Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vložení certifikátu - Loox 718

našrot (126)|27.3.2005 00:22
Mám problém na svém Looxu a nevím co s ním:
potřebuju importovat certifikát, tudíž jsem si našel návod, jak na to a zjistil jsem, že není nic jednoduššího.. bohužel při kliknutí na certifikát, který má koncovku .CER a na PC se mi v pohodě nainstaluje, mi PPC hodí hlášu: "Cannot access certificate." (tedy "Certifikát je nepřístupný"). Ví někdo, co s tím?

A když už jsem u těch certifikátů - dá se vložit nějak i certifikát s koncovkou .P12?
Pavel Koza (4761)|27.3.2005 12:30
Kdyz si ho otevrete na desktopu v notepadu, je to plaintext nebo je to takovy "gulas"?

Pokud jde o ten p12, kouknete sem
našrot (126)|27.3.2005 12:49
Když ho otevřu v notepadu, tak vypadá cca takto:
-----BEGIN CERTIFICATE-----
MIIEKjCCA5OgAwIBAgIBADANBgkqhkiG9w0BAQQFADCBxTELMAkGA1UEBhMCQ1ox
...prostředek obdobný...
dKRkLSAUa5bzSiZtkZ01UVmshS36889CMn31Zcx3UnYfzOTlg1jKZ8yPeE8sbhB8
17BcdNwn9wa2VQdzZk4=
-----END CERTIFICATE-----

Za odkaz k p12 díky, to jsem asi potřeboval (sice jsem na to už narazil, ale byl jsem líný to číst, tak teď, když je to opravdu to, co potřebuju si to pročtu a použiju ;o) ).
Pavel Koza (4761)|27.3.2005 12:56
Jasne, tak to ma sice koncovku CER, ale neni to to, co potrebujete (alespon jsem o tom presvedcen:). Jde o certifikat formatu Base-64 encoded X.509, vy potrebujete DER encoded binary X.509. Asi nejjednodussi bude naimportovat ho nekam na desktop a pak jej zase vyexportovat, tentokrat ve spravnem formatu.
našrot (126)|27.3.2005 14:21
Tak jsem to zkusil - když exportuji nějaký certifikát do DER, tak mi ho Loox v pohodě naimportuje. Ovšem zajímavé je, že ten konkrétní certifikát, který do něj chci nacpat, po nainstalování není prostě nikde k nalezení (na PC) - jiné se po importu objeví (takže jsem ten export zkoušel na jiném certifikátu). Asi budu muset nějak "zatlačit" na vydavatele, protože to je fakt docela zajímavé, že se ten certifikát neobjeví v seznamu nainstalovaných, takže nejde exportovat... A jak tak teď koukám, tak se ten nainstalovaný neobjeví ani na Looxu...
Pavel Koza (4761)|27.3.2005 17:22
Nevim, ja jsem v certifikatech take zelenac:) Co to ma byt za certifikat? Je mozne, ze se instaluje jinam nez predpokladate - je jich vic typu...
našrot (126)|27.3.2005 23:50
Tak jestli je chuť, zkuste ho taky naimportovat - je k nalezení tady.
Pavel Koza (4761)|28.3.2005 00:47
Je tam:) Stahnul jsem ho, na desktopu nainstaloval, pak ho nasel (na desktopu je v root certifikatech pod nazvem Computer Centre), vyexportoval ho jako ten DER encoded binary X.509), nahral na PDA, spustil a je tam... Viz obrazek:)