Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 8 z 8

Téma: Internet přes WiFi

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2005

Ahoj přátelé Looxiků

Mám dotaz na místní odborníky. Mám na střeše APčko v síti CZFree, na kterém je volně dostupný Internet. Kdokoliv se připojí, dostane se i na internetové stránky. Ale... Když venčím psa a zkusmo se připojím přes svou 718tku na to mé APčko, mohu brouzdat jen na stránkách v rámci CZFree, ale na Internet se nedostanu... Logicky mi z toho vyplývá, že to bude někde v nastavení Looxe, ale nevím kde...

Poradila by nějaká ochotná fundovaná dušička?

Díky Z.
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2004

Z nastaveniami v looxe to asi nebude mat nic sploocne, pokial mas aktivovane rovnake nastavenia. Skor chyba bude v tom, ze sa pripojis na ine apcko, kde nemas opravnenie na pripustup do internetu. Pokial mas rovnake nastavenia, ked si dnu a von , tak by to malo fungovat.

Nováček
    Registrace
    Mar 2005

Pokud se nepletu,tak to v czfree funguje tak, ze sitove prostredky jsou pristupne vsem clenum czf a zalezi na nich, co komu zpristupni. Stejne tak i pristup na internet ze site czf zprostredkovavaji jednotlivi clenove czf na vlasni pest (pokud maji k dispozicii pripojeni k internetu) a je mozne, ze ji i zpoplatnuji (zalezi na mistnich podminkach):?
    Chce to domluvit se s majitelem prislusneho APcka

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2005

Majitel příslušného APčka jsem já Běží mi na střeše server s Debianem a práva pro přístup k internetu jsou nastavené... Kdokoliv z okolních domů, resp. z řad mých koncáků, leze na Internet v pohodě, ale z toho PDA to jde jen na stránky v CZFree

Z:

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Njo, routing je podle vseho na tom APcku nastavy OK. Pokud ziskava to PDAcko IP adresy z DHCP serveru, ziska spravne (jak vlastni, tak gateway, tak DNS servery)?
    Co takhle zkusit traceroute na nejakou stranku mimo CZFreeNET, jestli to projde? Dobrym nastrojem je vxUtil z www.cam.com...

Registrace
    Feb 2007

Nemáš tam zapnutou proxy? Nebo obráceně, nemáš tam mít zapojenou proxy?

Nováček
    Registrace
    Mar 2005

Myslim, ze chyba bude nekde v nastaveni TCP/IP v looxovi. Pokud to jinym klientum pres to APcko funguje, melo by to jet taky. Kdyztak sem napis nastaveni v looxovi a v routru.
    BTW, ja to mam doma asi dost podobne: Debian routujici a NATujici par sousedu z baraku do Inetu pres ADSL, minuly tyden jsem si pucil wlan kartu a udelal z neho APcko abych se dostal z postele do netu. Funguje to dobre vcetne WEPu.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2005

Prověřím hned zítra a dám vědět... Sedím pod anténou ve stínu signálu, až bude zase tepleji, zajdu vyzkoušet ven. Každopádně díky za rady!

Z.

Podobná témata

1. Jak na internet přes WiFi-KS20
    Od jerka3 v sekci Zbývající značky
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 21-07-2008, 22:29
  2. internet v PDA mio p550m přes WIFI
    Od jirka1022 v sekci + Komunikace & Synchronizace
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 28-06-2007, 22:59
  3. Internet přes wifi na mda Vario, potřebuju radu...
    Od sefstratos v sekci Zbývající SMP
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 18-03-2006, 11:05
  4. Jak dostat můj iPaq na Internet přes Wifi?
    Od AndieCZ v sekci Zbývající zařízení HP a Compaq
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 23-05-2005, 09:25