Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samovolný SR a HR

Adam Motvička (65)|22.3.2005 12:22
Mám už nějakou dobu "malý" problémek :-). Cihla se mi občas samovolně restartuje. Občas na skočí lehkej, občas to resetne na tvrdo... Na instalovanym softu to mít spojitost nebude, protože kolikrát se to stane i s čerstvě resetlou cihlou. Někdy je období, kdy se to nestává vůbec, někdy zase naskočí 5 HR za sebou. Bude to určite HW vada. Někdy se to stane, když třeba zasunu stylus, nebo když ho položim na stůl (MDA :).

Nevíte někdo, čím by to mohlo být? Špatný kontakt? V záruce ještě je, ale otázka je, jestli to má cenu ho tam dávat, aby se to neukázalo znova.. Taky se mi nechce čekat několik měsíců... :(
hybo (3107)|22.3.2005 12:37
No, pokud je to mechanicka vada, mohlo by to byt treba kontakty baterie. A cekat budes max. 30 dni na "opravu".
miroslav_ce4you (219)|22.3.2005 17:08
Prehodnot, co tam mas nainstalovane !!!!

Robi to aj na cistom PDA s povodnym softom?

Adam Motvička (65)|22.3.2005 18:42
[QUOTE="miroslav"]Prehodnot, co tam mas nainstalovane !!!!

Robi to aj na cistom PDA s povodnym softom?

[/QUOTE]

Jojo, pisu to... Softem to nebude stoprocentne! Kolikrat to treba hodi hard reset i trikrat po sobe, aniz by se vubec cistej system stihnul nainstalovat... Nekdy to treba cykluje soft furt za sebou, aniz by se stihlo na obrazovce neco poradne zobrazit - pomuze trochu ho klepnout, takze nakej krizek se softem to urcite nebude...

Nedelalo to taky nekomu? Jak by to ale mohl byt problem baterie, kdyz je tam jeste zalozni? Ta by to pri vypadku mela drzet... A zalozni funguje, protoze kdyz vytahnu hlavni a menim SIMku, tak se normalne MDA drzi...
Pavel Koza (4761)|22.3.2005 18:54
Spatne, pokud se to stava i po HW resetu na cistem zarizeni, hlasuji pro HW zavadu... Bohuzel, pokud je to obcasna vada, tak to vzhledem ke vstricnosti servisu jako velky problem...
Adam Motvička (65)|22.3.2005 19:24
[QUOTE="Pavel Koza"]Spatne, pokud se to stava i po HW resetu na cistem zarizeni, hlasuji pro HW zavadu... Bohuzel, pokud je to obcasna vada, tak to vzhledem ke vstricnosti servisu jako velky problem...[/QUOTE]

No prave... Jestli to ma vubec cenu do toho servisu davat... Navic je to delany pres firmu a zarucak ma ona - pochybuju, ze se s nima bude dohadovat a vysvetlovat jim to... Do háje... :((

Jak je vlastne dlouha zarucni doba?
Merlin_CZ (108)|22.3.2005 20:18
no mela by byt dva roky :c)
windmaster (307)|22.3.2005 21:08
Mohla by to způsobovat i statická elektřina, i mně se to několikrát stalo, stačí se dotknout PDA v blízkosti konektoru. Dokonce se mi několikrát zresetoval i stolní počítač v práci, když jsem chtěl připojit paměť do USB.
Adam Motvička (65)|22.3.2005 22:21
[QUOTE="windmaster"]Mohla by to způsobovat i statická elektřina, i mně se to několikrát stalo, stačí se dotknout PDA v blízkosti konektoru. Dokonce se mi několikrát zresetoval i stolní počítač v práci, když jsem chtěl připojit paměť do USB.[/QUOTE]

To si nejakej nabytej, ne? :D Staticka elektrina? Nevim - mohlo by to bejt mozny, ale to by se o tom zminovalo vic lidi, ne?
windmaster (307)|23.3.2005 08:29
Ano Adame, všichni jsme nabití, někdo víc, někdo míň. To záleží na mnoha okolnostech, například i na vlhkosti kůže. Když jsem kdysi měnil mikroprocesory v počítači, musel jsem se uzemnit, jinak hrozilo odpálení statikou (to je přímo předepsáno). Zkus si analyzovat okolnosti za jakých k resetu dochází, tzn. jaká je vlhkost vzduchu, co máš na sobě, zda šlapeš na silonovém koberci atd. Možná dospěješ k zajímavým závěrům.
hybo (3107)|23.3.2005 09:16
A taky ted v dobe topeni to je jeste horsi :D Ale osobne bych to nevidel na tenhle problem.