Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Opravdu využíváte USB host?

ipf (2136)|20.3.2005 10:34
Nechci zde rozpoutávat vášně, proto toto téma, prosím, berte pouze jako technické a doporučující pro ostatní.
Množí se opět diskuze zda HP neho LOOX, případně LOOX či ASUS, VGA či QVGA, atd. Vě většině těchto diskuzí autoři upřednostňují přítomnost USB host.
Otázka proto zní:
Opravdu využíváte USB host?
Prosím o vyjádření především majitele zařízení, které USB host má. Napiště konkrétně k čemu, případně jaká zařízení ke svému miláčkovi připojujete, event. proč je pro vás USB host nenahraditelný.
Děkuji všem.

PS
Prosím všechny, co USB hostem nedisponují, aby se zdrželi hlasování. To, že jej nemají neznamená, že ho nevyužívají. Děkuji.
Milan Švec (938)|20.3.2005 11:07
Pavle, opravdu.
Ne každý den, ale kdykoliv potřebuji.
Nejčastěji pro digifoťák, klávesnici a paměťovou "klíčenku" pro rychlý přenos dat tam, kde by to jinak bylo složitější.

Termín "nenahraditelný" je relativní. Všechno se dá nějak nahradit. Když už to ale mám (navíc zadarmo), nahrazovat není třeba. Je to pak takhle (pomocí USB Hostu - a krátkého kablíku, který mít u sebe pořád není potíž) rychlejší.

EDIT:
Jsem zvědavý, jestli tu (= v Česku) někdo zmíní už i to, co úspěšně používají "pařani" venku - USB joystick nebo gamepad (třeba potvrzený chodící Thurstmaster, další viz seznam). Tady zatím nikdo.
oltcit (1098)|20.3.2005 13:00
[QUOTE="Milan Švec"]Pavle, opravdu.


EDIT:
Jsem zvědavý, jestli tu (= v Česku) někdo zmíní už i to, co úspěšně používají "pařani" venku - USB joystick nebo gamepad (třeba potvrzený chodící Thurstmaster, další viz seznam). Tady zatím nikdo.[/QUOTE]

Myslim,ze Milan to vystihol presne ;) Ja este používam aj tlačiareň Canon i506 na priamu tlač z Looxa. A k tomu joystiku ma napadla taka idea: PPC na držiaku vo výške očí primontované na hlave,joystik na konštrukcii priamo na ramene a hľa virtuálne ovládanie ako vyšité :D
neoxo (133)|20.3.2005 15:40
dost casto som pouzival, ale v poslednom case som sa pristihol ze to uz nepouzivam. Asi to nebude to naj rozhodujuce pre tych ktori si este len vyberaju ...
Benedikt_ce4you (101)|22.3.2005 22:24
Jednoznačně ano, mám pro PDA a notebook společný GPS USB modul, myš, HDD v ext.boxu, a čtečku CF karet. Je to paráda.