Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GPS i-Tec Bluetooth 308

Stheepan (194)|8.3.2005 07:36
ahoj, vim, ze diskuze na tema "GPS i-Tec Bluetooth 308" jiz na ce4you tak trochu je, nicmene se priznam, ze me ne zcela sdelila to, co potrebuji.

- poprosim vas o prakticke prispevky k tomuto zarizeni od uzivatelu co jej pouzivaji ci pouzivali....

tzn.:
1) uzivatelske zkusenosti?? kvalita signalu napr. v zastavbe?
2) nedostatky zarizeni (konkretni??)
3) technicke potize??

dekuji, rozhoduji se, zda si toto zarizeni ponechat ci jej vratit, vcera jsem jen nainstaloval a poprve vyzkousel, zatim vse OK, ale nez bych na pripadne nedostatky prisel, mohlo by jiz byt pozde.

dekuji
stheepan
Stheepan (194)|8.3.2005 10:45
to fakt tuhle krabicku nepouzivate???
00052844___itecGPS_qNT.jpg
paveluh_ce4you (300)|8.3.2005 16:41
No já ji mám teprve 4 dny.Co k tomu můžu říct, že jsem z toho byl nadšený.Testoval jsem to jen po městě a šlo to dobře.Anténu jsem přidělal na palubku a krabičku mám na boku v odkládacím boxu.Jen ted poslední dva dny mi to nějak špatně hledá satelity.Nevím jestli to může být počasím nebo něčím jiným.Pokud by mi to fachčilo tak jako první dva dny, tak budu spokojený.
Stheepan (194)|8.3.2005 21:18
- ja zatim externi antenu nepouzival a satelity o.k.
- jen je skoda, ze GPS musi mit primy vyhled na oblohu, jakmile ji napr. strcim do kapsy, tak absolutne neni sance neco chytit :(, ale to je zrejme dano absenci,funkce xtrack....
paveluh_ce4you (300)|9.3.2005 04:22
No já si dal externí anténu z toho důvodu, že když jsem měl BT na palubce tak mi lítala sem tam.A když je v kapse tak skutečnš signál není, ale stejně ji mám jen k navigaci do auta, tak mi to zas tak neva.
Stheepan (194)|9.3.2005 14:32
a externi antenu jste mel v cene nebo byla kupovana zvlast? pripadne kde? a za kolik? :) diiiky
paveluh_ce4you (300)|9.3.2005 15:23
Externí anténa byla v ceně.Záároven v balení byla dobíječka do auta a dobíječka do sítě.Celé mě to stálo 3350 ale sháněl mi to kámoš tak nevím odkud to má.Ale v jednom článku tady v diskusi jsem viděl odkaz na nějaký web, tam to bylo za zhruba stejnou cenu, ale nevím jestli s příslušenstvím nebo bez.Zítra jedu na cesty, tak jsem na to zvědavý jak mě to dovede. :D
Stheepan (194)|9.3.2005 20:04
ja to dnes testoval v praze a super az na to, ze jsem lehce cvaknul auto predemnou jak jsem cucel do mapy :)
dejdte vedet vase zkusenosti po cestach :)
paveluh_ce4you (300)|10.3.2005 08:42
Já jsem dnes jel podle toho do Olomouce.Mám takové smíšené pocity.Mezi St.Městem a Napajedlama nebyly žádné satelity.To samé v Přerově .Občas se mi stávalo, že šipka byla mimo cestu,ale to neni taková tragedie.V Olomouci mě to pak dovedlo už dobře, dokonce přímo vedle do ulice kam jsem potřeboval jet.Ale je mi záhadou ta občasná absence satelitů.Že by na moravě nebyly? :D :D :D
Jaké máte další zkušenosti s navigací?Kolik vám to tak průběžně ukazuje satelitů?Mě to průměr ukazuje tak 5 -6.
PS: auto jsem žádné netukl, do mapy jen pomrkávám.:D
Stheepan (194)|10.3.2005 09:04
- ja chytam tak v prumeru 6-7, bez externi aneteny
- ale zatim jsem jel jenom trasu liberec - praha a par KM v praze, zatim signal OK....
- chapal bych, ze signal obcas nebude napr. v lese nebo nekde hodne v centru, zvlast ve vysokych zastavbach....ale to bych bral pouze v pripade, ze byste nemel externi antenu .... ??

- dneska budu jezdit po prace vic, tak dam vedet :)
hybo (3107)|10.3.2005 09:26
ja nevim, ale v posledni dobe ctu problemy uzivateli s prijmem signalu GPS bez ohledu pouzivane GPSky
paveluh_ce4you (300)|10.3.2005 09:45
[QUOTE="hybo"]ja nevim, ale v posledni dobe ctu problemy uzivateli s prijmem signalu GPS bez ohledu pouzivane GPSky[/QUOTE]
No tak pokud to špatně chytá i ostatním tak čím to může být?Myslel jsem že BT které mám je třeba mín citlivé, ale takto když říkáš tak je to asi něčím jiným.
OLE_ce4you (78)|10.3.2005 10:46
[QUOTE="hybo"]ja nevim, ale v posledni dobe ctu problemy uzivateli s prijmem signalu GPS bez ohledu pouzivane GPSky[/QUOTE]

Mlha :-)
Stheepan (194)|12.3.2005 02:38
mlhou to asi nebude :), dneska jsem jezdil po praze a vse OK, pak jsem prijel do liberce a tam byla opravdu mlha a navic snezilo jak blazen a taky porad ok :))))
HelaPC (130)|3.4.2005 08:27
Taky svoje GPS BT Holux 230 nemůžu dát do kapsy. Anténu bych si chtěl udělat na míru poradí někdo kde sehnat konektor?
peter.nr (501)|3.4.2005 09:03
Možno sa mýlim, ale nepochádza Navilock 308 a I-Tec 308 od toho istého OEM výrobcu? Vyzerajú takmer rovnako, zrejme sú tam tie isté chipy, možno cena je iná ...:)
peter.nr (501)|3.4.2005 09:07
Inak, na skúsenosti s akýmkoľvek zariadením je lepšie pýtať sa ešte pred kúpou. Potom už býva neskoro.

Ja teraz zvažujem Navilock 308 xTrac, Navilock 338 a Asus BT-100.
Pri porovnaní výkon/cena mi najlepšie vychádza ten Asus.
Ludia (3)|30.7.2005 13:00
ja snim mam dobry zkusenosti, spojeni dobry - problemy celkem zadny
ale nejak mi to nejde propojit s oziexploreremCe - nevite nekdo jak na to?
Ášek (9)|31.7.2005 14:58
[QUOTE="Ludia"]
... mi to nejde propojit s oziexploreremCe - nevite nekdo jak na to?
[/QUOTE]

Jen pro jistotu: OziExplorerCE - File - Configuration - NMEA(GPS) - máš tam vše (správně) nastavené?
japo_ce4you (57)|3.8.2005 12:09
jedine co mi na nej vadi , je ten trafeny vypinac - kedykolvek ju vyberam alebo vkladam kamsi /batoh, vrecko, tasticka/ tak ju bud vypnem alebo zapnem....
ale ak to je len do auta - tak nie je problem.....

v aute externa antena na strechu bodne hlavne v uzkych ulickach - hned mas o nejaky ten satelit viac - inak ked je ulica uzka / aj 2 pruhy a chodniky+ 4-7 poschodi/ a ma blby smer- tusim najhorsie SEVER, tak ked je len za oknom vpredu / a to na Zafire je okno poriadne/ tak mam smolu.....
odskusane vo Viedni....

inak v trosku otvorenom terene ju mozem mat aj vo vrecku nohavic a 80 % ide..
v naprsnom je to este onieco lepsie a v batohu na chrbte uplne bez problemov...

par krat sa mi stalo ze nemohla ani nahodou najst satelity - tusim ze to bolo potom co som ju vypol niekde v garazi kde uz nemala signal...
potom som ju nemohol vonku rozchodit, cudne ze akonahle som prpojil externu antenu / na tom istom mieste/ vsetko hned nabehlo...
Ludia (3)|3.8.2005 19:47
Uz sem zkousel ruzny moznosti nastaveni ale nic - nemuzes mi s tim pomoct?
GPS i-Tec Bluetooth 308
Saman_ce4you (1451)|3.8.2005 20:56
A co tam mas nastaveny? Predpokladam, ze kdyz jsi psal, ze ti to funguje, ze parametery seriovyho portu mas asi spravne..
Kdyz das Map->connect to GPS tak nic?
Kdyz tohle de, zkus map->display NMEA input, tam uvidis, esli data chodej..
ipf (2136)|3.8.2005 21:44
[QUOTE="Ludia"]Uz sem zkousel ruzny moznosti nastaveni ale nic - nemuzes mi s tim pomoct?
GPS i-Tec Bluetooth 308[/QUOTE]

A jakou máš cihlu? Mně na hx4700 např. GPS chodila na SmartMaps, ale TomTom ji ignoroval. Musel jsem zrušit "šifrovaný přenos" a pak ji viděl i Tom.
Ludia (3)|4.8.2005 07:26
Uz sem to zprovoznil - zkusil sem to smazat a znovu nainstalovat a pak mi to slo v poho. dik za rady.
jeste mi ale nejde sprovoznit nakalibrovana mapa - asi delam neco prad spatne