Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nemohu se dostat na Internet (LOOX718+Nokia 6310i+Oskar)

Mlok_ce4you (154)|8.3.2005 17:47
Hezké odpoledne všem,

poraďte prosím začátečníkovi....

Mám LOOXe 718, k tomu Nokii 6310i s nově pořízenou SIMkartou s Oskarem. V Oskarově samoobsluze jsem si poslal binární SMS s nastavením GRPS, LOOXe spároval s Nokií (bez problému se spojí). Když ale dám navázat spojení na internet, LOOX se na Nokii přihlásí, ale po chvíli nahlásí :

"Autodetekce Vašeho poskytovatele GRPS pro mobilní telefon není možná! Prosím vypněte autodetekci a proveďte nastavení ručně!"

Vím, píše to polopatě, ale fakt jsem prošel všechno menu ale nevím, jak na to... :(

Za každou radu vám všem odborníkům předem děkuji...

Zdeněk
hybo (3107)|8.3.2005 17:49
neni to chyba DNS?
Mlok_ce4you (154)|8.3.2005 17:58
To Hybo : Co se týče nastavení serveru a DNS, tak mám vše nastaveno, aby to použilo IP i DNS přidělené serverem...

Z.
hybo (3107)|8.3.2005 18:31
zkus to nastavit rucne, IP samozrejme ne, ale DNS1 a DNS2 ano
hybo (3107)|8.3.2005 18:33
jo a jeste malickost, SMSka Ti je v principu k nicemu, protoze vse musis nastavit v Looxu, DNS, vytaceci cislo, APN. SMSka Ti jen nastavi telefon, ale nastaveni se prenaseji z Looxe
Mlok_ce4you (154)|8.3.2005 18:45
To Hybo : Děkuji Ti mockrát za cenné rady. Opravdu tápu jak slepec bez hole. Měl bys prosím ještě drobek trpělivosti a poradil co a jak přesně u toho LOOXika nastavit? Mám ho 14 dni a je co se ucit... :?

Díky ještě jednou
Zdeněk


Kdyby se Ti to nechtělo psát a měl bys na mne chvilku, klidně Ti i zavolám (číslo mi popř. pošli na Sid34@seznam.cz).
PavelR. (2184)|8.3.2005 19:03
... do tohoto návodu si se díval?

PavelR.
Mlok_ce4you (154)|8.3.2005 19:55
Pavle, je to skvělý odkaz, velmi dobře popsáno. Vše dělám tak, ale stále se mi objevuje ta hláška.... Na Oskarovi taky nevědí, tak jsem opravdu zvědavý, kdo na to příjde... :oops:

Každopádně díky za tip

Zdeněk
Dada_ce4you_oldd (63)|8.3.2005 20:19
Zkusil jsi kartu v jinem founu? Bude jasne jestli je problem v karte nebo telefonu. Nemam 6310i , ale uz se tu propiraly chyby firmwere. Nemuze byt tady zakopany pes?
Cirace:"Problem je v 6310. Presne takhle se chova stary firmware. Doporucuji upgrade na posledni verzi (ja mam 7). Verzi zjistis vytocenim *0000# tusim a nebo *0000*#. ja mel 5.50 a ta zlobila, kolega 5.52 a pry jede v pohode. tak jsem sel do upgrade a rovnou mi dali 7 a zatim slape a paruje se i s BT zarizenim, ktere drive odmitala." tolik citace ze zdejsi konfery.
Dada:)
Mlok_ce4you (154)|8.3.2005 20:33
Mam 5.50 :( Takze je to asi ten fw. Vse ostatni jsem uz vyloucil. Zitra mi kolega donese do prace jeho telefon. Vyzkousim, uvidim... Kde se necha pripadne flashnout firmware?

Díky Zdeněk
hybo (3107)|8.3.2005 20:41
Jo, blbej dotaz, je GPRS aktivovano? Ta hlaska je ukaze kde, na telefonu, nebo PDA? Co presne se stane?
Mlok_ce4you (154)|8.3.2005 21:23
Dam na PDA connect.... Na mobilu se nahlasi LOOX, potvrdim na mobilu spojeni... PDA dal provadi spojeni. A pak... Sladke kratke pipnuti a ta hlaska... na PDA displeji...

GPRS mam zapnute... tedy myslim ze ano... to by bylo docela tristni... :)

Z.
Dada_ce4you_oldd (63)|8.3.2005 21:36
V každém servisu (značkovém), kde provádějí záruční opravy founů. Nevím odkud jsi, ale po dotazu u Oskara na zákaznické lince Ti určitě poradí :)
Dada
Mlok_ce4you (154)|8.3.2005 21:43
Tento telefon sice uz neni v zaruce, ale snad ano...

Na Oskarove lince i technicke pomoci sice byli ochotni, ale nevedeli stejne jako ja... Ach jo :(
PavelR. (2184)|8.3.2005 21:54
... me pripada divna ta hlaska o autodetekci - tj. po konfiguracni SMS bych ji cekal spise na telefonu nez PDA. Osobne jsem na PDA tuto hlasku nikdy nevidel ... udelej screenshoty tveho nastaveni v PDA a pripoj je sem do diskuze, treba neco objevime.

PavelR.
Dada_ce4you_oldd (63)|8.3.2005 21:56
Jestli není telefon v záruce, tak už nemusí být servis na přeflashování značkový. Tak napiš odkud jseš a já Ti něco najdu. Nebo vygoogluj př.nokia, flash, firmware" a Tvoje bydliště. Něco Ti určitě vypadne :)
Dada
hybo (3107)|8.3.2005 22:03
a ty hlasku taky, idealne s vypnutou lokalizaci, pro jistotu ;)
Beri_ce4you (19)|8.3.2005 22:18
Ahoj, mam LOOX 720 a pripojuji se pres BT k 6310i na GPRS (oskarta). V telefonu mam v Nastaveni/nastaveni modemu GPRS nastaven pristupovy bod "ointernet", to je vse co musi byt nastaveno. Pak uz jsem si chvili hral (ze zacatku mi to taky neslo) s PDA. Nejprve jsem s paroval pristroje pres BT a pote jsem vytvoril pripojeni k GPRS tak jak uz nekdo popisoval "viz navod", tak jsem to udelal presne podle toho a najednou se mi to rozchodilo. Nyní staci zapnout na obou BT a na pda kliknout na pripojeni a je to. Na telefonu se me zepta zda spojit s PDA tak dam ze jo a tot je vse. Za dalsich cca 5s mam pristup na net.
Beri
Mlok_ce4you (154)|8.3.2005 22:48
Ještě jednou vám vše děkuju za ochotu pomoci. Zkouknul jsem teď jeden film, abych se trochu rozptylil a treba prisel i na neco, co uz jsem predtim nevnimal... (mimochodem doporucuji - Butterfly efekt).

Co se screenshotu týče, klidně ho sem dám, jen nevím, jak ho udělat. Mám LOOXika 14 dni a sice jsem už na hodně věci přišel, ale na tohle ještě ne.. :( Mohu ho celeho vyfotit a zkusit, zda na te fotce bude citelna ta hlaska, ale to je asi dost divny postup, ze ? :)

V zaruce neni. Je firemni. Koupil jsem si k nemu jen tu SIMkartu od Oscara, protoze nejvyssi reditel (Nemec) zamitl mou zadost o zapnuti GPRS (prestoze bych si to sam platil :( ). Musel jsem ho nechat odbokovat.

Co se tyka toho mista, jsem z Prahy 4 (bydliste JM a prace Krc)

Díky jeste jednou,
Zdeněk
Mlok_ce4you (154)|8.3.2005 22:49
Beri : vytacis to pres *99# nebo pres *99***1# ?

jaky mas inicializacni string pro modem ?

Dík Zdeněk
Mlok_ce4you (154)|9.3.2005 06:48
Chyba bude někde v mobilu, nebo v Simce.. Když jsem v té 6310i zapoměl tu simku Eurotelu, která má GPRS vypnuté, tak to dělal úplně to samé.

Je to ale divné. 6310i GRPS podporuje, ta simka od Oskara má GRPS zapnuté (ověřeno ze třech zdrojů).

Není možné, že by Eurotel, na kterého byl tento telefon zablokován a u kterého bylo GRPS zakázané, nějak zablokoval GRPS v telefonu i v případě odblokování a používání SIM karet od jiných operátorů?¨

Hezký den
Zdeněk
PavelR. (2184)|9.3.2005 06:49
[QUOTE="Mlok"]Co se screenshotu týče, klidně ho sem dám, jen nevím, jak ho udělat. [/QUOTE]

... existuje cela rada SW, ktery to umi - cast z nich je zde ...

PavelR.
Suoraj (704)|9.3.2005 08:36
no to je diskuze :D :D
Mloku... a) na Nokii si ve spárovaných zařízeních BT najeď na Looxe, dej volby a u položky "požadavek na autorizaci spojení" dej NE.
b) nastav vytáčené číslo *99***1#
inicializační příkaz modemu +cgdcont=1,"ip","internet"

DNS_Address=217.77.161.130
DNS_Alt_Address=217.77.161.131

název přístupového bodu - podle toho jestli máš oskartu tak ointernet s paušálem internet
Mlok_ce4you (154)|9.3.2005 18:34
Suoraj : hrozné otázky, co ? :) Každopádně díky moc Tobě i ostatním, už to funguje....

Musím na to jít jednak s tím nastavením (*99***1#) a zapínat to přes správce bluetooth, kde už je vytvořena v zástupcích Nokia, nakonfigurovaná pro dial-up networking... při připojování přes tlačítko E2C, kde si zvolím Bluetooth a dám connect, to nefunguje... ale já se to jednou naučím a určitě to pochopím... :) žádný učený z nebe nespad, sice jsem teď lama se zamotanou hlavou, ale alespoň je legrace :)

Z.

P.S. Jen mi vrtá hlavou, jak mi na PDA mohl přijít mail, když jsem na mobilu měl vypnutý bluetooth, jinou simkartu... Přenášejí se maily i přes kolíbku, když mám stejný mailový účet na PC s Internetem ? :-O
Suoraj (704)|9.3.2005 18:46
už choděj i vodovodním potrubim:D

Snad viidíš jestli je to v přijatých u emailového ůčtu nebo v AS (Outlook email)...
Mlok_ce4you (154)|9.3.2005 22:56
:D :D :D asi jo... ale zjistil jsem, k mé radosti, vám asi známý fakt, že si bere Internet přes kolíbku ze stolního PC a jeho připojení...

sympatické :)

Z.
našrot (126)|10.3.2005 14:28
Mlok: jen tak mimochodem mě napadla jedna věc: když jsem se kdysi snažil připojit na net přes Paegas (přes Cassiopeia -> IR -> N6310), tak to hlásilo různé hlášky od autorizace připojení po manuální zadání. Nikdo si nevěděl rady, až náhodou se mě někdo ptal, jestli zadávám heslo pro připojení.. na což jsem odpověděl, že ne, protože jsem žádné nedostal a na help line apod. tvrdí, že žádné není potřeba. To ale prý platí pouze u PC a ne PPC či jiných PDA. Takže tam bylo třeba zadat jakékoliv jméno a heslo a už všechno chodilo, jak má.. Akorát, že takhle to chodí u Tý-Debila, jak u Oskara, nevím. Momentálně mi akorát už delší dobu nefunguje e-mailový klient (nepřijímá, jen odesílá a při příjmu hlásí, že neexistuje ten POP3 server...).
Suoraj (704)|10.3.2005 14:40
Pro potřebu připojení se heslo nezadává. Pokud máš přístroj, který nastavení připojení bez hesla má za neůplné nastavení tak mu tam dej cokoliv. Poskytovatelem je to stejně ignorováno a to platí u všech třech našich operátorů - i nastavení pro Španělskou Telefoniku je bez hesla. Co se pop3 týče tak z PDA odstraň nastavení pro tanto ůčet, udělej SR a pak ho znovu vytvoř. Jen pro info - na jakym je to serveru?
našrot (126)|10.3.2005 15:24
Suoraj: kamarádovi se to na Loox610 taky nechtělo bez "hesla" připojit (má Errortel). Co se týče toho pop3, tak to nefunguje ani po SR, ale už jsem si na to dávno zvyk a posílám maily při synchronizaci nebo z jiného emailu... Je to Centrum, a teď zahlásil, že mám špatný jméno a heslo (a to radši píšu do připojovacích kolonek to samé jako pro mail)...