Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA 1 a GPS - jde to?

Morris_ce4you (3)|20.3.2005 10:58
Zdravim,

stal jsem se pred par dny hrdym majitelem MDA 1, uz jsem se prokousal diskuzemi, flashnul WM2003, instaloval programky atd. ale nikde jsem nenasel jedine info o moznosti pripojit GPS. Pochopil jsem to spravne, ze na port SD nelze pripojit zadne SD zarizeni krome pametovych karet, protoze MDA nema specfiikace SDIO? Existuje nejaka jina moznost na pripojeni GPS? Diky moc za info.

Morris
wisp_ce4you (200)|20.3.2005 11:46
MDAcko jsem mel a i kdyz to bylo squele zarizeni tak moznosti jeho rozsireni jsou dost male.
Podle meho jedina moznost jak GPSku pripojit je pres kabel. Napr. zde.
Morris_ce4you (3)|20.3.2005 13:48
Perfektni, diky za typ. Alespon je to sikovne ze ta GPS slouzi rovnou jako dobijecka. Bohuzel ta cena je dnes uz vyssi nez me stalo to MDA
RedTop (30)|20.3.2005 17:34
Na kabelovou uz jsem uplne zapomnel:)
Par jich je v Cybexu Navilock SiFR + kabel nebo tenhle,ale nevim jestli k nemu pasuje ten kabel.
j@m (44)|29.3.2005 22:15
na MDAI jsem pouzival gps pres kabel k plne spokojenosti. Nyni mam kabelgps natvrdo v aute a vse funguje jak ma. BT gps pouzivam u mdaII treba na kole nebo pri turistice. V aute pri delsi jizde stejne musite BT i MDA pripojit kabelem.
Zey_ce4you (70)|1.4.2005 08:32
>all
koukněte na https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=6722 chtěl bych znát váš názor... :?:
Seifert (156)|1.4.2005 16:39
K MDA lze samozřejmě připojit přes COM port jakékoli zařízení, které používá NMEA výstup. Což může být i jakákoli ruční GPS, která má tu výhodu, že se pak dá použít i bez MDA. Já takhle k plné spokojenosti funguju s Garminem GPS 12 a Filser LX-21 FAI Logger (což je taková "černá skříňka" do letadla, která má GPS modul).
dansafe (144)|7.10.2006 17:11
NaviLock GPS-Receiver PDA RDS-309 with RDS/TMC Receiver inside - 1400 Kč bez DPH



Kabel T-Mobile MDA XDA2 pro GPS PDA Receiver - 328 Kč bez DPH



Zakoupit lze např. tady http://www.cybex.cz

Nastavení :

1. Vypnout na MDA I iRDA přenos
2. Nastavit přenos na COM1
3. Nastavit rychlost přenosu 38400

Odzkoušeno:

PocketKim
TomTom 5
TomTom 6

Funguje bez problémů.

+ Nízká pořizovací cena
- Spoustu kabelů, nepřenosná, ale možná by se dal vymyslet externí bateriový napaječ pro GPS přijímač