Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Ochranná fólie na displej

qark22 (3)|16.10.2002 10:14
Ahoj,
zdravím všechny přátele Pocket PC a iPAQů zvlášť.
Jako novopečený majitel iPAQu 3970 bych rád ochránil
jeho skvělý displej krycí fólií a proto vás prosím o radu:
Jaká je nejvhodnější a kde jí lze koupit ?
Všem díky za info.
hybo (3107)|16.10.2002 10:17
u nas prodavame zasouvaci folie. vydrz dle pouzivani, radove tydny az mesice, jednoduche vlozeni i vymena.
Pheek (22)|16.10.2002 10:58
Co to znamena zasouvaci folie.Jako ze se nanalepuje static.elek. jenom se nejak zastrci za kraje?Kolik stoji?
hybo (3107)|16.10.2002 11:05
jo presne, zasouva se to pod okraj predniho dillu. ceny treba zde
Pheek (22)|16.10.2002 11:33
Chci se jeste zeptat jestli se folie na display potom nepohybuje?Nalepovaci ne to je jasne.Diky
hybo (3107)|16.10.2002 11:37
pokud vim, tak tam drzi bez problemu.
Rom4n (340)|9.10.2004 19:01
za chvili si to jdu dat na display, tak jsem zvedav, jak se to s tou folii bude chovat a jak dlouho mi to vydrzi
Rom4n (340)|9.10.2004 19:42
tak nevim, jestli je to dobre reseni...
display se tim sice chrani,ale po nalepeni to je docela sok...
vzhledem k tomu, ze se nejedna o tvrdou plastovou folii, ale o mekkou gumovou,tak dochazi ke zmatneni displaye. Dalsi silena nevyhoda je , ze pri nandani folie musi byt display 100% cisty-zadne zrnko prachu,nebo to udela docela neplechu a pak tech miniaturnich bublinek,co nejdou vymackat,to je sila.... Mozne reseni by bylo navlhcit to,ale pak to nejspis udela mapu
smarter (137)|9.10.2004 20:02
No ja osobne jsem shanel folii na 4 palcovy displej, nakonec po precteni nekolika chytrych rad na tomto serveru, jsem ji vyrobil sam :D Podle rady vladce, z obalu na cedecka, je sice videt ze to neni to pravy orechovy, ale preci mne stala asi 2 koruny :D :D :D a 2 hodiny casu :(
Rom4n (340)|9.10.2004 20:08
kdybych se tvrdohlave dedomnival, ze to bude ze specialniho materialu, tak jsem si ji taky vyrobil, budto z celofanu nebo z folii na papiry z drogerie nebo papirnictvi. Ale z obalu na CDcko to taky neni spatnej napad :)
smarter (137)|9.10.2004 20:20
No ono tech obalu je spousta, mne osobne se po pokoji valelo asi 4 druhy (rozdil byl hlavne v tloustce) tak jsem vybral ten nejtensi, k memu prekvapeni byl velice staticky a v pohode se nalepil, problem byl jen v tom ze se neda zabranit proniknuti aspon par zrnek prachu. Bublinek jsem pod ni napocital asi 256321 :D Ale myslim ze se casem vytlaci.
PayasPiranhas (24)|9.10.2004 20:26
zdar, vcera jsem si koupil v OV dve folie od Sunnysoftu jedna za 80,-, nalepeni napoprve, par mini bublinek, ktere pomalu mizi .... pred nalepenim poradne vylestit ....
smarter (137)|9.10.2004 21:36
No ty specialni folie jsou samozrejmne lepsi nez ta moje z obalu :? Ale mam displej ctyri palce velkej takze standartni 3,5 palcove, by mi byli leda tak na zakryti softvarove klavesnice:?
JP_ce4you (215)|9.10.2004 23:51
Zřejmě nejlepší folie prodává Brando. Jsou sice drahé, ale zato perfektní:
http://shop.brando.com.hk/ultraclearscreenprotector.php

Kupoval jsem je na P900, a teď čekám až mi přijde na 4700.
Rom4n (340)|10.10.2004 00:07
no,kdyz vidim ty ceny, tak by bylo nejspis rozumnejsi nejakou vyrobit-treba z tech pruhlednych folii, jak se do nich dava papir a nebo KOUPIT SPECIALNI PASTU na drapance u displayu-vyjde to levnejs a stylus na display by mel klouzat normalne a ne drhnout po gumove folii (jako v mem pripade)
smarter (137)|10.10.2004 14:01
No, nez jsem koupil svoji luxusni 4700tovku, mnel jsem (a vlastne jeste mam) asuse 620, pouzival jsem ho kazdy den po dobu jednoho roku a to bez folie, vysledek? asi 2-3 drobne skrabance patrne jen pod silnym sluncem, je sice pravda ze byl noseny v pouzdre, ale preci. Ona ta dotekova vrstva je celkem odolna a kdybych na pdacku neparil wormse tak o existenci folii ani nevim:)
smarter (137)|10.10.2004 14:07
Jo a pokud mas na mysli euroobaly, tak to asi neni nejlepsi napad, myslim ze nejsou dost staticke na to aby se sami nalepily. Oni ani ty obaly na cedecka se u okraju nedrzi buhvijak pevne, a stou pastou nevim, jako jestli to fuguje na dotekovou vrstvu.
Rom4n (340)|10.10.2004 19:53
no, abychom se vratili k tematu folii...
dosel jsem k zaveru: koupit ochrannou folii je jen ztrata penez, skousel jsem vyrobit folii z desek na papir a rozhodne to melo lepsi vlastnosti a stylus po ni lepe klouzal, ale to hlavni je-jakakoliv folie kazi vzhled iPAQu a zhorsuje kvalitu zobrazovani displaye!!
-takze radeji ten nejaky maly drapanec, ktery se da rozlestit specialni pastou, nez kazit vzhled a mit horsi kvalitu jak ovladani, tak zobrazovani:no:
smarter (137)|10.10.2004 20:05
To je svata pravda, jak jsem psal o tom asusovi, fakt by do nej nikdo nerek ze folii ani nevidel. O zhorseni obrazu neni pochyb, hlavne kdyz clovek ma VGA displej. Kdyz jsem tu folii tak pracne nandaval (boze to byli nervy, kolikrat jsem do toho fakt chtel kopnou) tak si necham dokud do ni neprocmaram diru.
Andilek (173)|10.10.2004 23:51
To mas jako s objektivem fotaku. Dal jsem tam skylite filtr, sice mi trosku zhorsi svetelnost, ale predstava, ze skrabnu objektiv za 15.000 me netesi. To radeji dam 400 navic za filtr, ktery kdyz poskrabu, tak vymenim.
ihorak (107)|11.10.2004 06:58
[QUOTE="Rom4n"]no, abychom se vratili k tematu folii...
dosel jsem k zaveru: koupit ochrannou folii je jen ztrata penez, skousel jsem vyrobit folii z desek na papir a rozhodne to melo lepsi vlastnosti a stylus po ni lepe klouzal, ale to hlavni je-jakakoliv folie kazi vzhled iPAQu a zhorsuje kvalitu zobrazovani displaye!!
-takze radeji ten nejaky maly drapanec, ktery se da rozlestit specialni pastou, nez kazit vzhled a mit horsi kvalitu jak ovladani, tak zobrazovani:no: [/QUOTE]

Nazdárek. Taky doporučuji Brnado fólie. Jak psal odak někdo výše. Ta fólie se nelepí - nedělá bubliny, ale drží jako přibitá. Dá se sundat, oprat, znovu použít. Mám ji a vůbec (opravdu vůbec) nezhpršila kvalitu displeje. Stojí sice 10USD a 3USD poslání, ale co to je, proti poškrábanému displeji. A taky vydrží zatraceně dlouho. Brácha ji máš už 8 měsíců a žádná vada! Je tvrdá = nedělají se v ní čáry. Doporučuji!!!
Rom4n (340)|16.10.2004 16:52
Nenasel jsem nikde vhodne tema diskuze,tak to bouchnu sem :D
Sehnal jsem si navudek,jak behem chvile predelat seriovou kolibku napr u iPAQa h36xx na USB!!! Jenomze to ma tak trochu hacek... Uz podruhy to prave delam cely znova a zkousim,ale ne a ne se mi to connectnout! Tak kdyztak posilam odkaz a kdyby to nekdo zkousel a povedlo se mu to,at da urcite vedet
PS:jinak kdyby to opravdu slo,tak je to docela dobrej zpusob,jak usterit:yes:
http://notebooky.idnes.cz/prislusenstvi/replikatory/replikatory_portu__mysi__1258.html
a pokracovani tady:
http://notebooky.idnes.cz/prislusenstvi/replikatory/replikatory_portu__mysi__1261.html
VIta56 (69)|17.10.2004 13:25
Tuto úpravu jsem realizoval asi už před 2 roky na iPAQu 3630. Nášel jsem ji tehdy na nějakém slovenském webu i s odkazem na původní anglický zdroj. Fungovala bez sebemenších problému. Pokud se to nechce přes USB spojit, tak samozřejmě resetuj i vypni PC a IPAQa, pokud to nepomůže, a máš - li zálohu, ze které můžeš obnovit databáze, obnov databázi "Notify Events" a resetuj iPAQa..
Občas se mi stane u spojení přes USB, že se to nechce spojit.. Přitom všechna ostatní spojení sériové, infra i BT fungují. Pomůže obnovení výše uvedené databáze ze zálohy. Pokud nemáš zálohu, zazálohuj si kompletně iPAQ, udělej tvrdý reset a zkus to spojit s "panenským" iPAQem. Pokud to ani potom nepůjde, špatně jsi pájel. :)
Rom4n (340)|17.10.2004 14:01
Provadel jsem to uz 2x a nic. Chystam se h3630 prodat, pokud se nenajde zajemce,tak to asi nevydrzim a udelam treti pokus s tvou radou, protoze synchronizace pres seriovy kabel je silena. Jen mam uz docela obavy z toho,abych neprehral spoj-napotreti uz by se mohl utrhnout a to by nebylo dobry