Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PDA a autoradio

Padluke_ce4you (49)|20.3.2005 12:50
Ahoj, prosim vas, je nejakym zpusobem mozne propojit PDA Loox 718 s autoradiem a to tim zpusobem, kdyz pri voice navigaci se ozve nejaky ten povel "za 100metru jed do leva a atd. :-)" aby autoradio bud na ten moment prestalo hrat tu ci onu radiostanici a nebo aby radiostanice byla hlasove potlacena na ukor voice navigace?
Diky za kazdou radu, poradu
Padluke
kully (32)|20.3.2005 13:16
Hm, to je zajimavy napad. Jedine co me napada je kazeta, co se strka do radia a vede z ni kabel, ktery se napoji misto sluchatek. Pak by ti to mluvilo v autoradiu, ale bez hudby. Jedine ze by sis hudbu pustil v PDA, ale aby hrala hudba z autoradia a v tom hlasove prikazy... No pak jeste me napada jedna vec, co jsem vyzkousel. Ja mam autoradio, ktere ma vstup CD menice, CD menic nemam a tak jsem experimentoval. Vzadu mam 2 CINCHE pro vstup audia. Neco jsem tam napojil a to neco hralo i kdyz hralo autoradio. Toto by mohlo vyresit tvuj problem, ale uz je to davno, co jsem to zkousel, takze nevim jak moc bylo to NECO slyset pres to radio. PDA zatim nemam, takze to nemuzu vyzkouset.
Padluke_ce4you (49)|20.3.2005 14:41
No ta kazeta mi prijde dost nestastna, je to dalsi kabel :-)))) a jak funguje system handsfree? tam kdyz nekdo vola na mobil tak se to autoradio ztisi.
kully (32)|20.3.2005 14:46
No pokud vim, tak handsfree funguje tak, ze z mobilu z jednoho pinu vede jeden kablik do radia a ten mu da impuls at se stisi (at da mute) no a po skonceni hovoru se zase to mute vypne. Podle me se bez dalsiho kabelu stejne neobejdes
kully (32)|20.3.2005 15:37
Moc dlouho mi to nedalo od prvniho prispevku v teto diskuzi a sel jsem experimentovat. Zjistil jsem, ze moje radio ma vystup na zesilovac (alespon to tak vypada) jsou to dva cinche. Do nich jsem napojil vystup z CD-ROMky (i kdyz to ma byt vystup na zesilovac, fungovalo to i jako vstup). No takze jsem pustil radio na autoradiu a na CD-ROMce jsem pustil CD. A vysled, ktery byl v repraku si muzete poslechnout na techto odkazech (radio je vzdycky to, kde se mluvi a cd je nejaka pisnicka bud Eamon nebo Black Eyed Peas) -nahraval jsem to s ruznou hlasitosti vystupu sluchatek na CD-ROMce:

1. pokus
2. pokus
3. pokus
4. pokus
5. pokus
6. pokus
7. pokus
8. pokus

U zadneho pokusu jsem nemel ani jednou hlasitost na CD-ROMce nastavenou naplno, protoze to by pak neslo slyset to radio a porovnani by bylo na nic. Takze to v pohode prekrici autoradio kdyz to date uplne nahlas.

Pro ty z Vas, kteri nevi jak vypada kazeta s kabelem kliknete -zde-
Padluke_ce4you (49)|20.3.2005 19:34
No super,,,,,no rikaz ze bych stejne mel kabel na vic, ale ten by sel dozadu do radia a nebyl by videt,,,to co si vytvoril byl proste mix dvou vstupnich signalu:-)
no nevim ja zacnu taky laborovat:-)) pak dam vedet

Kdyztak piste dalsi jestli vas neco napada:-)
Ivanm_ce4you (466)|14.4.2005 12:19
Cau,
taky mi to vrta v hlave nezavisle na Vas, nebot mam PDA asi 4 dny.
Nemaji nahodou nejake HF taky vystup rovnou do autoradia a tim i do repro? Ztiseni je jasne, ale prece vsechny HF nemaji pouze svuj REPRO. Anebo pouzit ten repro z te HF pro hlas. navigaci -nebo i MP3/edit mp3 asi ne na jeden repracek .../.
1. HF ma pouze repro, ale pokud se pouzije ztiseni... jsou povely z PDA slyset.
2. HF pouziva repro od autoradia a to ztiseni je taky nejak udelane.
3.pouzije se vstup autoradia pro treba CD menic, pak by se to michalo, ale snad bylo i pouzitelne. Najake radio ma i nastaveni hlasitosti zvlast pro ruzne vstupy.

teda, BMW a Mercedesy nam budou zavidet...

Ivan
Ivanm_ce4you (466)|11.5.2005 21:16
Tak se mi dneska konecne povedlo vyrvat autoradio z palubky /Ford 5000 RDS/. Zaroven jsem zkoumal zapojeni HF Nokia.
Takze z drzaku na mobil jde moc hodne zil do nokiacke krabicky, co je schovana za radiem. Z ni jde vystup na HF repro. PDA jde pripojit primo na tohle repro, ale hlasitost je zhruba stejna, jako z PDA /iPaq 2210/. Z te HF jde taky jeden vous do radia, kterym se dela MUTE. Na displayi radia se v tu dobu objevi PHONE.
Nekdo nadnesl, ze bude poslouchat muziku, prijde hlasovy povel, muzika se vypne a bude slyset ten povel. Takze u me to takhle NEJDE. Uz samotne pripojeni vypnuteho PDA /sluchatkoveho vystupu/ automaticky provede to MUTE.
A dalsi -na tomhle radiu CINCH neni, jen silene konektory. Je kompatibilni s CD menicem, ale nevim, co na ktery PIN jde. Navic jsem dnes prohledaval WWW a vypada to, ze ten menic musi komunikovat s radiem, jinak se radio neprepne do CD. Teda jine radio se mi kupovat opravdu nechce.
Takze u me je asi nejschudnejsi cesta pres tu kazetu, ale to je fakt bida. Mozna bych mohl pripojit kabliky z te kazety rovnou na kabliky, co vedou k hlave v radiu. Kazetu jsem poslouchal asi 3x za 4 roky...

Ivan