Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PocketBreeze + ContactBreeze: novinky, zkušenosti, nastavení ..

Jarouš_ce4you_oldd (1206)|22.3.2005 20:24
Podle náhledů v diskuzi "Co se zobrazuje na Today..." a podle dotazů v jiných částech fóra to vypadá, že je zde dost uživatelů PocketBreeze a ContactBreeze... Od února probíhá i testování nové verze PocketBreeze 4.3 (dnes byla na SBSH uvolněna beta 3). Nastavení programu je pro mnohé z nás poměrně složité a pro předávání zkušeností jsem proto založil toto téma, ať máme poznatky k nové verzi včetně integrovaného programu ContactBreeze soustředěné na jednom místě.
Úvodem vkládám dvě vylepšení pro ContactBreeze. Tento program umožňuje tzv. sekvenční vyhledávání a zjistil jsem, že pro kvalitní využití na základě češtiny stačilo upravit "AbcBarValues", tzn. vyházel jsem nepotřebná písmena jiných abeced a doplnil naše specifické znaky a program to při sekvenčním vyhledávání akceptuje.. stačí pouze v cihle přepsat původní soubor AbcBarValues.txt.
Druhé vylepšení je určeno pouze pro uživatele B&W ikon a *.tsk od Juniho. Na SBSH byl se souhlasem Juniho dán k dispozici soubor abecedních tlačítek v odpovídajícím barevném provedení, tzn. černý podklad + zlaté písmo. Po rozbalení doplňte v cihle příslušný soubor B&W v programu PocketBreeze > Skins, pokud to nenaběhne ihned, zadejte SR...pozor, není určeno pro VGA!
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|22.3.2005 21:03
Sekvenční a abecední vyhledávání v ContactBreeze
V předchozím příspěvku jsem popsal úpravu souboru AbcBarValues. Zjistil jsem, že pokud mám aktivní předvolbu abecedního vyhledávání, tak vyhledávání proběhne tak, jako v podobných programech, tzn. neakceptuje to jména začínající písmenem s háčkem, zde se ve většině případů v programech vyhledávání zastaví ... bylo popsáno někde jinde v diskuzi. Jediným řešením byla nutnost přepsání jmen, tzn. že z Čadka se stal Cadek atd. Pokud mám ale aktivní sekvenční vyhledávání, tak mohu mít v kontaktech jména v češtině, Čadka to na tři klepnutí najde... paráda ne?
Šeba_oldd (1184)|23.3.2005 01:32
Tak jsem bud unaven nebo nevidim.
V celem PDA nemam soubor AbcBarValues.
Podotykam ze pouizivam Poc. informant - neni to tím?
[QUOTE] Po rozbalení doplňte v cihle příslušný soubor B&W v programu PocketBreeze > Skins, pokud to nenaběhne ihned, zadejte SR...[/QUOTE]
To jsem udelal soubory tam mam ovsem pismo i po SR je stale stejne.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|23.3.2005 09:35
Šebo, omlouvám se, ale až dnes bylo na fóru SBSH zveřejněno, že doplnění skinu B&W pro ContactBreeze není určeno pro VGA .. již jsem to v původním příspěvku doplnil..
Soubor AbcBarValues.txt musíš mít v programu ContactBreeze, bez něj ten program nejede... to je divné, že ho tam nevidíš, jukni na to ještě jednou...
Šeba_oldd (1184)|23.3.2005 10:37
O VGA jsem se docet jeste v noci to je OK - neda se nic delat.
A ten soubor ABC jsem tam vazne nemel - mel jsem verzi 1013 - preinstalovano a vse je OK (1016)
Jen se zeptam kde co musim mit nastavene aby mi to hledalo Čadka(Č) i přesto ze dam SEQUENCE SEARSCH na Č se nedostanu - momentalně mam seřazene kontakty tak ze kdo zacina s hackem je na uplne na konci - lze to jinak?
Crusader_ce4you (624)|23.3.2005 10:54
Musím přiznat, že ani ten soubor AbcBarValues.txt mi neumožňuje vyhledávat jména začínající na háčkovaná písmena. A ještě k tomu verze 1.016 neumí ani správně řadit kontakty ( jména s háčkovaným písmenem na začátku se vyskytují až na konci seznamu). Vážně uvažuji o návratu k verzi 1.015.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|23.3.2005 11:00
[QUOTE="Šeba"]Jen se zeptam kde co musim mit nastavene aby mi to hledalo Čadka(Č) i přesto ze dam SEQUENCE SEARSCH na Č se nedostanu - momentalně mam seřazene kontakty tak ze kdo zacina s hackem je na uplne na konci - lze to jinak?[/QUOTE]
Seřazení kontaktů neovlivníme, jména s háčky na začátku budou až na konci seznamu kontaktů... pro sekvenční vyhledávání to nevadí, pokud hledáš Čadka, tak normálně vymačkej ABC>ABC>DEF>DEF>JKL a jméno Čadek se ti v průběhu postupného mačkání sekvenčně vybere... jinak řečeno, pod klávesou ABC jsou písmena AaÁáBbCcČč, pod klávesou PQRS jsou písmena PpQqRrSsŘřŠš atd. = písmena s háčky jsou vždy pod klávesou s příslušným písmenem bez háčku, jen nejsou ty háčkované a čárkované na klávese zobrazeny..
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|23.3.2005 11:16
[QUOTE="Crusader"]Musím přiznat, že ani ten soubor AbcBarValues.txt mi neumožňuje vyhledávat jména začínající na háčkovaná písmena. A ještě k tomu verze 1.016 neumí ani správně řadit kontakty ( jména s háčkovaným písmenem na začátku se vyskytují až na konci seznamu). Vážně uvažuji o návratu k verzi 1.015.[/QUOTE]
Fakt ti to nevyhledává podle háčkovaných písmen? Na mé cihle to jede OK. Prostě bez problémů to vyhledá všechny Čadky, Červenky, Říhy, apod... Funguje to u jmen, firem, kategorií, pokud to přepnu na vyhledání podle firem a zadám např. ČSA, tak to vyhodí všechny kontakty na letišti... Jak to funguje u jiných cihel? Jsem z toho vedle, myslel jsem, že to je jedna z možností, jak vyřešit problém s vyhledáváním kontaktů v češtině, jak bylo již několikrát řešeno v jiných tématech.... Já si to sekvenční vyhledávání docela oblíbil, mám v cihle asi 350 kontaktů, ne všechna jména si pamatuji přesně, vzpomenu si, že je to např. Karel a vyťukám to jméno a mám tam všechny Karlíky na hromadě :D

Jediné, co mi na sekvenčním vyhledávání vadí, je nutnost zrušení počtu ťapnutí před dalším vyhledávání tlačítkem se šipkou, jinak řečeno, počet ťapnutí předchozího hledání nelze před dalším hledáním vynulovat jediným úderem, musím se šipkou vrátit do výchozí "nulové" pozice... nemá někdo návod na resetování počtu ťapnutí???
Šeba_oldd (1184)|23.3.2005 11:49
Diky - pochopeno - funguje.Ja kreten mačkal čtyřikrat NA ABC a očekaval "Č":D
Crusader_ce4you (624)|23.3.2005 12:37
Už chodí. Dělal jsem přesně to samé co Šeba :D

Pro Jarouše: Počet tapnutí naráz vynuluješ, když tu šipku podržíš déle.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|23.3.2005 13:26
[QUOTE="Crusader"]Už chodí. Dělal jsem přesně to samé co Šeba :D
Pro Jarouše: Počet tapnutí naráz vynuluješ, když tu šipku podržíš déle.[/QUOTE]
Uff, tak to jsem rád, že to běhá, je to hold trochu jiný způsob vyhledávání, než máme zažité z jiných programů... Jinak vynulování ťapnutí přidržením na šipce zase nefunguje na mé cihle :evil:, to jsem zkoušel již před tvým návrhem, ale bohužel ....
Crusader_ce4you (624)|23.3.2005 13:29
A máš Jarouši v settings zaškrtnuté "Clear search after long press" ??
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|23.3.2005 13:36
No jasně že ne :oops: :oops: , už to běhá, díky.... jsem rád, že poradna plní svůj účel.... tak, a teď jdu dělat účetnictví, musím přiznat nějakou tu daň a prozkoumávání PocketBreeze musí počkat, zatím sem ale klidně házejte nějaké vychytávky, doporučená nastavení apod...
paveluh_ce4you (300)|23.3.2005 16:01
Můžete mi prosím poradit jak to nastavit aby se kontakty objevovaly na today?Bud hledám v nastavení špatně nebo to nevidím.
Dík
Šeba_oldd (1184)|23.3.2005 16:24
A mas nainstalovan Contact Breze?
dort (1212)|25.3.2005 17:23
mám dotaz ne někoho s VGA -> měl jsem naistalovaný ConctactBreeze a původně se mi ikony s písmenky [ABC] [DEF] - zobrazovaly na celou šířku ozVGA

jenže jsem dělal updated svého LOOXe a nyní je mám jen cca poloviny při ozVGA s seVGA jsou na celý display

jak je to u Vás?

díky :)
jval (453)|31.3.2005 09:31
lidi poraďte, nejednou mi položky poskočili dál od levého okraje a pak se mi zbytečně dělí na dva řádky

nevíte někdo kde jsem mohl co nastavit aby to takhle odskočilo

já vím, že ten bílej text je blbě vidět, ale snad pochopíte co myslím
oltcit (1098)|31.3.2005 12:00
[QUOTE="dort"]mám dotaz ne někoho s VGA -> měl jsem naistalovaný ConctactBreeze a původně se mi ikony s písmenky [ABC] [DEF] - zobrazovaly na celou šířku ozVGA

jenže jsem dělal updated svého LOOXe a nyní je mám jen cca poloviny při ozVGA s seVGA jsou na celý display

jak je to u Vás?

díky :) [/QUOTE]

A v akom poradí si inštaloval oOzVGA a ostatné programy ? Ked najprv nainštaluješ OzVGA a potom inštaluješ v už v režime RealVGA ,tak napr. Pocket Informant to detekuje a prispôsobí si format zobrazenia .Ale ak ho (PI) budeš inštalovať v QVGA a potom prepneš do VGA tak to nebude ,,košer,, Ale niektoré iné aplikácie zasa je lepšie inštalovať v QVGA a až potom prepnúť na full VGA.Chce to len skúšať a možno to je aj Tvoj prípad.
TheMelin (1642)|31.3.2005 13:19
Nikdy jsem moc do kalendaře nezapisoval,až teď jsem se to naučil a je to supr.Jen by mě zajímalo,jestli jde někde nastavit aby staré schůzky mazal,nebo to musím dělat ručně?
dort (1212)|31.3.2005 15:21
4 olcit - jo na tom něco bude, když o tom přemýšlím :-) :yes:

4 Themelin - pokud synchronizuješ s PC - tak tam v Outlooku jde nastavit po jake době se schůzky smažou, v PDA o takové volbě nevím :-(
JP_ce4you (215)|31.3.2005 17:51
[QUOTE="jval"]lidi poraďte, nejednou mi položky poskočili dál od levého okraje a pak se mi zbytečně dělí na dva řádky
[/QUOTE]
Vypadá to, že je pouze zvolen jiný layout. To se mění v
Settings - Calendar Tab - záložka Layout a zde dole si lze přepínat a vybrat mezi 12 rozloženími. Mluvím o ver. 4.3 PB 3!
beecher (9270)|31.3.2005 19:52
Mam dotaz... Kdyz zacnu pomalu a jiste prekladat manual k PB do cestiny, bude to vitano?

Jinak se chci zeptat, proc, kdyz jsem pri instalaci zvolil Cesky jazyk, na mne cast PB mluvi cesky a cast anglicky? :? :sarcastic:
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|31.3.2005 20:15
[QUOTE="beecher"]Mam dotaz... Kdyz zacnu pomalu a jiste prekladat manual k PB do cestiny, bude to vitano?

Jinak se chci zeptat, proc, kdyz jsem pri instalaci zvolil Cesky jazyk, na mne cast PB mluvi cesky a cast anglicky? :? :sarcastic: [/QUOTE]
No, jak se můžeš tak blbě ptát? :D Už máš ten překlad manuálu hotovej? Já mám někde k dispozici překlad manuálu *.pdf, ale jen překladačem a to je dost hrůza, některé věci jsou přeloženy nesrozumitelně a tak furt pendluju mezi ČJ a A verzí... tedy jen občas, když se snažím proniknout do složitosti a rozvětvenosti nastavení... Hele, a co udělat rovnou lokalizaci? Třeba postupnou, jako pro nás dělá JP u PocketWeather? Kontaktuj SBSH, lokalizace existují, určitě mají podklady...

S tím částečným překladem při instalaci... i ten částečný překlad je dost hrozný, jednou jsem se snažil o opravu editací (háčky, čárky atd.), ale nefungovalo to, něco jsem v tom nakur..l, na druhý pokus zatím nebyl čas...

2 jval: JP má pravdu, zobrazení řádků se nastavuje tam, kde ti radí, je nutné otestovat, ale problém je v zapamatování toho, co jsi opravil, když nevidíš okamžitý výsledek na Today... osobně musím používat papírek se zaznamenáním úpravy a pokud to není ono, vracím původní nastavení a jdu na další :D, je to pakárna, no jo, ale co nadělám...
TheMelin (1642)|31.3.2005 20:37
[QUOTE="JP"][QUOTE="jval"]lidi poraďte, nejednou mi položky poskočili dál od levého okraje a pak se mi zbytečně dělí na dva řádky
[/QUOTE]
Vypadá to, že je pouze zvolen jiný layout. To se mění v
Settings - Calendar Tab - záložka Layout a zde dole si lze přepínat a vybrat mezi 12 rozloženími. Mluvím o ver. 4.3 PB 3!
[/QUOTE]

Škoda že v realVGA se zapnutým VGA hack se mi volba v Layout překryje tím vzorem a nemohu tedy přepínat zobrazení :?
Může to nějaký zkušený angličtinář napsat do fóra na SBSH? Děkuji
jval (453)|1.4.2005 07:27
diky vsem, nastavil jsem layout a odebral zobrazeni vesch ikon, pak uz jsem jen pridaval dulezite ikony

co se prekladu tyce, tak ja uz jsem zacal, pustil jsem to pres translator a pak to zacal korektovat, ale nejsem anglictinar, tak to jde moc pomalu a navic jsem ted nejak vytizenej
beecher (9270)|1.4.2005 08:51
[QUOTE="jval"]co se prekladu tyce, tak ja uz jsem zacal, pustil jsem to pres translator a pak to zacal korektovat, ale nejsem anglictinar, tak to jde moc pomalu a navic jsem ted nejak vytizenej[/QUOTE] Prekladate co? Manual nebo prostredi?
Jinak by mne zajimalo, co udelal ten prekladac s nazvem... Ze by jej prelozil jako kapesni vanek? ;) :D
jval (453)|1.4.2005 09:06
manuál

BTW: oba překladače ponechali název bez povšimnutí, protože v manuálu není Pocket Breeze, ale PocketBreeze a takové slovo by nepřeložil žádný překladač
beecher (9270)|1.4.2005 15:03
[QUOTE="Jarouš"]No, jak se můžeš tak blbě ptát? :D Už máš ten překlad manuálu hotovej?[/QUOTE]Ne, nemam, ale zacnu na tom pracovat... ;) Pres 30 stranek snad za chvili zmaknu...
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|1.4.2005 15:11
[QUOTE="beecher"][QUOTE="Jarouš"]No, jak se můžeš tak blbě ptát? :D Už máš ten překlad manuálu hotovej?[/QUOTE]Ne, nemam, ale zacnu na tom pracovat... ;) Pres 30 stranek snad za chvili zmaknu...[/QUOTE]
Není to apríl, že jo? No to bude potom paráda, už vidím tu smršť dotazů na různá nastavení a různé konfigurace... snad do toho poměrně rozvětveného nastavení konečně hlouběji pronikneme, zatím se domnívám, že většina z nás jede v default nastavení a jen občas testujeme jiné úpravy a vychytávky, beechere díky, těším se ;)
jval (453)|1.4.2005 15:12
No já bych se spíš přimlouval za tu lokalizaci. Kdybych uměl anglicky, tak už byla hotová.

Ale i za manuál se ti myslím budeme klanět.:yes:
beecher (9270)|1.4.2005 15:29
[QUOTE="Jarouš"]Není to apríl, že jo?[/QUOTE] Ne, neni...
Ted mam volny vikend, tak si tak polehoucku zacnu prekladat...

Prave jsem napsal zadost o moznost pokrocit v prekladu programu i manualu. Tady
beecher (9270)|1.4.2005 15:32
[QUOTE="jval"]Ale i za manuál se ti myslím budeme klanět.:yes: [/QUOTE] Jen to proboha ne...
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|1.4.2005 17:02
[QUOTE="Jarouš"]...Druhé vylepšení je určeno pouze pro uživatele B&W ikon a *.tsk od Juniho. Na SBSH byl se souhlasem Juniho dán k dispozici soubor abecedních tlačítek v odpovídajícím barevném provedení, tzn. černý podklad + zlaté písmo. Po rozbalení doplňte v cihle příslušný soubor B&W v programu PocketBreeze > Skins, pokud to nenaběhne ihned, zadejte SR...pozor, není určeno pro VGA![/QUOTE]
Na SBSH byl dán k dispozici soubor B&W ikon ABC baru pro VGA pro ContactBreeze, může to někdo otestovat? Myslím tím, zda to vůbec na VGA cihlách chodí a jak se to chová po překlopení do landscape?
dort (1212)|1.4.2005 18:15
tak mne to zatím nefunguje, ale nevylučuji chybu mezi židlí a LOOX :D
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|2.4.2005 00:30
[QUOTE="dort"]tak mne to zatím nefunguje, ale nevylučuji chybu mezi židlí a LOOX :D [/QUOTE]
To je škoda... tak jsem porovnával soubory pro VGA a nonVGA a divné je, že pro VGA je tam dvakrát mask, jednou hight, jednou jen mask. V nonVGA máme jen jeden, zkus odmáznout ten normální (bez high), to vypadá, že do VGA nepatří a je tam omylem nakopčenej z nonVGA... to je jen nápad na řešení, tak nekamenovat, jo?

nonVGA soubory:
contacts_search_keys_alpha.bmp
contacts_search_keys_mask.bmp

VGA soubory:
contacts_search_keys_mask_high.bmp
contacts_search_keys_mask.bmp
contacts_search_keys_alpha_high.bmp

Dodatečné info: Na SBSH se prosáklo, že v průběhu cca dvou dnů bude k dispozici další beta verze PocketBreeze...
beecher (9270)|2.4.2005 09:25
No, takze po par mailech s Amitem mam trochu dilema... Zacit prekladat dokiumentaci k 4.2, kdyz mi behem chvilky vydaji 4.3, kterou stejne bude muset nekdo prelozit (a podle vseho to asi budu ja :) ) i prostredi, ve kterem jak se tak na to divam toho je dost zmeneneho...
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|2.4.2005 10:22
Ku předu levá, zpátky ni krok.. nebo jak to hlásali komančové, tzn. jasně že překlad verze4.3 :D
dort (1212)|2.4.2005 10:48
souhlas :yes:

jinak odmazání toho souboru nepomohlo :-(

večer si s tím možná ještě pohraji, ale teď mizím ven :-)
beecher (9270)|2.4.2005 11:36
Tak jo... Pockam tedy na verzi 4.3... ;)
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|3.4.2005 20:48
Je uvolněna beta 4 PocketBreeze 4.3, sosejte ZDE
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|10.4.2005 00:31
Na foru SBSH k PocketBreeze byly dnes zveřejněny zdrojové soubory pro lokalizaci verze 4.3., za nás se toho ujal Beecher, tak to tam nikdo jiný raději neposílejte, ať v tom není guláš, jo? Koho to zajímá, resp. ať vidíme, co s tím Beecher udělá, pro toho soubor připojuji... Možná by mohl Beecher konečný podklad zveřejnit k připomínkám, více hlav více rozumu (???)
Jak jsem tak do toho zběžně kouknul, tak tam nejsou háčky- čárky, druhá a další slova začínají často velkým písmenem, no, Beecher si s tím poradí....
beecher (9270)|10.4.2005 17:46
Tak jo, moc tech textu nebylo, myslel jsem, ze to bude horsi...
No, takze to tady ten soubor prikladam, doprekladany, upraveny, zadiakritikovany atd...
Nezkousel jsem to, takze piste holoubkove, co jsem kde sprasil... :D

To JP: Tvuj prispevek jsem smazal...
beecher (9270)|10.4.2005 18:41
Opraveno par chybicek...
Zdenek Malinsky (9781)|10.4.2005 18:51
A, pane Bechere, návod v češtině by nebyl? :O :?

:D :D :D :D :D
beecher (9270)|10.4.2005 18:55
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]A, pane Bechere, návod v češtině by nebyl?...[/QUOTE] Jako co? Jako manual nebo jak to dostat do PB?
Zdenek Malinsky (9781)|10.4.2005 19:12
Všechno. Myslím, že by to spousta lidí uvítala. PB má hodně možností nastavení a je těch, co umí jen pasivně česky je nás taky dost.
beecher (9270)|10.4.2005 19:36
Ten soubor, ktery je normalni textak, jsem tady dal, abyste ho mohli pripadne projit a objevit moje preklepy. Ten soubor nikam nelze nahrat, SBSH vyda behem dneska (snad) novy build bety 4.3 uz s prelozenymi texty, takze pak si ho staci stahnout z SBSH fora. Jarous tady urcite brzo da odkaz.
Morte_ce4you (261)|10.4.2005 20:47
Nevíte někdo jak se dá zrušit kategorie?
JP_ce4you (215)|10.4.2005 21:03
[QUOTE="beecher"] To JP: Tvuj prispevek jsem smazal...[/QUOTE]

Dík za smazání.
Teď už se jen těším na přeložený PB s korektním zobrazováním českých diakritických znaků na PDA.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|11.4.2005 13:34
[QUOTE="beecher"]... Jarous tady urcite brzo da odkaz.[/QUOTE]
Jj, tak tady je nová oficiální verze PocketBreeze 4.3. (final public beta), sosejte ZDE :D

PS: Beechere, bohužel, ten překlad je špatný, jsou tam ty problémy, na které jsem upozorňoval, tzn. špatné kódování češtiny = Č je jako É s obrácenou čárkou. ř je jako přeškrtnuté malé o, atd....:sarcastic: