Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Internet přes WiFi

Mlok_ce4you (154)|19.3.2005 18:47
Ahoj přátelé Looxiků :)

Mám dotaz na místní odborníky. Mám na střeše APčko v síti CZFree, na kterém je volně dostupný Internet. Kdokoliv se připojí, dostane se i na internetové stránky. Ale... Když venčím psa a zkusmo se připojím přes svou 718tku na to mé APčko, mohu brouzdat jen na stránkách v rámci CZFree, ale na Internet se nedostanu... Logicky mi z toho vyplývá, že to bude někde v nastavení Looxe, ale nevím kde...

Poradila by nějaká ochotná fundovaná dušička? :)

Díky Z.
netron (129)|19.3.2005 21:40
Z nastaveniami v looxe to asi nebude mat nic sploocne, pokial mas aktivovane rovnake nastavenia. Skor chyba bude v tom, ze sa pripojis na ine apcko, kde nemas opravnenie na pripustup do internetu. Pokial mas rovnake nastavenia, ked si dnu a von , tak by to malo fungovat.
elKombajnero (13)|19.3.2005 23:31
Pokud se nepletu,tak to v czfree funguje tak, ze sitove prostredky jsou pristupne vsem clenum czf a zalezi na nich, co komu zpristupni. Stejne tak i pristup na internet ze site czf zprostredkovavaji jednotlivi clenove czf na vlasni pest (pokud maji k dispozicii pripojeni k internetu) a je mozne, ze ji i zpoplatnuji (zalezi na mistnich podminkach):?
Chce to domluvit se s majitelem prislusneho APcka
Mlok_ce4you (154)|20.3.2005 10:46
Majitel příslušného APčka jsem já :) Běží mi na střeše server s Debianem a práva pro přístup k internetu jsou nastavené... Kdokoliv z okolních domů, resp. z řad mých koncáků, leze na Internet v pohodě, ale z toho PDA to jde jen na stránky v CZFree :(

Z:
beecher (9270)|20.3.2005 11:38
Njo, routing je podle vseho na tom APcku nastavy OK. Pokud ziskava to PDAcko IP adresy z DHCP serveru, ziska spravne (jak vlastni, tak gateway, tak DNS servery)?
Co takhle zkusit traceroute na nejakou stranku mimo CZFreeNET, jestli to projde? Dobrym nastrojem je vxUtil z www.cam.com...
karlic (707)|20.3.2005 16:09
Nemáš tam zapnutou proxy? Nebo obráceně, nemáš tam mít zapojenou proxy?
elKombajnero (13)|20.3.2005 19:47
Myslim, ze chyba bude nekde v nastaveni TCP/IP v looxovi. Pokud to jinym klientum pres to APcko funguje, melo by to jet taky. Kdyztak sem napis nastaveni v looxovi a v routru.
BTW, ja to mam doma asi dost podobne: Debian routujici a NATujici par sousedu z baraku :D do Inetu pres ADSL, minuly tyden jsem si pucil wlan kartu a udelal z neho APcko abych se dostal z postele :cool: do netu. Funguje to dobre vcetne WEPu.
Mlok_ce4you (154)|20.3.2005 23:00
Prověřím hned zítra a dám vědět... Sedím pod anténou ve stínu signálu, až bude zase tepleji, zajdu vyzkoušet ven. Každopádně díky za rady!

Z.