Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Je možné naraz napojiť cez IRDA 2 zariadenia?

mrysavy (12)|26.3.2005 21:51
Mám ipaq 3850 a nie je tam BT. Používam to na práce s netom cez IRDA. Rozmýšľam kúpiť tú externú klávesnicu,ktorá by bola tiež cez IRDA. Šlo by to naraz napojiť oboje, aby som mohol byť na nete a zároveň využívať tú klavesnicu? Dík
Pavel Koza (4761)|26.3.2005 23:15
Na 99,9% ne... Kdyz nic jineho, bylo by dost obtizne ta dve zarizeni dat tak, aby obe dve videla primo na infraport...
FunThomas_ce4you (12)|28.3.2005 02:09
Okrem spominaneho dodrzania priamej viditelnosti by podla mna bol problem aj v tom, ze IRDA je podobne ako napr. RS232 (seriova linka) iba na spojenie dvoch zariadeni (aspon si to myslim).
Arius_ce4you (49)|29.3.2005 10:14
no neviem ako v takomto pripade ale minimalne viem ze v skole sa nam podarili take veci ze si dali traja ludia mobili s infrakmi vedla seba a fuki (ja som este mojho ipaqa nemal) im pekne preposielal pozadia (vsetkym naraz) a islo to... takze by podla mna mohlo ist aj toto ... ale ruku do ohna za to nedam
FunThomas_ce4you (12)|29.3.2005 12:36
Neviem, ci je moja uvaha spravna ale Arius to co pises moze v pohode fungovat. Zariadenie vysiela (posiela pozadie) a v podstate mu je jedno kolko zariadeni ten jeho signal prijima. Prirovnal by som to k vysielaniu morzeovky. Tam tiez nevies, kolko je prijemcov. A myslim, ze s tym infra je to podobne.
Ale keby mali medzi sebou komunikovat (napr. nejaky chat cez infra - co je sice uplna blbost), tak pochybujem, ze by to fungovalo. A preto si mysli, ze by neslo pripojenie na net aj klavesnica cez infra.