Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jornada & Ericsson T68i

null (0)|25.9.2002 23:11
Nevíte někdo jak poslat gif obrázek z HP720 přes Infra do telefonu Ercsson T68i.Na Pc to jde bez jakého koly problému .U Hp 720 dám SOUBOR-ODESLAT-PŘÍJEMCI PŘES IRDA a na telefonu zapnu Infra. Zařízení se nenajdou.Při tom používám posílání SMS a práci s tel seznamem prográmek Trio Phone Manager v2.11.a ten perfektně spolupracuje.Nevíte někdo kde dělám chybu? Dík moc za každý nápad [:sarcastic:]
PavelR. (2184)|1.10.2002 09:23
Zdravim,

chybu pravdepodobne nedelas; me se to rovnez nepodarilo (zkouseno s T68 a T39). Patrne je chyba pri ustanovovani prenosu (tj. rozdilne implementace OBEXu).

PavelR.
null (0)|6.10.2002 22:12
Našel jsem na stránkách : http://www.mobem.com/products/mphone_bt/ipaq_bt_setup.htm#Mgr_Setup kde spojují iPAQ 3870 a T68i ale přes Bluetooth není možné udělat něco podobného pro HP Jornada 720? Dík za každý nápad. Honza
PavelR. (2184)|7.10.2002 09:28
Zdravim,

... jasne, pokud mas BT kartu, ktera podporuje OBEX a ma drivery i pro Windows for HandheldPC 2000. Zkousel jsem to se Socket bluetooth connection kit, www.socketcom.com, (OBEX zatim v beta v pripade potreby muzu poskytnou) a vse funguje jak ma.

PavelR.
null (0)|9.10.2002 13:21
Nekdy pomuze pouzit xmodem, nicmene nemam to na stopro overeno, problemy dela taky "slavny" IrDa Generic, mam pro WCE 3.0 driver Ericsson a chodi mi vse mnohem lepe nez predtim....
null (0)|13.10.2002 21:34
Nemohl by jsi mi poslat ten driver Ericsson (mam HHP Jornada 720) případně nějaký prográmek pro komunikaci HP+Ericsson .Díky moc Honza (hanzis@seznam.cz)
null (0)|13.10.2002 21:41
Tak z toho jsem trochu vedle BT karta je Bluetooth karta?Jestli tak jak to přibližně chodí a co stojí ta BT karta ?Případně jestli můžeš tak mi pošli co můžeš ! Díky moc Honza (hanzis@seznam.cz)
PavelR. (2184)|14.10.2002 09:06
1. Yap, BT karta = bluetooth karta.
2. Je to Socket Bluetooth Connection Kit viz http://www.socketcom.com/product/bluetooth.asp
3. Cena napr. viz www.kobe.cz
4. Se vsemi Eriky s BT a Jornadou 720 chodi vse tak jak ma (OBEX dostupny zatim pouze v beta, viz vyse).

PavelR.
viktor99 (40)|25.10.2002 23:06
Zdravim,
mam Jornadu 720 a SonyEricsson T68i. Jornadu mam teprve tri tydny a nemel jsem zatim moc casu si s ni pohrat...
Poprosim Vas o radu. Pokud se pripojuji k netu via mobil (infra) je vse ok. Ale to je jediny mozny zpusob komunikace pres infra. Prenos obrazku ani synchronizace nelze. Zarizeni se proste nespoji. 720 hlasi chybu. Zkousel jsem to i s T39 a take nic. Takze telefonem to nejspis nebude.

Predem diky
PavelR. (2184)|29.10.2002 09:13
[QUOTE] Pokud se pripojuji k netu via mobil (infra) je vse ok. Ale to je jediny mozny zpusob komunikace pres infra. Prenos obrazku ani synchronizace nelze. Zarizeni se proste nespoji. 720 hlasi chybu. Zkousel jsem to i s T39 a take nic. Takze telefonem to nejspis nebude.
[/QUOTE]

Synchronizace ti mezi Erikem a Jornadou opravdu sama od sebe chodit nebude. Je nutne mit SW tretich stran. Co se tyce OBEXu tak pres infra nelze, BT (napr. Socket) ano.

PavelR.
viktor99 (40)|29.10.2002 09:57
PCMCIA BT kartu si chci koupit az o neco pozdeji. Nevis o nejakem SW, ktery umoznuje komunikaci via infra? Jak se cloveku podari rozchodit synchronizaci, tak uz pach chodi asi vse, ne
PavelR. (2184)|29.10.2002 10:33
Kdysi jsem zkousel napr.

1. IA Phone Manager

http://www.iastyle.com/iapm/index.asp

(samozrejme to neni uplne klasicka synchronizace tak jak je zvykem u AS, ale umi to, co pravdepodobne hledas). Nejsem si ale jisty, zda podporuji i HPC zarizeni. Zkus se mrknout sam.

2. BVRP Phone Manager (pro uzivatele Jornad po zadani serioveho cisla zarizeni ke stazeni zdarma - o nejake synchronizaci se moc mluvit neda, ale staci: umi editovat a posilat do telefonu kontakty, posilat SMS i fax
http://www.bvrp.com/Customers/HPdownload/ENG/default.htm

PavelR.
viktor99 (40)|4.11.2002 16:54
Diky, vcera jsem se konecne dostal k tomu, vyzkouset ten PVRP Manager. Zda se, ze vse funguje tak, jak ma. Ale stejne mi to nestaci.. :o) Potreboval bych opravdu neco, co dokaze regulerne synchronizovat z Outlooku (zvlast, kdyz T68i je v tomto spicka). Kopirovat do Outlooku kontakty po jednom se mi nechce, navic synchronizace...

ten IA P Manager asi vazne s Jornadama vubec nepocita, tak jsem to ani nezkousel.

A to porad badam nad tim, jak tahat z telefonu pres infra obrazky do Jornady (a opacne). J asi totiz nejdriv naivne myslel, ze to pujde stejne bezproblemove, jako u notebooku... :o/

Predem diky za pomoc
Anitka (108)|13.9.2004 18:56
[QUOTE="viktor99"]Diky, vcera jsem se konecne dostal k tomu, vyzkouset ten PVRP Manager. Zda se, ze vse funguje tak, jak ma. Ale stejne mi to nestaci.. :o) Potreboval bych opravdu neco, co dokaze regulerne synchronizovat z Outlooku (zvlast, kdyz T68i je v tomto spicka). Kopirovat do Outlooku kontakty po jednom se mi nechce, navic synchronizace...

ten IA P Manager asi vazne s Jornadama vubec nepocita, tak jsem to ani nezkousel.

A to porad badam nad tim, jak tahat z telefonu pres infra obrazky do Jornady (a opacne). J asi totiz nejdriv naivne myslel, ze to pujde stejne bezproblemove, jako u notebooku... :o/

Predem diky za pomoc[/QUOTE]

Sice uz tato diskuze ponekud vychladla, ale bylo zde prolito prilis mnoho slz, tak se tedy taky pridavam k tematu. Ted jsem si koupil 680tku a narazil na toto tema a ani jsem nevedel, ze to muze byt problem! Co se tyce posilani souboru pres OBEX, tak Total Commander ho plne podporuje. Uz jsem si vymenil spoustu dat s PC a jinymi zarizenimi typu Placka (PPC) a na popud zdejsi diskuze pred peti minutama i s Ericssonem T68i. TCMD je zadarmo a vrele doporucuju! Pouzivam ho i na Placce. Rychlost prenosu je opravdu na hranici moznosti HW.
Co se tyce plne synchronizace Erika a PPC, tak jsem to na vlastni oci videl (na WM2003) a funguje to jako na klasickem PC. Kontakty a jine PIM se vymenuji s Outlookem v PDA. Myslim, ze to byl produkt od SPB. Akorat me to nijak nezaujalo... ;)

PS: Jsem prekvapen, jak 680tka na 133MHz zvlada nektere veci. Nechapu, proc HPC tak upada! Je to super cihla s kvalitni klavesnici, kdykoli pripravena makat (narozdil od notebooku). Je mi to lito... :oops:
uzivatel_oldd (180)|16.9.2004 22:42
Uz dlouho provozuji t300 s Jornadou. Chcete-li prenaset data z/do telefonu tak pouzivam 3 programky ktere zarucene chodi (alespon prez Irda) a to

Peacemaker,mphone,Total Commander 1.21


Taktez neni problem GPRS prez infra


p.S. v podstate chodi to co podporuje OBEX protokol


Snehulak