Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Loox720 Wi-Fi aneb. zapletená domácí síť

$t€p@n (0)|31.3.2005 19:05
Ještě mam takovej dotaz... Mam PC, kterym se Wifinou připojuju na net (veřejná IP), k tomuhle PC je obyčejnou síťovkou připojenej Notebook s integrovanym Wi-Fi a na ten Notebook bych se chtěl připojovat Looxem abych měl přístup na net...

Prosím odborníky, napište mi, co kde mam nastavit (IPčka a tak), páč já jsem na Wi-Fi lama. Díky moc.
Andilek (173)|31.3.2005 19:58
Pokud to mas vse na windows pres sdileni site, tak na to zapomen, protoze to poradne microsoft neumi.
Konkretne rozepsano:
internet...PC...NB...PDA vyzaduje dvoji preklad IP adres.
PC WiFi sitovka internet ma verejnou IP
Aby windows mohly routovat, musi mit ethernet toho PC nastavenou IP na 192.168.0.1
Potom sitovka NB ma nastavenu napriklad 192.168.0.2
Aby windows na NB mohly sdilet jeho pripojeni, vyzaduji na WiFi rozhrani IP 192.168.0.1
Jenomze NAT ze stejne site na stejnou sit dost dobre nende a tak NB netusi co ma jak prekladat a navic si mysli, ze jeho default gateway je na jeho WiFi rozhrani a tak prestane chodit sit i na nem.

Jedine rozumne reseni tohodle propletence, je na jedny windows nainstalovat nejaky soft ala Kerio, ktery umi routovat i na jiny nez 0 segment site.

V pripade Keria na PC by to vypadalo asi takhle:
PC Wifi ... verejna IP
Kerio
PC Ethernet ... 192.168.1.1
NB Ethernet ....192.168.1.2
Sdileni NB ethernetu pro WiFi
NB WiFi ... 192.168.0.1

No a samosebou musis mit funkcni propojeni WiFi nb a PDA. Pravdepodobne to bude v rezimu AdHoc.
elKombajnero (13)|31.3.2005 21:07
No to je celkem husty:D
Resitelny to jiste je , Andilek to popsal sqele, ale zbytecne si budes komplikovat zivot. Vetsinu casu pak stravis hledanim pricin proc to vcera fungovalo :mad: a dnes uz zase ne. Ty dvoje windowsy po ceste neumi poradne routovat (nejsou k tomu moc urceny), navic budou oba muset prekladat adresy (nat), vsecko to harampadi budes muset mit pusteny, strasne moc mist, kde se ti budou lihnout problemy...:?
Ja bych na tvym miste koupil hw router a dve hw APcka. Jedno APcko bych pripojil k netu, za neho router co by zaroven prekladal adresy a firewalloval a za neho oba pocitace a vnitrni APcko pro pripojeni PDAcka. Navic bys by Mobilne pripojenej i s tim notebookekem :). Problemy 0%, frustrace 0%, efektivita 100%, radost 100% :D
$t€p@n (0)|31.3.2005 21:45
[QUOTE="elKombajnero"]Problemy 0%, frustrace 0%, efektivita 100%, radost 100% :D [/QUOTE]

Finance 0% :sarcastic:
fisik_ce4you (115)|31.3.2005 22:41
hele kdyz si mel na looxe tak musis mit i na router :D :D :D
sorac (51)|1.4.2005 02:22
[QUOTE="$t€p@n"][QUOTE="elKombajnero"]Problemy 0%, frustrace 0%, efektivita 100%, radost 100% :D [/QUOTE]

Finance 0% :sarcastic: [/QUOTE]


ja osobne odporucam tiez tuto cestu.. wifi router zo zabudovanym firewall je best.. ja to mam tiez tak a sloboda na looxovy je k nezaplateniu a navyse pc je free pre niekoho kto chce este nieco robit na pc... ;-)

a cena? 3000kc nie je vela za modem a spol...
$t€p@n (0)|1.4.2005 20:11
Tak jsem to vyřešil tak, že jsem poskytovateli poslal MAC PDA a on mi přidělil neveřejnou IP k mýmu účtu. Akorát když chci na net, tak musim k oknu :-/ Ale lepší než nic, ne?
dort (1212)|1.4.2005 21:57
pokud to je apríl tak dobrý :D

ale pokud to myslímte vážně, tak mi to připadá dosti smutné, chodit si " za sítí" :no:
Andilek (173)|1.4.2005 22:03
Mno, jak se to vezme. ja napriklad pri strevnich potizich miluju moznost brouzdat z pda po celem byte, vcetne utajenych komurek.

Osobne jakekoli podobne peripetie resim WiFi APckem pro domaci sit. Porizovaci naklady jsou dnes kolem 2000,- a to je snesitelne.

Opet konkretni reseni s jednim malym limitem:
PC ma Wifi jako ted. Ethernet vede do AP (jen jednoduche, bez routovani, chova se jako switch/hub a obvykle ma nejaky ethernet na privedeni signalu, v lepsim pripade jich ma vic.
Potom jak NB, tak PDA pripojuji na WiFi odkudkoli a pokud chci rychlost a koupim AP s volnym ethernetem, proste se pichnu na kabel.
Takove AP vetsinou umi DHCP server, takze i IP pro vnitrni sit jsou pridelovana automaticky a bez vetsich potizi.

Celkove naklady (2.000,- za AP)
- Pro pripojeni k internetu musi bezet PC
+ Vse ostatni se pak pripojuje naprosto samostatne a neni potreba dal matlat jakekoli routovaci nesmysle

A pokud si s tim chces pohrat, proste si na PC na sitovce zapnes wake on Lan a protoze ani jedno spojeni neni vytacene, tak kdyz se pak pripojis jakkoli k AP, tak sekundarne se ti zapne PC a pripoji te bez dalsi intervence. A pak ho muzes zase pomoci ACPI nechat usnout/vypnout az se dlouho nebude nic dit.

Jo a tu cenu AP jsem si z prstu nevycucal, mam takove od Planetu uz 2 roky doma a ta cena je 2 roky stara, takze bych dnes cekal cenu o fous nizsi.