Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak nastavit ActiveSync pro synchronizaci přímo s Exchange serverem?

Pavel Koza (4761)|22.3.2005 17:42
Kromě klasické synchronizace se stolním počítačem umí kapesní počítače se systémem od Microsoftu ještě jeden druh synchronizace, a sice přímo se Exchange serverem. Využijí ji tedy především zaměstnanci větších firem a organizací, kde je Exchange server použit jako hlavní poštovní server a úložiště dat. A protože počet takových uživatelů stále roste, rozhodl jsem se sepsat tento článek, po jehož přečtení byste měli být schopni Exchange ActiveSync nastavit a provozovat.

Přečtěte si celý článek.
Laca (154)|23.3.2005 01:06
[QUOTE="Pavel Koza"]... Mně se například nepovedlo z PDA nastavit synchronizaci podsložek pošty, stále se synchronizovala pouze hlavní složka Doručené pošty[/QUOTE]
Teda nechci radit strýmu mazákovi ;) ... zkoušel jsi tohle?
V outlooku (na PDA) , po první synchronizaci, otevřeš účet pro Activesync nebo Outlook E-mail --> Tools --> Manage Folders.
Musíš samozřejmě "stát" v účtu pro synchronizovaný email. V ostatních tam není.

Sorry, víc nevím. Používám tento způsob synchronizace už pár let, ale pouze jako uživatel desktopu a PDA (MDA) :D
Pavel Koza (4761)|23.3.2005 01:20
Co na to rict? Jen mi klidne rozsirujte obzory:D Mas naprostou pravdu, v teto souvislosti jsem si na Manage Folders nevzpomnel...:oops:
sabak_ce4you (59)|23.3.2005 12:52
Fakt neexistuje jina moznost, krome megalomanskyho Exchange 2003, jak provest vzdalenou synchronizaci activesync? (maily, soubory atp..) Doufal jsem ze se da nejak rozjet pres VPN tunel a Ethernet synchronizaci, ale to se mi teda nikdy nezadarilo :-(
Adam
mad2707 (70)|23.3.2005 13:22
Dobrý článek (což se od Mastera čeká :D ). Jediná připomínka ke konfiguraci prvního spojení se serverem. Je nezbytné, aby uživatel měl administrátorská práva na svůj desktop, jinak se zařízení nesesynchronizují.
beecher (9270)|23.3.2005 13:27
[QUOTE="sabak"]Fakt neexistuje jina moznost, krome megalomanskyho Exchange 2003, jak provest vzdalenou synchronizaci activesync? (maily, soubory atp..) Doufal jsem ze se da nejak rozjet pres VPN tunel a Ethernet synchronizaci, ale to se mi teda nikdy nezadarilo :-([/QUOTE] To by melo jit, ale pokud se snad nepletu, tak je nutne mit stale pusteny Outlook na tom PC, se kterym se synchronizuji. To PC taky musi byt viditelne pres nazev PC (tzn. ping musi z PDA projit), pokud se pripojim do te site, ve ktere se nachazi...
beecher (9270)|23.3.2005 13:38
[QUOTE="Laca"]...po první synchronizaci, otevřeš účet pro Activesync nebo Outlook E-mail --> Tools --> Manage Folders.[/QUOTE] Teda, ja nechci bejt kverulant a nechci navadet nacelnika :D, ale ja tu polozku Manage Folders mam v Outlook E-mail uctu zasedlou... V ActiveSync na PC to nastavit jde...

EDIT: Jo aha!!! Ted mi to doslo... :) To je asi jenom mozne pri synchronizaci se serverem (tedy ne Outlookem), ze?
Laca (154)|23.3.2005 13:40
[QUOTE="beecher"]EDIT: Jo aha!!! Ted mi to doslo... :) To je asi jenom mozne pri synchronizaci se serverem (tedy ne Outlookem), ze?[/QUOTE]
přesně tak :yes:
thank (18)|23.3.2005 21:31
Ahoj, článek mě potěšil. Možná řeší můj problém. Ale přesto prosím o radu neb jsem úplný začátečník. Vzhledem k tomu, že pracuji v bance, kde jsou možnosti nastaveni PC nulové potřebuji najít jiný způsob synchronizace. Tedy nemohu na PC nic instalovat ani nastavovat. Potřeboval bych s PDA synchronizovat Outlook (postu, kalendar atd.) Řeší toto tento článek. Pokud někdo víte něco víc, tak mi prosím dejte vědět. Díky
beecher (9270)|23.3.2005 21:39
[QUOTE="thank"]Ahoj, článek mě potěšil. Možná řeší můj problém. Ale přesto prosím o radu neb jsem úplný začátečník. Vzhledem k tomu, že pracuji v bance, kde jsou možnosti nastaveni PC nulové potřebuji najít jiný způsob synchronizace. Tedy nemohu na PC nic instalovat ani nastavovat. Potřeboval bych s PDA synchronizovat Outlook (postu, kalendar atd.) Řeší toto tento článek. Pokud někdo víte něco víc, tak mi prosím dejte vědět. Díky[/QUOTE] No ja nevim, ale mne prijde, ze ten clanek je dost obsahly a vysvetlujici na to, abyste to zvladl, ze netreba dalsich rad...
thank (18)|23.3.2005 22:20
[QUOTE="beecher"][QUOTE="thank"]Ahoj, článek mě potěšil. Možná řeší můj problém. Ale přesto prosím o radu neb jsem úplný začátečník. Vzhledem k tomu, že pracuji v bance, kde jsou možnosti nastaveni PC nulové potřebuji najít jiný způsob synchronizace. Tedy nemohu na PC nic instalovat ani nastavovat. Potřeboval bych s PDA synchronizovat Outlook (postu, kalendar atd.) Řeší toto tento článek. Pokud někdo víte něco víc, tak mi prosím dejte vědět. Díky[/QUOTE] No ja nevim, ale mne prijde, ze ten clanek je dost obsahly a vysvetlujici na to, abyste to zvladl, ze netreba dalsich rad...[/QUOTE]

Takže by to mělo jít? Já myslím, že ano. Ale nerad bych po nastovování zjistil, že mám smůlu.
beecher (9270)|24.3.2005 08:15
[QUOTE="thank"]Takže by to mělo jít? Já myslím, že ano. Ale nerad bych po nastovování zjistil, že mám smůlu.[/QUOTE]No, jit by to melo, problem akorat mozna vidim, jak dostat ten certifikat do PDA.
Pavel Koza (4761)|24.3.2005 09:29
[QUOTE="thank"]Ahoj, článek mě potěšil. Možná řeší můj problém. Ale přesto prosím o radu neb jsem úplný začátečník. Vzhledem k tomu, že pracuji v bance, kde jsou možnosti nastaveni PC nulové potřebuji najít jiný způsob synchronizace. Tedy nemohu na PC nic instalovat ani nastavovat. Potřeboval bych s PDA synchronizovat Outlook (postu, kalendar atd.) Řeší toto tento článek. Pokud někdo víte něco víc, tak mi prosím dejte vědět. Díky[/QUOTE]

Uplne presne nechapu - rozepiste to jeste trochu:) Pokud nemuzete na PC nic instalovat, tak mistni synchronizace nepripada v uvahu. Nicmene Exchange ActiveSync muze byt vypnuty (u banky by me to neprekvapilo)...
bubo_ce4you (151)|24.3.2005 12:25
Zdravím,

ve firmě to používám k celkem plné spokojenosti.

Mám ale dotaz - není mi jasná úloha certifikátu, když se připojuju přes SSL? Předpokládám, že už samotné SSL by mělo sloužit k tomu, aby se cestou nešlo do dat nabourat... Naše firma je mezinárodní se silnýma bezpečnostníma požadavkama, ale certifikát na Ipaq určitě nemám...

Jinak zkušenosti:

- tragické je, když obnovuju obsah Ipaqa ze zálohy. Potom rozchodit synchronizaci se serverem je vždy horror, neboť nějak se nemohou dohodnout (asi že má každý něco jiného). Ipaq mi vždy napíše, že selhala synchronizace a že při příštím připojení dojde k plné synchronizaci (tak chápu obsah, textaci si nepamatuju), ale to se nekoná :-((( Takže jediné řešení, na které jsem přišel, je zrušit nastavení synchronizace se serverem a dát tam desktop a potom znovu server.

- nepodařilo se mi donutit k synchronizaci složky "Koncepty" a "Odstraněná pošta", přestože jejich umístění v seznamu složek a přítomnost patřičných symbolů na nich je podle mne jednoznačná (nebo to platí jen pro synchronizaci s desktopem?)

Zdenek
Laca (154)|24.3.2005 13:27
[QUOTE="bubo"]- tragické je, když obnovuju obsah Ipaqa ze zálohy. Potom rozchodit synchronizaci se serverem je vždy horror, neboť nějak se nemohou dohodnout (asi že má každý něco jiného). Ipaq mi vždy napíše, že selhala synchronizace a že při příštím připojení dojde k plné synchronizaci (tak chápu obsah, textaci si nepamatuju), ale to se nekoná :-((( Takže jediné řešení, na které jsem přišel, je zrušit nastavení synchronizace se serverem a dát tam desktop a potom znovu server.

- nepodařilo se mi donutit k synchronizaci složky "Koncepty" a "Odstraněná pošta", přestože jejich umístění v seznamu složek a přítomnost patřičných symbolů na nich je podle mne jednoznačná (nebo to platí jen pro synchronizaci s desktopem?)

Zdenek[/QUOTE]
- Jako zálohu používám právě Exchange :D V případě HR PDA a následné obnovy je lepší nastavit v AS "Always replace items on my device" a synchronizace ti na PDA naleje data z Exchange. Pak to, ale musíš vrátit zpátky. Druhá možnost je jak píšeš - zrušit sysnc. se serverem a pak ho vrátit zpátky, protože tím vymažeš data v PDA a první sync. proběhne stejně jako nahoře. Stejný cíl, jiná cesta
- Drafts a Delete items se vždy synchronizují, nejde to vypnout. V případě Delete items se synchronizuje vždy jen směrem PDA > Exchange.
skyvlado (72)|24.3.2005 13:29
Som veľmi rád, že konečne došlo aj na Exchange. Pred časom sme vo fimr e postavili Exchange 2003, čo je samozrejme úplne super, ale musel som sa rozlúčiť s PocketInformantom, pretože mi proste PDA a Exchange nespolupracovali. Odkedy som sa s PI rozlúčil (cca 1/2 rok) všetko ide ako po masle... Máte niekto skúsenosť s PI a MS Exchange 2003?
Tu som rozoberal môj problém: príspevok
j333x (21)|24.3.2005 15:34
Mám lehce související dotaz - mám v práci Exchange 5.5 - čili zřejmě bez šance na serverovou synchronizaci. Proto používám přístup přes www rozhraní - a to je právě ten prů..r: bez problému se dostanu do svého mailboxu, vidím novou poštu, ALE každá zpráva se otevírá pomocí javascriptu

javascript:parent.openNewWindow("nejaka_adresa",%20640,%20500)

a tohle pIE nezvládne .... nevíte někdo nějaké řešení??
díky
Pavel Koza (4761)|24.3.2005 18:25
[QUOTE="bubo"]Mám ale dotaz - není mi jasná úloha certifikátu, když se připojuju přes SSL? Předpokládám, že už samotné SSL by mělo sloužit k tomu, aby se cestou nešlo do dat nabourat... Naše firma je mezinárodní se silnýma bezpečnostníma požadavkama, ale certifikát na Ipaq určitě nemám..[/QUOTE]

My ale do PDA nekopirujeme certifikat, ale korenovy certifikat. Jde o to, ze si pocitace pred zacatkem komunikace vymeni certifikaty, nicmene Pocket PC tomu prijatemu certifikatu neduveruje, protoze ho vygenerovala pro Pocket PC neznama certifikacni autorita (teda nekdo, kdo vahou sveho jmena zaruci, ze pocitac na druhe strane je skutecne ten, za koho se vydava). To je ten cerveny krizek u slova GTS. Takze vy si tu CA jakoby pridate do Pocket PC hned vedle VeriSignu a dalsich a pri nasledne komunikaci uz Pocket PC ten certifikat pro komunikaci bez problemu prijme. Pokud je ale vase firma mezinarodni a nechava si server certifikovat prave jednou z tech sesti firem, co mate jako ROOT uz od vyrobce, tak zadny dalsi korenovy certifikat nemusite importovat, Pocket PC mu proste duveruje od zacatku. Ehm, uz je to jasnejsi?
Pavel Koza (4761)|24.3.2005 18:27
[QUOTE="j333x"]a tohle pIE nezvládne .... nevíte někdo nějaké řešení??
díky[/QUOTE]

Mozna prohlizec netfront, ale spis to vidim blede...:(
beecher (9270)|24.3.2005 18:27
[QUOTE="j333x"]nevíte někdo nějaké řešení??[/QUOTE] Blbe reseni, ale asi jedine... Exchange 2003. :oops:
A nebo aspon Ex2000, tam by ta synchronizace mela byt taky.
Pavel Koza (4761)|24.3.2005 18:30
[QUOTE="beecher"]A nebo aspon Ex2000, tam by ta synchronizace mela byt taky.[/QUOTE]

Jo, s pomoci MIS to jde a dle kolegy z vedlejsi firmy to i skutecne funguje... I kdyz mouchy to ma, v tom je pry Exchange ActiveSync na 2003 mnohem vyladenejsi...
beecher (9270)|24.3.2005 18:36
[QUOTE="Pavel Koza"]Jo, s pomoci MIS to jde...[/QUOTE] Beru zpet. Tak pak zbyva fakt uz jedine Ex2003, pac ten MIS, pokud se nepletu, uz nejde sehnat.

Ostatne, divim se, ze ta Ex5.5 jeste nevymrela, vzdyt to bylo vydano snad pred 7 lety, pokud se nepletu...
thank (18)|24.3.2005 21:33
[QUOTE="Pavel Koza"]Uplne presne nechapu - rozepiste to jeste trochu:) Pokud nemuzete na PC nic instalovat, tak mistni synchronizace nepripada v uvahu. Nicmene Exchange ActiveSync muze byt vypnuty (u banky by me to neprekvapilo)...[/QUOTE]

Měl jsem bohužel mylnou představu, že nebude problém (ze strany banky) nainstalovat na PC ActiveSync a já budu vesele vyuzivat synchnchronizece. Ale bohužel. Proto hledám jiný způsob synchronizace. Ale jak to vypada tak nenajdu. Nebo ano? V praci mam jen USERa a to ještě silně omezeného. Kdo pracoval v podobném ústavu, tak ví o čem mluvím.
j333x (21)|24.3.2005 21:51
No diky za rady, ale myslim, ze upgrade firemniho serveru na novejsi verzi Exchange jenom kvuli memu PDA neprojde :)
Ona je to sakra draha zalezitost - to by si administrator zase vymohl aspon 200h prace krat nemala hodinova sazba ...
Pavel Koza (4761)|25.3.2005 08:52
[QUOTE="thank"]Měl jsem bohužel mylnou představu, že nebude problém (ze strany banky) nainstalovat na PC ActiveSync a já budu vesele vyuzivat synchnchronizece. Ale bohužel. Proto hledám jiný způsob synchronizace. Ale jak to vypada tak nenajdu. Nebo ano? V praci mam jen USERa a to ještě silně omezeného. Kdo pracoval v podobném ústavu, tak ví o čem mluvím. [/QUOTE]

Tuseni mam a proto si myslim, ze na synchronizaci musite zapomenout... Bez ActiveSync (ci jineho programu na PC) ci pristupu na Exchange server pres HTTP zadna synchronizace nemuze byt...
beecher (9270)|25.3.2005 09:24
[QUOTE="Pavel Koza"]Tuseni mam a proto si myslim, ze na synchronizaci musite zapomenout... Bez ActiveSync (ci jineho programu na PC) ci pristupu na Exchange server pres HTTP zadna synchronizace nemuze byt... [/QUOTE] Tak nejak...
Nemluve o tom, ze bych se nedivil, kdyby takove veci jako synchronizace byly na te Exchangi vypnuty. Holt banka je banka, tam ma (nebo tedy by mela mit) security nejvyssi prioritu a osobne. Byt CTO/CIO banky, tak takove veci, jako nahravani bankovnich udaju (byt jsou to treba jenom schuzky) na zarizeni, ktere z te banky lze vynest, bych razne zatrh, pac si to koleduje o prusvih ne-li o pr...r.

No, pokud nejste, jak se rika, lina huba ;), tak se zeptejte administratora, co na to rika on. Pak se uvidi.
thank (18)|25.3.2005 21:57
Já si to myslel. Perlička je, že když budu chtít, tak si určitá data stejně mohu odnést. Ale to jen na okraj. Admina zkusím, ale nedávám si nadějě, protože něco prosadit ohledně SW je děs. Nevíte, zda by bylo možné uložit (export) kalendáře do souboru, jako u Outlooku na PC?
bubo_ce4you (151)|29.3.2005 17:04
[QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="bubo"]Mám ale dotaz - není mi jasná úloha certifikátu, když se připojuju přes SSL? Předpokládám, že už samotné SSL by mělo sloužit k tomu, aby se cestou nešlo do dat nabourat... Naše firma je mezinárodní se silnýma bezpečnostníma požadavkama, ale certifikát na Ipaq určitě nemám..[/QUOTE]

My ale do PDA nekopirujeme certifikat, ale korenovy certifikat. Jde o to, ze si pocitace pred zacatkem komunikace vymeni certifikaty, nicmene Pocket PC tomu prijatemu certifikatu neduveruje, protoze ho vygenerovala pro Pocket PC neznama certifikacni autorita (teda nekdo, kdo vahou sveho jmena zaruci, ze pocitac na druhe strane je skutecne ten, za koho se vydava). To je ten cerveny krizek u slova GTS. Takze vy si tu CA jakoby pridate do Pocket PC hned vedle VeriSignu a dalsich a pri nasledne komunikaci uz Pocket PC ten certifikat pro komunikaci bez problemu prijme. Pokud je ale vase firma mezinarodni a nechava si server certifikovat prave jednou z tech sesti firem, co mate jako ROOT uz od vyrobce, tak zadny dalsi korenovy certifikat nemusite importovat, Pocket PC mu proste duveruje od zacatku. Ehm, uz je to jasnejsi?[/QUOTE]

Zdravím,

jo, tohle mi už je jasné, díky. Ale stále nevím, k čemu ho potřebuju, a zatím si stále myslím, že ho nemám a přitom synchonizuju s Exchange serverem denně...

Díky

Zdenek
Pavel Koza (4761)|29.3.2005 18:35
[QUOTE="bubo"]jo, tohle mi už je jasné, díky. Ale stále nevím, k čemu ho potřebuju, a zatím si stále myslím, že ho nemám a přitom synchonizuju s Exchange serverem denně...[/QUOTE]

...a synchronizujete skutecne vzdalene? Kdyz se podivate na PDA na ActiveSync, mate tam Synchronize with Exchange server nebo Synchronize with Windows PC?
bubo_ce4you (151)|29.3.2005 21:48
Zdravím,

v Options mám zaškrtnuto server a zobrazeno Calendar, Contacts and Inbox. V configure - connections mám vyplněno jméno serveru, jměno a heslo - stejné, jako používám ve firmě. A mám zatrženo SSL.

Tuto kombinaci používám i přes mobil či veřejné WiFi (stále věřím, že díky SSL se do toho nedá dostat) ke čtení e-mailu při služebních cestách po republice...

Zdenek
thank (18)|29.3.2005 22:24
Nic takoveho neexistuje?
Pavel Koza (4761)|30.3.2005 08:31
[QUOTE="thank"]Nic takoveho neexistuje?[/QUOTE]

Te se ptate na co? Sice jste citoval (mimochodem, dejte si s tim prosim trochu praci a citujte jen to, na co se ptate a ne celou diskuzi, pak Nahled zda je to OK a teprve pak odeslat), ale dost zmatene, 2x jste citoval sebe sama...
Pavel Koza (4761)|30.3.2005 08:33
[QUOTE="bubo"]v Options mám zaškrtnuto server a zobrazeno Calendar, Contacts and Inbox. V configure - connections mám vyplněno jméno serveru, jměno a heslo - stejné, jako používám ve firmě. A mám zatrženo SSL.[/QUOTE]

OK, takze vzdalene. Takze se jeste zeptejte admina, kdo vydal certifikat pro ten server, ke kteremu se pripojujete. Pokud to bude jedna z tech sesti firem, jsme doma:)
thank (18)|30.3.2005 22:12
[QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="thank"]Nic takoveho neexistuje?[/QUOTE]

Te se ptate na co? Sice jste citoval (mimochodem, dejte si s tim prosim trochu praci a citujte jen to, na co se ptate a ne celou diskuzi, pak Nahled zda je to OK a teprve pak odeslat), ale dost zmatene, 2x jste citoval sebe sama...[/QUOTE]

Omlouvam se za to zdvojeni. Vim, je to moje chyba. Nahled je nahled. Ptam se, zda existuje nejaka utilitka, ktera je schopna vyexportovat kalendar PDA do souboru, ktery bych nacetl v Outlooku na PC a naopak, aby umela importovat data ze souboru, ktera bych exportoval z Outlooku z PC. Treba to umi samotne PDA, ale me se to nepodarilo. Mam FS 410.
skyvlado (72)|30.3.2005 23:21
ako nastaviť vziadlené pripojenie k MS Exchange 2003, keď mám doma PDA v kolíske pripojenej k PC cez USB. Toto PC som mal pred tým v práci v LAN so serverom. Vzdialená synchronzácia funguje cez GPRS, ale prostrednictvom PC pripojeného k internetu cez WiFi umiestenného doma mi to nefunguje. Zisťujem, že mi nefunguje ani pocket explorer, takže chyba bude niekde v zdieľaní pripojenia?
Pavel Koza (4761)|31.3.2005 09:25
[QUOTE="thank"]Ptam se, zda existuje nejaka utilitka, ktera je schopna vyexportovat kalendar PDA do souboru, ktery bych nacetl v Outlooku na PC a naopak, aby umela importovat data ze souboru, ktera bych exportoval z Outlooku z PC. Treba to umi samotne PDA, ale me se to nepodarilo. Mam FS 410.[/QUOTE]

Ne, obavam se, ze Pocket Inbox export v jakekoliv podobe neumi.
Pavel Koza (4761)|31.3.2005 09:32
[QUOTE="skyvlado"]ako nastaviť vziadlené pripojenie k MS Exchange 2003, keď mám doma PDA v kolíske pripojenej k PC cez USB. Toto PC som mal pred tým v práci v LAN so serverom. Vzdialená synchronzácia funguje cez GPRS, ale prostrednictvom PC pripojeného k internetu cez WiFi umiestenného doma mi to nefunguje. Zisťujem, že mi nefunguje ani pocket explorer, takže chyba bude niekde v zdieľaní pripojenia?[/QUOTE]

Asi ano. Me to funguje bez problemu i pres kolebku. Napred musi fungovat Pocket IE pres USB kabel, pak teprve muzete zkouset ActiveSync.
skyvlado (72)|31.3.2005 15:18
a kde by som s tým mohol popracovať, tak aby mi pripojenie k netu fungovalo aj v koliske?
tak so to uz aj nasiel... v ActivSyncu bolo treba zmenit pripojenie z prace na internet
Kato_ce4you (970)|29.9.2005 20:25
Cau - omlouvam se za tenhle dotaz - je mi to fakt trapny, ale jak to mam nastavit tak, aby mi to fungovalo z http://stdexc.std.fbm.vutbr.cz/exchange? Jedine, co znam je sve uzivatelske jmeno, heslo a tuhle adresu... (nejak jsem kdysi pouzival starsi Exchange a ten byl suprovej - ale tohle se hlasi jako MS Outlook Web Access, provided by MS Exchange server 2003) Takze je mozny, ze zmenili oznaceni a nebo se nejedna o Exchange jako takovej - celkove se mi to zda jako silene orezana verze..
Jakou mam dat teda domenu treba tu domenu?
karlic (707)|29.9.2005 20:37
Pokud to maji nakonfigurovane, tak zkus zadat do AS jen stdexc.std.fbm.vutbr.cz
Kato_ce4you (970)|29.9.2005 20:45
[QUOTE="karlic"]Pokud to maji nakonfigurovane, tak zkus zadat do AS jen stdexc.std.fbm.vutbr.cz[/QUOTE]
to jsem zkousel a to mi prave nefungovalo.. tak proto se ptam, co s tim..
hybo (3107)|30.9.2005 08:59
OWA je samostatne "rozhrani" pro pristup k Exchange datum pres internet...
Kato_ce4you (970)|30.9.2005 14:23
hmmm - tzn. mam smulu, ze? Resp. se mam pobavit trosku s adminem..
beecher (9270)|30.9.2005 17:02
Tak tak, synchronizace neni standardne zapnuta... ;)
janskoda (6)|5.1.2006 20:42
Jinak, pokud bys netrval přímo na synchronizaci, můžeš zkusit přístup přez textové rozhraní na stránce "stdexc.std.fbm.vutbr.cz/oma" budeš mít alespoň online přístup do své schránky
jeenik_ce4you (375)|5.1.2006 22:01
při pokusu o nastavení synchronizace se serverem se mi po odkliknutí konfigurace připojení vždy objeví hláška: "Změny nastavení synchronizace pomocí aplikace Server ActiveSync nelze momentálně provést."
neví někdo jak tento problém obejít? nastavení serveru mám vpořádku...
Kato_ce4you (970)|5.1.2006 23:22
[QUOTE="janskoda"]Jinak, pokud bys netrval přímo na synchronizaci, můžeš zkusit přístup přez textové rozhraní na stránce "stdexc.std.fbm.vutbr.cz/oma" budeš mít alespoň online přístup do své schránky[/QUOTE]
Diky za odpoved, ale uz jsem to vyresil pres normalni AS na PC - neni to vzdy zarucene cerstve a tak o hlavni vyhodu Exchange vlastne prichazim, ale to uz mi staci ke stesti ;) Nicmene jeste jednou diky za tip :)
jeenik_ce4you (375)|6.1.2006 20:06
[QUOTE="jeenik"]při pokusu o nastavení synchronizace se serverem se mi po odkliknutí konfigurace připojení vždy objeví hláška: "Změny nastavení synchronizace pomocí aplikace Server ActiveSync nelze momentálně provést."
neví někdo jak tento problém obejít? nastavení serveru mám vpořádku...[/QUOTE]

opravdu se s tím nikdo nesetkal?
beecher (9270)|7.1.2006 08:53
To vypada jako by ten server v dany moment nebyl dostupny...
Nejake cislo chyby by nebylo?
jeenik_ce4you (375)|8.1.2006 20:31
problem je ten, ze zadny cislo chyby neni a ze se vlastne jedna o nastaveni ty sluzby, zadny spojeni se serverem asi ani neprobehlo...