Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

LAMA dotaz - ASUS 730 a defaultní zobrazení VGA nebo ne?

dort (1212)|19.3.2005 13:10
mám dotaz můžu koupit z druhé ruky ASUS 730 ale když jsem ho zkoušel tak display byl stejný jako na MDA Compact ( myslím rozlišení ) a bylo mi tvrzeno, že bez nějaké utility to prostě do VGA režimu nefunguje?

JE to pravda, nebo ne .............. díky moc

P.S. když jsem si zkoušel HX 4700, tak ta fungovala od provopočátku ve VGA režimu :sarcastic:
beecher (9270)|19.3.2005 14:33
[QUOTE="dort"]mám dotaz můžu koupit z druhé ruky ASUS 730 ale když jsem ho zkoušel tak display byl stejný jako na MDA Compact ( myslím rozlišení ) a bylo mi tvrzeno, že bez nějaké utility to prostě do VGA režimu nefunguje?[/QUOTE] E? Bez utility to nebude fungovat v RealVGA, ale v tom MS VGA rezimu to musi byt "by default". Toto je rozliseni velmi podobne QVGA, ale ma dvojnasobne DPI, takze vsechno je/by melo byt krasne vyhlazene (porovnej vyhlazeni pisma)...
Osobne, pokud chces jit do Asusu, tak bych rozhodne sel ale do MyPal A730W, protoze ma vice pameti (128 MB RAM) a taky WiFi...
dort (1212)|19.3.2005 14:46
hm, takže tam byla nějaká chybka :-(

no njeraději bych šel do DEllu ( to není anální lezectví :D ), ale ty jsou v čr dost drahé :dead:

tonhle kousek jsem si chtěl pořídit jen na zkoušku, zda mi bude vyhovavat tahat s sebou 2 zařízení, mobil a PDA :disgusted:

Jinak pokud se mi nepodaří si nechat dovézd Dell, tak uvažuji o nevém Loox 720 nebo HX 4700, ale spíše se přikláním k LOOXu ;)
beecher (9270)|19.3.2005 17:35
[QUOTE="dort"]hm, takže tam byla nějaká chybka :-(

no njeraději bych šel do DEllu ( to není anální lezectví :D ), ale ty jsou v čr dost drahé :dead:

tonhle kousek jsem si chtěl pořídit jen na zkoušku, zda mi bude vyhovavat tahat s sebou 2 zařízení, mobil a PDA :disgusted:

Jinak pokud se mi nepodaří si nechat dovézd Dell, tak uvažuji o nevém Loox 720 nebo HX 4700, ale spíše se přikláním k LOOXu ;) [/QUOTE] 1. Nevim, cos videl na tom Hxu, ale mrkni na nejake recenze VGAckovych zarizeni, nekde je porovnani displayu VGA a QVGA, pak rekni, co jsi videl. Ja mam Della furt v RealVGA.
2. Della koupis nejlepe a nejjednoduseji na Expansysu (celkem asi za 12000,- nebo tak nejak)... Pokud mas moznost dovozu z USA, tak to jdi do nej...
3. Proc Loox? Chces prijit o 104MHz a dostat zloutenku?
dort (1212)|19.3.2005 19:51
1) na ASUSu jsem viděl rozlišení 320 * 240, na HX 4700 jsem viděl 640 * 480 :-) - u obou ve stavu po vyndání z krabice - takže mne trošku ten ASUS zaskočil

2) dell na Expansysu včetně dopravy vyjde cca na 15.500 ,-, ale možná se mýlím, neb s nakupováním za hranicemi, nemá zkušenosti ( bohužel je tam doprava za 50 liber :-( )

3) proc loox? prisel mi dostupny .............. toť vše

výběr je malý a ani tak si nemohu vybrat :mad:
beecher (9270)|19.3.2005 20:31
[QUOTE="dort"]1) na ASUSu jsem viděl rozlišení 320 * 240, na HX 4700 jsem viděl 640 * 480 :-) - u obou ve stavu po vyndání z krabice - takže mne trošku ten ASUS zaskočil

2) dell na Expansysu včetně dopravy vyjde cca na 15.500 ,-, ale možná se mýlím, neb s nakupováním za hranicemi, nemá zkušenosti ( bohužel je tam doprava za 50 liber :-( )

3) proc loox? prisel mi dostupny .............. toť vše

výběr je malý a ani tak si nemohu vybrat :mad: [/QUOTE] 1. To je nejaka ptakovina... Kolega v praci ma 730W a ma tam to MS VGA rozliseni, ktere jak rikam, vypada jak QVGA, ale to vsechno daleko hladsi...
2. Ja se na to zitra podivam, mne to ukazovalo neco kolem 30 liber...
3. Hm, ja uz radeji do Looxe vrtat nebudu, nebo to zase schytam, ale nepovazuji to za stastnou volbu, to uz radeji to Hxo...
dort (1212)|19.3.2005 20:38
rád si nechám poradit, neb s MDA Compact se prostě nedá přežít :-(

jo HX má mé sympatie, ale po přečtení některých zkušeností tady na fóru, jsem od něj dal raději ruce pryč ?!

a hlavně zpracovaní ASUSu mi přišlo jak hračka z kinder-vejce
:no:
beecher (9270)|19.3.2005 21:15
[QUOTE="dort"]rád si nechám poradit, neb s MDA Compact se prostě nedá přežít :-(

jo HX má mé sympatie, ale po přečtení některých zkušeností tady na fóru, jsem od něj dal raději ruce pryč ?!

a hlavně zpracovaní ASUSu mi přišlo jak hračka z kinder-vejce
:no: [/QUOTE] Jo, tomu rozumim, mel jsem DP2 a prechod na Della bylo to nejlepsi, co mne mohlo potkat. Zadne starosti, PDA funguje bez problemu, telefon taky...

Co te na Hxku odradilo? Nejak nechapu... :?
Kazde zarizeni ma sve pro a proti, u mne jsou proti Dellu (a zatim vim jen o dvou, slaba baterie a trochu v barvach kecajici display, coz mi az zas tak nevadi) vyvazeny cenou z USA...

Jo, nevim co to Asus napadlo, njo ale s tim uz nic neudelame. Ale ono konstrukce Looxe taky nic moc... Hxko vypada velmi bytelne, Dell az moc elegantne a ac je to plast, plast a zase jen plast, za tim se to nikde nerozjizdi ani nevrze... ;)
dort (1212)|19.3.2005 21:28
když si pročteš diskuze o HX de na fóru, tak těch problémů které se v nich objevují je poměrně dost :-(

možná je to tím, že HX má nejvíce lidí zde?! anebo je to opravdu problémový kousek? ( samovolné resety, problémy s dobíjením, s VGA zobrazením )

souhlasím, že HX vypada velice bytelně, i design je mi sympatický, jen nevím jak bych se srovnal s touch padem ale notebook, kdyz k notebooku protřebuji myš :-(

jo zkusím se popídit, zda se někdo nechystá do států :-)
beecher (9270)|19.3.2005 21:49
Jenom upozornuji, ten kdo tam pojede tak tam musi byt dele nez par dni... Dell ma docela problem s dodavkami, takhle prodavany model tam snad nikdy nemeli, takze HTC je nestaci vyrabet... Nevim, jestli to plati stale, ale platilo chvili embargo na dodavky jinam nez do US...

Hm, nevim, za samovolne restarty mozna muze taky neco jineho nez samotne Hxko... Touchpad, ac na Dellu nic nehraju, me tak trochu odrazoval, ale kdyby nebyl Dell, tak asi ho mam taky...
peter.nr (501)|19.3.2005 22:11
Práve som to pozeral - na Expansys vyjde doprava 2kg balíku do 2 dní v rámci únie cez FedEx 27.25 Libier.:)
no1_ce4you (11)|19.3.2005 22:54
[QUOTE="beecher"]... Hxko vypada velmi bytelne, Dell az moc elegantne a ac je to plast, plast a zase jen plast, za tim se to nikde nerozjizdi ani nevrze... ;)[/QUOTE]
- Hx : asi bytelnejsi je - telo neni z plastu ale magn.slitina
- Loox : kryt kupodivu taky sedi a nevrze (alespon ten muj)
- Loox + vetsi pamet, usb host (nekdo nepotrebuje), jogdial, lehci
- HX + o neco lepsi/vetsi displej, jemnejsi nastaveni podsviceni, vyssi freq. cpu, vydrz baterie (krome touchpad i provedeni tlacitek vnimam spise jako -)

s obojim se da pracovat
peter.nr (501)|19.3.2005 23:05
Keby som nemal Looxa a VGA by nebola hneď prvá podmienka, bral by som iPaq 2750. Prečo?

625 MHz procesor
128 MB RAM + 128 MB ROM
CF + SDIO sloty
BT + WiFi
snímač na prst
cena je nižšia ako u VGA zariadení
:yes:
Takto nejak mala vyzerať 4700-vka. Možno spravia nejakú "i" verziu.:)