Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

NEJLEPSI PDA

BBobo (4)|9.3.2005 18:28
Ahoj, jsem tady novy a uvazuji o koupi meho prvniho PDA. Poradte prosim co je v soucasnosti nejlepsi na trhu. Jedu do US a mam moznost za zajimave ceny koupit treba iPAQ hx 4700/4705, nebo Toshiba E830. Vadi mi ale mala RAM u iPAQ-u a zase horsi display u Toshiby. Nebo existuje neco co ma v sobe treba i fotak, ID otisku prstu, atd, proste "dokonaly" PDA? Nebo Clie? Nevim, jsem uplny zacatecnik PDA, chtel bych neco hodne dobreho abych za chvili nemusel uvazovat o vymene za lepsi.
NB mam, tohle bych pouzival na cesty abych se s NB netahal.
Dik za pomoc.
VILIAM_ce4you (156)|9.3.2005 19:35
Co je nejlepší na trhu? ;) . Tak to je opravdu dobrá otázka, ale nečekej na ní zázračnou odpověď. Podle tvého dotazu je vidět že máš jakousi představu o tom co současné PDA může nabídnout. Proto si myslím že nejlepší volbou bude trochu pročíst zdejší diskuzi včetně recenzí a potom popřemýšlet. Sám se musíš rozhodnout co od nového přístroje budeš požadovat a potom vybrat to NEJLEPŠÍ právě pro tebe. Protože to co vyhovuje někomu jinému nemusí být to pravé ořechové pro tebe. Asi jsem ti moc neporadil co? No on se určitě někdo najde kdo vychválí právě to svoje.;)
No to moje mě taky zatím postačuje.........
BBobo (4)|9.3.2005 20:36
No, jakou - takou predstavu. Zacal jsem se o PDA zajimat dnes, a od doby meho prispevku ctu recenze a forum, a zacinam mit predstavu co mi muze PDA nabidnout. Ja jsem vzdy chtel "dokonaly pristroj", mel jsem ideu, ze az bude vsechno v jednom - all in one - tak to si koupim. Myslel jsem tim ze by to melo v sobe krome toho co ma, jeste telefon, fotak, gps, usb, ohromnou pamet - tak kolem 40GB, rychlou operacni, proste dokonaly. To bohuzel neexistuje a asi ani nebude, protoze pak by se neprodavali telefony, GPSky, MP3ky atd. Tak se spokojim s tim co je.
Tak jen hezky piste, treba jen typ PDA, ja vase hlasy vyhodnotim, a pak se rozhodnu.
Zatim dik.
ipf (2136)|9.3.2005 21:45
Kup si MDA compact.
peter.nr (501)|9.3.2005 22:06
Čím dlhšie mám Loox 720, tým sa mi viac páči. Ešte som sa nestretol so žiadnou vecou, ktorá by ma obmedzovala, naopak - foto, SD, CF, USB Host - sú funkcionality, ktoré mi prinášajú stále nové vízie do budúcnosti PDA.
Jedine ak by o nejaký rok nešlo updatnúť na WM 2005, to by ma spravilo smutným. Ale to je vo hviezdach.

Len neviem, či ho vozia aj do USA.
peter.nr (501)|9.3.2005 22:12
Aha - ešte niečo som chcel dodať. Ak by si trval na displeji od HP ... počkaj si na iPaq 4700i, alebo také niečo - čo bude mať 128 MB RAM a USB Host. To by som bral aj ja.
A to by bola potom jednotka na trhu.
BBobo (4)|9.3.2005 22:56
hx4700 USB ma, ale nevim co je tohle? To same jen s oznacenim 4705? nenasel jsem nijake rozdily oproti 4700.
http://www.compusa.com/products/product_info.asp?product_code=313887&pfp=cat3
peter.nr (501)|9.3.2005 23:47
USB je USB client - to znamená, že to môžeš pripojiť k PC.
USB host - znamená, že samotné PDA sa môže chovať ako PC, teda k nemu môžeš pripájať USB pamäťové moduly, HDD, foťáky, myši, klávesnice, tlačiarne. Stačí k tomu len ten správny ovládač.

A práve iPaq 4700 to USB host nemá.:no:
Inak, okrem Loox 720 ho z VGA zariadení obsahuje aj Asus MyPal 730 a 730W.:yes:

A tá "5" na konci vyjadruje asi len model pre US trh (zástrčky, napätie, ...).
BBobo (4)|9.3.2005 23:59
Aha, zase jsem moudrejsi. Pochopil jsem. Dikes.
beecher (9270)|10.3.2005 00:52
Loox se do USA nedovazi, co je mi znamo.
Takze zbyva HP (4700: + dobry display, - cena v USA), Dell (X50v + nejrychlejsi (VGA) PDA dneska :D , cena na www.dell.com, - studeny display a baterie) a Asus (A730W + cena, pro nekoho USB host, - slabsi procesor, baterie). Tot asi tak v kratkosti vse.
Paullus_ce4you (400)|10.3.2005 03:18
Také se ztotožňuji s kolegou Viliamem, že při výběru PDA hraje roli mnoho souběžných a hlavně individualizovaných faktorů, takže bych se rovněž neodvážil radit.
Spíš bych ale Vaši pozornost obrátil mimo segment PDA. Přemýšlel jste o OQO ? (viz http://www.gsm4u.cz/spickovy-minipocitac-oqo-jiz-v-prodeji-clanek1334.htm)
P.
hybo (3107)|10.3.2005 06:42
NEJLEPSI PDA NEEXISTUJE!!! To je jako nejlepsi auto, nelpesi zena, nebo nejlepsi steak. Proste kazdy mame to svoje "nejlepsi".
CommanderZ (1798)|10.3.2005 15:01
Pro nejlepsi PDA se musime vratit az ke korenum, co takhle ten drevenej palm?:D
mmambo (118)|10.3.2005 15:34
Mám okolo sebe kolegy s iPAQ3130, MDAIII, Looxem, Smartphone II a čím dál tím jsem raději, že mám MDAII a že jsem nebyl líný si dovařit skvěle předvařenou ExtROM od xp a updatnout na WMSE. Vřele doporučuji. Výrazně nedoporučuji MDAIII.
peter.nr (501)|10.3.2005 16:28
[QUOTE="beecher"]Loox se do USA nedovazi, co je mi znamo.
Takze zbyva HP (4700: + dobry display, - cena v USA), Dell (X50v + nejrychlejsi (VGA) PDA dneska :D , cena na www.dell.com, - studeny display a baterie) a Asus (A730W + cena, pro nekoho USB host, - slabsi procesor, baterie). Tot asi tak v kratkosti vse.[/QUOTE]

Ano, je to tak. Z USA by som si jednoznačne doniesol Dell.Už len kvôli tej super cene. :yes: