Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sunnysoft World offline

PeZ_ce4you (130)|10.10.2002 08:31
Nevíte někdo, jestli již existuje recenze s pořádným popisem výše zmíněné aplikace. Děkuji hlavně zaměstnancům Sunnysoftu.
hybo (3107)|11.10.2002 14:27
ted sedim na stanku MS na invexu, ale pristi tyden na to vlitnu a uvedu k stahnuti tuhle aplikaci. co vas zatim presne zajima ?
null (0)|13.10.2002 18:17
Lze konvertovat nejen live weby, ale i ty uložené lokálně na filesystemu (file:)?
Lze konverzi spouštět automaticky, bez zásahu uživatele?
Na čem všem konvertor poběží (win32, java apod.)?
Jaký bude licenční model (např. konvertor zdarma, prohlížeč placený)?
TIA,
Karel Fajkus, http://www.volny.cz/lomax/
PeZ_ce4you (130)|21.10.2002 07:45
Díky anonymovi,
Přesně to mě zajímá. Bude recenze? Demoverze?... Díky
Martin Hanzal (132)|21.10.2002 08:41
No vzhledem k tomu, že dotyčný sunnysofťák už jede jedenáctý den ve vlaku, tak mám takovou obavu, že zmíněný soft má asi mouchy a brouky a tak se s ním zatím moc nechluběj[:sarcastic:]
PeZ_ce4you (130)|21.10.2002 08:59
Také mám ten pocit. Nebo se oba pleteme? Invex již skončil a oznámená aplikace nikde.
hybo (3107)|21.10.2002 10:05
dnes to bude na WWW (doufam), jiste, mouchy to jeste melo, nechci uvolnit neco, s cim jeste nejsem spokojen, hlavne, kdyz je to novej produkt. sorry, verim, ze to bude stat za to cekani.
Martin Hanzal (132)|22.10.2002 00:38
a proč bych si měl vlastně instalovat Sunnysoft WorldOffline? připadá mi to stejné jako když mám v pocketIE ty stránky pro avantgo v oblíbených!
hybo (3107)|22.10.2002 09:43
no to je jiz na Vas, odpovedet si. Pokud myslite, ze oblibene delaji to same co WOL, pak ten duvod nenajdete.
Martin Hanzal (132)|22.10.2002 15:55
má to ještě nějaké mouchy, např. když jsem se chtěl "zaregistrovat" na iPAQu tak to vytuhlo a nechtělo mě to pustit dál [:(]
hybo (3107)|22.10.2002 16:15
jo jo, koukam, dik. no je to novej produkt, ono tam toho asi bude vic a hlavne, kdyz se do toho pusti XXX uzivatelu, najdou, co jsem ani netusil :-) budu vdecny, kdyz tady budete psat pripominky, pripadne rovnou na me. dik
developer_ce4you (10)|22.10.2002 16:54
Za ten bug s aktivaci muze Microsoft...vazne -- maji bug v tom jejich sqelym EVC 3.0 [:((]
hybo (3107)|22.10.2002 19:28
developere, nech toho :-) takze problem s nemoznosti aktivace a synceni pres jine jako AS spojeni je snad vyresen.
VIta56 (69)|26.10.2002 16:31
Vyníkající aplikace! [:)] Zkouším ji prozatím jenom přes ActiveSync a celkem funguje. Mám několik připomínek a námětů:
- nedalo by se udělat něco s komprimací obrázků? Oproti AvantGO i iSILU jsou kanály s obrázky o dost větší. Textové kanály jsou zkomprimovány zhruba stejně, řekl bych, že i někdy lépe.
- při synchronizaci to vždy nabídne volbu synchronizovat staré. Možná by bylo lepší kdyby zůstala zachována posledně použitá volba.
Jinak se mi celá koncepce maximálně líbí, i ovládání je relativně intuitivní a jednoduché. A možnost "zpracování" kanálů na PDA je přesně to, co chybí konkurenci.
-jon-_ce4you (57)|30.10.2002 08:21
Aplikace vypadá na první pohled zajímavě. Pokud synchronizuji přes mobil (bluetooth) - je vše v pořádku. V kolíbce se mi nezesynchronizuje vůbec nic - nějak to nechce profouknout sdílení internetového připojení s mojí pecou. Icq na ipaqu funguje touto cestou zcela bez problémů ...
hybo (3107)|30.10.2002 10:34
hmm, to je divne. nam to jede OK a taky mame sdilene spojeni. muzete mi posat vice ? dik
developer_ce4you (10)|30.10.2002 11:40
No ono to az zas tak divne neni. Nez jsem se ja vubec dostal se socketama z iPaqu na Internet tak jsem malem prisel o vsechny vlasy, protoze Pocket Internet Explorer vesele surfoval a ja se porad nemoh (z WOLu) nikam dostat.

U me pomohlo vyplneni pole "DNS" v sekci "Name Servers" v nastaveni sitovych adapteru -- cela cesta: Start menu ~> Settings ~> Connections ~> Network Adapters ~> [Oznacit prislusny adapter] ~> Properties ~> Name Servers ~> DNS.

Pole DNS jsem vyplnil IP adresou naseho proxy serveru. (Ale vubec si nejsem jistej, jestli to chce proxy nebo gateway nebo uplne jinej server).
-jon-_ce4you (57)|30.10.2002 11:56
no jo, ale já tam mám 3 adaptery, jak mam vedet, ktery je ktery. Ale je pravda, ze stranky si pres toto spojeni neporhlidnu zadne ... pouze icq funguje!
hybo (3107)|30.10.2002 13:17
hmm, pokud Vam nejde ani IE, pak je chyba jinde. Predpokladam, ze mate PocketPC2002 a AS3.5 (3.6), je to tak ?
JanP_ce4you (3)|30.10.2002 13:35
Přidávám se k velké pochvale na tento sw. Už jsem ho chtěl jít koupit.
ALE:
Doma mi jede sychro přes Mistral v pohodě - přes BlueTooth.
Bohužel v práci přes cradle si ani neškrtnu !?!?
Nic se netáhne.
Nevím zda to nění v povolených portech na firemním proxy ?!
Dík za radu jak to rozpohybovat i za firewalem, protože iPAQ používám hlavně v práci, že.

Honza
-jon-_ce4you (57)|30.10.2002 13:40
ano mam konfiguraci tak jak jste řekl -activesync 3.6 PPC2002
hybo (3107)|30.10.2002 13:46
A Vam IE pres ActiveSync jede bez problemu ?
JanP_ce4you (3)|30.10.2002 13:52
Nevím zda je to otazka na mne,
jen doplňuji, že ještě používám AvantGo i MobiPocket již dlouho a jedou denně!

Honza
-jon-_ce4you (57)|30.10.2002 13:56
Ne nedostanu, urcite v tom bude hrat roli firewall, na kterem ovsem zadne restrikce nemam. Zkousel jsem na chvili aktivovat druhy firewall, ale chova se to stejne. Kdyz jdu na primo, pres GSM tak neni problem. Ale prece jenom si znovu neodpustim: pres active sync mi bez problemu jede ICQ, coz dokazuje, ze je na internet skrz urcite porty videt ....
developer_ce4you (10)|30.10.2002 14:04
"no jo, ale já tam mám 3 adaptery, jak mam vedet, ktery je ktery. Ale je pravda, ze stranky si pres toto spojeni neporhlidnu zadne ... pouze icq funguje!"

Ja tam mam taky tri adaptery. To DNS jsem vyplnil u "NE2000 Compatible Ethernet Driver"
developer_ce4you (10)|30.10.2002 14:48
Pratele,
mnozi se tady stiznosti na to ze WOL nechce fungovat pres ActiveSync, ktery jede na pocitaci pripojenem do lokalni site (LAN).

Vzhledem k tomu, ze na teto konfiguraci byla cela aplikace postavena a testovana dovoluji si tvrdit, ze problem bude v nastaveni site ve vasem PDA. Jak uz jsem se zminoval, i ja mel ze zacatku tytez problemy jako vetsina z vas. Pomohlo mi vyse zminovane vyplneni pole DNS v nastaveni sitovych adapteru.

Jako testovaci aplikace, zda sit funguje (no... pridrzme se tohoto vyrazu), ci ne jsem pouzil CedeFTP a nPop. Obe tyto aplikace stejne jako WOL se na Internet nedostaly, prestoze Pocket Internet Explorer ano.

Jak vysvetlit to, ze PIE se na Internet dostane a nektere jine aplikace ne? Vezte, ze WinCE (a ostatni WinXX samozrejme take) nabizeji dve cesty jak se dostat na Internet. Jedna vede pres standardni sockety a druha pres knihovnu Wininet. WOL (stejne jako CedeFTP a nPop) pouziva sockety. PIE vyuziva Wininet. Jak je videt obe cesty nejsou zcela ekvivalentni.
-jon-_ce4you (57)|30.10.2002 15:01
To je sice hezke, ale ja se nedostanu ani na PIE ani na WOL, pouze na ICQ (a to funguje pres sockety).
developer_ce4you (10)|30.10.2002 16:24
To vypada na problem s HTTP protokolem, mozna nejakej divnej firewall... Zkousel jste FTP nebo nejaky e-mail client?
VIta56 (69)|30.10.2002 18:27
Připojím se k problémů s Internetem přes Active Sync (konfigurace PPC2002, AS 3.6). Občas se mi stane, že nefunguje na PDA IE, jednoduše se toho zbavim vytažením iPAQu z kolébky a opětovným připojení.
Ale teď mnohem větší záhada. Při zkoušení WOL se mi stalo, že některé kanály (např. lidovky a recepty) se nedaly ztáhnout. Nedostakl jsem se na ně ani z IE na iPAQu. Na stolním počítači jsem se na ně bez problému dostal. A na iPAQU zase všechny ostatní fungovaly bez problému, jak ve WOL tak v IE. Po vytažení iPAQU z kolébky a znovu připojení tato "vlastnost" zmizela a všechno fungovalo normálně. Toto chování je mi naprosto nepochopitelné a ani nevím, zda za ně může WOL. Nikdy dříve jsem nic podobného nezaznamenal. Je ale taky pravda, že jsem IE na iPAQu přes AS moc nepoužíval.
Pavel Koza (4761)|30.10.2002 20:05
Tak jsem si to taky nahral a moc se mi to libi[:)] Velice pekne udelana aplikace. Mam ale dotaz (asi hlavne pro developera[;)]

Vsechno funguje rychle, jen ta synchroinizace kanalu je pppooorrroooddd... Ale v te souvislosti jsem si uvedomil, za ActiveSync to dela stejne - kdyz taham 1000 souboru o velikosti 1KB, tak to trva stoleti, kdyz taham jeden 1MB soubor, je to za par vterin. To je ten AS tab blbe napsanej, ze ma tak velkou casovou rezii?
developer_ce4you (10)|31.10.2002 08:20
No zalezi na tom, jak je AS k PDA pripojen. Pokud je pripojen pres LAN (v mem pripade) tak synchronizace peti kanalu (BonusWeb (26.77 kB), Stereo magazin (508.99 kB), Svet namodro (60.88 kB), Technet (1.44 MB) a Zive (13,26 kB)) trva cca 10 minut.

Nicmene pokud je AS k PDA pripojen pres seriovy kabel, tak muzete mit seberychlejsi pripojeni na Internet, ale do PDA pujdou sobory v idealnim pripade maximalni rychlosti 115200 bitu/s (t.j. cca 14.4 kB/s) -- v porovnani s 10MB ethernetem propastny rozdil.

Dale je mozne (no obecne je to absolutni pravda), ze prenos tisicu malych souboru je PODSTATNE pomalejsi nez prenos jedineho souboru o stejne celkove velikosti. Zkuste si napriklad zkopirovat obsah instalacniho CDcka k Windows 4.0 (pres 3000 jednotlive komprimovanych, t.j. relativne malych, souboru) na pevny disk (ale domluvte si predtim na tu dobu rande, abyste se moc nenudili...). Pak si zkuste prekopirovat na disk nejaky DivX film a uvidite ten rozdil...

Tento problem souvisi s tim, ze k prenosu tisice 1kB souboru je potreba tisickrat otevrit soubor, tisickrat precist 1kB dat a tisickrat ty data nekam poslat. V pripade jednoho (ne moc fragmentovaneho) 1MB souboru se otevre jeden soubor, potom se ctou data (typicky do 4kB velkeho bufferu) a nekam se posilaji. Tedy v porovnani s predchozim pripadem (1000 operaci cteni ze souboru) se pocet operaci cteni ze souboru snizi presne 4 krat, t.j. na 250 (a pokud je velikost bufferu vetsi, je pocet operaci cteni ze souboru nizsi). Ovsem o case (t.j. ze to bude 4 krat rychlejsi) se to uz tak presne rici neda -- jeste je ve hre spousta dalsich faktoru.
null (0)|31.10.2002 18:09
Aplikace je velmi dobrá. Doporučuji však - je-li to možné zabudovat do ní defaultní sadu českých znaků "Central European Alphabet (Windows), aby se nemusela pořád nastavovat.
hybo (3107)|31.10.2002 18:11
ted dost dobre nerozumim, asi mate na mysli nastavovani sady v pocket IE. To ale neni otazka nasi aplikace. Ale je pravdou, ze by asi bylo dobre udelat rovneou prepis nastaveni v registru, mnoho uzivatelu s tim ma problem. dik.
null (0)|31.10.2002 18:16
Ano persne tak. Napriklad firma Paragon software (vase konkurence) ma jiz ceske znaky defaultne pri prohlizeni internetu a resetech okamzite nastavuje cestinu a to je nejlepsi.
Ivo
hybo (3107)|31.10.2002 18:24
jenze WOL neni cestina, ze jo :-) to, ze se po nastaveni v pIE neulozi nova znakova sada je bug pIE, potazmo PocketPC kterej nikdo neresi.
null (0)|1.11.2002 17:43
[QUOTE]Ano persne tak. Napriklad firma Paragon software (vase konkurence) ma jiz ceske znaky defaultne pri prohlizeni internetu a resetech okamzite nastavuje cestinu a to je nejlepsi.
Ivo[/QUOTE]

Trochu nechápu problém okolo nutnosti měnit znakovou sadu v Pocket IE po restartu na Central European .., já mám 3870 s lokalizací Sunnysoft Lite a nic po restartu nemusím nastavovat, jednou jsem to udělal a mám ji tam stále...

LeiLeo
-jon-_ce4you (57)|14.11.2002 09:43
Hola, mé zkušenosti:

Odkázán zcela na síť mobilního operátoru a GPRS, jsem si nadefinoval několik kanálů (vesměs iDnes atd..) hloubka (úroveň) stahování 2.

při intenzivním třídenním používání se vyskytly tyto výsledky:

1. vse zafajfkováno jako ok .... a bylo to ok
2. vse zafajfkováno jako ok .... a stáhla se pouze úroveň jedna (vnoření už vyžadovalo připojení na net)
3. vse zafajfkováno jako ok .... a bylo to ok (až na to, že při čtení nejhlubšího vnoření, které bylo obsahově v pořádku pořád PPC otravoval s připojováním na internet) ...

Aplikace je skvělá, levná, ale ....

hybo (3107)|14.11.2002 09:47
mozete to presnejsie popisat ?
-jon-_ce4you (57)|14.11.2002 09:58
signal vzdy maximalni, fajfkami myslím status synchronizace a jinak nevím ... co potřebujete konkrétně vědět?
hybo (3107)|14.11.2002 10:21
no ja z toho moc nevim, co se delo a tak. stahoval se kanal, ukazovalo se, ze se neco stahuje a tak. mate posledni verzi z WWW ?
-jon-_ce4you (57)|14.11.2002 10:26
ano pochopitlně progressbar makal ukazovalo to velikosti a to ze existuje vice verzi jsem netusil, podivam, stahnu vyzkousim a dam vedet - diky za info ...

null (0)|20.11.2002 11:29
Prosím o radu, snad přímo u zdroje. Předdefinované kanály fungují bez problémů -aspoň ty, co jsem zkoušel (kde jste našli tu adresu na idnes?), ale jakmile tam zadám vlastní, synchronizuje jako by nic, ale při pokusu o prohlížení kompletně zatuhne až do resetu (www.blisty.cz). U jiných zase napíše,synchronizace byla předčasně ukončena, protože nemohl stáhnout některé stránky(www.vyskov-mesto.cz). Dělám něco špatně? Je možné načtené stránky ve WolData jednoduše smazat a tím si uvolnit paměť, nebo ještě někde něco zůstává? Dají se někde stáhnout další předdefinované kanály?
Díky za odpověď
Petr
german.petr@centrum.cz
hybo (3107)|20.11.2002 12:11
WOL je primarne pro optimalizovane stranky. ne, ze by neslo stahnout bezne stranky, ale tam je casto velke mnozstvo linku a zavislosti a clovek nema pod kotrolou, co se mu stahne, co ne. muze se stat, ze stahnete traba 5MB ze stranky a stejne tam neni co hledate. dalsi linky jsou ruzne po netu.
jaih (55)|17.6.2003 09:22
tak jsem si take poridil WOL ale mam nejake problemy s cestinou - v pIE mam nastaveno central europan, knihy v html formatu se mi bezne s cestinou zobrazuji, ale co stahnu pres WOL to nema hacky carky (nejen v pIE, ani v MobipocketReadru:-(
Dik za kazdou radu.
jaih
hybo (3107)|17.6.2003 11:11
ktere stranky ?
developer_ce4you (10)|17.6.2003 12:01
A hlavne nas take zajima verze WOLu?
~Dev
VIta56 (69)|17.6.2003 12:23
Dobrý den,
mám ten samý problém, asi před měsícem jsem o tom referoval panu Adamcovi, odpověděl mi, že se na to podívají a nic..
Mám verzi WOL 1.3 a dělá to tato verze, předchozí to nedělala. Jedná se konkrétně o stránky Mobil.cz (http://www.mobil.cz./avantgo.html) a Palmare.cz (http://www.palmare.cz./avantgopda.html).
Když se na tyto stránky podívám PIE, tak jsou nádherně česky s diakritikou. WOL mi je stáhne sice česky :-), ale bez diakritiky. Podle mne je chyba v identifikaci WOL, kdyby se hlásila jako PIE, tak ji web podstrčí stránky s diakritikou..
Jiné weby toto nedělají..
Uděláte s tím něco? Nebo jsem sám komu to dělá, případně vadí?
hybo (3107)|17.6.2003 12:36
No a podival jsem se. Problem je v tom, ze stranky, ktere spominate z nejakeho duvodu pro nasi aplikaci davaji jiny obsah, jako pro klasicke pIE nebo tak. Ano, je to v identifikaci. Oslovil jsem je, ale nic moc jsem se nedozvedel. Proto se ptam, jake dalsi stranky to delaji, aby bylo mozne tomu zemazit lepe.
VIta56 (69)|17.6.2003 12:55
No, nezlobte se, ale mne moc nezajímá to, že mi potvrdíte to, co vím. Já bych chtěl, jako zákazník, aby to fungovalo a to se snad od 2. 4. 2003, kdy jsem Vás na tento problém upozornil, snad dalo vyřešit.
To je tak těžké, aby se WOL identifikovalo stejně jako PIE? Obzvláště, když předchozí verze fungovala správně...
A samozřejmě oba asi víme, že jsou stránky, které podle klienta, který k nim přistupuje, poskytují různý obsah..
jaih (55)|17.6.2003 13:21
tak verzi mam 1.2 a zkusil jsem stahnout zkusmo www.svetpda.cz - uvodni plnou stranku - snad ani jedno ceske pismenko spravne. Pak jsem zkusil www.palmserver.cz/av/ (textova verze) a tam mi nefunguje snad jen "z" a "s" s hackem:-(
Moc nechapu, jak to, ze se to chova u ruznych webu jinak - ze by to bylo zavisle na nejakem tagu prislusne web-stranky?
Trochu me uklidnuje, ze tady kolega nade mnou ma podobny problem - ale ten zase rika, ze to v predchozich verzich (coz je i ta moje) fungovalo

Jo a jeste neco, kdyz dam na zacatku "read channels" - ocekaval bych, ze si budu moci zacit cist, tak se mi otevre pIE a oznami mi, ze stranka kterou hledam nemuze byt nalezena. Takze to ctu tim zpusobem, ze to nejdriv vyexportuju do nejakeho adresare (export channel data) a pak to tam rucne otevru:-(