Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer N10 + BT CF card divne problémy

Vigomat (20)|11.3.2005 10:31
Prosím o radu.
Mám N10 s 2003CE a mobil Nokia 6310i s aktivovaným GPRS od Eurotelu. Včera jsem si koupil BT CF katu billionton a nainstaloval ji dle návodu výrobce. Poté jsem dle návodu zde na ce4you nastavil připojení na mobil (přes infra už jsem to měl funkční předtím).

Mám hned několik problémů se kterými si nevím rady

1. BT jde vypnout jen vysunutím karty z PDA nebo jeho vypnutím. Myslím že mám software Widcom a na screenshotech zde jsem našel v menu tuto možnost já ji tam nemám.

2. Hlavní a důležitější problém mám ale s připojením. Pokud se mi podaří se připojit jde vše bez výpadků a problémů ovšem pokud zařízení vypnu nebo vyndám a opět zandám kartu zcela nahodile se mi nepřipojí. S telefonem se spáruje vždy ale občas nezačne vytáčet případně nedělá vůbec nic. Někdy pomůže soft reset někdy jen komplet instalace připojení. Různou kombinací resetů a nastavení se mi to většinou podaří rozchodit, ale pak to vždy udělá znova. Přeci nemůžu vždy když chci na net 20 minut konfigurovat a instalovat.

Občas když už se spojím a na telefonu naskočí G (symbol GPRS) píše mi zase explorer page could not be found

3. www.seznam.cz my vždy spolehlivě shodí explorer. Neexistují mobilní stránky tohoto webu mám tam mail a je to dost nepříjemné

Díky za případné tipy rady odpovědi (jo a děkuju tvůrcům návodů zde na CE4YOU opravdu skvěle a přehledně zpracováno)


Erikt68i (266)|11.3.2005 11:55
1. Karta CF Billionton se oprvdu vypíná vysunutím z PDA !!! Viz manuál. Pokud je BlueTooth integrováno do PDA, tak tam opravdu lze programově vypnout
2. Krátkodobé vyjmutí a opětné vložení bez několik desítek sekund časové prodlevy opravdu působí "zhoubně" na další chování čudlu! Za to asi může soft obsluhující sokl CF - musí totiž určit o jakou kartu se vlastně jedná, jaké je její napájecí napětí , jestli paměťová nebo IO atd. a tento soft se po vyjmutí karty nestačí asi regulérně zinicializovat a pak to takhle dopadne. U mne jsem však takovéto chování při komunikaci s mobilem nezaznamenal, zlobilo mne připojení k PC a tam jsem na rozdíl od Tebe musel zrestartovat BT v PC!
3. www.seznam.cz - v mnoha konferencích si stěžují na tuto stránku, u mne chodí jak v základním Exploreru(+ Pocket Plus 2.5) tak i NetFrontu naprosto normálně - přístup přes kabel, WiFi a BT je stejný , pouze občas se velmi dlouho natahuje (extrém až 5 minut!) a strašně se v ní orientuji ale řádek pro vyhledávání najdu a to je vlastně to jediné co potřebuji.
Vigomat (20)|11.3.2005 22:13
Tak je to telefonem.Po zapnuti bt musim provest on/off jinak se vetsinou nespojim. Pokud to udelam jde to vzdy, jen po vyjmuti a znovuzasunuti karty do PDA musim provest s.reset jinak to taky blbne. Je to trochu kostrbaty, ale pri dodrzeni postupu to jede ok. Zkusim sehnat do mobilu novy firmware to by mohlo pomoct.

col_ce4you (27)|16.3.2005 16:33
Ahoj,
mám stejnou konfiguraci. V připojení žádný problém nemám, ale dochází k samovolnému ukončení spojení. Potom musím vysunout a zasunout CF bluetooth kartu a můžu se znova připojit. Jakou máš verzi firmware v nokii? Já mám 5.60
Vigomat (20)|21.3.2005 13:19
[QUOTE="col"]Ahoj,
mám stejnou konfiguraci. V připojení žádný problém nemám, ale dochází k samovolnému ukončení spojení. Potom musím vysunout a zasunout CF bluetooth kartu a můžu se znova připojit. Jakou máš verzi firmware v nokii? Já mám 5.60[/QUOTE]

No uprimne receno jeste jsem nekoukal na verzi toho firmwaru v telefonu a ani nevim jak to jednoduse najit. Docela rad bych taky vedel jestli si to muzu nahrat sam pres infra nebo BT nebo musim nekam k prodejci ?
CommanderZ (1798)|21.3.2005 13:41
nevim jestli to u nokii jde, u siemensu staci "zavolat" na *#06#. vyhodi ti to verzi, imei a taky testovaci sekvenci
col_ce4you (27)|21.3.2005 17:10
Ahoj
u nokie zjistíš verzi firmware jednoduše, stačí naťukat *#0000# a máš to tam.
S pozdravem Petr
Vigomat (20)|21.3.2005 19:39
Jo tak moc diky mam verzi 5.52. zkusim nejak obstarat ten upgrade. :sarcastic:
jo a to odpojovani mi to taky dela. Vetsinou to vydrzi max. pul hodiny. Nemusim, ale vzdy vyndavat kartu staci opetovne pripojeni
col_ce4you (27)|23.3.2005 07:40
Ahoj,
podle mě budeš muset s tím telefonem do servisu, kde ti přehrají verzi firmware. Sám to asi neuděláš.