Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 24 12311 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 350

Téma: PocketBreeze + ContactBreeze: novinky, zkušenosti, nastavení ..

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Podle náhledů v diskuzi "Co se zobrazuje na Today..." a podle dotazů v jiných částech fóra to vypadá, že je zde dost uživatelů PocketBreeze a ContactBreeze... Od února probíhá i testování nové verze PocketBreeze 4.3 (dnes byla na SBSH uvolněna beta 3). Nastavení programu je pro mnohé z nás poměrně složité a pro předávání zkušeností jsem proto založil toto téma, ať máme poznatky k nové verzi včetně integrovaného programu ContactBreeze soustředěné na jednom místě.
    Úvodem vkládám dvě vylepšení pro ContactBreeze. Tento program umožňuje tzv. sekvenční vyhledávání a zjistil jsem, že pro kvalitní využití na základě češtiny stačilo upravit "AbcBarValues", tzn. vyházel jsem nepotřebná písmena jiných abeced a doplnil naše specifické znaky a program to při sekvenčním vyhledávání akceptuje.. stačí pouze v cihle přepsat původní soubor AbcBarValues.txt.
    Druhé vylepšení je určeno pouze pro uživatele B&W ikon a *.tsk od Juniho. Na SBSH byl se souhlasem Juniho dán k dispozici soubor abecedních tlačítek v odpovídajícím barevném provedení, tzn. černý podklad + zlaté písmo. Po rozbalení doplňte v cihle příslušný soubor B&W v programu PocketBreeze > Skins, pokud to nenaběhne ihned, zadejte SR...pozor, není určeno pro VGA!
    Připojené soubory Připojené soubory

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Sekvenční a abecední vyhledávání v ContactBreeze
    V předchozím příspěvku jsem popsal úpravu souboru AbcBarValues. Zjistil jsem, že pokud mám aktivní předvolbu abecedního vyhledávání, tak vyhledávání proběhne tak, jako v podobných programech, tzn. neakceptuje to jména začínající písmenem s háčkem, zde se ve většině případů v programech vyhledávání zastaví ... bylo popsáno někde jinde v diskuzi. Jediným řešením byla nutnost přepsání jmen, tzn. že z Čadka se stal Cadek atd. Pokud mám ale aktivní sekvenční vyhledávání, tak mohu mít v kontaktech jména v češtině, Čadka to na tři klepnutí najde... paráda ne?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Tak jsem bud unaven nebo nevidim.
    V celem PDA nemam soubor AbcBarValues.
    Podotykam ze pouizivam Poc. informant - neni to tím?
    Po rozbalení doplňte v cihle příslušný soubor B&W v programu PocketBreeze > Skins, pokud to nenaběhne ihned, zadejte SR...
    To jsem udelal soubory tam mam ovsem pismo i po SR je stale stejne.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Šebo, omlouvám se, ale až dnes bylo na fóru SBSH zveřejněno, že doplnění skinu B&W pro ContactBreeze není určeno pro VGA .. již jsem to v původním příspěvku doplnil..
    Soubor AbcBarValues.txt musíš mít v programu ContactBreeze, bez něj ten program nejede... to je divné, že ho tam nevidíš, jukni na to ještě jednou...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

O VGA jsem se docet jeste v noci to je OK - neda se nic delat.
    A ten soubor ABC jsem tam vazne nemel - mel jsem verzi 1013 - preinstalovano a vse je OK (1016)
    Jen se zeptam kde co musim mit nastavene aby mi to hledalo Čadka(Č) i přesto ze dam SEQUENCE SEARSCH na Č se nedostanu - momentalně mam seřazene kontakty tak ze kdo zacina s hackem je na uplne na konci - lze to jinak?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Musím přiznat, že ani ten soubor AbcBarValues.txt mi neumožňuje vyhledávat jména začínající na háčkovaná písmena. A ještě k tomu verze 1.016 neumí ani správně řadit kontakty ( jména s háčkovaným písmenem na začátku se vyskytují až na konci seznamu). Vážně uvažuji o návratu k verzi 1.015.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Šeba
    Jen se zeptam kde co musim mit nastavene aby mi to hledalo Čadka(Č) i přesto ze dam SEQUENCE SEARSCH na Č se nedostanu - momentalně mam seřazene kontakty tak ze kdo zacina s hackem je na uplne na konci - lze to jinak?
    Seřazení kontaktů neovlivníme, jména s háčky na začátku budou až na konci seznamu kontaktů... pro sekvenční vyhledávání to nevadí, pokud hledáš Čadka, tak normálně vymačkej ABC>ABC>DEF>DEF>JKL a jméno Čadek se ti v průběhu postupného mačkání sekvenčně vybere... jinak řečeno, pod klávesou ABC jsou písmena AaÁáBbCcČč, pod klávesou PQRS jsou písmena PpQqRrSsŘřŠš atd. = písmena s háčky jsou vždy pod klávesou s příslušným písmenem bez háčku, jen nejsou ty háčkované a čárkované na klávese zobrazeny..

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Crusader
    Musím přiznat, že ani ten soubor AbcBarValues.txt mi neumožňuje vyhledávat jména začínající na háčkovaná písmena. A ještě k tomu verze 1.016 neumí ani správně řadit kontakty ( jména s háčkovaným písmenem na začátku se vyskytují až na konci seznamu). Vážně uvažuji o návratu k verzi 1.015.
    Fakt ti to nevyhledává podle háčkovaných písmen? Na mé cihle to jede OK. Prostě bez problémů to vyhledá všechny Čadky, Červenky, Říhy, apod... Funguje to u jmen, firem, kategorií, pokud to přepnu na vyhledání podle firem a zadám např. ČSA, tak to vyhodí všechny kontakty na letišti... Jak to funguje u jiných cihel? Jsem z toho vedle, myslel jsem, že to je jedna z možností, jak vyřešit problém s vyhledáváním kontaktů v češtině, jak bylo již několikrát řešeno v jiných tématech.... Já si to sekvenční vyhledávání docela oblíbil, mám v cihle asi 350 kontaktů, ne všechna jména si pamatuji přesně, vzpomenu si, že je to např. Karel a vyťukám to jméno a mám tam všechny Karlíky na hromadě

Jediné, co mi na sekvenčním vyhledávání vadí, je nutnost zrušení počtu ťapnutí před dalším vyhledávání tlačítkem se šipkou, jinak řečeno, počet ťapnutí předchozího hledání nelze před dalším hledáním vynulovat jediným úderem, musím se šipkou vrátit do výchozí "nulové" pozice... nemá někdo návod na resetování počtu ťapnutí???

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Diky - pochopeno - funguje.Ja kreten mačkal čtyřikrat NA ABC a očekaval "Č"

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Už chodí. Dělal jsem přesně to samé co Šeba

Pro Jarouše: Počet tapnutí naráz vynuluješ, když tu šipku podržíš déle.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Crusader
    Už chodí. Dělal jsem přesně to samé co Šeba
    Pro Jarouše: Počet tapnutí naráz vynuluješ, když tu šipku podržíš déle.
    Uff, tak to jsem rád, že to běhá, je to hold trochu jiný způsob vyhledávání, než máme zažité z jiných programů... Jinak vynulování ťapnutí přidržením na šipce zase nefunguje na mé cihle :, to jsem zkoušel již před tvým návrhem, ale bohužel ....

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

A máš Jarouši v settings zaškrtnuté "Clear search after long press" ??

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

No jasně že ne ops: ops: , už to běhá, díky.... jsem rád, že poradna plní svůj účel.... tak, a teď jdu dělat účetnictví, musím přiznat nějakou tu daň a prozkoumávání PocketBreeze musí počkat, zatím sem ale klidně házejte nějaké vychytávky, doporučená nastavení apod...

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jun 2004

Můžete mi prosím poradit jak to nastavit aby se kontakty objevovaly na today?Bud hledám v nastavení špatně nebo to nevidím.
    Dík

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

A mas nainstalovan Contact Breze?

Strana 1 z 24 12311 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. PocketBreeze 5 - tipy, triky, zkušenosti
    Od beecher v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 376
    Poslední příspěvek: 12-04-2011, 15:19
  2. Reakcí: 9