Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Loox720 - koupit GPS do CF slotu nebo pres BT ?

fishman_ce4you (68)|8.3.2005 10:47
Zdravím,
co mi poradíte, koupit GPS do CF slotu nebo pres BT ? Je njaký rozdíl v kvalite prijmu, je velka spotreba v CF slotu....? Vubec tomnu nerozumim. Cena u GPS do CF slotu mi prijde mensi nez pres BT.
Díky za názory.
hybo (3107)|8.3.2005 10:53
BT je lepsi, pokud BT mas, protoze ji muzes mit mimo PDAcka (pod sklem auta, ...), ma vlastni baterii, netera zarizeni CF nemaji, BT ano :D
fishman_ce4you (68)|8.3.2005 10:57
Já CF Slot mam. Jinak PDA mam v drzaku u celniho skla, takze myslim ze prijem signalu bude ok. Jinak treba jsem nasel GPS BC-307 do CF slotu, je dodavana i redukce do PCMCIA slotu v notebuku, kterej taky mam.
Ja spis myslel koupit BT, ale tedka vidim, ze cena je o dost lepsi u CF.
Jake mate zkusenosti s GPS v CF slotu? A jakeho vyrobce poradite. Jinak mam Looxe 718.
richard2 (150)|8.3.2005 11:02
[QUOTE="fishman"]Jake mate zkusenosti s GPS v CF slotu? A jakeho vyrobce poradite. Jinak mam Looxe 718.[/QUOTE]

GPS v CF slotu mám od Pretecu a zatím 100% spokojenost.
tomogo (21)|8.3.2005 20:32
Dle mého názoru.
Myslím, že v kvalitě rozdíly asi nebudou, většina dnešních GPSek používá stejný chip, jen je rozdíl v mobilitě a možnostech použití.
U BT GPS je mobilita i použití rozhodně lepší, např. můžeš GPS připojíš přez USB a nepotřebuješ BT.
A jak již bylo řečeno BT má svou vlastní baterku a možnost lepšího umístění.
Já hlasuji pro BT...

Adnatto (13)|8.3.2005 20:56
Ja se taky přidam k BT. CF příliš vyčuhuje z PDA ven a když máš tak nádherný stroj jako je 718 tak jí nehyzdi CFkovou GPSkou. BT GPS se prodává už od 2.900,- což mi nepřijde tak hrozné. Taky jsou pro PDA úžasné turistické mapy od Smart Maps a jak by si vypadal s tim monstrem třeba na Řípu? :))
fishman_ce4you (68)|9.3.2005 08:40
To mas zcela jiste recht, ze BT je schovana v kapse a na Ripu nebudu objektem zajmu japonskych turistu, kteri si vsechny senzace nataceji a asi by je CF slot zaujal :D
Jinak dam na radu zkusenejsich a pujdu do BT. Nasel jsem nekde cenu 2999, to uz je snesitelne.
fockey (33)|9.3.2005 16:20
Já bych s tím tak hned hotov nebyl ;)
BT přenos ti bude u LOOXíka pěkně žrát baterky a za cca 4 hodiny bude mimo, a pokud by jsi to řešil tím způsobem že budeš napájet PDA ze zapalovače v autě, tak to může rovnou napájet i tu CF GPS v PDA. A jestli bude něco přečuhovat? Tak ať, každej se bude divit co to máš :)
A za ušetřený penízky bych si pořídil to parádní hliníkové pouzdra od Branda. (Samozřejmě jsem zastánce nových technologií, takže bych nejspíš zvolil BT GPS. Ale rozhodně bych CF nezavrhnul tak rychle.)
Tomu se říká hra na obě strany :D
fishman_ce4you (68)|10.3.2005 07:44
No to je celkem hra na obe strany;) , jeste by mne zajimalo, jak moc zere CF GPS stavy z PDA...
našrot (126)|13.3.2005 01:01
fishman: mám Garmina cf que 1620. Ještě jsem jí sice nepoužil, protože mi v Cassiopeie nefunguje ;o| ale teď si každou chvíli (jen co dorazí) půjdu do AH Mobile konečně pro 718tku (hybo na tom má velkou zásluhu ;o) ) a začnu jí naplno využívat, tak dám vědět, jak je na tom s odběrem. Zatím jen pár důvodů, proč jsem koupil tuhle:
1) Garmin - dělá hlavně různá mapovací zařízení a mapy mají fakt hodně dobré (support je ovšem úplně k ničemu, to jsem ale zjistil až když jsem se s nima dohadoval kvůli té gps)
2) mapy garminu nemusí nutně zabírat místo v paměti PDA - GPSka má 64MB vlastní paměti (ovšem jen pro mapy garmin...)
3) můžu používat jak detailní mapy od Garmina pro turistiku, tak jakékoliv jiné v autě, které ovšem už je třeba nahrát do PDA nebo na paměťovou kartu (to vyžaduje nutnost dalšího slotu)
4) nikde nepřekáží a nezapomene se - v klidu se sklopí za PDA, tak se těžko urve (to ovšem nemá každá CF gpska)
5) stačí jeden napájecí kabel do auta
6) v ceně je poměrně dost velké množství map (ovšem v ČR ne zrovna za příznivou cenu)

Toť zatím vše, praktické zkušenosti dám vědět doufám tak do týdne a něco.
sorac (51)|20.3.2005 01:02
ja som mal taku istu dilemu...
potom som sa zamyslel inac.... gps je o cestovani... to znamena, ze ak budem mat bt gps potrebujem dalsiu nabijacku a do kopy je to vecsie... a cez bt to pravdepodobne aj na looxe bude zrat viacej..aj ked nemusi...

a tak som si kupil auto nabijacku a cf haicom gps model 302 aj s pripojnou externou antenou, ktora nie je podmienkou k vyuzivaniu....pripajam ju len ked cestujem autom, kvoli lepsiemu signalu pre gps.....

konecne sa mi to podarilo aj spojazdnit a som spokojny... nedosahuje to sice kvality ovladania psionu 5mx aj ked je v ciernobielom ale je to aj tak dobre...

som spokojny zo svojim vyberom...
myslim ze je jednoduchsie nosit loox s cf gps ako gps niekde vo vaku a k tomu aj dalsiu nabijacku ked pri cestovani potrebujem miesto na ine potrebnejsie veci...

ale to je moj nazor...
mozno som pomohol, mozno este viacej pomutil....