Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Win 2003 mob a Activesync a Access, Nejde synchronizace s více tabulkami jak sedmi!!!

tomogo (21)|18.3.2005 13:43
Mám problém,
Potřebuji synchronizovat Accessouvou databázi do PDA (LOOX 720) a nesynchronizuje mi to víc tabulek, než 7.

Přitom mi všech 20 co mám v MDB převede do CDB, ale při synchronizaci si všímá jen sedmi.

Postup jak to dělám:
1. Při prvním převodu si vyberu databázi, následně všechny tabulky vyberu, poté se správně do PDA natáhnou
2. ale potom, když si ve vlastnostech prohlídnu jaké tabulky synchronizuje, tak je jich v seznamu v Activesync jen 7.

Nevíte co s tím?
yasmeene2 (794)|18.3.2005 15:29
Co zkopírovat je ručně?
tomogo (21)|18.3.2005 20:20
Rád bych to udělal ručně, ale jaksi tabulky z cdb do mdb přetáhnout neumím, to jde?
yasmeene2 (794)|19.3.2005 15:48
To activesync konvertuje automaticky, ne? Když tak existujou převaděče, jen nevím jestli free.
tomogo (21)|20.3.2005 00:05
jo automaticky z mdb do cdb, ale na zpět to neumí....
yasmeene2 (794)|20.3.2005 14:24
Jaktože neumí? Máš správně nastavené pravidla konverzí v AS/Option/rules/conversion settings/device to desktop?
tomogo (21)|20.3.2005 19:54
jo tak to je lepší, ale raději bych to syhchronizoval klasickým způsobem, ale každopádně dík.
tomogo (21)|21.3.2005 09:42
Tak už mám jádro pudla :)

Pokusím se popsat bezpečný způsob synchronizace ACCESS databází s PDA.

V prvním příspěvku si můžete přečíst problém, ke kterému bych snad dodal jen toto:
To že se mi synchronizuje pouze 7 tabulek asi z 20 je buďto verzí accessu (já mám 2003), nebo nějakými parametry v tabulkách, ale v každém případě se jedná o chybu Activesync. Nechce se mi to dále zkoumat. Ale naštěstí s vaší pomocí se přišlo na bezpečný způsob jak Activesync donutit k synchronizaci všech zmíněný 20-ti tabulek.

Tady to je:
1. databázy v PC zazálohovat
2. nastavit synchronizaci v Activesync, tak aby se nám v PDA vytvořil regulérní CDB soubor
3. Smazat v Activesync původně nastavenou synchronizaci, nechat v PDA CDB soubor
4. Smazat původní databázy v PC
5. Přez Activesync zkopírovat (převézt do MDB) CDB soubor do původního umístění na PC
6. Vytvoří se nám v PC nová MDB databáze se všemi tabulkami, ale ve verzi 95 a bez všech formulářů, sestav atd.
7. v Accessu převedem databázi do námi požadovaného formátu 97,2000,2003
8. z původní zálohy si do naší nově vytvořené databáze naimportujeme všechny formuláře, sestavy, dotazy, moduly.
9. HOTOVO vše funguje, tabulky se synchronizují a my se můžeme zaobírat vývojem PDA formulářů atd. :)

Snad toto někdy někomu pomůže, mějte se pěkně a AHOJ.