Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vypadává zvuk MDAc při telefonování

Orloj_ce4you (299)|28.3.2005 14:57
Pomoc prosim. Po te co mi opravili muj MDA compact jsem se konecne tesil na bezproblemovy provoz, ale ouha. Pri telefonovani nekdy vypadava zvuk ze sluchatka, nekdy slysim utrzky slov a nekdy dokonce neslysim VUBEC nic (ani vyzvaneci ton. Na signalu to nezalezi, dela to i kdyz je naplno. Zvlastni je, ze to dela pouze nekdy. Treba priklad -vytocil jsem cislo na kamarada ze seznamu a slysel jsem pouze prvni zazvoneni, pak sluchatko zcela ztichlo. Pri dalsich pokusech uz se neozvalo.. ja neslysel nic. ALE! V okamziku kdy jsem to same cislo vytocil primo na klavesnici, probehl hovor zcela normalne. Bohuzel ani toto neni pravidlo.. Vypada to na nejakou SW kolizi.
Pouzivam Task+, Calendar+, Pocket plus v2.0, intellidialler, pocketinformant. Oskar karta. JEste drobnost. pokud neni nic slyset, na zlomek sekundy pomuze obcas soupnout s ovladacem hlasitosti na boku pristroje
Mr. Pocket (6)|28.3.2005 15:46
Neodpovím na otázku, spíš jsem čím dál víc nejistý svým rozhodnutím koupit Compacta. Už nějaký čas sleduji diskusi a mám pocit, že je s ním víc starostí než užitku. A nejsou to zrovna drobnosti - hluché sluchátko mi přijde jako poměrně podstatný problém u telefonu.

Přeji zdázné vyřešení problému a omlouvám se za mírný, přesto obecně platný OT :-)
dort (1212)|28.3.2005 16:28
taky se mi to několikráte stalo - ale připisuji to problému se software, neb po HR a použití posledních verzí všech programů - bylo opět vše fajn

s níže uvedenými programy se problém již nikdy neobjevil:

pocket breeze + breeze contact
wisabar
pocket zen phone
svátky
PHM ?????? - / ikony ve spodní liště - nemohu si vzpomenout na název /

+ nějaké utility a hry, ale ty bych z možností dělání problémů vynechal
Falco_ce4you (311)|28.3.2005 19:02
OT: Hluché sluchátko není doménou Compacta. Dělá to i mnoho klasických GSM telefonů - např. má SE T610 se v tomto směru také již představila. :?
bobby333 (75)|14.6.2005 15:11
Ja mam podobny problem. Niekedy sa akokeby straca hlas cloveka na druhej strane. Co je vacsia zahada, ked potukam prstom po telelfone (oblast sluchatka ale z druhej strany) tak sa to vacsinou vrati na povodnu uroven. Zahada.
salvator_ce4you (137)|14.6.2005 15:30
A jste si jistí, že nejde o HW záležitost??? Tedy nějakej "studeňák" a tak. Má T610 to dělala taky a i Nokie 7110 jsem se s tím setkal.
hybo (3107)|14.6.2005 16:27
je potreba si taky uvedomit, ze nejlepsi prijem signalu je "od hlavy", nemate tu antenu a tak smerem pres hlavu je to hosri, mezi antenou a hlavou je deska a display, takze mozna se postaci jen "pootocit" po vplastni ose a je to vyreseno ;)
ZdenekP (224)|30.6.2005 20:45
Tak dneska mi asi MDAC "odešel"::(( :(( :((
Někdo mi volá - MDAc jenom vibruje? Zvednu to a nic nesliším, druhá stran taky nic.

Zkusím SR - stejný stav.:((

HR - už zvoní, ale stále nic neslyším.:((

HR a nechám nahrát programy s ext.rom. - stejný stav.:((

Zkoumám dále - nehrají mi mps ve WMP ani wavy v albumu. Zvoní jen příchozí hovory.

Setkal se s tím někdo? Jdu reklamovat do AHMobile. :(( :(( :((

Mdac je s orig ROM.
hybo (3107)|30.6.2005 20:51
Nemel jsi tam predtim HF? Zkus ji tam zase strcit a vytahnout...
ZdenekP (224)|30.6.2005 20:58
Hurá. Jak jsi to napsal, tak jsem si na to vzpoměl, že to tady někdo psal. Zkusil jsem to chodí. Dík. Jdu instalovat.
:D :D :D
ZdenekP (224)|30.6.2005 21:00
Jio dík za nakopnutí. :)
roger_ce4you (9)|21.7.2006 14:42
Ja mam trosku horsi problem. Vcera jsem koupil kolegovi MDAC a ted jsem pri zkouseni zjistil, ze pri telefonovani bez HF volajiciho skoro vubec neslysim. Hlasitost telefonu mam na maximum.
sirandrew (210)|22.7.2006 14:57
[QUOTE="roger"]pri telefonovani bez HF volajiciho skoro vubec neslysim. Hlasitost telefonu mam na maximum.[/QUOTE]

To se mi taky stalo.Ted se sebou nosim vsude HF a prezivam. Po prazdninach dam MDAcko na opravu (cele prazdniny hraju a bez nej bych to nevydrzel). Mam jeste asi odvarenou dotykovou vrstvu. V oblasti stredu displeje to nereaguje a kraje jsou posunute. Kalibrace nejde - netrefim krizek uprosted a nepsti me to dal.
Secteno a podtzeno - pekne me ten compact sere :evil:
roger_ce4you (9)|22.7.2006 23:17
Tak jsem hrozna lama :D
Mikrofon byl prelepenej nalepkou. :?
Ale na mou obranu me zblbnul ten co mi to prodaval, protoze mi tvrdil, ze se telefonuje pres zadni reprak.