Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vrátil jsem MDA Compact. Jakou náhradu byste mi doporučili?

Vladimír Klaus (35)|29.3.2005 14:21
Ahoj,

jak jsem již psal, vrátil jsem MDA Compact (koupený u T-Mobile CZ), neb jsem si koupil pěkně odfláknutý kousek. Mám čekat třeba do léta na novou sérii nebo se mám poohlédnout po jiném výrobci? Co preferuji je především malá velikost a hmotnost, výdrž, (mini)USB konektor a rozumná kvalita všech poskytovaných funkcí. Rozhodně nechci běžný telefon s pidi displejem, ani velkou cihlu ala MDA III. No a cena by taky nemusela být moc velká :)

Díky
Vladimír Klaus
dort (1212)|29.3.2005 14:37
tak to jsem zvědav, co Vám kdo dopuročí, neb mi příjde, že Vaše podmínky vycházejí z technické specifikace MDA C :D

BTW - byť jsem MDA C prodal, tak ne z důvodů technické nespokojenosti, takže bych si dovolil tvrdit, že jste měl smůlu na přístroj :-(

a má zkušenost říká - N 6230 a Loox 720 -> možná výhledově Dell x50v, ale to se uvidí - vím to není to pravé "ořechové" jak píšete, ale toť moje aktuální spokojenost :cool:

A ještě jedno odbočené stranou - viděl jste novou MPX 220????
Wuffi (1599)|29.3.2005 14:44
Mno ja osobne nechapu proc se kvuli jednomu vadnemu kusu hned vyprdnout na vsechna MDAC, pokud tedy autor dotazu nechtel vylozene vyzkouset neco jineho. Myslim ze zarizeni ktere by bylo splnenim jeho podminek bohuzel zatim nenalezne pokud nezacne hledat mezi SmartPhone jak rika dort.
Vladimír Klaus (35)|29.3.2005 14:50
Já jsem si téměř jistý, že to byla smůla na ten daný kus. Jak jsem říkal, kdyby mi dnes TM napsali, že mají lepší kousek, tak pro něj asi jdu :). I když je mi divné, že jsem (v Praze) navštívil 4 značkové prodejny, ve dvou ho neměli vůbec, v jedné poslední kus z výlohy a v další 4 ks. Když jsem to šel reklamovat, zkoušel jsem jiné 2 z této prodejny a se stejným výsledkem (chrčící sluchátko a spol.). Že by TM něco tušil a jen doprodával??? No nic...

Díky za tipy. Do Nokie bych nerad, o Looxu jsem si teď četl (no je to větší a dražší). A ohledně MPx220 - tak o ní bylo napsáno už tolik negativ, že je to až hrůza. Nebo je situace jiná? A ona se "už" prodává? :-)

VK
Vladimír Klaus (35)|29.3.2005 14:56
[QUOTE="Wuffi"]Mno ja osobne nechapu proc se kvuli jednomu vadnemu kusu hned vyprdnout na vsechna MDAC, pokud tedy autor dotazu nechtel vylozene vyzkouset neco jineho. Myslim ze zarizeni ktere by bylo splnenim jeho podminek bohuzel zatim nenalezne pokud nezacne hledat mezi SmartPhone jak rika dort.[/QUOTE]

No já se nechci na to vyprdnout... snad píšu jasně, že váhám, zda čekat třeba do léta na lepší sérii nebo nikoliv. Není mi bohužel znám poměr spokojených a nespokojených vlastníků :)

BTW: Mám tomu rozumět tak, že v tuto chvíli nic podobného (ve všech směrech) MDAc není? Já se v této oblasti ještě moc neorientuju, tak se omlouvám...

VK
Wuffi (1599)|29.3.2005 15:00
Podle mne neexistuje v oblasti PPC PE. V oblasti SmartPhone pravdepodobne ano. Proc cekat do leta? Myslim ze se nic nezmeni a zarizeni je mozne preci vyzkouset. Me MDAC rozhodne nechrchla...
st.tom_ce4you (365)|29.3.2005 15:05
Jedine co mne na Compactu stve je, ze kdyz ho otocim displejem dolu pri vibracich, tak slysim chrasteni, kdyz jej otocim displejem nahoru tak je vse OK. Jinak nemam s MDAC jediny problem a muzu rict, ze jsem s nim naprosto spokojen. Puvodne jsem si myslel, ze pujdu do MDA IV, ale po tom co jsem si zvyknul na MDAC tak jej uz nechci a pockam si na MDAC II.
Vladimír Klaus (35)|29.3.2005 15:08
[QUOTE="Wuffi"]Podle mne neexistuje v oblasti PPC PE. V oblasti SmartPhone pravdepodobne ano. Proc cekat do leta? Myslim ze se nic nezmeni a zarizeni je mozne preci vyzkouset. Me MDAC rozhodne nechrchla...[/QUOTE]

A mohu vědět od koho ho máte? Máte úplnou a korektní příručku a CD? Chodí Vám modem? Máte tam nejnovější firmware? Možná jsem náročnej, ale chci si koupit kvalitní a úplný produkt, se kterým nebudu týden doma šachovat, abych zjistil, že je tam polovna věcí blbě (resp. to zjistili jiní, já jsem se jen domníval).

Je mi jasné že to není jednoduché (sám se živím jako programátor), ale nekupuju si džíny na tržišti, ale přístroj od úžasné nadnárodní společnosti :D
Wuffi (1599)|29.3.2005 15:26
Mam ho od AH Mobile. Mam uplnou prirucku (ale jestli je cesky nevim, ani jsem do ni nekoukal, mrknu doma), vsechna 4 CD, nabijecku, 2 stylusy, pouzdro.
ROM bohuzel prodejce neovlivni neb jej bez ztraty zaruky smi bohuzel upgradovat pouze GSMobil a ten to dela za poplatek.
Vladimír Klaus (35)|29.3.2005 15:40
OK, díky moc.

Ovšem můj prodejce byl T-Mobile!!! Žádný prostředník. Proč tam mám verze z října 2004??? Proč je v příručce odkaz na něco, co neexistuje? Proč byla CD poněkud neúplná (a jen 3)? Proč u 3 ks z jedné prodejny chrčí sluchátko? Proč mi prokazatelně nefungoval modem? Atd... To je zkrátka na mě příliš.

Podle mě nejde o vadný kus, ale o něco jiného... a proto bych si rád nějaký čas počkal. Přeci jenom body (slevu) uplatním jen u TM...

Nebo jsem příliš naivní???
Wuffi (1599)|29.3.2005 15:58
Mno protoze pred prodejem neprovedli upgrade, treba T-Mobile zatim zadny lepsi nema (zde necht odpovi povolanejsi), nebo to radsi necha na GSMobilu at si jde zakaznik tam a zaplati si svou petistovku.
Jaky je v prirucce odkaz na neco co neexistuje? Pokud jde o ClearVue tak ten na CD prokazatelne je spolu s dalsimi aplikacemi. Pokud ho tam nemate, staci zajit na prodejnu a meli by dat nove. Pocet CD - ty 2 CD Extra od T-Mobile - jednalo se o prubezne aktualizace jejich produktu na tu kompresi spojeni a tak - takze je to to same jenom jedna verze je puvodni a druhou tam dali aby to bylo aktualni (asi nez to slo do prodeje)...
Proc jim chrci sluchatka netusim, treba vadna serie. Zalezi take na tom co berete jako chrceni a projistotu uz ho treba nehledate tam kde ani neni.
dort (1212)|29.3.2005 17:40
když si čtu Vaše příspěvky nemohu se ubránit pocitu, že maličko přeháníte a ztrácíte soudnost . . . . .

Všechny MDA od jedničky až po Compact jsou jen jistým druhem kompromisu, myšleno především z pohledu podpory, ale i technicky.

Durdí te se, že něco nebylo, či nefungovalo - prokazatelně ( máte to potvrzené servisem ? ), manuál na něco odkazuje a ono to tam světe div se není .... proboha to Vás překvapuje? Mne rozhodně ne, já v manuálu hledám jen v největší nouzy, neb jim nerozumím :-)

Chcete za 12 tisíc 150% kvalitu? No obávám se, že buď maličko slevíte ze svých nároků, nebo Vás předem lituji, neb se z toho musíte zbláznit a uzoufat!

Compact je fajn zařízení, ale má své mouchy ........

hybo (3107)|29.3.2005 17:45
Znate zarizeni, ktere nema mouchy? Je jedno, z jake oblasti. Na vsem se daji nejit nedostatky, jde jen o to, jestli to zarizeni vazne chci a dokazu si to nejak zaridit a pomoct, nebo ho nechci a hledam, proc ho nechtit, nebo hledam dovody, proc ho "legalne" nechtit.
Vladimír Klaus (35)|29.3.2005 21:03
Přátelé, motáte tu hrušky s jabkama. Nikdo tu nemluví o 150% kvalitě - mě by jen stačilo, aby to, co si kupuju bylo OK, v souladu s dokumentací a aby splnilo mé očekávání. Kupuju si to pro telefonování a trochu té organizační činnosti a kompatibilitu s Office aplikacemi. Žádné zázraky nečekám.

Určitě budete našeni, až dáte 400 tisíc za auto a ono tam bude chybět rádio či nefungovat zadní blinkr. Celkem rád bych Vám napsal - ale člověče, co chcete od tak levného auta, nehledejte mouchy a zařiďte si to, kupte si rádio a žárovičku a nestěžujte si. To je demagogie co??? :D

Pokud bych chtěl 150% kvalitu, tak potom - kde je EDGE, kde jsou Profily, kde baterie, co vydrží týden, proč tam není kolébka... dyť je to volovina, to je snad jasný, že to nikdo nemůže chtít. A to je ten kompromis - jenže ne kvalitativní, ale kvantitativní - za 12 nedostanu nadupaný dělo, ale zatraceně chci, abych s tím co mám, neměl pakárnu přesahující rozumnou mez.

Vladimír Klaus
Wuffi (1599)|29.3.2005 21:07
Jezis je to hodne dobre zarizeni (a hodne se branim privlastku "za tu cenu"). Ale sprominutim doprkvancic uz jestli jste chtel tohle vsechno, za a) si nekupujte zarizeni za 12000, b) si pockejte na MDA IV ktere nabidne uz UMTS, ale zase nebude kapesnich rozmeru a bude stat pres 20000, tipuju mozna i k triceti.
hybo (3107)|29.3.2005 21:18
no a at je sebedokonalejsi, tak stejne se vzdy najde neco, co neni tak, jak by si uzivatel pral
Vladimír Klaus (35)|29.3.2005 21:30
[QUOTE="Wuffi"]Jezis je to hodne dobre zarizeni (a hodne se branim privlastku "za tu cenu"). Ale sprominutim doprkvancic uz jestli jste chtel tohle vsechno, za a) si nekupujte zarizeni za 12000, b) si pockejte na MDA IV ktere nabidne uz UMTS, ale zase nebude kapesnich rozmeru a bude stat pres 20000, tipuju mozna i k triceti.[/QUOTE]

Kolego, zkuste si přešíst pár příspěvků výše, abyste věděl na co reaguji. Já jsem nechtěl ani EDGE ani 3 MB foťák... reaguji jen na to, že mi tady tvrdí, že mé požadavky na bezproblémový chod a korektní dokumentaci = 150% kvalita.

VK
Pavel Koza (4761)|30.3.2005 08:49
Pratele, na rozdil od nas se kolega Klaus snazi dostat za sve penize to, co podle informaci z T-Mobile dostat ma a to prece neni zadna zavrzenihodna snaha. Nikde na webu T-Mobile prece neni informace o tom, ze i kdyz je MDAc o peknych par tisic levnejsi nez MDA III, ze by melo byt smejd! Chtit po zarizeni za 12 litru aby nechrastilo, aby bylo komplet a aby fungovalo jako modem (ehm, toto mi snad funguje... ale zkousel jsem hned po zakoupeni) snad neni nic, nad cim by se normalni clovek mel pozastavit.

Ze se my, predevsim novi majitele tohoto zazraku:), snazime problemy omlouvat a bagatelizovat je spis nase chyba, ne prednost...

P.S. Ted pisu recenzi, takze se snazim bod po bodu porovnavat. A kdyz to reknu natvrdo, Wuffi, tak "za tu cenu" dostanes pomalej procesor, malo pameti, orezanej Bluetooth, zadny WiFi, zadnou kolibku a zoufalej fotak, to vse ve velmi elegantnim provedeni...
dort (1212)|30.3.2005 09:07
bohužel nemohu nereagovat

4 Pavel Koza -> v době kdy jsou na trhu telefony za 14 a více tisíc, tak čekat že MDA Compact, který je kompromisem komunikátoru a telefonu, bude "bomba" k nepřekonání -> tak to mi příjde naivní

ne všechny MDA C chrastí - myslím si, že jich prodána poměrně velká kupa a těch pár které se tu stále diskutují kol dokol jsou prostě jen 1 či 2 % problémových přístrojů, což je ostatně u všech produktů jisté procento "zmetků", podstatné je že je opraví či vymnění v rámci záruky, ne?

( i já jsem si ho koupil a slepě věřil, že to bude bomba - NENÍ ale to je podmíněno cenou :-) )

a mimochodem tázajícímu jsem radil někde na začátku přechod na PDA + telefon -> nabídl jsem z vlastní zkušenosti Loox 720 a N 6230 = pro mne teď po MDA C 150% spokojenost -> odpověď zněla -> DRÁHÉ :-(

souhlasím s Vámi, že je to ořezané, ale opět podtknu MDA III - 20.000 versus MDA C 12.000 - to asi o něčem svědčí

4 Vladimír Klaus - Vy jste si asi nikdy nekupoval auto za 400.000 ,- neb by jste pak věděl, že tam v základu není RÁDIO :-) takže jedině za příplatek a mimochodem ani v autě za 900.000 ,- nebyla povinná výbava ( lékárnička, trojúhelník a žárovky - to vše bylo za doplatek, anebo za zbytečné dohadování se a pak v ceně :-)

Pokud chcete mluvit o demagogii tak prosím, ale jak uvádím výše MDA III x MDA C - rozdíl v ceně cca 8.000 ,- a rozdíl ve výbavě a funkčnosti? tak na to ať odpoví (ne)spokojení uživatelé

Můj závěr zní -> za cenu MOBILNÍHO TELEFONU si můžete koupit MDA Compact -> tak proboha nečekejte MERCEDES, ale spíše FABIA :-)

P.S. a čekat od T - MOBILU či GSMobilu korektní přístup k zákazníkům, no to snad po všech těch zkušenostech NEMYSLÍTE VÁŽNĚ :D
znám jediný korektní přístup - nekupovat od nich a nemuset využívat jejich TOTALITNÍ praktiky
Wuffi (1599)|30.3.2005 09:24
[QUOTE="Pavel Koza"]. A kdyz to reknu natvrdo, Wuffi, tak "za tu cenu" dostanes pomalej procesor, malo pameti, orezanej Bluetooth, zadny WiFi, zadnou kolibku a zoufalej fotak, to vse ve velmi elegantnim provedeni... [/QUOTE]

A pred rokem a neco za toto same lide davali pres 20000
RStein (2012)|30.3.2005 09:42
[QUOTE="Pavel Koza"]
Ted pisu recenzi, takze se snazim bod po bodu porovnavat. A kdyz to reknu natvrdo, Wuffi, tak "za tu cenu" dostanes pomalej procesor, malo pameti, orezanej Bluetooth, zadny WiFi, zadnou kolibku a zoufalej fotak, to vse ve velmi elegantnim provedeni... [/QUOTE]

Pavle, kdy planujes vydani recenze? Moji manzelce se Compact libi, klasicke MDA by nechtela kvuli rozmerum a hmotnosti, ale pokud je Compact pomalejsi nez MDA II, tak ji od koupe Compactu budu zrazovat a radeji ji koupim Motorolu MPX 220. ;)
dort (1212)|30.3.2005 09:45
4 RStein - pokud mohu přispět svým pozantkem do rozhodování, tak Vám nebo respektive manželce doporuučím MPX 220 - jest pravdou že jsem ji měl v ruce jen 2 dny, ale spokojenost obrovská :yes:

což o MDA C nemohu říci :no:
Pavlucha (1496)|30.3.2005 09:49
[QUOTE="Wuffi"][QUOTE="Pavel Koza"]. A kdyz to reknu natvrdo, Wuffi, tak "za tu cenu" dostanes pomalej procesor, malo pameti, orezanej Bluetooth, zadny WiFi, zadnou kolibku a zoufalej fotak, to vse ve velmi elegantnim provedeni... [/QUOTE]

A pred rokem a neco za toto same lide davali pres 20000[/QUOTE]

... a před šesti stál Psion přes 30.000,- :D
Já si taky nemyslím, že bych chtěl vyhodit 12.000,- za to, že budu cokoliv využívat napůl ... a Compact, ačkoli je fakt "roztomilej" zatím napůl využívám a to jen díky těm drobnostem, který už tu zmíněny byly. Jenom mně to asi tak nežere, jako ostatní, tak to přiznám ... :D
Pavel Koza (4761)|30.3.2005 11:13
4 dort - Michate dve veci - FUNKCNOST a VYBAVENI. Zatimco VYBAVENI je za 12 000 odpovidajici (stejne jako je odpovidajici u MDA III za 20 000), tak FUNKCNOST musi byt na cene nezavisla! Nebo mi chcete tvrdit, ze kdyz si koupim Acera za 6000, tak je prijatelne aby mi fungovala jen pulka displeje a zvuk jen v pondeli a patek? Kdyz je tak levny? Ne. Za 12 000 si kupujete zarizeni, ktere nema WiFi, ma malo pameti atd. To je v poradku a to tady prece nikdo nechtel. Ale FUNGOVAT musi stejne jako zarizeni za 100 000Kc. Stav, kdy si prodejce se servisem dela, co ho jen napadne, je mimo jine i dusledek toho, ze 90% lidi se nezachova jako pan Klaus a nehodi mu vec na hlavu (viz MDA II a praskajici plast, upgrade ROM za 500Kc + spousta dalsich)...

4 wuffi - to je demagogie, odpoved viz vyse. Nejde o vlastnosti, ale funkcnost. Ta ma poznamka nebyla minena tak, ze dostanes JENOM horsi veci, ale ze ty horsi veci jsou pricina nizsi ceny.

4 RStein - po trapnych slibech ohledne hx2750 radeji zadne datum neuvedu:) Pracuju na tom, uz mam asi tretinu. Ale MPx mam taky a me dojmy jsou trochu rozpacite...
RStein (2012)|30.3.2005 11:40
[QUOTE="Pavel Koza"]4 dort 4 RStein - po trapnych slibech ohledne hx2750 radeji zadne datum neuvedu:) Pracuju na tom, uz mam asi tretinu. Ale MPx mam taky a me dojmy jsou trochu rozpacite...[/QUOTE]


Ridil jsem se recenzemi MPX 200 (ceskymi a anglickymi na NETU, v Pocket PC Magazinu, v Mobilitach atd.) a mel jsem z nich dojem, ze Motorola MPX 200 je telefon skoro bez chybicky.
Asi ty PR platky a hlasne trouby dodavatelu odhlasim, pokazde kdyz si nejakou geekovinu koupim, tak jen ziram, co recenzent zapomnel zminit nebo zkritizovat.
Tvoje recenze Pavle jsou samozrejme cestna vyjimka:))
Falco_ce4you (311)|30.3.2005 11:48
Tak jse pročetl celou diskuzi a jen jsem zvědavý do jakého tábora se přidám já, až mi dnes přijde balíček s MDA C.
Teďka mám po kapsách Loox 720 a SE T610. Vše funguje naprosto spolehlivě. Nebýt toho, že mi vadí existence duplicitních databází v telefonu a PDA, vadí mi tahat s sebou dvě krabičky, vadí mi nabíjet jednu i druhou potvoru, vadí mi hledat si telefon v PDA a pak ho vytáčet na mobilu, určitě bych u dosavadního stavu zůstal.
Nikdy jsem žádné MDA neměl a jsem jen zvědavý jak se na to budu tvářit. Pečlivě pročítám veškeré diskuze o MDAC tady na ce4you a přes všechny výtky zde vyřčené jsem objednávku nezrušil. Což teď nevím jestli je výraz důvěry nebo masochismu. :D
dort (1212)|30.3.2005 11:49
no budete se divit, ale čtu :D

pokud se nemýlím i Vy sám používáte MDA Compact - a zatím jsem si nepřečetl, že jste ho hodil někomu na hlavu ( také bez urážky ) z čehož usuzuji, že asi funguje ;)

nechtěl jsem aby má slova vyzněla v duchu, když to stojí jen 12 tak má fungovat jen půlka :) a ani jsem to nepsal, myslím ...............

[QUOTE]Stav, kdy si prodejce se servisem dela, co ho jen napadne, je mimo jine i dusledek toho, ze 90% lidi se nezachova jako pan Klaus a nehodi mu vec na hlavu (viz MDA II a praskajici plast, upgrade ROM za 500Kc + spousta dalsich)...[/QUOTE]

a teď hodně nadneseně a s úsměvem - pak by ale na CE4YOU chodila jen třetina lidí, neb mám pocit, že nejobsáhlejší je právě diskuze o PhoneEdition ;)

víte asi stejně dobře jako já, že pokud tu věc potřebujete, tak raději sklopíte uši a překousnete nějaký ten problém :evil:
a pokud bych měl každé zařízení, které nefungovalo jít hodit T - Mobilu na hlavu, tak je ze mne "masový vrah" :D

dost OT - prostě můj názor zní: MDA Compact je za investované peníze fajn zařízení, které mne osobně nevyhovuje, byť po technické stránce bylo OK! A pokud se někdo dostal k problémovému kusu, tak to se stane všude.

A nemohu si odpustit kousek čecháčkovství, tedy takového toho švějkování, a když potřebuji upgrated ROM, tak vždy jen ZADARMO a víme všichni, že top v rámci záruční opravy jde, jen bohužel nesmím chtít FLASH, ale popsat problémy s padáním hovorů a BT :cool:
Wuffi (1599)|30.3.2005 12:04
[QUOTE="Pavel Koza"]4 dort - Michate dve veci - FUNKCNOST a VYBAVENI. Zatimco VYBAVENI je za 12 000 odpovidajici (stejne jako je odpovidajici u MDA III za 20 000), tak FUNKCNOST musi byt na cene nezavisla! Nebo mi chcete tvrdit, ze kdyz si koupim Acera za 6000, tak je prijatelne aby mi fungovala jen pulka displeje a zvuk jen v pondeli a patek? Kdyz je tak levny? Ne. Za 12 000 si kupujete zarizeni, ktere nema WiFi, ma malo pameti atd. To je v poradku a to tady prece nikdo nechtel. Ale FUNGOVAT musi stejne jako zarizeni za 100 000Kc. Stav, kdy si prodejce se servisem dela, co ho jen napadne, je mimo jine i dusledek toho, ze 90% lidi se nezachova jako pan Klaus a nehodi mu vec na hlavu (viz MDA II a praskajici plast, upgrade ROM za 500Kc + spousta dalsich)...

4 wuffi - to je demagogie, odpoved viz vyse. Nejde o vlastnosti, ale funkcnost. Ta ma poznamka nebyla minena tak, ze dostanes JENOM horsi veci, ale ze ty horsi veci jsou pricina nizsi ceny.

4 RStein - po trapnych slibech ohledne hx2750 radeji zadne datum neuvedu:) Pracuju na tom, uz mam asi tretinu. Ale MPx mam taky a me dojmy jsou trochu rozpacite...[/QUOTE]

Hm tak mi prosim vysvetli jak souvisi stiznosti napr. na manual ci na chybejici CD s funkcnosti.
Za dalsi - vysvetli mi prosim co je na MDAC nefunkcni? Ja nevim ale zatim si nemohu stezovat, vse mi funguje, HR zadny, SR asi okolo 10 z cehoz vetsinu vyvolal Agile Mesenger (coz je ale SW treti strany).
Kdyz to srovnam s tim jake problemy jsem mel s DPII s puvodni ROMkou (a puvodni ExtROM, pro rypaly)...
Jinak souhlasim s tim ze pristup ceskeho T-MOB (ale i ET) a GSMobilu neni to prave, ale - udelas s tim neco? Navic ten problem tu byl uz u variaci na XDAI, XDAII...
Ad ta srovnani s autem... To je taky chyba na funkcnosti kdyz Vam v manualu k autu napisi ze lekarnicku naleznete v prihradce v palubni desce a ona je ve skutecnosti v kufru (blby priklad, ale...)???!
Pavel Koza (4761)|30.3.2005 12:13
Funguje:) Ale ja priklad prekousnu, ze se mi tak jednou z deseti pokusu nepovede prijmout hovor, coz se mi napriklad na T610 nepovedlo NIKDY nasimulovat.

Kdyz to shrnu - pokud je nekdo fanda, tak prekousne spoustu veci. Ale pokud nekdo fanda neni a ocekava od zarizeni pouze 100% funkcnost (tedy ne ze bude umet WiFi, kdyz ho umet nema, ale ze BT, ktery ma, bude fungovat za vsech okolnosti), tak neni zadny prohresek ci jeho selhani zarizeni vratit (i kdyz je roztomile a relativne levne:) A to je ten duvod, proc jsem se pri cteni vasich reakci na iniciatora diskuze rozhodl pridat se virtualne na jeho stranu.
Šeba_oldd (1184)|30.3.2005 12:22
Ja si spise myslim ze je to o lidech - bud nekdo chce zit ve svete PDA, bavi ho to a kdyby nemel problemy tak by ho to ani nebavilo:D - nemel by co resit nejzdil by na srazy - venoval by se rodine a mozna i uzitecnejsim vecem.
Pokud se na to podivam z druhe strany a to uzivatele - ktery nechce mit zadne starosti - chce aby mu vse co najde na netu a to nejlepe zdarma slouzilo, nekousalo se - tak potom tem nedoporucuji vubec zadny chytry telefon - nikdy nebudou spokojeni, jelikoz udelat si chytry telefon zanmena pracovat, laborovat,flaschovat atd. Nekolik mych znamych se me pta co to mam proc do toho stale tukam a civim - "JA TO CHCI TAKE".Znam je a proto jim hned reknu, tak ty si tohle nekupuj mel by jsi to tak na dva dny po tom by to letelo.Pokousel jsem se MDA nacpat svym zamestnancum ve firme - velke nadseni , za dva dny jsem to mel na stole zpet - pry na to nemaji cas :D
A me se to jiz po roce zda tak jednoduche.(diky ce4you)
OPRAVDU VAS TO NAPRED MUSI BAVIT - az potom to prinese nejake vysledky. A koho to nebavi at si koupi obyc. telefon a bude spokojen - bude totiz moci telefonovat a ne laborovat.:D Stabilita MDA a obycejneho telefonu je zatim v kazdem pripade neporovnatelna.

A nez jsem to nadatlil tak tady PAVel napsal neco podobneho ve zkratce
:((
dort (1212)|30.3.2005 12:29
díky za předchozí dva příspěvky :D :yes:

v obou je velký kus pravdy

4 Šeba - zaměstnanci jsou šťastní lidé, když to poznali tak brzo :D

ale jinak pánové, bez PDA a ce4you by mne to taky moc nebavilo, díky za fórum i většinu podobně postižených "pacientů" jako jsem já! :yes:

4 V. Klaus - a po přečtení všeho Vám asi nezbyde buď než nastoupit na loď "bláznů, flashovačů, pokušitelů věčných pokusů - omylů", které vede k jednmu úžasnému konci, a to že když už Vám to funguje na 100% vyjde nové PDA či MDA a to přeci musíte mít a pak jste opět na začátku!!!!!!!!!!! :D

anebo vzít za vděk jen chytrým mobilem :D a myslet si o nás "pacientech" své ;)
beecher (9270)|30.3.2005 12:45
Trochu to tady OTnu: Njo, prave mi na stole jedna MPx220 lezi... To snad ta Motorola nemyslis vazne!!! Jelikoz telefon v 90% pouzivam jako modem pro PDA pres BT, tak tohle bych si teda nekoupil. Proc?
1. Bluetooth poskytuje pouze profil DialUp Networking a Voice Gateway. Zadny PIM, zadny OBEX, zadny File Transfer, zadne COM porty atd.
2. Parovani ciste ze strany PDA je zoufalstvi: WidComm na PDA nemuze najit nabizene sluzby MPx220, nutne sparovat garde postupem (na MPx220 parovat PDA, pak je na PDA mozne najit dostupne sluzby MPx220).
3. A chtit, aby fungoval ten zminovany DialUp? Tak to uz asi po tomto telefonu chci moc. Postup na to sice je, ale manualne zadavat telefonu AT prikazy modemu, jauvajs...

Ale jinak je to zatim nejuzasneji vypadajici SmartPhone na trhu a krome zminovanych chybicek v BT (ktere muze opravit update ROMek) to je dost dobry!!! To jo.
Šeba_oldd (1184)|30.3.2005 13:17
[QUOTE="Falco"]Teďka mám po kapsách Loox 720 a SE T610. Vše funguje naprosto spolehlivě. Nebýt toho, že mi vadí existence duplicitních databází v telefonu a PDA, vadí mi tahat s sebou dvě krabičky, vadí mi nabíjet jednu i druhou potvoru, vadí mi hledat si telefon v PDA a pak ho vytáčet na mobilu, určitě bych u dosavadního stavu zůstal.
[/QUOTE]
Toto jsem vyresil - sluchatko JABRA a soft SMART GSM telefon vytahnu jen pri nabijeni jinak je stale nekde v kapse. (sony ericsson Z 600) Neustale drzim v ruce jen PDA LOOX 720 a za uchem blikajici modrozub.Koupil jsem si take Compact - výsledek - nosim krabicky 3:D :D :D Je to supr kolik PDA MDA mas tolikrat jsi clovekem:D :D :D
Vladimír Klaus (35)|30.3.2005 15:32
Ahoj všem!

Díky Pavlovi Kozovi za zastání - myslím, že to vyjádřil přesně - nechci nadupanýho meďoura za levnej peníz, chci za levnej peníz pohodově fungující Fabii :)

Jinak, možná jsem to už někde uváděl, ale živím se jako programátor, takže k problémům se SW či závislosti na HW apod. mám blízko. Nebráním se tudíž experimetování - možná v tom je právě ta krása používání chytrých telefonů -ne zařízení tupě používat, ale ladit ho, vylepšovat, zkoušet témata, SW třetích stran,...

Ještě malinko informací k MPx220 - přečetl jsem o tom dost recenzí a podobných článků. Myslím, že to není nic úžasného. Dokonce jedna velká firma chtěla tyto telefony poměrně hodně využívat, ale nakonec sáhla k Eurotel DataPhone II. Je to velká SW firma a asi věděla proč. :) A popravdě - po zkušenostech s MDAc bych tak malý displej už nechtěl...

Závěrem - rád opět nastoupím na loď bláznů a šílenců, jen nechci, aby už v přístavu byly v lodi díry. Doufám, že jsem tu nerozpoutal zbytečný flame, ale vážně mě to dožralo. Tak se na mě nezlobte a rezervujte mi místo v klubu.

Já se vrátím :D
Vladimír Klaus
beecher (9270)|30.3.2005 16:24
[QUOTE="Vladimír Klaus"]Ještě malinko informací k MPx220 - přečetl jsem o tom dost recenzí a podobných článků. Myslím, že to není nic úžasného. Dokonce jedna velká firma chtěla tyto telefony poměrně hodně využívat, ale nakonec sáhla k Eurotel DataPhone II. Je to velká SW firma a asi věděla proč. :) A popravdě - po zkušenostech s MDAc bych tak malý displej už nechtěl...[/QUOTE] No, bod na displayi QVGA s uhloprickou 2.8" urcite bude daleko mensi nez bod na displayi MPx220, ktery ma priblizne stejnou uhlopricku, ale rozliseni 172x220 px (nebo kolik to je). Osobne k ni nemam krome toho BT a chybejiciho EDGE vubec zadne vyhrady.
A na tom prikladu, co jste uvedl, je jasne videt o spatnem zacileni potreb dane firmy. Smartphone je ze vseho nejdrive telefon, pak jakesi male komunikacni centrum a pak spise prohlizec PIM informaci -> tedy drzi se nazvu chytry telefon, kdezto DPII je ze vsechno nejdrive PDA, tedy manazer PIM informaci a vetsi komunikacni centrum, ktere ma nakonec pridany GSM/GPRS modul. Bohuzel, jake mela ta firma potreby, se asi nedozvime.
Tj. potrebujete-li velky display, chce to nejake PDA s uhloprickou >= 3.5" a pokud muzu doporucit, uvazoval bych o VGA displayi a RealVGA modu. ;)
Vladimír Klaus (35)|30.3.2005 17:06
Moc se omlouvám za mystifikaci - ta jistá SW firma zvolila Smartphone II, nikoliv DataPhone. Pokud vím, tak používali MPx200 a chtěli 220, jenže ouha - testy dopadly bídně... Já jsem po 220 pošilhával též, až jsem došihal k MDAc. Bohužel měsíce a měsíce odkladů uvedení na trh a ne moc příznivé recenze a nakonec i rozhodnutí oné firmy mě zkrátka odvedlo pryč od tohoto jistě sexy véčka :). Škoda.

Tím nechci ale nikoho odrazovat - neměl jsem ho ani v ruce, takže mě berte s rezervou. :cool:

Vladimír Klaus
beecher (9270)|30.3.2005 19:26
[QUOTE="Vladimír Klaus"]...testy dopadly bídně... Já jsem po 220 pošilhával též, až jsem došihal k MDAc. Bohužel měsíce a měsíce odkladů uvedení na trh a ne moc příznivé recenze a nakonec i rozhodnutí oné firmy mě zkrátka odvedlo pryč od tohoto jistě sexy véčka :). Škoda.[/QUOTE] No nevim, hral jsem si chvili s T-M SDA, na prodejne ET jsem zkousel ten SP II a ted uz si druhy den hraji s tou Motorkou a prijdou mi ty telefony naprosto stejne... Vzdyt to jsou telefony jeden jako druhy, vsechny maji vice ci mene stejny SW (OS urcite), pokud tam neco nepokanka vyrobce (ze Motorolo? ;) ), tak tam toho moc rozdilneho najit nelze... Ted se tedy nebavim o HW, ale SW.
Mne osobne treba nesedi na SP II to ovladani, preci jenom joystick nebo krizovy ovladac je cool vec. Ten paskvil na SP II je des a hruza...
Nevim, co jste cetl za recenze a co v nich na MPx220 bylo nalezeno jako spatne, ale pokud neco by bylo vytykano SW, tak to muselo byt nalezeno i na SP II.

EDIT: Ted si porovnavam parametry obou pristroju na mobilmanii... Hm... MPx220: Lepsi vydrz, lepsi fotak ;), quadband, jinak jsou ty telefony vpodstate totozne... Nemluve o tom, ze ta MPx220 vypada na rozdil od SP II velmi dobre... ;)
Vladimír Klaus (35)|31.3.2005 10:14
Recenze jsem četl na Mobilmanii a potom ještě dvě - nějakou US a taky tuším ruskou. Moc si toho už nepamatuji, ale co tam považovali za podivné bylo - zrušení miniUSB (200 ho měla) a náhrazením nějakým standradním Mot. kontektorem. Taky snad po zhasnutí displeje nebyla jakákoliv signalizace sms či zmeškaného hovoru (nevím - třeba to byl je blbý SW).

Ale je to už pár měsíců... třeba jsou prodejní kousky už úplně z jiného těsta ;)

VK
Dr.Diesel (5)|1.4.2005 10:13
[QUOTE="dort"]P.S. a čekat od T - MOBILU či GSMobilu korektní přístup k zákazníkům, no to snad po všech těch zkušenostech NEMYSLÍTE VÁŽNĚ :D
znám jediný korektní přístup - nekupovat od nich a nemuset využívat jejich TOTALITNÍ praktiky
[/QUOTE]

Tak jsem prave s touhle priiiima dvojkou mel zkusenost. K MDA1 nemam na CD lokalizaci, tak se ji z nich snazim dostat, super konverzace:

[QUOTE]Tim je T-Mobile a ten me odkazal na vas. Zpusob jednani vasi firmy se na internetu probira a zrejme pravdive, nashledanou.

Hermánková Kateřina napsal(a):

>Dobrý den,
>přeposílám Vám vyjádření od technika
>
>S pozdravem
>Kateřina Hermánková
>
>
>Obraťte se laskavě na distributora, pokud Vám chybí CD s kompletního balení s lokalizací na CD.
>
>-----Original Message-----
>From: Hermánková Kateřina
>Sent: Friday, April 01, 2005 9:45 AM
>To: Machala Jiří
>Subject: FW: FW: Lokalizace MDA1
>
>
>
>
>-----Original Message-----
>Sent: Friday, April 01, 2005 9:44 AM
>To: Hermánková Kateřina
>Subject: Re: FW: Lokalizace MDA1
>
>
>Dobry den,
>
>ale ja si lokalizaci zaplatil spolecne s pristrojem, z jakeho duvodu za
>ni mam nyni platit?
>
>Hermánková Kateřina napsal(a):
>
>>Dobrý den,
>>
>>přeposílám Vám vyjádření od technika.
>>
>>S pozdravem
>>Kateřina Hermánková
>>
>>
>>
>>Lokalizaci mužeme placeně dohrát za 420,- Kč bez DPH. Instalační CD bohužel nemáme.
>>-----Original Message-----
>>Sent: Friday, April 01, 2005 9:04 AM
>>To: Servis
>>Subject: Lokalizace MDA1
>>
>>
>>Dobry den,
>>
>>od spolecnosti T-Mobile jsme koupili MDA 1, ke kteremu jsme v baleni
>>nedostali lokalizacni CD. Udajne ma byt zvlast, v baleni bylo pouze CD
>>se SW a Uzivatelska prirucka. Po kontaktu s infolinkou mne odkazali na
>>vas, zda muzete CD k pristroji poskytnout. O lokalizaci jsem se
>>nestaral, dokud nenastal Hard restart, se kterym zmizela veskera data,
>>nainstalovane programy, ale i Cestina, kterou jsem si dle letaku
>>zakoupil a nyni ji nemam.
>>
>>Diky
>>
>>
>>P.S. Na webu mate chybu v odkazu na mail:
>>
>>[a title="Informační e-mailová adresa. " href="mailto:servis.gsmobil.com">
>>servis@gsmobil.com>
>>href="mailto:servis@gsmobil.com"
>>
[/QUOTE]

Co taky chcete od firmy, ktera ani nevi jak napsat odkaz na e-mail :D

P.S. Este chvili me budou vytacet a sezenu si to zpusobem jakym pulka Cechacku... Pak se divte, kdyz s vama timhle zpusobem jednaji.
oltcit (1098)|1.4.2005 15:17
[QUOTE="beecher"]Trochu to tady OTnu: Njo, prave mi na stole jedna MPx220 lezi... To snad ta Motorola nemyslis vazne!!! Jelikoz telefon v 90% pouzivam jako modem pro PDA pres BT, tak tohle bych si teda nekoupil. Proc?
1. Bluetooth poskytuje pouze profil DialUp Networking a Voice Gateway. Zadny PIM, zadny OBEX, zadny File Transfer, zadne COM porty atd.
2. Parovani ciste ze strany PDA je zoufalstvi: WidComm na PDA nemuze najit nabizene sluzby MPx220, nutne sparovat garde postupem (na MPx220 parovat PDA, pak je na PDA mozne najit dostupne sluzby MPx220).
3. A chtit, aby fungoval ten zminovany DialUp? Tak to uz asi po tomto telefonu chci moc. Postup na to sice je, ale manualne zadavat telefonu AT prikazy modemu, jauvajs...

Ale jinak je to zatim nejuzasneji vypadajici SmartPhone na trhu a krome zminovanych chybicek v BT (ktere muze opravit update ROMek) to je dost dobry!!! To jo.[/QUOTE]

Prispejem svojou troškou do "mlejna":D Ked som nemal Looxa, tak MPX a MPX220 boli moji kanditáti na nové zariadenie,ale neustále odklady a zdržovanie uvedenia na trh ma priviedli k PPC,kde to vyhral Loox.S BT u motoriek je to tak,že dokiaľ na nich nedáte zistteľný režim tak nedokážete identifikovať ich služby,je to kvôli bezpečnosti(bluejacking) Pripájanie napr. na Looxe ide plne triviálne,spustíte E2C,dáte zistiteľný režim na motke,Loox zdetekuje,automaticky nastaví parametre a stačí len ťuknúť na "connect" Et voila,všetko ide :) A MPX220 mali smolu v tom,že pôvodný výrobca Chi-mei mal problémy s kvalitou a Motorola stiahla ich výrobu do USA,žial pošramotená povesť a stratený čas sa už nedá dobehnúť.A paradoxne Chi-mei uviedla zakrátko kopiu 220-tky už so zabudovaným EDGE,ako už tu bolo spomínané.Ja používám upravenú(tunovanú) V500 a nemám absolútne problémy,i ked musím priznať že v originálnom prevedení tam bolo bugov a bugov.Teraz chcem zohnať V547 s EDGE a to bude potom "žužo" :)
beecher (9270)|1.4.2005 15:48
[QUOTE="oltcit"]S BT u motoriek je to tak,že dokiaľ na nich nedáte zistteľný režim tak nedokážete identifikovať ich služby,je to kvôli bezpečnosti(bluejacking)...

...A paradoxne Chi-mei uviedla zakrátko kopiu 220-tky už so zabudovaným EDGE,ako už tu bolo spomínané...

...Teraz chcem zohnať V547 s EDGE a to bude potom "žužo" :)[/QUOTE] Oltcite, tak blbej nejsem, aby nemel zapnuty Disoverable mode toho BT na MPx220. Jenze neco je tam blbe, protoze kdyz to chces poprve sparovat z PDA na MPx220, tak se po uspesnem sparovani na MPx220 objevi hodiny a muzes cekat. Jenze to behem te doby na Dellu vyprsi timeout v BT Manageru na seznamu nabizenych sluzeb tou Motorkou... Vis?

No a paradoxne o tom Chi-Mei UCP-1000 SmartPhone jsem tady do novinek psal ja, ze... ;)

Jinak ta V547 ma pouze EDGE Class 4... Takze bacha na to...
oltcit (1098)|2.4.2005 02:19
[QUOTE="beecher"]Oltcite, tak blbej nejsem, aby nemel zapnuty Disoverable mode toho BT na MPx220. Jenze neco je tam blbe, protoze kdyz to chces poprve sparovat z PDA na MPx220, tak se po uspesnem sparovani na MPx220 objevi hodiny a muzes cekat. Jenze to behem te doby na Dellu vyprsi timeout v BT Manageru na seznamu nabizenych sluzeb tou Motorkou... Vis?

No a paradoxne o tom Chi-Mei UCP-1000 SmartPhone jsem tady do novinek psal ja, ze... ;)

Jinak ta V547 ma pouze EDGE Class 4... Takze bacha na to...[/QUOTE]

Ved ja viem Richarde :)) ,preto som to spomenul;) a 547 ide v pohode do179kbs a realne hodnoty u nas sa pohybuju maximalne do tohto údaju,čiže úplne to stačí a okrem toho tieto Tripletove rady Motorol mám celkom dobre preskúmané lebo už rok sa zaoberám úpravami ich FW,takže mám k týmto telefonom quantum vecí,spojazdnené servisné menu,dokážem si uzamknúť frekvencie jednotlivých BTS a podobné fičúrky :cool: čiže dokážem z nich vyťažiť maximum.A okrem toho ich cena :$: je v porovnaní s vašim trhom veľmi priaznivá :cool: Ale máš pravdu,že použiť MPX220 ako modem je barbarstvo :no: Ono by aj tak bolo najidealnejšie keby bola CF karta s EDGE na netovanie a k tomu nejaky šikovný telefonik len na telefonovanie.Možno sa dočkáme,kto vie ?
beecher (9270)|2.4.2005 08:01
[QUOTE="oltcit"]Ale máš pravdu,že použiť MPX220 ako modem je barbarstvo :no:[/QUOTE]Proc by to melo byt barbarstvi? :O Ja po telefonu vzdycky pozaduji moznost Dial-Upu GPRS pres BT. Nabizi to tahle Motorka? Nabizi a je to naprosto realne a realisticke vyuziti funkce telefonu, tak tady nadavam, ze to nefachci, tak jak by melo, a ze to Motorola nekde potento...
oltcit (1098)|2.4.2005 12:20
[QUOTE="beecher"], ze to nefachci, tak jak by melo, a ze to Motorola nekde potento...[/QUOTE]

Ja skôr myslím,že to potento Microšrot prii CM profile :sarcastic:

P.S. Čo povieš na tú motorku s Magnetom ? MPX120 ?
Motorola má super mašinky,ale dosť im kazí reputáciu brandovanie a tzv. customizácia fonov a v našich podmienkach aj vedenie Motoroly v CZ a SK,to predchádzajúce na to mierne povedané kašlalo.Môj známy robil distribútora,ale nakoniec opustil značku,pretože tam bola absolútna nespolahlivost v dodávkach a v prístupe.Ja vyžadujem od mobilu hlavne modemové funkcie,tie su gro,pretože hlasové služby využívam minimálne a aj táto moja V500 je zbytočne nadupaná na to čo potrebujem:D
beecher (9270)|7.4.2005 15:03
[QUOTE="oltcit"]P.S. Čo povieš na tú motorku s Magnetom ? MPX120 ?[/QUOTE] To myslis jako toto? :D