Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 54

Téma: Malé zamyšlení nad VGA displeji...

Nováček
    Registrace
    Jan 2005

Dost často se zde radí (zejména někteří jedinci) začínajícím cihlařům, že si mají koupit jedině zařízení s VGA displejem. Proto bych zde chtěl uvést několik osobních postřehů pro a proti.
    Svému známému, který požadoval nekompromisní řešení, jsem doporučil zakoupit FS PocketLoox 720. Po jeho doručení a rozbalení jsem se dal do srovnání jeho displeje a mého (Loox 410).
    Rozlišení 720 je parádní, jemňoučký rastr, krásně vyhlazené ikony. Teď už, ale budou následovat samá negativa. První věc je velikost displeje. Na šířku je na chlup stejný, ale na délku je delší asi o milimetr. To lehce vylučuje použití folie nejrozšířenějšího rozměru, protože nahoře i dole chybí půl milimetru, takže je třeba sehnat folii přesně na tento model nebo větší.
    Další mínus je zobrazení bílé barvy. Po položení obou zařízení vedle sebe jsem utrpěl šok. To co zobrazuje 720, to je barva zubů silného kuřáka, který kouřil nepřetržitě od pěti do devadesáti let. Pozorováno naprosto přímo. Takže po zakoupení tohoto skvostu raději nesrovnávejte barvu s jinými modely, jinak by vás to mohlo do smrti mrzet .
    Další šok mě čekal při porovnání rychlosti překreslování. 720 byla absolutně prostá jakéhokoliv nainstalovaného softwaru, výkon procesoru byl nastaven na Turbo. Oproti tomu moje 410 je těžce zanesena zkoušenými programy, včetně modifikované horní lišty a několika pluginy v Today obrazovce. Překreslování na 720 bylo o dost pomalejší, většinou postupovalo po řádcích zeshora dolů. V režimu Landscape to bylo ještě zoufalejší, překreslení trvalo snad půl sekundy.
    To jsou mé poznatky co se týče asi hodinového hraní si s touto skvělou hračkou. Nechci rozpoutávat nějaké plané diskuse, účel je jenom pomoci při rozhodování, zda zaplatit několik tisíc navíc za VGA displej. Další poznatky případně doplním.
    Odpovídat lze po přihlášení

Uni Uni je offline
    Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2004

No spise nez VGA vs jeho spracovani bych pouzil VGA vs jeho vyuziti, ktere je u MS OS naprosto tragicke (cti zadne). Kdyz to porovnam, jak zapracoval Palm na vyuziti hires/hires+ pri prechodu z nizsiho rozliseni....... Nedivim se, ze je za to MS pekne kritizovan.....

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2004

Nechci rozpoutávat nějaké plané diskuse, účel je jenom pomoci při rozhodování, zda zaplatit několik tisíc navíc za VGA displej. Další poznatky případně doplním.
    Je neuvěřitelné, jak jsi laskavý a pozorný. Bez Tvého hodnocení se jistě žádný další zájemce o koupi VGA přístroje neobejde. Zvláště po zjištění, že ani žádné zařízení s VGA nevlastníš. Opravdu jsi si velice dobře zdůvodnil, proč Ti stačí to co máš. Opravdu přemýšlím, proč jsem si místo hx 4700 nekoupil nějaký iPAQ za dva tisíce a za zbytek nekoupil třeba nové tenisky.
    MilanO

ipf ipf je offline
    Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2003

Také si myslím, že si mohl kolega Drummer odpustit založení nové (OT) diskuse a své poznatky napsat do některého z témat, zabývajících se 720kou.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Vážený pane kolego Drummere,
    až budete mít takové zařízení stejnou dobu jako já či ostatní majitelé VGA zařízení (tj. ti, kterým děkuji, že mne přivedli k VGA, jmenovitě ipf, Šeba, Milan Švec, Pavlucha, windmaster - II. sraz v horách, chlopi, danke shön :yes: ), pochopíte, v čem je síla VGA (nemluvě o RealVGA módu).
    To, že například nemusím v postatě řešit, jak si přečtu normální nePDA-optimalizované stránky na PDA, je třeba jednou z výhod. Prostě se tam daleko lépe vlezou. Dalším takovým trumfem je Excel v RealVGA-Landscape módu. Že se mi vleze nabitý týden na Today obrazovku celý i s úkoly, to mi tu investici do VGA daleko více vrátí, než rychlost vykreslovaní či barevnost displaye. Že je všechno krásně ostře vykresleno, bez zubů, že si prostě připadám jako na normálním LCD monitoru, to mi má vadit? Ano, Loox má problém se žloutenkou, tak jako má můj Dell problém s kontrastem. Ale ptám se, a co? Nemluvě o tom, že s rychlostí vykreslování to na mém SW nabitém Dellu není žádný problém a to ještě musí chudáčisko procesor vykreslovat 4x více bodů než na QVGA zařízení. To je také potřeba si uvědomit. Zkuste tomu vašemu 400MHzovému procesoru předhodit VGA display... Se z toho víte co...
    A že je display trochu větší než QVGA display a že se na něj nevleze rozměrově "standardní" fólie, tak tím jste mne naprosto pobavil. Co to hovoří o špatné vlastnosti VGA displayů? Úplný kulový. Tak si koupím fólii o kapánek vetší, však jejich výrobci velmi rychle zareagovali, že začali také dělat fólie velikosti pláten, aby se to na ty naše nabušené displaye vlezlo.
    Osobně, kdo používá PDA na práci, ne k hraní, jen ocení větší rozlišení, větší display. Dám k dobru hroucení se kolegy dorta na 3. pražském srazu, když viděl na Dellu svou tabulku v Excelu jakožto vlastník Compacta. V ten moment jsem měl o ten Compact vážné obavy, aby obloukem neskončil ve Vltavě.
    Tož tak. Ještě nějaké připomínky k VGA displayům? Jak vidíte, vaše dvě realné připomínky k Looxovi 720 jsem rozmetal na prach. A myslím, že nejen mne jste výtečně pobavil. Jste opravdu dobrý bavič. Díky.

Nováček
    Registrace
    Jan 2005

No vida, já myslel, že se potrefené kozy neozvou . Pokud jste si všimli tak nikde nepíšu, že VGA přístroje jsou špatné. Psal jsem pouze o bezprostředních pocitech po rozbalení a uvedení výše jmenovaného přístroje do provozu. Nic víc. Myslíte, že by vaše postřehy byli jiné?
    Nepotřebuji si zdůvodňovat, že mám levný přístroj, každý ať si koupí co mu vyhovuje a na co má. Asi se bude kolega MilanO divit, ale mám kupodivu i na to abych si koupil jeho 4700. Ale na co? Přece, když chci auto tak si také nekoupím Ferrari nebo Maybach, když je to pro moje potřeby zbytečné. Jistě jsi měl dobrý důvod si koupit si koupit zrovna to co máš, ale podle Tvé reakce to vypadá, jako vylepšení vlastního ega.

Vážený pane kolego Beechere, výhody VGA jsou mi jasné a rozhodně převažují nad nevýhodami. Pobavila mě vaše poznámka o tom, že váš čas je tak drahý, že několik kliknutí na posuvník vám vrátí několik tisíc vložených do VGA displeje . Možná se vám ušetřené peníze budou hodit na operaci zničených očí od louskání pidipísmenek na vaší Today obrazovce. To s tou folií snad ani nemyslíte vážně, samozřejmě to není nic vážného, je to jen takový milimetrový postřeh. O jakém rozmetání v prach to mluvíte? Nebo snad chcete popřít, že 720 má o milimetr delší displej než QVGA, se žlutou barvou a pomalejším překreslováním než moje 410 s 300MHz procesorem?
    PS: O žádném Dellu ani 4700 jsem ve svém původním příspěvku nepsal.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Ano, vaše postřehy a zamyšlení. Bohužel, asi nejste na protiargumentaci zvyklý (nebo jste si snad myslel, že váš příspěvek zůstane bez odezvy?), tudíž používáte přírovnání, bohužel však ještě špatné. Potrefená husa se vždycky ozve. Já jsem se také zamyslel konečně nad tím, jaké všechny výhody mi právě VGA zařízení přináší, protože jsem je bral jako samozřejmost. A musím říct, že to jsou velmi příjemné samozřejmosti.
    Ale nějak mi nejde narozum, když jste někomu něco doporučoval, tak jste snad veděl, co to je, co to umí, jaké to má plusy a mínusy. Tedy přečetl jste si názory ostatních uživatelů, recenze atd. Nebo jste snad poradil Loox 720, aniž byste o něm něco veděl? V tom případě se vaším překvapením nedivím, a osobně, od vás bych si již poradit nenechal. To fakt ne.
    Já vaše argumenty proti VGA display na Looxovi nepopírám, se žlutou souhlasím a že je display větší o milimetr, ptám se tedy znova, čemu to vadí?, jen upozorňuji na věci, které VGA jejich uživatelům přináší a které mají daleko větší váhu než vaše proti. To je to rozmetání na prach, abyste to dobře pochopil.
    Věřte, že mi posouvání po QVGA displayi citelně vadí, protože jako vývojáři se mi na QVGA v landscape módu 80 znaků kódu prostě na display nevleze. Ani za vlast...
    Navíc za těch 16 let, co dělám s počítači, se mé oči stabilizovali na jistých dioptriích, a je to už 14 let, co nepohly ani tam ani zpátky, nemluvě o tom, že písmenka velikosti 3mm jsou opravdu pro mne velmi dobře čitelné jak s tak i bez mých brýlí nadálku. Takže nepište o mých očích, když o nich nic nevíte, tak jako asi nevíte, kolik mne stál Dell.
    Vaším jediným argumentem proti VGA stále tedy zůstává rychlost vykreslování. Proč tomu tak je, jsem napsal v předchozím příspěvku a asi jste si jej pořádně nepřečet. Bohužel k vaší škodě. A prosím, nechtějme porovnávat výkon mého Dellu v 3D grafice s tím vaším Looxem. Veřte, že by to ten Loox projel na celé čáře, ale tím já neargumentuji, protože je mi jasné, že bych porovnával neporovnatelné, tak jako je neporovnatelná rychlost vykreslování na QVGA a VGA displayi.
    To, že jste nepsal nic Hx či Dellu ještě neznamená, že je váš název diskuze nezahrnuje.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2004

Citace Původně odesláno od Drummer
    , ale podle Tvé reakce to vypadá, jako vylepšení vlastního ega.
    Buď v klidu, takovými řečmi mě nenasereš. To nemáš lepší argumenty? Přece se nebudeš se mnou přít o to, na co máš a na co ne. Nejsi náhodou socdemák?
    MilanO

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2004

Vaše diskuze mne poněkud zarazila. Můj syn má iPaq HX4700 já jen Acer n-10. Co se týká displeje - VGA - HX má opravdu naprosto dokonalý obraz (rozměr bodu 0,126 mm) oproti QVGA - Acerovi (rozměr bodu 0,225mm). Ovšem nejprodávanější LCD display pro PC má bod 0,26 mm! A monitory pro PC mají také cca 0,26 mm!! A proč? Že by ty body neuměli udělat menší?? A proč dělají stále větší monitory? Není to spíš proto, že sice každý chce větší rozlišení ale nikdo nechce dlouhodobě sledovat blechy na stínítku? Protože pokud použiji jen tu prostou matici 8x6 bodů k zobrazení, tak rozměr písmene (na výšku) na VGA je 1mm a na QVGA 1,8mm ~ odpovídá 2mm na displeji počítačePC. Takže mladí pánové - máte dobrý zrak a asi Vám to nedělá problémy se s tím vyrovnat tak jako mému synovi, a mezi námi např. fotky(obrázky a pod.) jsou prostě úžasné, ale nám starším s brýlemi to fakt dělá problém a před VGA tak dám přednost velikosti paměti a rychlosti procesoru (samozřejmě pokud se zásadně nezvětší plocha VGA aspoń o 50 procent než má QVGA) protože bych to rozlišení pro normální použití nevyužil. Připomíná mě to dřívější hádky o rozlišení u tiskáren. Určitě mi dáte za pravdu, že kvalitní kancelářský tisk začíná u 300dpi a pro normálního smrtelníka je plně vyhovující. Fajnšmekr však pojede na 2100dpi a bude Vám ukazovat rozdíly, které nejste sto i při nejlepší vůli postřehnout A to mě teď napadá při Vaší diskuzi. Takže nechcete radši počkat na všemocnou ruku trhu ať Vás rozsoudí? Uvidíme sami, co se v průběhu letošního roku prosadí a co vyhraje. Můj osobní typ je, že VGA ale větší než je teď.
    : To sem se ňák rozepsal. Berte mne s humorem - to víte starej dědek - do všeho musí kecatops:

Starousedlík SMob
    Registrace
    Oct 2004

no můj Compact ve Vltavě neskončil, ale skončí na prodejním poli :-), byť spíše než Compact ve Vltavě, jsem zážitek s Dellem málem odnesl menším infarktem z leknutí a překvapení :yes:

zítra ráno se na zkoušku zažlutím ( second-hand ) a uvidím .....

no k víše uvedenému, příjde mi, že jsou tu lidé, kteří náš rádi ohromí svým vytříbeným názorem a obhajovat ho budou až do skonání :-(

věřím, že oku, které na svět kouká déle vyhovuje více větší, byť kostrbatější písmo

chápu, že beecher upřednostňuje, stejně jako dnes já, display s větším rozlišením a s menším písmem

ale co nechápu, jest názorové spektrum "Drummera", promiňte, ale co mi poradíte, pokud potřebuji velké rozlišení pro věci v excelu, scrollovat, nebo snad to zmenšit, čímž opět nebudou písmena čitelná?

A fólie - proboha již v první třídě mne naučili pracovat s věcí jejíž název jsou nůžky :-)

a k dalším věcem se rád vyjádřím během zítřejšího zatěžkávacího dne, neb možná přijdu na to, že si nechám Compact, neb jsem byl jen zaslepen láskou k VGA displeji :sarcastic:

Obyvatel SMob
    Registrace
    May 2004

Ja myslim, ze ta prava bomba na poli VGA by mela nastat az s prichodem novych Windows(teda doufam).Ale uz ted bych sel jednoznacne do VGA bez rozmysleni.Mam akorat dilema, jestli kdyz si ted(spise tak do 3 mesicu) koupim VGAcko, jestli pak bude mozne upgradovat na novy system.To je pro me docela zasani otazka, protoze jinak si klidne pockam na nejaky model uz s Magnetem(presto ze bych si mezi VGA modely vybral i dnes).No uvidime, pockam jaka bude situace za par mesicu.Snad budu moudrejsi.

Nováček
    Registrace
    Jan 2005

Vážení kolegové diskutující.
    Opravdu nebudu reagovat na některé odpovědi, které si pletou diskuzi o VGA displeji se svou politickou orientací nebo vypisováním životopisu.
    Přečtěte si znovu můj první příspěvek a reagujte na to co není pravda, nebo na to jestli někde píšu o tom, že si lidi nemají kupovat přístroje s VGA displeji.
    Také si neuvědomuji, že bych někde psal o srovnání mé 410 s Dell Axim50v ve 3D.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Citace Původně odesláno od Drummer
    Také si neuvědomuji, že bych někde psal o srovnání mé 410 s Dell Axim50v ve 3D.
    To, ze jsem psal o srovnani Looxe 410 s Dellem X50v v 3D, bylo jenom prirovnani, ze to je to stejne jako srovnavat rychlost vykreslovani na QVGA a VGA displayi. Je to proste logicky rozpor a tom snad neni treba diskutovat. Je to o neco pomalejsi, vsichni o tom vime, ale neresime to! Daleko vic nam vsem s VGA jeho vyhody oproti QVGA prevazuji nad rychlosti prekreslovani na QVGA. To je tak mozna jedina vyhoda, ktera se rychlejsimi procesory a vyuzitim akceleratoru s vydanim WM2K5 rychle smaze. Snazim se vam to uvest na prikladech ze sveho zivota.
    Nehlede na to, asi vam podle vseho dosla argumentace a pokud si dobre pamatuji, vzdy jsem odepisoval na to, co jste napsal. Bohuzel, vy jste mi na moje argumenty neodepsal ani jednou. Takze napisu vam to tedy jeste jednou a zkracene v bodech:
    1. Loox je zluty, vime to z recenzi, vime to z diskuzi. Ti, kdo si jej koupi, vi o tomto problemu a jsou s nim smireni. Pokud jste nekomu doporucil Loox 720 a pak jste se divil nad jeho zlutosti, nas utvrzuje v tom, ze jste si o tomto zarizeni nic pred svou radou neprecetl a nyni jste se ji rozhodl ospravedlnit hanenim Looxe.
    2. Ze je display vetsi o (pul)milimetr, ma snad nejak vadit? Tak si koupim vetsi folii, je jich na trhu dostatek...
    3. Rychlost prekreslovani je mozna jedina momentalni vyhoda QVGA oproti VGA, bohuzel pro vetsinu VGAckaru naprosto zanedbatelna, protoze vyhody "objemu" bodu a jeho vyuziti prevazuji na rychlosti vykreslovani. A s vyjitim WM2K5 se tato vyhoda smaze, protoze WM2K5 budou umet vyuzivat akceleraci multimedialnich cipu obsazenych v nasich PDA.

Jeste mate nejaky problem? :sarcastic:

Starousedlík SMob
    Registrace
    Oct 2004

Prepačte mi laikovi,ale až doteraz som nevedel,že 720 má žltý displej :sarcastic: a ozaj ked som sa naň pozrel z boku,nejakú žltú som tam videl :O ,i ked nie takú ako na HP4150,ten je žltý ako citron. Trošku sa Vám čudujem,že márnite čas takýmito zbytočnými debatami i ked na pobavenie sú fajn. Ja myslím,že Looxíkov displej je nádherný,má prirodzené podanie farieb,kontrast je dostatočný,rozlíšenie excelentné.Raz tu niekto napísal na margo voľby medzi QVGA a VGA niečo v tomto zmysle,že ten kto bude prechádzať z QVGA bude nadšený v každom prípade a ked je to nový užívateľ(napr. ako ja ) tak bude spokojný určite tiež a ked príde do styku aj s QVGA bude ešte viac ako si vybral
    P.S. mal som podobné pocity ako autor,ked som začal pracovať s Looxom,teda až na tu tzv. žltú,pripadal mi pomalý,písmo rozmazané (Netfront,Ftxbrowser) ale ked som ho na základe tunajších rád doladil a hlavne rozchodil OzVGA ,tak zrazu zmizla aj pomalosť aj nekvalita zobrazenia písma.Mne pripadá omnoho rýchlejší v realVGA ako v tom divnom režime od Microšrotu,kde nevyužíva vôbec prednosti veľkého rozlíšenia a naopak celý systém spomaluje.Ked budem mat v poriadku komp tak sem dám tip na spôsob ako zväčšiť písmo v IE nad stanovený rozsah,myslím,že Milan Švec kedysi po tom pátral ako upraviť veľkosť fontu v IE. Na niečo som prišiel

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2002

nezlobte se, asi nejapnej dotaz, ale na VGA strojích to nejde přepnout do nižšího rozlišení v případě potřeby a "užívat" si větší, kostrbatější písmo?

jinak až budu upgradovat, tak se rozhodnu pro "kapesní" stroj s co největším displejem, takže zcela jistě s rozlišením VGA. Škoda, že maximum jsou 4 palce, koupil bych si i pětipalcovej - do ledvinky by se mi vešel stejně a možnost číst si pohodlně neupravené PDFka - to by bylo pro mně prostě super , žel většina zákazníků je asi na tu "kapesnost" přístroje daleko náročnějších než já a tím i výrobci hrnou všechno jedním směrem

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Male pismo pri psani sms.
    Od sinco_ce4you v sekci Touch Diamond2
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 15-08-2010, 11:46
  2. Malé písmo v Pocket Outlooku
    Od vikino v sekci Touch Pro2
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 10-11-2009, 15:28
  3. Pro zasmání (i k zamyšlení)