Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak se zbavit AcrobatReadru?

jaih (55)|28.9.2002 23:39
Chtel jsem se zeptat, jestli nekdo nevite o zpusobu jak dostat text ve forme PDF do bezneho TXT,HTM apod. To ze to bude treba bez obrazku by me nevzrusovalo.

AdobeAcrobat mi moc nevyhovuje - zabira to moc mista, upravovat a doplnovat text take nemohu, pokud nechci posouvat horizontal tak i v landscapu musim casto cist dost drobne pismenka...

Vlastne by mi bohate stacilo, kdyby "selectALL" v desktopovem Readru oznacil opravdu ALL a ne jenom jednu stranku.
Dik za kazdou radu,
Jirka
jaih (55)|29.9.2002 02:15
tak uz jsem neco nasel a je to free:
http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=45839&release_id=95358

ale ma to jednu vadu, vynechava to dve ceska pismenka (ž,š). Pokud nekdo vite o nejakem lepsim freewaru, nebo to umite opravit (jsou tam i zdrojaky), dejte prosim vedet.
Paullus_ce4you (400)|29.9.2002 21:28
Pochopil jsem dotaz tak, že se jedná o konverzi na desktopu ve Windows……

Pokud ten soubor nebyl autorem uzamčen (což lze zjistit z menu „Soubor/Zabezpečení dokumentu“), tak je možno u počeštěné verze Adobe Acrobat Reader CE 5.0.5 provést převod do *.txt souboru včetně všech diakritických písmen pomocí „Soubor/Exportovat dokument do textu…“.
V případě uzamčení souboru je pak nezbytné takový soubor načíst a převést nějakým OCR programem, který ovládá převádění souborů *.pdf, např. Recognita Omni Pro 11.
Podle mých dosavadních zkušeností všechny ostatní způsoby převodu narážely na problémy s diakritikou a speciálními fonty AAR.
jaih (55)|1.10.2002 11:35
a mohl bych se zeptat kde se da tato verze stahnout? na desktopu mam Adobe Acrobat Reader CE 5.0.5 ale v anglicke verzi, na studni jsem stahl take jen anglickou a zadne „Soubor/Exportovat dokument do textu…“. jsem tam nenasel:-(
Paullus_ce4you (400)|1.10.2002 11:40
Verze AAR 5.0.5 CZ je na http://www.slunecnice.cz/. Napište do vyhledávání "Acrobat" a ono to skočí na předmětnou stránku.
jaih (55)|2.10.2002 15:04
tak jsem to stahl, nainstaloval a ta cestina tomu nejak nevoni....

V jednom malilinkČm kr·lovstvĚ űili mlyn·Ż a†ryb·Ż. Bydlili
blĚzko sebe, pochopitelnĎ u†Żeky.

Paullus_ce4you (400)|2.10.2002 15:12
Tak to už dál nemohu sloužit. Mně to chodí v pořádku, jediné co mne napadá, že může také záležet na typu Windows a nastavení substituce fontů. Já mám standardní instalaci Windows XP Home Edition CZ.
Pokud se mi na obrazovce zobrazí řádně čeština v AAR, dostanu ji v témže programu bezchybně exportem do textového souboru.
jaih (55)|2.10.2002 21:36
mam W2000 prof, kazdopadne dik za snahu pomoci. Mozna oprasim znalosti cecka a pokusim se vytvorit si nejakej filtr.
jaih (55)|2.10.2002 21:40
jo preci jeste jeden dotaz - ten soft - Recognita Omni Pro 11 (nebo neco podobneho) - asi neni free, ze?
Paullus_ce4you (400)|3.10.2002 07:52
Ten Recognita OmniPage Pro 11 je skutečně komerční program, stojí tuším něco kolem 15.000,- Kč, ale upgrade z nižší verze jakékoli Recognity Vám prodají za 4.000,- Kč.
Paullus_ce4you (400)|4.10.2002 09:58
Pro jaih:

V posledním čísle časopisu CHIP 10/02 je v na přiloženém CD/DVD disku ostrá verze OCR programu ABBYY Finereader 5.0 Sprint, která by snad měla také umět konvertovat *.pdf soubory.
Pozor ale při nákupu toho časopisu, příloha je ve formě buď 2 CD nebo 1 DVD, tak je potřeba si vybrat.