) Nasypu zpět data a oblíbené programy uf uf uf :(
4) Jdu procházet diskuze k SE, které mě doteď vcelku logicky míjeli

Můj postup:
HR -> spuštění exe souboru -> asi osm minut hrůzy a napětí -> HR -> a už se na mě směje nový OS :D :D :D
Bjuty Smith (18)|29.4.2005 18:39
Mohu poprosit o popis operace pro člověka, který nikdy nic neflešnul [EMAIL=bjuty.smith@seznam.cz]bjuty.smith@seznam.cz[/EMAIL]
daww (687)|29.4.2005 19:26
Předpokládám, že už máte ukuchtěnou a staženou ROM z odkazu v této diskuzi. Také předpokládám, že Vaše ROM není výše citovaná (beecher). Připojíte MDA přes kolíbku a AS k PC. proveďte zálohu kontaktů, mailů atd. resp. synchronizujte s Outlokem. Backup je totiž po přechodu na jiný systém k prdu. !!! Poté vyjměte MDA, proveďte HR, připojte opět k PC, nastavte Partnerství jako standartní, ale odznačte všechny zatržítka pro synchronizaci. Po připojení již můžete spustit rom.exe kterou jste si stáhl. Postupujte podle instrukcí. V žádném případě neodpojujte zařízení !!! po skončení procesu přístroj vyjměte a znovu HR dle instrukcí.
PS: také jsem nikdy nic neflešnul.:D Až teď:D
Bjuty Smith (18)|29.4.2005 19:46
Mám ROM version: 4.01.16 ENG . OK !?!
Moc děkuji, zkusím to.
daww (687)|29.4.2005 19:58
Oprava 6.5.05: Tato rom je prý T mobile, takže pro ni platí postup na 6 stránce této diskuze
Konycz (150)|30.4.2005 13:14
Tak se snazim provest upgrade a hlasi mi to chybu pri spusteni ROM vtom prikazovem radku na zacatku

"ERROR: GetDeviceData - Stavajici pripojeni bylo vynucene ukonceno vzdalenym hostiltelem.
error getting devicedata"

nevite kde by mohla byt chyba ??? Diky
Kavy (374)|30.4.2005 15:14
Zkusil jsi ten postup od Daww,co je na předešlé stránce?

Pro Daww - a nepůjdou tam 2002 s plnou lokalizací?
Konycz (150)|30.4.2005 15:22
jj presne takto jsem to delal... ale kdyz spustim ten exe soubor tak mi to vyhodi tu hlasku a je to.... sice nazkoci okno o postupu ale potom mi to vyhodi hlasku o stracenem pripojeni
Konycz (150)|30.4.2005 16:08
jeste me tak napadlo.... kdyz jsem rozbalil ten soubor "rom.exe" ve winraru tak to nomrlane rozbalilo a je tam soubor "NK.nbf" a tak me napadlo ze bych to pouzil jako kdyz jsem predelaval z WM2002 na WM2003 pres sD kartu... myslite ze to muzu vyzkouset, nebo to nepujde jako pred tim ???? Diky
daww (687)|1.5.2005 00:28
[QUOTE="Kavy"]

Pro Daww - a nepůjdou tam 2002 s plnou lokalizací?[/QUOTE]

Této otázce moc nerozumím. Na výše uvedeném odkazu se dají ukuchtit všechny existující ROM tedy i 2002 a vyexportované do exe souboru je flashnutí předpokládám stejné. Lokalizaci bude asi nutné normálně doinstalovat. Jen nevím jak se zachová MDA při downgradu. K tomu by se měl asi vyjádřit někdo zkušenější.
daww (687)|1.5.2005 00:31
to Bjuty Smith: Jak jsi dopadl ?
Bjuty Smith (18)|1.5.2005 15:11
Sbírám odvahu. Dám vědět.
Bjuty Smith (18)|2.5.2005 20:18
to DAWW: Tak jsem se odhodlal, a ...
"ERROR: GetDeviceData - Stavajici pripojeni bylo vynucene ukonceno vzdalenym hostiltelem. error getting devicedata"
A co teď, prosím... beecher radil, ale já nepochopil.
Njord (16)|2.5.2005 20:52
[QUOTE="Bjuty Smith"]to DAWW: Tak jsem se odhodlal, a ...
"ERROR: GetDeviceData - Stavajici pripojeni bylo vynucene ukonceno vzdalenym hostiltelem. error getting devicedata"
A co teď, prosím... beecher radil, ale já nepochopil.[/QUOTE]

Problém u tebe bude v ActiveSyncu, zkus se podívat v mda jestli máš v options zaškrtnuto aby i po synchronizaci udržel spojení, nebo se připoj jako host, tak jsem to udělal já a šlo to OK:)
daww (687)|2.5.2005 21:27
Vnucuje se mi jedna myšlenka. Mohli byste napsat z čeho na co flashujete ? Já jsem přeflashovával s WM 2003 na WM 2003SE s AS 3.8. Ty WM 2003 mi tam nacpal marsal (registrovaný návštěvník ce4you). Skutečně mi flash proběhl bez problémů. Nemohl by se k výše uvedeným problémům vyjádřit nějaký "machr" na flashování ?:sarcastic:
Bjuty Smith (18)|2.5.2005 23:03
Mám WM2003 (už jsem MDA tak koupil v bazaru) a je "kuchtěná" dle startující obrazovky. Soft ale napovída na T-mobile.
Konycz (150)|3.5.2005 17:50
[QUOTE="Bjuty Smith"]to DAWW: Tak jsem se odhodlal, a ...
"ERROR: GetDeviceData - Stavajici pripojeni bylo vynucene ukonceno vzdalenym hostiltelem. error getting devicedata"
A co teď, prosím... beecher radil, ale já nepochopil.[/QUOTE]

presne stejny problem je i u me.. Uz jsem zkusel i preinbstalovat active sync ale porad nic
Konycz (150)|3.5.2005 17:58
Tak jsem vyzkousel se pripojit jako host a stejny vysledek... chybova hlaska.....
daww (687)|3.5.2005 18:51
Doporučuji navštívit zde a pročíst všechny návody a doporučení.Také ztáhnout soft na flashování. Poté dle návodu zkusit flashnout romku A.30.09 ENG SIEMENS (možno ukuchtit zde. Zvolte WM 2003 Final. Stačí stáhnout jen základ. Jestliže se povede toto, pak už by měl jít upgrade na WM2003SE bez problémů. Ještě dvě věci: Mám také upgrade rádia na 4.21 - možno stáhnout z prvího odkazu - nevím zdali to má vliv ? a za druhé: při upgradu by měla být VYPNUTA telefonní část - tedy místo zadání PIN po SR dat cancel (zrušit) Snad vám to všech no bude k užitku. Dejte určitě vědět jestli něco z tohoto vyřeší konečně PRRROBLÉÉM;)
Seifert (156)|3.5.2005 18:54
Já to teda zkoušel taky ... A jestli máte ROM od T-Mobile, tak to pochopiletně přes kabel nejde ... Ale jak z 2002 tak i z WM 2003 4.01.12 to bylo bez problémů ... Hovořím ovšem o flashování ... Po flashnutí to naběhlo, bylo to pomalé a občas to hodilo nějakou chybovou hlášku, takže jsem se vrátil smuten zpět ... :-( Ale třeba bude mít někdo pozitivnější zkušenost ....
daww (687)|3.5.2005 19:05
[QUOTE="Seifert"]Já to teda zkoušel taky ... A jestli máte ROM od T-Mobile, tak to pochopiletně přes kabel nejde ... Ale jak z 2002 tak i z WM 2003 4.01.12 to bylo bez problémů ... Hovořím ovšem o flashování ... Po flashnutí to naběhlo, bylo to pomalé a občas to hodilo nějakou chybovou hlášku, takže jsem se vrátil smuten zpět ... :-( Ale třeba bude mít někdo pozitivnější zkušenost ....[/QUOTE] Co myslíte tím to ? WM2003SE? Je pravda že déle nabíhají po SR. Ale jinak jsou stejně svižné neli svižnější než předchozí WM 2003. Jedu na tom od pátku a jede TO bez problémů. Je pravda že v první verzi romky jsem si tam přikuchtil JS Overclock pro přetaktování procesoru a to zdá se dělalo problémy (HR, tuhnutí a pod.) V další verzi už jsem ho tam nedal a fakt v pohodě.
Konycz (150)|3.5.2005 19:05
no ja jsem mel taky T-Mobile a kdyz jsem flashoval na 2003 Final tak vsechno bez sebemensich problemu... ale az tedka...... dost me to stve.. uz jsem zkousel snad vsechny varianty... aji vypnutou telefonni cast , byt jako host v AS.. ruzny verze AS.. proste nic nepomaha.. a porad to vyhazuje stejnou chybu o ztracenem spojeni
daww (687)|3.5.2005 19:10
Možná hloupá otázka, ale měl jste připojenou nabíječku ke kolíbce ? Flash prý potřebuje více proudu než je mu schopná baterie dát ?
Seifert (156)|3.5.2005 19:10
[QUOTE="daww"][QUOTE="Seifert"]Já to teda zkoušel taky ... A jestli máte ROM od T-Mobile, tak to pochopiletně přes kabel nejde ... Ale jak z 2002 tak i z WM 2003 4.01.12 to bylo bez problémů ... Hovořím ovšem o flashování ... Po flashnutí to naběhlo, bylo to pomalé a občas to hodilo nějakou chybovou hlášku, takže jsem se vrátil smuten zpět ... :-( Ale třeba bude mít někdo pozitivnější zkušenost ....[/QUOTE] Co myslíte tím to ? WM2003SE? Je pravda že déle nabíhají po SR. Ale jinak jsou stejně svižné neli svižnější než předchozí WM 2003. Jedu na tom od pátku a jede TO bez problémů. Je pravda že v první verzi romky jsem si tam přikuchtil JS Overclock pro přetaktování procesoru a to zdá se dělalo problémy (HR, tuhnutí a pod.) V další verzi už jsem ho tam nedal a fakt v pohodě.[/QUOTE]

To bude možná to nono ... Taky jsem to tam dal. A ještě jedna věc mi tam vadila, nebyl tam SIM toolkit ... Ale třeba jsem měl nějakou pre pre verzi ... :-) Každopádně teď jsem zas na nějakej čas línej pokusovat ... :-)))
daww (687)|3.5.2005 19:12
SIM toolkit tam vážně není. Ale protože ho nepoužívám, tak mi to nevadí. Snad nějaká pozdější verze ?
Konycz (150)|3.5.2005 22:56
nabijecku samozrejme mam.... mam to v kolibce.... ale porad stejna odezva a to ta chybova hlaska
daww (687)|4.5.2005 00:13
Zkoušíme s Bjuty Smithem řešit tento problém, respektive najít funkční postup a zjistit v čem je problém. Abychom nezatěžovalo forum množstvím příspěvků, řešíme to přes SZ. Jestliže se podaří ořech rozlousknout, určitě se o tom zde dozvíte jako první.:disgusted: :? :D
daww (687)|4.5.2005 11:39
Zatím přidávám jeden užitečný odkaz tady:yes:
daww (687)|4.5.2005 15:46
Možnost stažení radio verze 4.21 zde Dávám to sem proto, že se už na to ptalo pár lidí SZ. Najdete v sekci UPGRADES a odkaz je vážně funkční
daww (687)|4.5.2005 15:56
[QUOTE="Seifert"] 1)jestli máte ROM od T-Mobile, tak to pochopiletně přes kabel nejde 2) Hovořím ovšem o flashování [/QUOTE]
1) Proč pochopitelně ?Jestli o této problematice cokoliv víte a je to ověřené, napište to prosím sem. Já jsem se s tím bohužel (bohudík:D ) nesetkal a tak o problému T-mobile ROM nic nevím 2) co tím myslíte ? upgrade rom přes kolíbku není flashování ?:)
Seifert (156)|4.5.2005 16:37
[QUOTE="daww"][QUOTE="Seifert"] 1)jestli máte ROM od T-Mobile, tak to pochopiletně přes kabel nejde 2) Hovořím ovšem o flashování [/QUOTE]
1) Proč pochopitelně ?Jestli o této problematice cokoliv víte a je to ověřené, napište to prosím sem. Já jsem se s tím bohužel (bohudík:D ) nesetkal a tak o problému T-mobile ROM nic nevím 2) co tím myslíte ? upgrade rom přes kolíbku není flashování ?:) [/QUOTE]

Flashování se dá provést dvěma způsoby. Přes kartu, nebo kabel (tj. i kolíbku). ROM WM 2003 SE přes kartu flashovat nelze. A jestliže Vaše původní ROM WM 2003 byla od T-Mobile US (tj. např 4.01.16) tak máte smůlu, protože ta zase nejde flashovat přes kabel. Řešením tedy je downgadovat přes kartu nějakou ROM, která posléze flashovat přes kabel lze a potom teprve flashnout WM 2003 SE ...
Konycz (150)|4.5.2005 18:02
[QUOTE]A jestliže Vaše původní ROM WM 2003 byla od T-Mobile US (tj. např 4.01.16) tak máte smůlu, protože ta zase nejde flashovat přes kabel. Řešením tedy je downgadovat přes kartu nějakou ROM, která posléze flashovat přes kabel lze a potom teprve flashnout WM 2003 SE ...[/QUOTE]

To je mozna ono.. zkusim to .. dam tam nejakou starsi romku a potom uvydim.....
Bjuty Smith (18)|4.5.2005 20:23
Ano, je to tak. Včera v noci jsem systémem pokus omyl a pomocí dotazu na známého z USA ověřil že:
WM2003SE nelze flashnout přes kartu, respektive není na to soft. "XDAtools-Jeff.exe " nahlásí chybu a končí (na upgrade se prý pracuje).
Takže, dowgrade na PPC2002 a poté WM2003SE přes kabel a je to OK. DAWWe u sebe jsem to nezkoušel, ale u kolegy se stejným problémem a verzí hardwaru ano a FUNGUJE TO !!!
Dnes jdu na svoji "cihlu", tak mi drž palce. BJ