Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

loox 720 a odesilani pres bluetoth

GROOVEMAN_ce4you (95)|15.3.2005 17:56
zjistil jsem celkem zavazny problem u 720ky
nemuzu posilat vubec nic pres bluetoth krome kontaktu...
prece po kliknuti na film nebo fotku mi musi nabidnout "poslat pres bluetoth"
jenze to tam vubec neni!!!
tam je jen infra...
co s tim?
Šeba_oldd (1184)|15.3.2005 18:18
Mel by to umet Resco file Explorer-ale na me MDA se mi jeste touto cestou nic odeslat nepodarilo.:((
TheMelin (1642)|15.3.2005 20:20
Používám Resco file Explorer a jde to bez problémů ;) .
Ad Šeba...vrať toho malého šmudlu :D
GROOVEMAN_ce4you (95)|17.3.2005 08:08
resco mam ve svem looxu a vubec nic.. porad chybi funkce
"odeslat pres bluetoth"
cozpak nikdo tohle nepotrebuje?
Pavel Koza (4761)|17.3.2005 12:17
PL720 nemam pred sebou, ale podle me muze byt problem v prekladu - kdyz dam na MDA Compact v zakladnim Exploreru tap&hold na soubor, vyberu Beam file... (coz je myslim prelozeno jako Poslat pres Infra), tak mi to hleda infraport A ZAROVEN vsechny dostupny BT zarizeni... Pak uz jen staci si vybrat, na jaky to chci poslat a je to. Vyzkouseno (uspesne) s HP iPAQ hx2750.

Ale uznavam, ze to muze byt vychytavka MDAcka...

UPDATE :: Tak z MDAcka to chodi pekne, ale obracene se tomu nechce... Na iPAQu neustale visi Searching...:(
00054652_Untitled-1_frlL.gif 00054652_Untitled-2_i7Uq.gif
beecher (9270)|17.3.2005 12:52
[QUOTE="Pavel Koza"]UPDATE :: Tak z MDAcka to chodi pekne, ale obracene se tomu nechce... Na iPAQu neustale visi Searching...:([/QUOTE] Rek bych, ze to je problem s tim, ze tam neni MS BT Stack, ale WidComm a ten si File Explorer z WM nedokaze prijmout za vlastni a tudiz nedokaze poslat pres BT soubory... Takze u MDA2/c to bude v pohode...
GROOVEMAN_ce4you (95)|17.3.2005 16:29
moc jste mi nepomohli.. jak tedy poslu pres bluetoth neco do mobilu
z mobilu do PDA je to v pohode...
beecher (9270)|17.3.2005 18:33
Tak ja vam to teda prozradim... :D :D :D
Je to sice slozitejsi, ale asi je to dano tim, co jsem napsal v predchozim prispevku...
Popisuji to, jak jsem to zprovoznil na Dellu ve spolupraci s Nokii 6820.
1. Spustime Bluetooth manager
2. New -> Explore a Bluetooth Device
3. Nechame najit zarizeni kam chceme poslat soubor a klepneme na nej. (Pokud neni zarizeni sparovano, asi probehne sparovani, ja uz to sparovane mel).
4. Pak BT Manager zacne vyhledavat jeho sluzby.
5. U mobilniho telefonu zvolime OBEX File Transfer a Next, pak BT manager napise, ze vytvoril zastupce (shortcut).
6. Finish
7. Vratime se na My shortcuts v BT Manageru a tam dame Tap&Hold na zastupci OBEX File Transfer -> Connect
8. nactou se slozky z druheho zarizeni, ktere jsou pomoci OBEX dostupne a najdeme si slozku, kam chceme soubor ulozit
9. File -> Send a File a pockame az se nacte seznam objektu, ktere je mozne prenest
10. Tapneme na soubor, ktery chceme prenest, problikne prenaseci okno a jeho hotovo.

Pak uz vzdy staci jen dat Connect na tom zastupci OBEX File Transferu a provest kroky 7-10.

Enjoy! :yes:
beecher (9270)|18.3.2005 09:31
To mi chcete rict, ze to nikomu nefunguje nebo to jeste nikdo necet? Ani puvodni tazatel? :sarcastic:
oltcit (1098)|18.3.2005 18:25
[QUOTE="beecher"]To mi chcete rict, ze to nikomu nefunguje nebo to jeste nikdo necet? Ani puvodni tazatel? :sarcastic: [/QUOTE]
Ale ano,toto funguje normálne,je to klasický file transfer cez obex :) ale idealne by bolo keby tato možnosť bola obsiahnuta v kontextovej volbe priamo v súborovom manažeri ;) .Žiaľ takymto spôsobom to funguje len v Resco Explorer,idealne by bolo nejakým spôsobom implementovať túto funkciu priamo do file manažéra,ako analogicky v stolných "oknách" send to .Takto musím používať aj Resco explorer ,ktory to umožňuje,aj Total Comander,ktorý mi vyhovuje viac kvôli dvojoknovému usporiadaniu,ale neumožňuje posielať súbory cez BT :no:
00054886_BTsend_x8gv.jpg
GROOVEMAN_ce4you (95)|18.3.2005 20:46
[QUOTE="beecher"]To mi chcete rict, ze to nikomu nefunguje nebo to jeste nikdo necet? Ani puvodni tazatel? :sarcastic: [/QUOTE]

jes te jsem to nezkusil , ale ozvu se..dik
beecher (9270)|19.3.2005 02:47
[QUOTE="oltcit"]Ale ano,toto funguje normálne,je to klasický file transfer cez obex :) ale idealne by bolo keby tato možnosť bola obsiahnuta v kontextovej volbe priamo v súborovom manažeri ;) .Žiaľ takymto spôsobom to funguje len v Resco Explorer,idealne by bolo nejakým spôsobom implementovať túto funkciu priamo do file manažéra,ako analogicky v stolných "oknách" send to .Takto musím používať aj Resco explorer ,ktory to umožňuje,aj Total Comander,ktorý mi vyhovuje viac kvôli dvojoknovému usporiadaniu,ale neumožňuje posielať súbory cez BT :no: [/QUOTE] No, ono to nebude posilat jinak nez pres OBEX ani v pripade PDAcek s MS BT Stackem, ze... ;)
Jak jsem psal predtim, MS File Explorer neumi (asi) spolupracovat s Widcommim BT Stackem a ja az takovy hacker, abych na to neco vymyslel fakt nejsem... Krome instalace Resca... :D
TotalCmd neumi ani v jednom pripade poslat soubor pres BT, pokud si pamatuju na svuj DP2, bohuzel u TC vidim problem v tom, ze jeho vyvoj se zastavil pekne davno a tudiz nejake zlepseni ocekavat nelze... :( A jej pritom tak miluji... ;)
GROOVEMAN_ce4you (95)|19.3.2005 14:44
[QUOTE="beecher"]Tak ja vam to teda prozradim... :D :D :D
Je to sice slozitejsi, ale asi je to dano tim, co jsem napsal v predchozim prispevku...
Popisuji to, jak jsem to zprovoznil na Dellu ve spolupraci s Nokii 6820.
1. Spustime Bluetooth manager
2. New -> Explore a Bluetooth Device
3. Nechame najit zarizeni kam chceme poslat soubor a klepneme na nej. (Pokud neni zarizeni sparovano, asi probehne sparovani, ja uz to sparovane mel).
4. Pak BT Manager zacne vyhledavat jeho sluzby.
5. U mobilniho telefonu zvolime OBEX File Transfer a Next, pak BT manager napise, ze vytvoril zastupce (shortcut).
6. Finish
7. Vratime se na My shortcuts v BT Manageru a tam dame Tap&Hold na zastupci OBEX File Transfer -> Connect
8. nactou se slozky z druheho zarizeni, ktere jsou pomoci OBEX dostupne a najdeme si slozku, kam chceme soubor ulozit
9. File -> Send a File a pockame az se nacte seznam objektu, ktere je mozne prenest
10. Tapneme na soubor, ktery chceme prenest, problikne prenaseci okno a jeho hotovo.

Pak uz vzdy staci jen dat Connect na tom zastupci OBEX File Transferu a provest kroky 7-10.

Enjoy! :yes:[/QUOTE]

takhle si to bohuzel ale nepredstavuji, ja potrebuji..dlouze podrzet na soubour a ihned "poslat pres bluetoth"
jak to ze infra tam je a bluetoth ne?
s nokia 6230 a 6260 jde vse v pohode ale jen z mobilu do pda, NAOPAK NE!
:no:
Milan Švec (938)|19.3.2005 15:18
Na LOOXi 720:

Na ikoně BT Nastavení BT, Služby, Přenos souborů.
Zaškrtnout Zapnout službu (podle chuti Vyžadovat autorizaci). Upřesnit.
V Můj sdílenej adresář (doslova, překlad Sunnysoft) je \My Documents.
Chci-li z LOOXe posílat cokoliv kdykoliv, tak tap na ikonu vpravo a nahoře u Show vybrat My Device, OK.
Pak bude Můj sdílenej adresář kořen \ a tím všechny soubory na LOOXi. OK, OK a lze začít využívat požadované.

Dodaný File Explorer (Průzkumník) ani Total Commander to neumí.
Jde to s (už víckrát tady napsáno) s Resco Explorerem.

Vyberu soubor, dlouze na něm podržím, Send To, Bluetooth Recipient… a mám displej Send File(s) via BT. Select BT device (která jsou BT dostupná) a Send. Na druhém zařízení (třeba PC) podle nastavení potvrdit příjem (autorizovat) a už je tam soubor ve složce pro výměnu souborů přes BT.

Díky, aspoň jsem si to nacvičil. Chodí to bez potíží.
beecher (9270)|19.3.2005 17:59
[QUOTE="GROOVEMAN"]takhle si to bohuzel ale nepredstavuji, ja potrebuji..dlouze podrzet na soubour a ihned "poslat pres bluetoth"
jak to ze infra tam je a bluetoth ne?[/QUOTE] Proc tam IR je a BT ne? Opakuji, tohle je proste problem s Widcomm BT stackem... IR je ovladano MS drivery, takze neni problem s integraci do File Exploreru, kdezto BT je ovladano neMS drivery a vyrobci PDA zapomneli (nechat) upravit File Explorer, proto to nejde v nem. Co vic ti na to mam rict? :sarcastic:
Pouzij v tom pripade Resco Explorer, mas-li jej.
To co jsem napsal, je, jak poslat soubor pres BT na jine zarizeni, kdyz Resco nemam a ja jej nemam (2 souborove manazery mi na PDA bohate staci).
Milan Švec (938)|22.3.2005 00:28
Pořád mi ještě vrtalo hlavou přenášení souborů přes BT mezi dvěma PDA.

Tak jsem oprášil starou 600 a zaktivoval na ní historický Pocket Plugfree (součást systému). Stačilo na ní nastavit službu pro přenos souborů a sdílení souborů (kořene).

Po chvilce se oba LOOXy vzájemně našly a adresáře se soubory ze 720ky byly na displeji 600ky k dispozici. Stejně tak za chvilku i obráceně.

Plugfree na displeji 600ky ukázal dvě okna pro každé PDA samostatně. Nahoře 720, dole 600. Přehazování souborů pak už nic nebránílo. Copy, Paste a hotovo.

Resco Explorer na 720ce z ní umí poslat jakýkoliv soubor (tentokrát na 600ku) po jejím zvolení (do Inboxu 600ky ) i tady rovnou a hned.

Na 720ce jede výše popsaná akce s přístupem do jiného PDA mnohem jednodušeji i rychleji. Při nepřerušení předchozího propojení ze 600ky si v pohodě 720ka přisvojila všechny (= sdílené) adresáře na 600ce a v klidu si hned přitáhla z CF karty 600ky 3,5 MB soubor.

Ještě mě zajímalo kam. Jak jinak. Do My Documents v RAM.

Takže no problem. BT začínám konečně přicházet na chuť.
beecher (9270)|22.3.2005 07:38
[QUOTE="Milan Švec"]Pořád mi ještě vrtalo hlavou přenášení souborů přes BT mezi dvěma PDA.

Takže no problem. BT začínám konečně přicházet na chuť.[/QUOTE]
To by melo fungovat i bez pouziti dalsiho SW, pokud BT Manager danych zarizeni podporuje OBEX File Transfer nebo jinou podobnou sluzbu.
Teoreticky by se to Resco melo chovat stejne i na tom Looxoj 600. Ja bych si ho dal, kdyby se to chovalo (2 okna) stejne jako Total Commander. Asi budu muset napsat Mr. Ghislerovi... :D

Hehe... A uz sis poridil tu HP BT klavesnici? ;)