Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA 2 mrtev ?

mstenchl (132)|18.3.2005 17:15
Zdravim.

Dneska mi pravdepodobne odeslo MDA2. Posledni dobou se zacalo chovat velice divne, zaclo blbnout podsviceni, prijimaci cas GSM a dalsi problemy. Nekolikrat jsem provadel restart a casto se objevila hlaska Nelze inicializovat TAPI rozhrani. 101.200:657.
Dneska uz ten stav byl natolik neunosny, ze jsem se rozhodl provest HW reset. Bohuzel ani ten uz nedojel nikdy do konce. Nekdy se seknul hned na uvodni obrazovce, jindy se sice instaloval, ale zmrznul. Delal jsem asi 10 pokusu, vzdy bezvysledne. Normalne by sel do servisu, ale v lete lonskeho roku jsem jej flashoval a pak jeste jednou. Ted uz tam hodne dlouho byla verze 1,72 a radio 1,17 a bez problemu az do ted. Byl by tady nekdo ochoten z Ostravy a okoli se na to podivat, ev. tam nahrat TMO original verzi aby to slo do servisu, nebo pokusit se tam dostat nejakou jinou, novejsi verzi SW. Poradte prosim...
yasmeene2 (794)|18.3.2005 17:25
Co zkusit soft reset před instalací programů z rom? Ve chvíly kdy to píše za 3 vteřiny se začnou instalovat programy... Nebo to mrzne už úplně na začátku při "Welcome"? Nebo to znovu flashnout něčím.
mstenchl (132)|18.3.2005 17:31
[QUOTE="yasmeene2"]Co zkusit soft reset před instalací programů z rom? Ve chvíly kdy to píše za 3 vteřiny se začnou instalovat programy... Nebo to mrzne už úplně na začátku při "Welcome"? Nebo to znovu flashnout něčím.[/QUOTE]

Hm, tak to prvni nepomaha, uplne se to chova divne. Klidne se dotykam displeje a on si zhasne, ted tam mam misto ikony sily signalu dve sipky a pismeno x.

No a cim je dnes nejlepsi toto zarizeni flashnout. Je nekde link s navodem a odkazy na soft, podle ktereho bych to dokazal sam ?

Byla jeste nejaka novejsi verze nez 1,72 a radio 1,17 ? Ted uz tam tusim davaji vsichni SE, ale jakou verzi, kde najdu overeny a funkcni postup ?
Mirek
dort (1212)|18.3.2005 18:12
návodů haba kuk a zkušeností taktéž stačí jen pozorně číst :-) osobní zkušenost

link na diskuzi - na konci je ke stažení ROM od XP

link na návod jak flashovat a upravovat ROM :-)
mstenchl (132)|18.3.2005 18:51
[QUOTE="dort"]návodů haba kuk a zkušeností taktéž stačí jen pozorně číst :-) osobní zkušenost

link na diskuzi - na konci je ke stažení ROM od XP

link na návod jak flashovat a upravovat ROM :-)[/QUOTE]

Ten prvni link je na seznam diskusi, ale kterou z tech 57 stranek si mam vybrat.

Mimo to si myslim, ze to stejne nepujde preflashovat, protoze flashovaci program dle stranek na mda.epot.cz nemuze najit moje MDA 2 pripojene na kolebce.

Fakt se tu nenajde nekdo z okoli Ostravy co by se na to p
Wayne_ce4you (199)|18.3.2005 19:35
Odsud si stáhni upgrade na WinM2003SE Upgrade

a tady máš návod lepší než www.ce4you.cz návod

Já ho mám už skoro měsíc a je k nezaplacení.

Nastavení operátora si najdi tady konfigurační caby

Podle toho návodu jsem to taky dělal poprvé a pochopil jsem to.:) :yes:
dort (1212)|18.3.2005 21:29
zkus MDA II dostat do boatloader režimu - viz níže

http://en.pdamobiz.com/en/forum/forum_posts.asp?TID=62&PN=1&TPN=1

neb pak je stale šance MDA zachránit :-)
beecher (9270)|19.3.2005 02:14
[QUOTE="Wayne"]a tady máš návod lepší než www.ce4you.cz návod

Nastavení operátora si najdi tady konfigurační caby

Podle toho návodu jsem to taky dělal poprvé a pochopil jsem to.:) :yes: [/QUOTE] Diky, diky, diky. :D To JirkaP: Sorry. ;)
beecher (9270)|19.3.2005 02:17
[QUOTE="mstenchl"]Fakt se tu nenajde nekdo z okoli Ostravy co by se na to p[/QUOTE] Vydrzi to do pristiho vikendu? Jedu na velikonoce domu (Karvina), tak ze bychom to zfoukli?
mstenchl (132)|19.3.2005 10:46
Diky vsem za rady, vypada to, ze muj milacek jeste nejakou dobu bude pracovat.

Kdyz jsem se dostal do bootloaderu, tusil jsem, ze jeste muze byt sance, protoze mi odesla verze 1,72, nechtel jsem ji uz tam davat zpet a prosel celou diskuzi na tema upgrade na verzi SE. Diskuse ma 72 stranek, tak jsem to proletel letem svetem. Provedl upgrade od Xp dle navodu od beechera ze stranek wiki a doplnil jeho caby na mms a gprs. Ted jeste budu muset laborovat a dostat tam alespon neco co jsem pouzival. Jeste mi hodne chybi kompletni cestina, existuje nejaka, kterou bych tam mohl dostat ? Cele prostredi je anglicke, funguje akorat mala cestina /klavesnice/.

No nic, zmena je zivot. Budu si muset zvyknout na nove prostredi a doufam, ze tentokrat to bez HR vydrzi dele a system se mi nezesype jako ted.


dort (1212)|19.3.2005 11:34
pokud si počtěš jěště více, zjistíš, že ani HR Tě nemusí rozházet, neb vše se dá instalovat z cabů a ostatní lze zálohovat, takže HR již nemusí být pohromou až do doby, kdy se dostaneš k PC, kde máš zálohu :-)

zkus si to tu projít, myslím, že najdeš spousty užitečných věcí

- instalace přes cabinst :-)
- jak vytvořit cab
- jak a čím zálohovat

atd.

před pár měsíci pro mne MDA a iPAQ byli jen chytré diáře se solitérem, a dnes se tomu musím smát :-) neb do MDA Compact si pomalu přesouvám většinu věcí na práci mimo kancelář a zatím do vypadá, že budu moci "odstavit" notebook - samozřejmě není to 100%, ale i tak je fajn, že mi stačí 3 - 4 dny v týdnu mimo kancelář MDA :yes: a po zbylé dny se tahám s notesem :(
mstenchl (132)|19.3.2005 12:16
[QUOTE="dort"]pokud si počtěš jěště více, zjistíš, že ani HR Tě nemusí rozházet, neb vše se dá instalovat z cabů a ostatní lze zálohovat, takže HR již nemusí být pohromou až do doby, kdy se dostaneš k PC, kde máš zálohu :-)

zkus si to tu projít, myslím, že najdeš spousty užitečných věcí

- instalace přes cabinst :-)
- jak vytvořit cab
- jak a čím zálohovat

atd.

před pár měsíci pro mne MDA a iPAQ byli jen chytré diáře se solitérem, a dnes se tomu musím smát :-) neb do MDA Compact si pomalu přesouvám většinu věcí na práci mimo kancelář a zatím do vypadá, že budu moci "odstavit" notebook - samozřejmě není to 100%, ale i tak je fajn, že mi stačí 3 - 4 dny v týdnu mimo kancelář MDA :yes: a po zbylé dny se tahám s notesem :( [/QUOTE]

Je fakt, ze od preinstalace MDA 2 na verzi 1,72 jsem se tomuto foru a vecem ohledne vylepsovani sveho pristroje prestal vice venovat. Prece jen jsem dost pracovne vytizen a MDA2 mi slouzilo ke spokojenosti k tomu, na co jsem ho potreboval, takze jsem na nejake laborovani nemel ani moc chut. No a u verze 1,72 bych zustal i nadale kdyby se mi nesesypal system. Takze ted to bylo vicemene z donuceni.
Ale vyse zminovane veci si urcite projdu a podivam se co noveho se za tech par mesicu co jesm to prestal sledovat udalo.