Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pouzivat PDA a samostatny telefon nebo MDA

Mira_ce4you_oldd (192)|11.3.2005 08:50
Nedavno jsem si u nekolika prispevatelu vsiml, ze drive pouzivali MDA a casem presli na vyuzivani PDA a samostatneho telefonu.
Vcem je vyhodnejsi pouzivat (nosit) dve zarizeni nez mit vse v jednom?

Diky za Vase nazory

Mira
Wuffi (1599)|11.3.2005 08:55
Ja tedy vlastnim PE a zarizeni s PE me asi jen tak neprestanou brat, ale hlavni vyhodu oddeleneho reseni spatruji v tom ze nemusis vzdy brat s sebou cele zarizeni, ale treba jen telefon, coz je treba do hospody bezpecnejsi:) Rozdily trosku stira MDA Compact diky rozmerum, ale to s tou bezpecnosti mam na mysli stale.
peter.nr (501)|11.3.2005 08:59
Pre mňa je najdôležitejšia veľkosť. MDA Compact je síce pekne maličké, ale jedine keby malo WiFi, EDGE a USB Host, tak by som ho kúpil.

P.S.: Ešte slot CF by sa hodil, ale neviem, či by to tam "narvali".
jumbo_ce4you (162)|11.3.2005 09:18
Dvě zařízení = dvojnásobná výdrž baterií :D Protože mám plné synchro PIM mezi PDA a telefonem, většinu činností s plánováním času, úkoly nebo kontakty můžu vyřídit v každém z obou zařízení, v jedné chvíli má nevybitou baterku vždy alespoň jedno. Sice jsem MDA nikdy neměl, ale telefonování s ním jsem si jednou zkusil - buď cihlu u ucha nebo hands-free. Tzn. stejně je pro pohodlí mít zařízení dvě (MDA + BT sluchátko nebo PDA s telefonem). Trochu výhodnější je pro mě osobně ta druhá kombinace.
Wuffi (1599)|11.3.2005 09:25
A co MDAC?:) To je uplne jina:)
Mira_ce4you_oldd (192)|11.3.2005 09:27
Jen mam trochu strach, ze kdyz budu zrovna potrebovat informace (dokumenty) z PDA tak budu mit jenom telefon. :)
Jeste bych mel jeden dotaz. Pokud budu mit u sebe obe zarizeni a budu je mit propojene napr. pres Bluetooth, mohu vyuzit funkce telefonu primo v PDA a treba i z PDA telefonovat?

Mira
Suoraj (704)|11.3.2005 09:31
Optimální je oskar data v MDA nonstop připojeno, T-Mobílek data v 6230 (přez BT)pro stahování či odesílání větších věcí (EDGE) a pro connect v zahraničí, Telefonica Spain v SE T610 (přez BT) pro připojení ve Španělsku a Portugalsku a Nokia 3410 pro hovory přesměrované z ostatních čísel v důsledku nedostupnosti při připojení a pro lokalizaci.:D
jumbo_ce4you (162)|11.3.2005 10:21
[QUOTE="Suoraj"]Optimální je oskar data v MDA nonstop připojeno, T-Mobílek data v 6230 (přez BT)pro stahování či odesílání větších věcí (EDGE) a pro connect v zahraničí, Telefonica Spain v SE T610 (přez BT) pro připojení ve Španělsku a Portugalsku a Nokia 3410 pro hovory přesměrované z ostatních čísel v důsledku nedostupnosti při připojení a pro lokalizaci.:D [/QUOTE]

...a doufat, že to všechno ukočíruju bez dlouhodobých psychických traumat... :D :D :D ;)
Suoraj (704)|11.3.2005 10:34
Zatim je to o.k. ale plánuji koupi Compacta - přičemž stávající flotila zůstane:D
jumbo_ce4you (162)|11.3.2005 11:16
[QUOTE="Suoraj"]Zatim je to o.k. ale plánuji koupi Compacta - přičemž stávající flotila zůstane:D [/QUOTE]

...a nosič balistických střel... :D :D :yes: :yes: Jak to taháš? Kolik toho máš u sebe a co leží doma a čeká na změnu polohy kvůli proleženinám? :))
Mira_ce4you_oldd (192)|11.3.2005 11:25
[QUOTE="Suoraj"]Optimální je oskar data v MDA nonstop připojeno, T-Mobílek data v 6230 (přez BT)pro stahování či odesílání větších věcí (EDGE) a pro connect v zahraničí, Telefonica Spain v SE T610 (přez BT) pro připojení ve Španělsku a Portugalsku a Nokia 3410 pro hovory přesměrované z ostatních čísel v důsledku nedostupnosti při připojení a pro lokalizaci.:D [/QUOTE]
A ja mel strach, ze neco zapomenu doma :)

mira
Suoraj (704)|11.3.2005 11:26
vše je aktivní SE T610 je ve Volviku páč v ČR ho nepremávám. 3410 je firemní takže je taky v Autě a když auto stojí tak ho mám u sebe.Zblitek mám u sebe:D :D
MilanO_ce4you (187)|11.3.2005 11:56
Pánové, jsem zvědav co povíte na moji konfiguraci, ke které jsem dospěl tak nějak časem. HP iPAQ 4700 a NOKIE 9300. Je to sice kapánek drahá varianta, ale mám vše co potřebuji. NOKIA jde sama na internet, notebook se připojí přes NOKII a HX se přes NOKII připojí taky. Synchronizace probíhá mezi všemi najednou a jak jim to panečku hezky jde. NOKIA na okamžitou potřebu, HX jako malý notebook, kromě bank zvládá vše co potřebuji a notebook jako základna. Prostě super.
MilanO
jumbo_ce4you (162)|11.3.2005 13:16
2MilanO: To je tak, když se skloubí potřeba s možnostmi :D Kombinace je to výborná.
RadeKKK (11)|13.3.2005 19:09
Zatim mam malo zkušeností, ale taky přispěji...
Dříve jsem se připojoval na net přes 6230... (gprs je pomalej net, ale nic jiného mi v lokalitě bydliště nezbývá).
No, a teď mam: MDA COMPACT, 6230, BT nokia HW3 headset.
Compact mi uvolnil telefon a jeho priorita je net, ale s 6230 jako modemem jsem byl spokojenější.
TheMelin (1642)|13.3.2005 20:25
[QUOTE="RadeKKK"] ale s 6230 jako modemem jsem byl spokojenější.
[/QUOTE]

Proč?
RadeKKK (11)|14.3.2005 09:01
[QUOTE="TheMelin"][QUOTE="RadeKKK"] ale s 6230 jako modemem jsem byl spokojenější.
[/QUOTE]

Proč?[/QUOTE]

Rychlost:
subjektivně je net pomalejší s použitím Compacta (USB) než N6230 (BT).
Mam TM Communicatioun Centre a tahle aplikačka mi ukazuje rychlost stahování dat ... u Compacta je to "až" 4 kB/s nebo tak nějak kolem, ale občas stahuju i mezi 1-2 kB/s.
S 6230 byla průměrná rychlost mezi 4 - 6 kB/s

Stabilita:
nevim jak u vás ostatních, ale já o stabilním netu s MDAc nemůžu ani snít...
vytočení a připojení je jak sázka do loterie...
S nokií jsem se připojil skoro vždy a pak mi to spojení přišlo o dost stabilnější...


Všechno ale vychází pouze z mého pocitu, tak to nemusí být pravidlo...

A ještě pro upřesnění ... lokalita ... jinde to s compactem jde daleko líp ... vlastně řekl bych to takle, když odjedu z Jetřichovic (u DC) pryč je spojení vždy stabilnější...