Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Inbox ve Windows Mobile 2003 SE a stazeni emailu bez ponechani na serveru

Stheepan (194)|24.3.2005 07:24
ahoj, asi mam hodne "trapny" dotaz, proto nez jsem ho umistil, snazil jsem se precist plno moznych diskuzi, ale odpoved jsem nikde nenasel.....

moje otazka: je mozne nastavit standardni INBOX pri stazeni emailu tak, aby neponechaval zpravu (kopii) po stazeni na serveru?



hybo (3107)|24.3.2005 07:44
nastavis si tam myslim smazat automaticky, pokud se nepletu
Crusader_ce4you (624)|24.3.2005 07:54
Po všech zkouškách i integrovaným outlookem jsem toho nedocílil, proto jsem byl nucen nainstalovat jiného poštovního klienta.
Stheepan (194)|24.3.2005 08:12
ad - HYBO: tuto volbu se me nikde nedari nalezt/nastavit :((
ad - CRUSADER: a muzes neco doporucit, pripadne poslat odkaz? :D
beecher (9270)|24.3.2005 08:14
[QUOTE="hybo"]nastavis si tam myslim smazat automaticky, pokud se nepletu[/QUOTE] I ty kecko... ;) :D

Steephan myslel to, ze kdyz stahne novou postu, aby se mu ta stazena nenechavala jako kopie na serveru a nemusel ji tedy nekde stahovat znovu (tedy nemluvil o tom, ze kdyz smaze postu v POutlooku, aby se smazala i na serveru), coz ho budu muset zklamat, ale to nastavit nelze.
Crusader_ce4you (624)|24.3.2005 08:22
[QUOTE="Stheepan"]
ad - CRUSADER: a muzes neco doporucit, pripadne poslat odkaz? :D [/QUOTE]

Zkusil bych WebIs mail, pokud ti nebude vadit, že nemá zvukové upozornění na příchozí mail ( údajně má mít, ale nějak nefunguje).
Stheepan (194)|24.3.2005 08:27
tak, tak BEECHER ma pravdu, presne to jsem od vestaveneho INBOXu chtel, ocekaval :((

zkusim tedy neco jineho, viz. info od CRUSADERA...zvukove upozorneni nepotrebuju....
hybo (3107)|24.3.2005 08:33
[QUOTE="beecher"][QUOTE="hybo"]nastavis si tam myslim smazat automaticky, pokud se nepletu[/QUOTE] I ty kecko... ;) :D

Steephan myslel to, ze kdyz stahne novou postu, aby se mu ta stazena nenechavala jako kopie na serveru a nemusel ji tedy nekde stahovat znovu (tedy nemluvil o tom, ze kdyz smaze postu v POutlooku, aby se smazala i na serveru), coz ho budu muset zklamat, ale to nastavit nelze.[/QUOTE]
mno jo, ja jsem nejak opomel, ze to maze az smazanou, coz ja tedy delam :D
Stheepan (194)|24.3.2005 08:49
- abych se priznal, trochu me unika funkcnost INBOXu

udalost:

1) stahnu si emaily do pocket outlooku a kopie zprav jsou ponechany na serveru - to chapu
2) emaily z INBOXu odstranim do "odstranene posty" a odsud je take vymazu - tim by melo dojit i k automatickemu odstraneni ze serveru?? je to tak nebo ne? protoze me to pripadne nefunguje :D
hybo (3107)|24.3.2005 08:54
ano, tak by to melo byt a takhle mi to funguje, smaozrejme, po smazani ze smazane musis dat stahnout, aby se to preneslo na server
Crusader_ce4you (624)|24.3.2005 08:56
[QUOTE="Stheepan"]- abych se priznal, trochu me unika funkcnost INBOXu

udalost:

1) stahnu si emaily do pocket outlooku a kopie zprav jsou ponechany na serveru - to chapu
2) emaily z INBOXu odstranim do "odstranene posty" a odsud je take vymazu - tim by melo dojit i k automatickemu odstraneni ze serveru?? je to tak nebo ne? protoze me to pripadne nefunguje :D [/QUOTE]

Ne, mas naprostou pravdu. Ani pri vymazani vseho z deleted items a nasledneho "send and receive" nedojde k vymazani zprav na serveru. Outlook ti zpravy sice jiz nenacte, ale pokud das "send and receive" v jinem klientovi, tak se ti stahnou znova, protoze na serveru zustanou. Kuprikladu WebIS mail je pri vymazani a naslednem "send and receive" smaze i ze serveru.
hybo (3107)|24.3.2005 08:59
mno, asi to jdu radsi zkusit, pac uz jsem z toho nejak mimo, kde mam ten coldrex, ach jo
Stheepan (194)|24.3.2005 09:20
fak jsem z toho rozcarovany, protoze:

scenar1)

ted jsem si poslal zkusebni zpravu na email a stahl si ji do pocket outlooku, zde jsem ji z inboxu odstranil do odstranene a z odstranene ji take vymazal, pote stale v odstranene poste dal odeslat prijmout, pak jsem se podival na email skrz IE a zadna posta nikde...tak ja fakt nevim ....

scenar2)
znovu stejny postup viz. scenar 1, ale s tim rozdilem, ze po odstraneni zpravy z odstranen posty, jsem presel do INBOXu a zde dal odeslat - prijmout, pote kontrola na serveru skrz IE a opet zprava nikde...

takze RESUME: bud musim v nejakem casovem intervalu po odstraneni zpravy z pocket outlook znovu zvolit odeslat-prijmout, nebo jsem fakt blazen :D , protoze doposud vsechny zpravy, ktere jsem si stahoval pres pocket outlook, jsem si na normalnim PC vecer stahnul do normalniho outlooku :D
beecher (9270)|24.3.2005 09:30
[QUOTE="Stheepan"]...protoze doposud vsechny zpravy, ktere jsem si stahoval pres pocket outlook, jsem si na normalnim PC vecer stahnul do normalniho outlooku...[/QUOTE] A mazal jsi je predtim vyse uvedenymi postupy?
Stheepan (194)|24.3.2005 09:38
i kdybych nechtel, tak bych musel :o), protoze si postu stahuju vicekrat za den v pocket outlooku a vzdycky po precteni si zpravy mazu.....

samozrejme nektere ne, ty si davam do archivu, u tech bych to chapal....ale obecne si je mazu a vim na 100%, ze jsem si je znovu stahnul do outlooku v PC....

no asi to budu vecer doma testovat
:D
Stheepan (194)|25.3.2005 07:39
- takze je to tak, kdyz si smazu email i z odstranene a potom hned znovu prijmu-odeslu zpravy, tak se i ze serveru vymaze......
- ale stejne jsou v tom nejaky cary :D
TheMelin (1642)|25.3.2005 08:33
[QUOTE="Stheepan"]- takze je to tak, kdyz si smazu email i z odstranene a potom hned znovu prijmu-odeslu zpravy, tak se i ze serveru vymaze......
- ale stejne jsou v tom nejaky cary :D [/QUOTE]

Mě se také někdy na serveru smažou a někdy zůstanou.Ale to samé se mi někdy dělo i u Webis mailu.Nemůže to být třeba chyba serverů,že jsou vytížené atd.?
TheMelin (1642)|25.3.2005 11:02
Ale pokud si dobře pamatuji tak v nastavení inbox je více voleb pro mazání.Okamžitě,nebo odeslat/přijmout....
hybo (3107)|25.3.2005 14:51
to je mazani lokalni