Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Malé zamyšlení nad VGA displeji...

Drummer_ce4you (42)|17.3.2005 21:11
Dost často se zde radí (zejména někteří jedinci) začínajícím cihlařům, že si mají koupit jedině zařízení s VGA displejem. Proto bych zde chtěl uvést několik osobních postřehů pro a proti.
Svému známému, který požadoval nekompromisní řešení, jsem doporučil zakoupit FS PocketLoox 720. Po jeho doručení a rozbalení jsem se dal do srovnání jeho displeje a mého (Loox 410).
Rozlišení 720 je parádní, jemňoučký rastr, krásně vyhlazené ikony. Teď už, ale budou následovat samá negativa. První věc je velikost displeje. Na šířku je na chlup stejný, ale na délku je delší asi o milimetr. To lehce vylučuje použití folie nejrozšířenějšího rozměru, protože nahoře i dole chybí půl milimetru, takže je třeba sehnat folii přesně na tento model nebo větší.
Další mínus je zobrazení bílé barvy. Po položení obou zařízení vedle sebe jsem utrpěl šok. To co zobrazuje 720, to je barva zubů silného kuřáka, který kouřil nepřetržitě od pěti do devadesáti let. Pozorováno naprosto přímo. Takže po zakoupení tohoto skvostu raději nesrovnávejte barvu s jinými modely, jinak by vás to mohlo do smrti mrzet :).
Další šok mě čekal při porovnání rychlosti překreslování. 720 byla absolutně prostá jakéhokoliv nainstalovaného softwaru, výkon procesoru byl nastaven na Turbo. Oproti tomu moje 410 je těžce zanesena zkoušenými programy, včetně modifikované horní lišty a několika pluginy v Today obrazovce. Překreslování na 720 bylo o dost pomalejší, většinou postupovalo po řádcích zeshora dolů. V režimu Landscape to bylo ještě zoufalejší, překreslení trvalo snad půl sekundy.
To jsou mé poznatky co se týče asi hodinového hraní si s touto skvělou hračkou. Nechci rozpoutávat nějaké plané diskuse, účel je jenom pomoci při rozhodování, zda zaplatit několik tisíc navíc za VGA displej. Další poznatky případně doplním.
Uni (140)|20.3.2005 09:34
No spise nez VGA vs jeho spracovani bych pouzil VGA vs jeho vyuziti, ktere je u MS OS naprosto tragicke (cti zadne). Kdyz to porovnam, jak zapracoval Palm na vyuziti hires/hires+ pri prechodu z nizsiho rozliseni....... Nedivim se, ze je za to MS pekne kritizovan.....
MilanO_ce4you (187)|20.3.2005 13:52
[QUOTE]Nechci rozpoutávat nějaké plané diskuse, účel je jenom pomoci při rozhodování, zda zaplatit několik tisíc navíc za VGA displej. Další poznatky případně doplním.[/QUOTE]
Je neuvěřitelné, jak jsi laskavý a pozorný. Bez Tvého hodnocení se jistě žádný další zájemce o koupi VGA přístroje neobejde. Zvláště po zjištění, že ani žádné zařízení s VGA nevlastníš. Opravdu jsi si velice dobře zdůvodnil, proč Ti stačí to co máš. Opravdu přemýšlím, proč jsem si místo hx 4700 nekoupil nějaký iPAQ za dva tisíce a za zbytek nekoupil třeba nové tenisky.
MilanO
ipf (2136)|20.3.2005 15:20
Také si myslím, že si mohl kolega Drummer odpustit založení nové (OT) diskuse a své poznatky napsat do některého z témat, zabývajících se 720kou.
beecher (9270)|20.3.2005 23:51
Vážený pane kolego Drummere,
až budete mít takové zařízení stejnou dobu jako já či ostatní majitelé VGA zařízení (tj. ti, kterým děkuji, že mne přivedli k VGA, jmenovitě ipf, Šeba, Milan Švec, Pavlucha, windmaster - II. sraz v horách, chlopi, danke shön :yes: ), pochopíte, v čem je síla VGA (nemluvě o RealVGA módu).
To, že například nemusím v postatě řešit, jak si přečtu normální nePDA-optimalizované stránky na PDA, je třeba jednou z výhod. Prostě se tam daleko lépe vlezou. Dalším takovým trumfem je Excel v RealVGA-Landscape módu. Že se mi vleze nabitý týden na Today obrazovku celý i s úkoly, to mi tu investici do VGA daleko více vrátí, než rychlost vykreslovaní či barevnost displaye. Že je všechno krásně ostře vykresleno, bez zubů, že si prostě připadám jako na normálním LCD monitoru, to mi má vadit? Ano, Loox má problém se žloutenkou, tak jako má můj Dell problém s kontrastem. Ale ptám se, a co? Nemluvě o tom, že s rychlostí vykreslování to na mém SW nabitém Dellu není žádný problém a to ještě musí chudáčisko procesor vykreslovat 4x více bodů než na QVGA zařízení. To je také potřeba si uvědomit. Zkuste tomu vašemu 400MHzovému procesoru předhodit VGA display... Se z toho víte co...
A že je display trochu větší než QVGA display a že se na něj nevleze rozměrově "standardní" fólie, tak tím jste mne naprosto pobavil. Co to hovoří o špatné vlastnosti VGA displayů? Úplný kulový. Tak si koupím fólii o kapánek vetší, však jejich výrobci velmi rychle zareagovali, že začali také dělat fólie velikosti pláten, aby se to na ty naše nabušené displaye vlezlo.
Osobně, kdo používá PDA na práci, ne k hraní, jen ocení větší rozlišení, větší display. Dám k dobru hroucení se kolegy dorta na 3. pražském srazu, když viděl na Dellu svou tabulku v Excelu jakožto vlastník Compacta. V ten moment jsem měl o ten Compact vážné obavy, aby obloukem neskončil ve Vltavě.
Tož tak. Ještě nějaké připomínky k VGA displayům? Jak vidíte, vaše dvě realné připomínky k Looxovi 720 jsem rozmetal na prach. A myslím, že nejen mne jste výtečně pobavil. Jste opravdu dobrý bavič. Díky. ;)
Drummer_ce4you (42)|21.3.2005 01:33
No vida, já myslel, že se potrefené kozy neozvou :) . Pokud jste si všimli tak nikde nepíšu, že VGA přístroje jsou špatné. Psal jsem pouze o bezprostředních pocitech po rozbalení a uvedení výše jmenovaného přístroje do provozu. Nic víc. Myslíte, že by vaše postřehy byli jiné?
Nepotřebuji si zdůvodňovat, že mám levný přístroj, každý ať si koupí co mu vyhovuje a na co má. Asi se bude kolega MilanO divit, ale mám kupodivu i na to abych si koupil jeho 4700. Ale na co? Přece, když chci auto tak si také nekoupím Ferrari nebo Maybach, když je to pro moje potřeby zbytečné. Jistě jsi měl dobrý důvod si koupit si koupit zrovna to co máš, ale podle Tvé reakce to vypadá, jako vylepšení vlastního ega.

Vážený pane kolego Beechere, výhody VGA jsou mi jasné a rozhodně převažují nad nevýhodami. Pobavila mě vaše poznámka o tom, že váš čas je tak drahý, že několik kliknutí na posuvník vám vrátí několik tisíc vložených do VGA displeje :D . Možná se vám ušetřené peníze budou hodit na operaci zničených očí od louskání pidipísmenek na vaší Today obrazovce. To s tou folií snad ani nemyslíte vážně, samozřejmě to není nic vážného, je to jen takový milimetrový postřeh. O jakém rozmetání v prach to mluvíte? Nebo snad chcete popřít, že 720 má o milimetr delší displej než QVGA, se žlutou barvou a pomalejším překreslováním než moje 410 s 300MHz procesorem?
PS: O žádném Dellu ani 4700 jsem ve svém původním příspěvku nepsal.
beecher (9270)|21.3.2005 08:36
Ano, vaše postřehy a zamyšlení. Bohužel, asi nejste na protiargumentaci zvyklý (nebo jste si snad myslel, že váš příspěvek zůstane bez odezvy?), tudíž používáte přírovnání, bohužel však ještě špatné. Potrefená husa se vždycky ozve. Já jsem se také zamyslel konečně nad tím, jaké všechny výhody mi právě VGA zařízení přináší, protože jsem je bral jako samozřejmost. A musím říct, že to jsou velmi příjemné samozřejmosti.
Ale nějak mi nejde narozum, když jste někomu něco doporučoval, tak jste snad veděl, co to je, co to umí, jaké to má plusy a mínusy. Tedy přečetl jste si názory ostatních uživatelů, recenze atd. Nebo jste snad poradil Loox 720, aniž byste o něm něco veděl? V tom případě se vaším překvapením nedivím, a osobně, od vás bych si již poradit nenechal. To fakt ne.
Já vaše argumenty proti VGA display na Looxovi nepopírám, se žlutou souhlasím a že je display větší o milimetr, ptám se tedy znova, čemu to vadí?, jen upozorňuji na věci, které VGA jejich uživatelům přináší a které mají daleko větší váhu než vaše proti. To je to rozmetání na prach, abyste to dobře pochopil.
Věřte, že mi posouvání po QVGA displayi citelně vadí, protože jako vývojáři se mi na QVGA v landscape módu 80 znaků kódu prostě na display nevleze. Ani za vlast...
Navíc za těch 16 let, co dělám s počítači, se mé oči stabilizovali na jistých dioptriích, a je to už 14 let, co nepohly ani tam ani zpátky, nemluvě o tom, že písmenka velikosti 3mm jsou opravdu pro mne velmi dobře čitelné jak s tak i bez mých brýlí nadálku. Takže nepište o mých očích, když o nich nic nevíte, tak jako asi nevíte, kolik mne stál Dell.
Vaším jediným argumentem proti VGA stále tedy zůstává rychlost vykreslování. Proč tomu tak je, jsem napsal v předchozím příspěvku a asi jste si jej pořádně nepřečet. Bohužel k vaší škodě. A prosím, nechtějme porovnávat výkon mého Dellu v 3D grafice s tím vaším Looxem. Veřte, že by to ten Loox projel na celé čáře, ale tím já neargumentuji, protože je mi jasné, že bych porovnával neporovnatelné, tak jako je neporovnatelná rychlost vykreslování na QVGA a VGA displayi.
To, že jste nepsal nic Hx či Dellu ještě neznamená, že je váš název diskuze nezahrnuje.
MilanO_ce4you (187)|21.3.2005 10:09
[QUOTE="Drummer"], ale podle Tvé reakce to vypadá, jako vylepšení vlastního ega.[/QUOTE]

Buď v klidu, takovými řečmi mě nenasereš. To nemáš lepší argumenty? Přece se nebudeš se mnou přít o to, na co máš a na co ne. Nejsi náhodou socdemák?
MilanO
Erikt68i (266)|21.3.2005 10:38
Vaše diskuze mne poněkud zarazila. Můj syn má iPaq HX4700 já jen Acer n-10. Co se týká displeje - VGA - HX má opravdu naprosto dokonalý obraz (rozměr bodu 0,126 mm) oproti QVGA - Acerovi (rozměr bodu 0,225mm). Ovšem nejprodávanější LCD display pro PC má bod 0,26 mm! A monitory pro PC mají také cca 0,26 mm!! A proč? Že by ty body neuměli udělat menší?? A proč dělají stále větší monitory? Není to spíš proto, že sice každý chce větší rozlišení ale nikdo nechce dlouhodobě sledovat blechy na stínítku? Protože pokud použiji jen tu prostou matici 8x6 bodů k zobrazení, tak rozměr písmene (na výšku) na VGA je 1mm a na QVGA 1,8mm ~ odpovídá 2mm na displeji počítačePC. Takže mladí pánové - máte dobrý zrak a asi Vám to nedělá problémy se s tím vyrovnat tak jako mému synovi, a mezi námi např. fotky(obrázky a pod.) jsou prostě úžasné, ale nám starším s brýlemi to fakt dělá problém a před VGA tak dám přednost velikosti paměti a rychlosti procesoru (samozřejmě pokud se zásadně nezvětší plocha VGA aspoń o 50 procent než má QVGA) protože bych to rozlišení pro normální použití nevyužil. Připomíná mě to dřívější hádky o rozlišení u tiskáren. Určitě mi dáte za pravdu, že kvalitní kancelářský tisk začíná u 300dpi a pro normálního smrtelníka je plně vyhovující. Fajnšmekr však pojede na 2100dpi a bude Vám ukazovat rozdíly, které nejste sto i při nejlepší vůli postřehnout :D A to mě teď napadá při Vaší diskuzi. Takže nechcete radši počkat na všemocnou ruku trhu ať Vás rozsoudí? Uvidíme sami, co se v průběhu letošního roku prosadí a co vyhraje. Můj osobní typ je, že VGA ale větší než je teď.
:evil: To sem se ňák rozepsal. Berte mne s humorem - to víte starej dědek - do všeho musí kecat:oops:
dort (1212)|21.3.2005 10:53
no můj Compact ve Vltavě neskončil, ale skončí na prodejním poli :-), byť spíše než Compact ve Vltavě, jsem zážitek s Dellem málem odnesl menším infarktem z leknutí a překvapení :yes:

zítra ráno se na zkoušku zažlutím ( second-hand :D ) a uvidím .....

no k víše uvedenému, příjde mi, že jsou tu lidé, kteří náš rádi ohromí svým vytříbeným názorem a obhajovat ho budou až do skonání :-(

věřím, že oku, které na svět kouká déle vyhovuje více větší, byť kostrbatější písmo

chápu, že beecher upřednostňuje, stejně jako dnes já, display s větším rozlišením a s menším písmem

ale co nechápu, jest názorové spektrum "Drummera", promiňte, ale co mi poradíte, pokud potřebuji velké rozlišení pro věci v excelu, scrollovat, nebo snad to zmenšit, čímž opět nebudou písmena čitelná?

A fólie - proboha již v první třídě mne naučili pracovat s věcí jejíž název jsou nůžky :-)

a k dalším věcem se rád vyjádřím během zítřejšího zatěžkávacího dne, neb možná přijdu na to, že si nechám Compact, neb jsem byl jen zaslepen láskou k VGA displeji :sarcastic:

Dzejkob (286)|21.3.2005 12:27
Ja myslim, ze ta prava bomba na poli VGA by mela nastat az s prichodem novych Windows(teda doufam).Ale uz ted bych sel jednoznacne do VGA bez rozmysleni.Mam akorat dilema, jestli kdyz si ted(spise tak do 3 mesicu) koupim VGAcko, jestli pak bude mozne upgradovat na novy system.To je pro me docela zasani otazka, protoze jinak si klidne pockam na nejaky model uz s Magnetem(presto ze bych si mezi VGA modely vybral i dnes).No uvidime, pockam jaka bude situace za par mesicu.Snad budu moudrejsi.
Drummer_ce4you (42)|21.3.2005 14:22
Vážení kolegové diskutující.
Opravdu nebudu reagovat na některé odpovědi, které si pletou diskuzi o VGA displeji se svou politickou orientací nebo vypisováním životopisu.
Přečtěte si znovu můj první příspěvek a reagujte na to co není pravda, nebo na to jestli někde píšu o tom, že si lidi nemají kupovat přístroje s VGA displeji.
Také si neuvědomuji, že bych někde psal o srovnání mé 410 s Dell Axim50v ve 3D.
beecher (9270)|21.3.2005 14:52
[QUOTE="Drummer"]Také si neuvědomuji, že bych někde psal o srovnání mé 410 s Dell Axim50v ve 3D.[/QUOTE] To, ze jsem psal o srovnani Looxe 410 s Dellem X50v v 3D, bylo jenom prirovnani, ze to je to stejne jako srovnavat rychlost vykreslovani na QVGA a VGA displayi. Je to proste logicky rozpor a tom snad neni treba diskutovat. Je to o neco pomalejsi, vsichni o tom vime, ale neresime to! Daleko vic nam vsem s VGA jeho vyhody oproti QVGA prevazuji nad rychlosti prekreslovani na QVGA. To je tak mozna jedina vyhoda, ktera se rychlejsimi procesory a vyuzitim akceleratoru s vydanim WM2K5 rychle smaze. Snazim se vam to uvest na prikladech ze sveho zivota.
Nehlede na to, asi vam podle vseho dosla argumentace a pokud si dobre pamatuji, vzdy jsem odepisoval na to, co jste napsal. Bohuzel, vy jste mi na moje argumenty neodepsal ani jednou. Takze napisu vam to tedy jeste jednou a zkracene v bodech:
1. Loox je zluty, vime to z recenzi, vime to z diskuzi. Ti, kdo si jej koupi, vi o tomto problemu a jsou s nim smireni. Pokud jste nekomu doporucil Loox 720 a pak jste se divil nad jeho zlutosti, nas utvrzuje v tom, ze jste si o tomto zarizeni nic pred svou radou neprecetl a nyni jste se ji rozhodl ospravedlnit hanenim Looxe.
2. Ze je display vetsi o (pul)milimetr, ma snad nejak vadit? Tak si koupim vetsi folii, je jich na trhu dostatek...
3. Rychlost prekreslovani je mozna jedina momentalni vyhoda QVGA oproti VGA, bohuzel pro vetsinu VGAckaru naprosto zanedbatelna, protoze vyhody "objemu" bodu a jeho vyuziti prevazuji na rychlosti vykreslovani. A s vyjitim WM2K5 se tato vyhoda smaze, protoze WM2K5 budou umet vyuzivat akceleraci multimedialnich cipu obsazenych v nasich PDA.

Jeste mate nejaky problem? :sarcastic:
oltcit (1098)|21.3.2005 16:18
Prepačte mi laikovi,ale až doteraz som nevedel,že 720 má žltý displej :sarcastic: a ozaj ked som sa naň pozrel z boku,nejakú žltú som tam videl :O ,i ked nie takú ako na HP4150,ten je žltý ako citron. :D Trošku sa Vám čudujem,že márnite čas takýmito zbytočnými debatami i ked na pobavenie sú fajn. Ja myslím,že Looxíkov displej je nádherný,má prirodzené podanie farieb,kontrast je dostatočný,rozlíšenie excelentné.Raz tu niekto napísal na margo voľby medzi QVGA a VGA niečo v tomto zmysle,že ten kto bude prechádzať z QVGA bude nadšený v každom prípade a ked je to nový užívateľ(napr. ako ja :D ) tak bude spokojný určite tiež a ked príde do styku aj s QVGA bude ešte viac ako si vybral :cool:
P.S. mal som podobné pocity ako autor,ked som začal pracovať s Looxom,teda až na tu tzv. žltú,pripadal mi pomalý,písmo rozmazané (Netfront,Ftxbrowser) ale ked som ho na základe tunajších rád doladil a hlavne rozchodil OzVGA ,tak zrazu zmizla aj pomalosť aj nekvalita zobrazenia písma.Mne pripadá omnoho rýchlejší v realVGA ako v tom divnom režime od Microšrotu,kde nevyužíva vôbec prednosti veľkého rozlíšenia a naopak celý systém spomaluje.Ked budem mat v poriadku komp tak sem dám tip na spôsob ako zväčšiť písmo v IE nad stanovený rozsah,myslím,že Milan Švec kedysi po tom pátral ako upraviť veľkosť fontu v IE. Na niečo som prišiel :cool:
jaih (55)|21.3.2005 16:42
nezlobte se, asi nejapnej dotaz, ale na VGA strojích to nejde přepnout do nižšího rozlišení v případě potřeby a "užívat" si větší, kostrbatější písmo?

jinak až budu upgradovat, tak se rozhodnu pro "kapesní" stroj s co největším displejem, takže zcela jistě s rozlišením VGA. Škoda, že maximum jsou 4 palce, koupil bych si i pětipalcovej - do ledvinky by se mi vešel stejně a možnost číst si pohodlně neupravené PDFka - to by bylo pro mně prostě super :), žel většina zákazníků je asi na tu "kapesnost" přístroje daleko náročnějších než já a tím i výrobci hrnou všechno jedním směrem :(
beecher (9270)|21.3.2005 19:00
For olcit:
Ano, jde o tech "lehky" nadech do zlute, pri pohledu z boku, ktery nekdo prezije, nekdo ne. Pravda, citron ala iPAQ 4150 ci MDA3/DataPhone3 to neni, ale ten ani ten nadech se na Dellu ci Hxku proste neprojevuje.
Jinak jakykoliv VGA screen ma tvou zminovane/pozadovane vlastnosti (no dobre, ja vim, Dell je studeny jak cumak, ale to zase nevadi mne :D ).

For jaih:
Jak myslis mensi rozliseni? Rozliseni je porad stejne 480x640 px. Otazka je v rezimech, tedy spise v jakem DPI to bude provozovano. Jeden je obecne zvany MS VGA rezim (192DPI) a pak Real VGA rezim (96DPI) a prepinat mezi nimi jde v pohode pomoci utilit SE_VGA nebo ozVGA.

Pokud chcete maximalni velikost, tak zbyva jedine HP Hx4700 a jeho ctyrpalec... A nebo pak uz zbyva jedine nejake Tablet PC.
oltcit (1098)|21.3.2005 19:17
[QUOTE="beecher"]For olcit:
Ano, jde o tech "lehky" nadech do zlute, pri pohledu z boku, ktery nekdo prezije, nekdo ne. [/QUOTE]
Tak to ma podržte,ten ľahulinký nádych žltej a to ešte z presne určitého uhla,z ktorého sa v praxi nikto nepozerá,tak to niekomu vadí ? Ludia sú divní :? A potom vznikajú takéto flamewars :D
P.S. Len na okraj,môj nick je "oltcit" a nie "olcit", tiež Ťa nevolám "becher" ako si sa raz ohradil niekde.....;) (beecher= Buk ovanský) nič v zlom,dosť ľudí mi komolí nick,som oltcit ako to smiešne auto z Rumunska :D
beecher (9270)|21.3.2005 19:33
[QUOTE="oltcit"]Tak to ma podržte,ten ľahulinký nádych žltej a to ešte z presne určitého uhla,z ktorého sa v praxi nikto nepozerá,tak to niekomu vadí ? Ludia sú divní :? A potom vznikajú takéto flamewars :D
P.S. Len na okraj,môj nick je "oltcit" a nie "olcit", tiež Ťa nevolám "becher" ako si sa raz ohradil niekde.....;) (beecher= Buk oviansky) nič v zlom,dosť ľudí mi komolí nick,som oltcit ako to smiešne auto z Rumunska :D [/QUOTE] 1. No, lide jsou hlavne ruzni, takze se nediv... Ja tu zlutost na vypozoroval na Sebovic Looxovi na II. tridnim srazu, ktery to mel dost vyrazne (podle meho). Mne osobne to treba vadi, pac a) mam radeji studene barvy a b) tohle zloutnuti mi nedela ani LCDcko doma ani to, co mam v praci... Takze to pozaduji i od LCD meho PDA, kdyz vim, ze to nemusi delat.
2. Sorry, ja jsem se uklep, ja vim, ze to je podle toho auta (nic ve zlym, ale to je strasny auto), ale ja mam nejak zafixovano, ze je to "olcit". Polepsim se... ;)
jaih (55)|21.3.2005 19:34
beecher: jo, díky, myslím, že jsi odpověděl přesně na to, nač jsem se já nepřesně zeptal. Potom není důvodu naříkat, že pro někoho jsou písmenka malá, prostě si přepne při prohlížení fotek do 192DPI režimu a při čtení (pokud nejdou zvětšit fonty) má možnost zapnout ten druhej režim.

Tablet nechci, jednak to už je zase až moc velké a jednak tam jsou už plný windows s bootováním a táák... Prostě mně přijde, že na trhu je díra v nabídce -- IPAQ47000 a pak už jen Tablet :(
beecher (9270)|21.3.2005 19:45
[QUOTE="jaih"]beecher: jo, díky, myslím, že jsi odpověděl přesně na to, nač jsem se já nepřesně zeptal. Potom není důvodu naříkat, že pro někoho jsou písmenka malá, prostě si přepne při prohlížení fotek do 192DPI režimu a při čtení (pokud nejdou zvětšit fonty) má možnost zapnout ten druhej režim.

Tablet nechci, jednak to už je zase až moc velké a jednak tam jsou už plný windows s bootováním a táák... Prostě mně přijde, že na trhu je díra v nabídce -- IPAQ47000 a pak už jen Tablet :( [/QUOTE]
1. Asi nejak nechapu, proc prepinat na 192DPI pri prohlizeni fotek, bod'an jako bod'an, ne? PDAcko neni tiskarna, na displayi ty bod'any jsou dany... ;)
2. No, pak se zkus podivat po nejakych handheldech, pokud je jeste nekdo vyrabi... A snad uz taky nejaky jedou na Windows CE.NET 5.0. Ma to prostredi ala klasicke Windowsy, ale nemusis cekat na start z disku, nema to (aspon myslim) harddrive, ale dotykovy display a i klavesnici... Takovy Tablet v mensim... Treba toto: http://www.viewsonic.com/support/mobilewireless/superpda/viewpad100/ a nebo neco takoveho http://www.pinaxgroup.com/products/clio_products_main.htm
oltcit (1098)|21.3.2005 21:49
[QUOTE="beecher"]
2. Sorry, ja jsem se uklep, ja vim, ze to je podle toho auta (nic ve zlym, ale to je strasny auto), ale ja mam nejak zafixovano, ze je to "olcit". Polepsim se... ;)[/QUOTE]

No schon gut ;) auto je to dobre(ved mám štyroch),len špatne vyrobené a nápodobne to je aj našimi pocketmi :D .Na Looxovi mi vadí foťák(v horších svetelných podmienkách nepoužiteľný) prevedenie case a tlačítok(akoby vyrábané na poslednú chvílu :? ) Ale ináč absolútna spokojnosť,možno sa pustím do výroby nového obalu :cool: ale problém by bol so zárukou,že jo ? Mne eventuálné problémy nevadia,beriem to ako vyzvu,ale veľa ludí si to kupuje na prácu a požaduje spolahlivosť a stabilitu. Každý sa musí rozhodnúť sám,aby si mohol aj sám nadať do blbcov :D :D :D
Drummer_ce4you (42)|21.3.2005 22:49
Vážený kolego beechere, argumentace mi opravdu nedošla, jenom už nemám chuť neustále odkazovat na svůj původní příspěvek.
Opravdu mi nemusíte neustále dokola vysvětlovat výhody VGA displeje. Já o nich dobře vím. Mohl by jste mi laskavě připomenout kde haním Looxe nějak to ve svých příspěvcích nemohu najít :) . Clověk, kterému jsem Looxe doporučil je velice spokojený a divte se, dokonce chce ode mne poradit další příslušenství. Například fólii, a já mu trouba doporučil Innopocket na T3. To si ji bude muset nebožák oříznout :) . No zřejmě vám asi delá dobře neustále někoho poučovat o neuvěřitelných výhodách VGA displeje. ale oni se ozvali i lidé, kterým kupodivu VGA moc nevyhovuje. Je to vůbec možné?
Někde dál někomu píšete, že onen inkriminovaný displej je žlutý jen při určitém úhlu pohledu. Tak nevím jestli jste měl tento model vůbec v ruce, protože ten displej je žlutý při naprosto přímém pohledu, takže nešiřte bludy. Myslím, že fakta o kterých jsem psal mohou lidem, kteří uvažují o tomto modelu, ušetřit nekteré překvapení, rozhodně víc než vaše rady typu " Jedině VGA a nic jiného".
Dobrou noc.
beecher (9270)|22.3.2005 21:52
Drummere,
1. Proc porad odkazujete na ten svuj prvni prispevek? Ten jsem vam jiz asi dvakrat nebo trikrat rozebral a ani jednou jste mi neodpovedel... :?
2. Ja jsem vam vyhody VGA napsal jenom jednou, pokud se nepletu. :!: :yes:
3. Looxe hanite hned vami porad vyzdvihovanym prvnim prispevkem.
4. Ano, najdou se lidi, kterym vyhovuje QVGA, ja jenom upozornuji na to, ze pokud s tim ten clovek chce pracovat, ne hrat, tak si toho moc na QVGA neuzije. A mne to radost nedela, ja se s vami snazim diskutovat o vasem nazoru na VGA, bohuzel vy jste mi ani jednou neodpovedel nejakymi rozumnymi argumenty.
5. Vy si opravdu myslite, ze jsem Looxe 720 nemel nikdy v ruce? To nemyslite vazne... :D
Chcete snad nejaky dukaz? Ok, tak treba tady: https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=4937
To co se smeje z tech fotek Milana Svece, jsem ja... ;)
Jinak, ja jsem vzdy psal, ze Loox je postizeny zloutenkou, navic ja mel v ruce uz minimalne dva Looxe (jmenovite jeden kolegy Seby a jeden kolegy Milana Svece) a muzu prisahat na holy pupik, ze jsou dve verze Looxe, jedna s naprosto zloutenkou a jedna s velmi mirnou, ktera jde videt pouze pri pohledu z boku, pri klasickem pohledu to neni takova katastrofa...
(Mimochodem, uz jste mel aspon na chvili vsechny dostupne VGA zarizeni - Asus 730W, Loox 720, Hx4700 a Dell X50v - v ruce? Ja ano.)
6. Vase fakta, ktera jste napsal o Looxovi, jsou uz znamy dost dlouho na to, aby to tady pomalu vedel kazdy, kdo hleda, nachazi a cte...
Neprisel jste s nicim novym, nemluve o vasem zavadejicim nazvu tematu, kteryzto jako majitel VGA zarizeni take vztahuji na sebe.
7. Za svym nazorem, ze kdo chce s PDA pracovat, ma jit do VGA, si budu stat, protoze vyhody VGA oproti QVGA stale prevazuji oproti jedine a to je "relativni" rychlost prekreslovani...

Toz tak.

Pokud vas mohu poprosit, odpovezte mi na me poznamky, ne naprosto zcestne, jinak radeji neodpovidejte. Diky! :yes:
jaih (55)|22.3.2005 22:02
[QUOTE="beecher"]
1. Asi nejak nechapu, proc prepinat na 192DPI pri prohlizeni fotek, bod'an jako bod'an, ne? PDAcko neni tiskarna, na displayi ty bod'any jsou dany... ;)
2. No, pak se zkus podivat po nejakych handheldech, pokud je jeste nekdo vyrabi... A snad uz taky nejaky jedou na Windows CE.NET 5.0. Ma to prostredi ala klasicke Windowsy, ale nemusis cekat na start z disku, nema to (aspon myslim) harddrive, ale dotykovy display a i klavesnici... Takovy Tablet v mensim...
[/QUOTE]

ad1) omlouvám se za svou natvrdlost, ale já si představil to čemu říkáš "přepínání režimů" něco jako na desktop-oknech, když si přepínám mezi režimy 640x480 a 800x600. Měl jsem tím pádem pocit, že by to mohlo být odpovědí pro lidi, kteří si v určitém případě vychutnají ostré obrázky a jindy zase větší bukvy - viz příspěvek někoho výše že se mu těžko čtou. Představoval jsem si, že v tom hrubším režimu se místo jednoho bodu, rozsvěcují hned 4 sousední body a tím se dostanu do režimu 320x240.

ad2) díky za tip, ten ViewPad vypadal moc skvěle (klávesnici nechci) ale jen do té chvíle, než jsem se dozvěděl, že má rozměry 350mm x 203mm. To je už takovej laptop. Asi jsem trochu vybíravej, ale já si představoval spíš něco jako starej Psion5MX bez klávesnice, ne abych to musel nosit pod paží.:)
beecher (9270)|22.3.2005 22:16
[QUOTE="jaih"]ad1) omlouvám se za svou natvrdlost, ale já si představil to čemu říkáš "přepínání režimů" něco jako na desktop-oknech, když si přepínám mezi režimy 640x480 a 800x600. Měl jsem tím pádem pocit, že by to mohlo být odpovědí pro lidi, kteří si v určitém případě vychutnají ostré obrázky a jindy zase větší bukvy - viz příspěvek někoho výše že se mu těžko čtou. Představoval jsem si, že v tom hrubším režimu se místo jednoho bodu, rozsvěcují hned 4 sousední body a tím se dostanu do režimu 320x240.

ad2) díky za tip, ten ViewPad vypadal moc skvěle (klávesnici nechci) ale jen do té chvíle, než jsem se dozvěděl, že má rozměry 350mm x 203mm. To je už takovej laptop. Asi jsem trochu vybíravej, ale já si představoval spíš něco jako starej Psion5MX bez klávesnice, ne abych to musel nosit pod paží.:) [/QUOTE] Ad 1) V pohode... :D Jinak, na VGA displayi PDAcka se opravdu do rezimu 320x240 opravdu nedostanes... Tedy standardnimi prostredky od MS, kterezto v podstate nejsou zadne... ;) A ani nevim, ze by se nekdo VGA display pokousel dostat do rozliseni QVGA (tedy 4x ten stejny bod do ctverce)

Ad 2) Ja nevim, mne to zase to Clio pripadlo jako velmi sikovne. Protoze nejak si nedokazu predstavit psat zdrojovy kod bez klavesnice (a prave proto mam k Dellu BT klavesnici, ze). Ale pokud ji nepotrebujete, pak zbyva ten ViewPad... Holt s temi rozmery to asi bude tak, ze to asi nikdy u PDA nedojde tak daleko, ze by to melo vetsi display... Tedy PDA jeste s vetsim displayem nez ma Hx4700, rekneme takovych 6 palcu, by uz asi trochu vybocovalo z toho vyznamu zkratky PDA.
oltcit (1098)|22.3.2005 23:03
[QUOTE="beecher"] Ad 1) V pohode... :D Jinak, na VGA displayi PDAcka se opravdu do rezimu 320x240 opravdu nedostanes... Tedy standardnimi prostredky od MS, kterezto v podstate nejsou zadne... ;) A ani nevim, ze by se nekdo VGA display pokousel dostat do rozliseni QVGA (tedy 4x ten stejny bod do ctverce)

.[/QUOTE]


Prepáčte mi moju trúfalosť,ale ja mám stále pocit,že je to ináč Pavle ;)
Ved defaultné rozlíšenie obrazovky je 240*320 bodov na fyzickej matici 480*640,teda vlastne jeden zobrazovací bod na výstupe z grafickej karty je zobrazený 2*2 body fyzického rozlíšenia a až freutility typu SE_VGA a OzVGA sprístupňujú zobrazenie v skutočnom fyzickom rozlíšení t.j.480*640 :) A je možné si to rozlíšenie prepnúť (OzVGA) akurát to vyžaduje Soft reset.Čiže originál nastavenie ide vlastne na rozlíšení 240*320 zobrazovacích bodov a možnosti VGA sú využité v malej miere akurát pri Internet Exploreri.A ďaľší prínos je samozrejme v jemnosti displeja ako tu už bolo niekoľkokrát spomenuté.
dort (1212)|22.3.2005 23:27
no z vlastní "horké" zkušenosti podotknu nejen pro IE :D

ale i pro ostatní Microsoft programy - Word, Excel a v mém případě i pro další např. ltgeditor :cool:

neb bez potřeby scrolovat mohu udělat opravdu o polovinu více práce :yes:

a samozřejmě i ocením možnost zpětného přepnutí do "320x240" - třeba při nákupech :D

beecher (9270)|23.3.2005 00:12
[QUOTE="oltcit"]Prepáčte mi moju trúfalosť,ale ja mám stále pocit,že je to ináč Pavle ;)
Ved defaultné rozlíšenie obrazovky je 240*320 bodov na fyzickej matici 480*640,teda vlastne jeden zobrazovací bod na výstupe z grafickej karty je zobrazený 2*2 body fyzického rozlíšenia a až freutility typu SE_VGA a OzVGA sprístupňujú zobrazenie v skutočnom fyzickom rozlíšení t.j.480*640 :) A je možné si to rozlíšenie prepnúť (OzVGA) akurát to vyžaduje Soft reset.Čiže originál nastavenie ide vlastne na rozlíšení 240*320 zobrazovacích bodov a možnosti VGA sú využité v malej miere akurát pri Internet Exploreri.A ďaľší prínos je samozrejme v jemnosti displeja ako tu už bolo niekoľkokrát spomenuté.[/QUOTE] Neprepáčíme... ;)
BTW Who is Pavel?

Jelikož jedu trvale RealVGA, tak jsi mne trochu zvyklal, a jal jsem se to ověřit, tzn. přepnul jsem do MS VGA režimu. A nemáš pravdu (teda skoro), Udjo, ale to je napuofto nomalni... :D ;)
Kdyby se ty pixely vždy v tomto módu dublovali v obou směrech, jak mi potom vysvětlíš ty nádherně vykreslené systémové ikony či ikony integrovaných programů v Start -> Programs? Ty by museli vypadat pěkně hnusně, kdyby to tak fungovalo, že? Ono, ten MS VGA mód je stejnak příšernost, něco je totiž děláno, jak popisuješ, něco ne. A proto to asi taky všechno honím v RealVGA režimu a mám klid. ;)
oltcit (1098)|23.3.2005 01:26
[QUOTE="beecher"]Neprepáčíme... ;)
BTW Who is Pavel?

Jelikož jedu trvale RealVGA, tak jsi mne trochu zvyklal, a jal jsem se to ověřit, tzn. přepnul jsem do MS VGA režimu. A nemáš pravdu (teda skoro), Udjo, ale to je napuofto nomalni... :D ;)
Kdyby se ty pixely vždy v tomto módu dublovali v obou směrech, jak mi potom vysvětlíš ty nádherně vykreslené systémové ikony či ikony integrovaných programů v Start -> Programs? Ty by museli vypadat pěkně hnusně, kdyby to tak fungovalo, že? Ono, ten MS VGA mód je stejnak příšernost, něco je totiž děláno, jak popisuješ, něco ne. A proto to asi taky všechno honím v RealVGA režimu a mám klid. ;)[/QUOTE]

Pardon,chybička se vloudila Richarde teda v mene,pardon :) ale ikony s tým predsa nemajú nič spoločné,tie sú vytvorené a uložené v konkrétnej ROMke k danému prístroju a sú(rozumej v inom rozlišení) odlišné od ikon v QVGA prístrojoch,alebo ináč povedané sú tam dve velkosti ikôn pre dve rozličné rozlíšenia.Spočiatku som tiež používal klasické QVGA rozlíšenie,pretože OzVGA mi nefungovalo tak ako som si predstavoval(ale bola to moja vlastná chyba :? ) ale keď som odstranil príčinu nefunkčnosti(mal som tam inú verziu gifov a inú samotného OzVGA) tak odvtedy používam len RealVGA a programy ktoré sú nekorektné naprogramované pre VGA buď nepoužívam alebo ich eventuálne pre vlastnú potrebu upravím na VGA rozlíšenie(EasySMS,ICQ...) A ako si správne podotkol : je klid :D
beecher (9270)|23.3.2005 06:22
[QUOTE="oltcit"]Pardon,chybička se vloudila Richarde teda v mene,pardon :) ale ikony s tým predsa nemajú nič spoločné,tie sú vytvorené a uložené v konkrétnej ROMke k danému prístroju a sú(rozumej v inom rozlišení) odlišné od ikon v QVGA prístrojoch,alebo ináč povedané sú tam dve velkosti ikôn pre dve rozličné rozlíšenia.[/QUOTE] Ale jiste, ze jsou vytvorene a ulozene, jenze kdyby to tak fungovalo (doubling pixelu v obou smerech) vzdy a na vsechno, tak na co by tam ty ikony v 192DPI jinak byly? To by tam mohli nechat ty pro 96DPI a OS by to vsechno zdubloval. Cimz by se cele VGA kompletne mohlo zabalit. Jeste mne napada, co teprve takovy ClearType? Ten by pri tom dublovani, jak ho popisujes, tam nemusel byt vubec... Protoze by to vypadalo furt hnusne.
Ale to jedno. A diskutovat o paskvilu nema smysl. Kdo muze, necht pred instalaci vseho mozneho si da ozVGA a prepne do RealVGA modu. ;)
Drummer_ce4you (42)|23.3.2005 23:44
[QUOTE="beecher"]Drummere,
1. Proc porad odkazujete na ten svuj prvni prispevek? Ten jsem vam jiz asi dvakrat nebo trikrat rozebral a ani jednou jste mi neodpovedel... :?
2. Ja jsem vam vyhody VGA napsal jenom jednou, pokud se nepletu. :!: :yes:
3. Looxe hanite hned vami porad vyzdvihovanym prvnim prispevkem.
4. Ano, najdou se lidi, kterym vyhovuje QVGA, ja jenom upozornuji na to, ze pokud s tim ten clovek chce pracovat, ne hrat, tak si toho moc na QVGA neuzije. A mne to radost nedela, ja se s vami snazim diskutovat o vasem nazoru na VGA, bohuzel vy jste mi ani jednou neodpovedel nejakymi rozumnymi argumenty.
5. Vy si opravdu myslite, ze jsem Looxe 720 nemel nikdy v ruce? To nemyslite vazne... :D
Chcete snad nejaky dukaz? Ok, tak treba tady: https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=4937
To co se smeje z tech fotek Milana Svece, jsem ja... ;)
Jinak, ja jsem vzdy psal, ze Loox je postizeny zloutenkou, navic ja mel v ruce uz minimalne dva Looxe (jmenovite jeden kolegy Seby a jeden kolegy Milana Svece) a muzu prisahat na holy pupik, ze jsou dve verze Looxe, jedna s naprosto zloutenkou a jedna s velmi mirnou, ktera jde videt pouze pri pohledu z boku, pri klasickem pohledu to neni takova katastrofa...
(Mimochodem, uz jste mel aspon na chvili vsechny dostupne VGA zarizeni - Asus 730W, Loox 720, Hx4700 a Dell X50v - v ruce? Ja ano.)
6. Vase fakta, ktera jste napsal o Looxovi, jsou uz znamy dost dlouho na to, aby to tady pomalu vedel kazdy, kdo hleda, nachazi a cte...
Neprisel jste s nicim novym, nemluve o vasem zavadejicim nazvu tematu, kteryzto jako majitel VGA zarizeni take vztahuji na sebe.
7. Za svym nazorem, ze kdo chce s PDA pracovat, ma jit do VGA, si budu stat, protoze vyhody VGA oproti QVGA stale prevazuji oproti jedine a to je "relativni" rychlost prekreslovani...

Toz tak.

Pokud vas mohu poprosit, odpovezte mi na me poznamky, ne naprosto zcestne, jinak radeji neodpovidejte. Diky! :yes:[/QUOTE]

Drahý beechere.
Dobrá tedy, pokusím se vám odepsat takovým způsobem, aby jste to nepovažoval za zcestné.
Looxe nehaním, naopak jsem tam asi dvakrát napsal, že je skvělý ( prosím nechytat za slovíčko).
Muj názor na VGA je přece kladný, to už jste snad z těch mojich několika příspěvků mohl pochopit.
Doufám, že vám tolik nevadí, že jsem ty, podle vás známá fakta, shrnul do jednoho příspěvku a zařadil do tématu, který převážně navštěvují začínající uživatelé.
Za nadpis příspěvku se vám omlouvám, asi by bylo výstižnejší - Malé zamyslení nad VGA displejem... No co, stalo se, každý se někdy sekne :)
Vaše názory vám samozřejmě neupírám, ovšem zapomínáte, že velká nevýhoda VGA je cena, prozatím.
Takže pokud nemusíte mít vždy poslední slovo, dovolil bych si považovat naší debatu za ukončenou a těším se na další plodná témata ve kterých se možná potkáme.
PS: Nevšiml jsem si na těch fotkách, že by jste Looxe držel v ruce :D
Šeba_oldd (1184)|24.3.2005 00:17
No je to dlouhé čtení, né moc záživné, ale alespoň něco jsem se o VGA dozvěděl.
Čiže vyhlašuji klid zbraní.:)
Můj názor je ten - že každý si koupí takové zařízení a to za :
a) Na které finančně dosahne
b) Které mu bude sloužit k jeho spokojenosti.
Věřte, že mam co porovnávat - dnes jsem si hral asi hodinu z HX a ten jeho display je urcite bezkonkurenční - zato rychlost byla i na prazdném zařízení katastrofalní- a dle parametru si to také nedokaži vysvětlit.
Netlife (18)|24.3.2005 21:47
Tak jen muj nazor k tematu:

VGA neni spatny napad, provedeni MS ale katastrofa. Opravdu nemam zajem louskat malicka pismenka na Today a ostatni a ani vetsi detaily v GPS programech mi nevynahradi, ze v nich za jizdy neprectu titerna jmena ulic. A uz vubec mne nebavi, kvuli celoobrazovkovym programum se stale prepinat pres SR. Navic konkretne moje byvala hx4700 byla tezsi a vetsi nez se mi libilo. Nicmene v Excelu mam pouze par seznamu a na net mam notebook. Vyuzivam hlavne kalendar, ICQ, cteni knizek, GPS, obcas hry, memo, word a excel pouze nekomplikovane.

Takze moje soucasne resume: do doby, nez bude MS schopen nabidnout funkcni a bezproblemove VGA se vracim k rx3715 a hx4700 jsem daroval sve polovicce at si s tim spanembohem dela co chce. Navic hx4700 je citelne pomalejsi nez rx3715.
psaf (81)|24.3.2005 22:14
Nechci přilévat další oheň do této diskuze, ale mám určitou zkušenost z praxe. V práci mám jako jediný VGA display (LOOX720). Když ten display viděli kolegové z práce, tak jediný co se z mohli bylo Super. Prostě se na ty fonty a ikonky lépe kouká, když nejsou tak kostrbaté. A to jsem neměl zapnuto real VGA.
Myslím, že hlavní důvod je, že to prostě lépe vypadá.
Když se oprostím od technických detailů ,;) , tak je to asi stejné, jako když si na 15 palcovém monitoru zapnete 640x480 nebo 1024x768. Pracovat se dá ovšem s oběma rozlišeními :D .
beecher (9270)|24.3.2005 22:56
OK. Ja to nevydrzim... :D

Drummer:
1. Mne to nevadi, ze jste to shrnul, protoze problem mobilni verze 24 hodin na ce4you je, ze neukazuje kategorii, takze jsem zpocatku nevedel, kam je to zarazeno, a tudiz jsem sel hlavne po nazvu tematu...
2. Nejlepsi by byl nazev: Male zamysleni na displayem Looxe 720... ;)
To bych si mozna na druhou stranu, jakozto jeho (Looxe) vecny odpurce, pekne zgustnul... :D
3. Cena VGA: No nevim, 10500 Kc v mem pripade za Dell Axim X50v, to jde, ne? ;) :yes:
Jinak ceny za nektere nove QVGA zarizeni dokonce presahuji ceny VGA zarizeni, treba HP Hx2750 (ten novej od HP) je drazsi nez Asus 730W a snad i Loox 720/718, mozna i nez Hx4700... Pokud se nepletu...
4. Podle fotek to samozrejme nejde poznat, ale clovek i pri tom psani na nej kouka, ze ten Loox vypada, ze ho budou muset v brzke dobe odvezt na infekcni... :D

Seba:
1. Ano, nektere diskuze jsou pekne hnusne (treba se sefem o zvyseni platu), ale kdyz clovek sleduje, jak se ten druhy chova a co rika (pise), tak se muze poucit, jak jsi prave dokazal... Takze ta diskuze neni zazivna, ale clovek se z ni snad dozvi dostatecne informaci. Holt, svet proste neni ruzovy...
2. Souhlasim s tebou, ze tak clovek ma planovat nakup zarizeni, ale musi taky zvazit, jestli se mu nevyplati si za neco lepsiho priplatit... Proste, to je jak s PC, kdyz vim, ze misto 512MB si koupim 1GB a muzu si to dovolit, protoze mne to prijde na male procento finalni castky, tak proc to neudelat i u PDA? Kdyz treba mam rozpocet na PDA 15000 Kc a vychazi mi do toho pouze QVGA zarizeni (to davam jako priklad), tak proc treba nepustit chlup (pridat 1000 Kc) a koupit si VGA zarizeni, kdyz vim, ze to vyuziju?

Oltcit:
Smarja, kolik za toho Della zaplati(l)? Vzdyt jenom uprava stoji 200 USD, coz je polovina jeho ceny na Dell.com...

NetLife:
No, MS "VGA" (tedy ten seVGA) rezim potentoval, to je snad vsem jasne, ale pouzitim RealVGA modu je "VGA na PDA" naprosto v pohode. Jestli jste mel na Hx4700 male pismena v RealVGA modu, tak se v control panelu Display da nastavit velikost pisma a pomoci ozVGA utility, pokud jedu RealVGA, jeste doupravit jake ty velikosti v tom controlu panelu budou. Tak nevim...
Ze bych pripravil vasi pritelkyni o hracku? :D

psaf:
No nevim, ja nikdy nedavam prednost krase pred funkcnosti (jsou pouze dve vyjimky: B&W Nautilus a Nokia 6170, <noflame, plz> ), takze vidim jednoznacne pozitivum VGA, ktere proste nic neprekona, v tom k...vsky velkem prostoru, cimz se mi toho na ten display vleze nieurekom... ;) :yes:

Howgh. Tecka. Konec. Domluvil jsem...
Netlife (18)|25.3.2005 02:26
Andilek: "pustil na zem" ...proste priznej, zes na nej trikrat slapl a jeste dvakrat prejel autem :-)

Beecher: to asi nepripravite, jak realvga, tak ozvga jsou jen nedokonale nahrazky, porad zustava mraky nedodelku, nechce se mi je ted hledat, ale minimalne zustavaji celoobrazovkove aplikace, ktere v "real" vga nechodi a napr. nektera okna v PI nereaguji na zmenu fontu.

A argumenty typu "hezky to vypada" nebo "muzu si to dovolit" asi rozumnemu cloveku neprijdou koser, taky si nekoupim Jaguara jen proto, ze si to muzu dovolit. A duvodu, proc si nekoupit VGA je vic, jen namatkou rychlost a spotreba, dalsi bych urcite nasel. Prosim neodpovidat na toto, vim ze kazdy ma sve duvody, proc a jak co pouzivat, ale mam sve zkusenosti a pro me potreby zatim neni vga ala MS a dalsi neni vyhovujici.

Srovnani s monitorem a rozlisenim je sice hezke, ale pokulhava .... pokud v 1024 nebudou chodit vsechny aplikace koser a budete kvuli nim muset restartovat pocitac, asi to nebude to prave orechove. Chovani MS nechape nikdo a pravdu ma asi ten, kdo rika ze Bill ty Windows jednou nekomu ukradl a dodnes nevi, co s nimi. WinCE pro PPC tomu fakt odpovida :-(
Erikt68i (266)|25.3.2005 08:56
Očekával jsem v této diskuzi i nějaké poučení, že by např. někdo típnul obrazovku VGA zařízení s těmi tolikrát citovanými režimy abychom i my "normální smrtelníci" /bez urážek, prosím/ viděli a mohli na vlastní oči spatřit ten zázrak a ty rozdíly mezi jednotlivými režimy na "vlastní" oči. A vedle toho obrázek z obyč. PDA. A všichni uvidíme. A pokud se podaří ukázat VGA i po nastavení velikosti fontů atd. tj. pro lepší čitelnost nás s brejlema, tím lépe. Potom si již nikdo nebude moct vymejšlet a bude klid. Protože VGA pokrok určitě je, pouze jsem netušil, že i na softu od Mrkvosoftu lze nastavit to co potřebuji (obvykle je to právě opačně). Díky a snad se někdo ochotný najde.
ipf (2136)|25.3.2005 09:25
[QUOTE="Erikt68i"]Očekával jsem v této diskuzi i nějaké poučení, že by např. někdo típnul obrazovku VGA zařízení ....[/QUOTE]

Už jsem to jednou dělal, jenže tu diskusi nějak nemůžu najít. Tak strpení.
ipf (2136)|25.3.2005 10:07
Tak jsem to pro zájemce o porovnání znovu udělal.
První obrázek je v režimu RealVGA, druhý v rozlišení QVGA. Obrazovka byla sejmuta pomocí SW MagicSS, převod z bmp na jpg pomocí XnView Pocket - standard quality. Nic jiného jsem nedělal, nijak jsem obrázky neupravoval.
Rozdíl mezi rozlišením nechám na posouzení každého z vás.


Ještě pár drobností po vložení: 1. U wordu lze písmo ještě zvětšit a zmenšit, dtto u excelu. 2. Písmo u IE v režimu QVGA již zmenšit nelze, u RealVGA ještě zvětšit jde.
Erikt68i (266)|25.3.2005 10:22
A není co řešit - díky!:yes:
oltcit (1098)|25.3.2005 13:04
[QUOTE="Erikt68i"]Očekával jsem v této diskuzi i nějaké poučení, že by např. někdo típnul obrazovku VGA zařízení s těmi tolikrát citovanými režimy abychom i my "normální smrtelníci" /bez urážek, prosím/ viděli a mohli na vlastní oči spatřit ten zázrak a ty rozdíly mezi jednotlivými režimy na "vlastní" oči. A vedle toho obrázek z obyč. PDA. A všichni uvidíme. A pokud se podaří ukázat VGA i po nastavení velikosti fontů atd. tj. pro lepší čitelnost nás s brejlema, tím lépe. Potom si již nikdo nebude moct vymejšlet a bude klid. Protože VGA pokrok určitě je, pouze jsem netušil, že i na softu od Mrkvosoftu lze nastavit to co potřebuji (obvykle je to právě opačně). Díky a snad se někdo ochotný najde.[/QUOTE]

;) obrázky boli ukázané, len chcem podotknúť že screeny z režimu QVGA sú robené na VGA zariadení a tudíž sú kvalitnejšie ako na štandartnom QVGA zariadení,ideálne by bolo tie isté obrázky capturovať z klas.QVGA zariadenia a ešte len potom by vynikli tie kvalitatívne rozdiely.
:cool: S VGA na večné časy a nikdy inak :cool:
beecher (9270)|25.3.2005 13:04
Posledni dva (Erik & boto) prispevky jsou opravdu hodnotne... :sarcastic:

1. Erik68t: Nevim, co chcete resit? Je to proste jasne... Akorat nevim, proco jste se rozhodl vy... ;)
2. Boto: Ja vim, jakou ten Dell bude mit konfiguraci, mne zajima CENA!!! Realne cislo!

EDIT: Oltcite, nepredbihej... ;)
Pavel Koza (4761)|25.3.2005 15:42
[QUOTE="oltcit"];) obrázky boli ukázané, len chcem podotknúť že screeny z režimu QVGA sú robené na VGA zariadení a tudíž sú kvalitnejšie ako na štandartnom QVGA zariadení,ideálne by bolo tie isté obrázky capturovať z klas.QVGA zariadenia a ešte len potom by vynikli tie kvalitatívne rozdiely.
:cool: S VGA na večné časy a nikdy inak :cool: [/QUOTE]

Myslim, ze to se MUSI videt, zadny screenshot to nemuze nahradit...
ipf (2136)|26.3.2005 18:31
Další důvod, proč VGA:
00056505_Tv_m_5K6n.jpg 00056505_Tva_m_pHFm.jpg
Andilek (173)|28.3.2005 00:06
[QUOTE="Pavel Koza"]
Myslim, ze to se MUSI videt, zadny screenshot to nemuze nahradit...[/QUOTE]

Pod to se musim podepsat a dat to do ramecku. Prvotni nadseni z obrovske pracovni plochy preslo a kdyz jsem videl jak aplikace ujizdeji na realVGA a stavaji se z nich titerne malicke puntiky, vratil jsem se k seVGA.
Podotykam, ze diskuzi na toto tema jsem prosel a nastavoval vse popsanym zpusobem. Presto se mi na today nepovedlo dostat rozumnou velikost fontu tak, aby bylo bez problemu citelne a ja hned videl co mam delat a po urcite dobe prace s PDA me rozbolely oci od upirani pohledu na ty titerne mrchy.

Takze zaver? Udelat si cas na nejaky sraz a tam s nekym projit nastaveni, do te doby mam na reseni jine veci :cool:
ipf (2136)|3.11.2005 17:59



beecher (9270)|3.11.2005 18:04
Ah, ipf se zamyslel... :D :yes:
Miloš Strouhal (3997)|3.11.2005 18:33
[QUOTE="ipf"]


[/QUOTE]Ano ipfe? Chces nam povedet neco chytreho?.. ;)
pdq (380)|3.11.2005 18:38
[QUOTE="ipf"]


[/QUOTE]
Žeby sa pokazila klávesnica na novom MDA Pro???:D
Miloš Strouhal (3997)|3.11.2005 18:41
ipf ma ale iPAQa.. ;)