Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Hledam betatestery pro novou hru na PocketPC

NokFrt (49)|7.3.2005 12:46
Ahoj,

najde se nekdo, kdo by mel zajem me pomoci s betatestem me nove hry? Hledam tak 5 lidi a jedinou podminkou je PPC s WM2003.

Hra je z programove stranky z 99% hotova, grafika je tak z 50% a hudba je zatim v zacatcich. Spis tedy nez nazory na grafiku a hudbu bych potreboval vyjadreni k systemu hry a jeji funkcnosti na ruznych zarizenich.



Jestli ma nekdo zajem, tak prosim napiste co mate za zarizeni (typ + rychlost CPU) a svuj email.

Diky,

Tomas Frinta
1st EasySoft
Wuffi (1599)|7.3.2005 12:48
Prihlasuji se do testu paklize ovsem nevadi WM2003SE a MDA Compact. Jinak Atomix je dost dobry jestli to bude alespon z pulky tak dobre jako on...

:yes:
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|7.3.2005 13:37
Přihlášku jsem Ti poslal přes SZ. ;)
CommanderZ (1798)|7.3.2005 14:51
Taky, vypada fakt skvele:yes:
Pavlucha (1496)|7.3.2005 14:54
Jdu do toho ... :D
L4m3r (68)|7.3.2005 15:24
psal jsem ti SZ
beecher (9270)|7.3.2005 15:33
Proc mam dojem, ze tady zase nekdo chce zadarmo otestovat hru, kterou pak bude prodavat? :sarcastic: :no:
L4m3r (68)|7.3.2005 15:34
Taky mam ten pocit.
yasmeene2 (794)|7.3.2005 16:52
[QUOTE="beecher"]Proc mam dojem, ze tady zase nekdo chce zadarmo otestovat hru, kterou pak bude prodavat? :sarcastic: :no: [/QUOTE]

No tak přeci bys za to nechtěl dostávat peníze? Navíc jim hotový produkt určitě poskytne...
Kocir (836)|7.3.2005 17:05
[QUOTE="yasmeene2"][QUOTE="beecher"]Proc mam dojem, ze tady zase nekdo chce zadarmo otestovat hru, kterou pak bude prodavat? :sarcastic: :no: [/QUOTE]

No tak přeci bys za to nechtěl dostávat peníze? Navíc jim hotový produkt určitě poskytne...[/QUOTE]

A oni za ten produkt nebudou chtit penize?
Ale je pravda, ze odmena full verzi toho software je vetsinou dobrou kompenzaci
beecher (9270)|7.3.2005 17:05
[QUOTE="yasmeene2"]No tak přeci bys za to nechtěl dostávat peníze? Navíc jim hotový produkt určitě poskytne...[/QUOTE] Jiste, ze chtel, zivi-li to nekoho nebo na tom vydelava penize! Proc ja bych tedy pro nej mel pracovat zadarmo? :sarcastic: Chapej, tim, ze mu to otestujete zadarmo, mu rapidne snizujete naklady. On videla vic a vy z toho nic mit nebudete.

To NokFrt: Neber to jako utok na tebe, ale tahle praxe (otestujte mi to, ja vam to pak prodam) se zacina nejak velmi rozmahat a to se mi nelibi. :evil:
Bud tedy delam komercni software a vsechny, co se na tom podili, nejak ohodnotim, nebo delam free/open-source software.
L4m3r (68)|7.3.2005 17:27
jj full verze zadarmo je slusnost kdyz uz nic
Kocir (836)|8.3.2005 09:08
[QUOTE="beecher"][QUOTE="yasmeene2"]No tak přeci bys za to nechtěl dostávat peníze? Navíc jim hotový produkt určitě poskytne...[/QUOTE] Jiste, ze chtel, zivi-li to nekoho nebo na tom vydelava penize! Proc ja bych tedy pro nej mel pracovat zadarmo? :sarcastic: Chapej, tim, ze mu to otestujete zadarmo, mu rapidne snizujete naklady. On videla vic a vy z toho nic mit nebudete.

To NokFrt: Neber to jako utok na tebe, ale tahle praxe (otestujte mi to, ja vam to pak prodam) se zacina nejak velmi rozmahat a to se mi nelibi. :evil:
Bud tedy delam komercni software a vsechny, co se na tom podili, nejak ohodnotim, nebo delam free/open-source software.[/QUOTE]

Souhlas, ale zase nadruhou stranu, ten SW pak nebude tak drahy jako by byl kdyby platil testery.

Je to asi tak jako kdyu komunisti (neni to mireno na vas) remcaji, ze kdyby nebyla v TV reklama na jogurty tak by se usetrili penize a ty jogurty by stali polovic. Pravda je vsak jinde. Kdyby ta reklama nebyla tak ty jogurty stoji 2x vice nebot by se jich prodalo daleko mene a naklady na kazdy kus by tak byly vetsi.
beecher (9270)|8.3.2005 09:41
[QUOTE="Kocir"]Souhlas, ale zase nadruhou stranu, ten SW pak nebude tak drahy jako by byl kdyby platil testery.

Je to asi tak jako kdyu komunisti (neni to mireno na vas) remcaji, ze kdyby nebyla v TV reklama na jogurty tak by se usetrili penize a ty jogurty by stali polovic. Pravda je vsak jinde. Kdyby ta reklama nebyla tak ty jogurty stoji 2x vice nebot by se jich prodalo daleko mene a naklady na kazdy kus by tak byly vetsi.[/QUOTE] 1. I kdyby ta gamesa stala 1,- Kč, tak na ní vydělává, a tím, že mu to někdo otestuje zadarmo, tak mu snižuje náklady a zvyšuje zisk. Je to prosté zneužití lidí, jejich času a práce.
2. Nechápu, proč sem taháte reklamu. Testování a reklama má nemají nic společného, kromě toho, že se promítají do ceny produktu. V té ceně jogurtu jsou samozřejmě zahrnuty i testy, aby byl ten produkt kvalitní. Ty testy někdo musel zaplatit a nechá si je rád zaplatit zpátky. Takže mi mu máme jeho produkt otestovat zadarmo, aby si ty testy pak nechal zaplatit? To nemyslíte snad vážně!
biokys (50)|8.3.2005 11:12
Ja ti to klidne taky otestuju....

Posli prihlasku :-)
L4m3r (68)|8.3.2005 12:49
Já už sem mu napsal. Já nejsem náročnej, když dostanu full verzi zdarma, tak budu spokojenej. :-)
beecher (9270)|8.3.2005 13:10
[QUOTE="L4m3r"]Já už sem mu napsal. Já nejsem náročnej, když dostanu full verzi zdarma, tak budu spokojenej. :-)[/QUOTE] Tady nejde o narocnost, spise o princip, pokud by napsal, ze testerum nabizi pak gamesu zdarma, OK, ani neceknu, ale takhle?
CommanderZ (1798)|8.3.2005 15:54
moznost zhrat si hru pred vydanim...

...a taky dobrej pocit z podilu na vyvoji na super hry. sorry, ale neslysel jsem o tom ze by se za betatest platilo. za betatestovani AoE 3 (na PC) bych mozna i par kacek zaplatil...

vzdyt vidis jakej zajem tu o to testovani je, a NIKDO SI ZA TO NIC NENAROKUJE!!!
L4m3r (68)|8.3.2005 16:11
Ale jo platí se, ale nejčastěji se dává originální kopie hry. A i to si myslim stojí za to.
CommanderZ (1798)|8.3.2005 16:12
Taaak, pocity z betatestu jsou tady

1) Hra se NEDA ovladat stylusem -> NEDA se hrat na n30 -> doporucuji zakomponovat ovladani stylusem, popripadne umoznit nastaveni hardwarovych tlacitek (vem si priklad z Astraware GTS challenge. tam se da pri trose snahy zvyknout na ovladani Up/Down rolovatko pro rychlost a zatacet home/calendar)

2) Hra nezvlada poradne mapovat hardwarovou USB klavesnici - funguji jen sipky nahoru a dolu, doprava a doleva nikoliv

3) To cislo pod skorem je 4, na okamzik obcas preskoci na 5

4) Grafika vypada skvele

5) Prijde mi skoda, ze se neda lete az nahoru mezi ufouny. kdyby treba sli znicit narazem pri znacnem poskozeni vlastnich stitu jako v jinych shoot'em'up hrach

6) Orientace v menu - podivna, jak se vsechno musi potvrzovat tlacikem ACCEPT dole v rohu. vsim jsem si ho az po jednom soft resetu

To je snad vse, zitra si to zkusimzahrat u kamose na ajpegu, jak se to vlastne dooprady hraje.

Ale az na to, ze jsem to nemoh hrat tak super

:D
NokFrt (49)|8.3.2005 16:14
Ahoj, díky všem co se mě ozvali. Poslal jsem to celkem 10 lidem, dále to zatím rozesílat nebudu.

Za testování samozřejmě poskytnu plnou verzi hry po jejím dokončení. Nenapadlo mě to uvést dřív, jelikož jsem to bral jako samozřejmost a stejně to tak již bylo při testu předchozí hry ATOMIX.

L4m3r (68)|8.3.2005 16:19
[QUOTE="CommanderZ"]Taaak, pocity z betatestu jsou tady

1) Hra se NEDA ovladat stylusem -> NEDA se hrat na n30 -> doporucuji zakomponovat ovladani stylusem, popripadne umoznit nastaveni hardwarovych tlacitek (vem si priklad z Astraware GTS challenge. tam se da pri trose snahy zvyknout na ovladani Up/Down rolovatko pro rychlost a zatacet home/calendar)

2) Hra nezvlada poradne mapovat hardwarovou USB klavesnici - funguji jen sipky nahoru a dolu, doprava a doleva nikoliv

3) To cislo pod skorem je 4, na okamzik obcas preskoci na 5

4) Grafika vypada skvele

5) Prijde mi skoda, ze se neda lete az nahoru mezi ufouny. kdyby treba sli znicit narazem pri znacnem poskozeni vlastnich stitu jako v jinych shoot'em'up hrach

6) Orientace v menu - podivna, jak se vsechno musi potvrzovat tlacikem ACCEPT dole v rohu. vsim jsem si ho az po jednom soft resetu

To je snad vse, zitra si to zkusimzahrat u kamose na ajpegu, jak se to vlastne dooprady hraje.

Ale az na to, ze jsem to nemoh hrat tak super

:D [/QUOTE]
přeně už sem to posílal přez SZ. Musim říct bomba.
CommanderZ (1798)|8.3.2005 16:34
[QUOTE="L4m3r"][QUOTE="CommanderZ"]Taaak, pocity z betatestu jsou tady

1) Hra se NEDA ovladat stylusem -> NEDA se hrat na n30 -> doporucuji zakomponovat ovladani stylusem, popripadne umoznit nastaveni hardwarovych tlacitek (vem si priklad z Astraware GTS challenge. tam se da pri trose snahy zvyknout na ovladani Up/Down rolovatko pro rychlost a zatacet home/calendar)

2) Hra nezvlada poradne mapovat hardwarovou USB klavesnici - funguji jen sipky nahoru a dolu, doprava a doleva nikoliv

3) To cislo pod skorem je 4, na okamzik obcas preskoci na 5

4) Grafika vypada skvele

5) Prijde mi skoda, ze se neda lete az nahoru mezi ufouny. kdyby treba sli znicit narazem pri znacnem poskozeni vlastnich stitu jako v jinych shoot'em'up hrach

6) Orientace v menu - podivna, jak se vsechno musi potvrzovat tlacikem ACCEPT dole v rohu. vsim jsem si ho az po jednom soft resetu

To je snad vse, zitra si to zkusimzahrat u kamose na ajpegu, jak se to vlastne dooprady hraje.

Ale az na to, ze jsem to nemoh hrat tak super

:D [/QUOTE]
přeně už sem to posílal přez SZ. Musim říct bomba. [/QUOTE]

presne to? vzdyt TY MAS JOYPAD
NokFrt (49)|8.3.2005 16:49
[QUOTE="CommanderZ"]Taaak, pocity z betatestu jsou tady

1) Hra se NEDA ovladat stylusem -> NEDA se hrat na n30 -> doporucuji zakomponovat ovladani stylusem, popripadne umoznit nastaveni hardwarovych tlacitek (vem si priklad z Astraware GTS challenge. tam se da pri trose snahy zvyknout na ovladani Up/Down rolovatko pro rychlost a zatacet home/calendar)

2) Hra nezvlada poradne mapovat hardwarovou USB klavesnici - funguji jen sipky nahoru a dolu, doprava a doleva nikoliv

3) To cislo pod skorem je 4, na okamzik obcas preskoci na 5

4) Grafika vypada skvele

5) Prijde mi skoda, ze se neda lete az nahoru mezi ufouny. kdyby treba sli znicit narazem pri znacnem poskozeni vlastnich stitu jako v jinych shoot'em'up hrach

6) Orientace v menu - podivna, jak se vsechno musi potvrzovat tlacikem ACCEPT dole v rohu. vsim jsem si ho az po jednom soft resetu

To je snad vse, zitra si to zkusimzahrat u kamose na ajpegu, jak se to vlastne dooprady hraje.

Ale az na to, ze jsem to nemoh hrat tak super

:D [/QUOTE]

1) o kompletním ovládání pomocí stylusu zatím neuvažuju, nedokážu si to zatím ani nějak představit. Potřebuješ celkem 3 tlačítka (střelba, štít, bomby) + 4 tlačítka na směr. Klávesy pro ovládání si můžeš nastavit v Options, počítam tam s 4 klávesami pro směr, tláčítkem START, 6 HW buttonama a kliknutím stylusu. Tobě to nastavení nefunguje?

2) Zatím nevim v čem by mohl být problém. U ostatních her ta klávesnice funguje bez problémů?

3) pro 100% plynulost hry se to nesmí dostat přes 30, takže to je Ok.

4) jak jsem již psal, grafika pozadí bude jiná, tohle je jen taková rychlovka aby tam něco bylo

5) do nepřátel který letěj bourat můžeš. To, že nemůžeš doletět až nahoru do formace jsem udělal z důvodu rychlosti hry, jelikož takhle nemusim počítat kolize s těmi nepráteli. Rychlost by se samozřejmě nijak viditelně nezměnila, takž bych to asi změnit mohl. Ještě to promyslim. Vadí to ještě někomu?

6) Ten systém ovládání je převzat ze Symbianu. Musiš na ten kontextovej příkaz buď kliknout nebo jako potvrzení se bere klávesa START nebo button A, kterej by měl být na většina PPC pod tím nápisem umístěn. Pro levej kontextovej příkaz lze použít button C. Udělam to ale tak, že to půjde potvrdit stylusem kliknutím přímo na položku menu.

Existuje ještě nějaký jiný PPC, který nemá klávesy pro směr a tlačítko START?
L4m3r (68)|8.3.2005 16:56
jo to číslo se u mě taky pohybuje kolem 4, 5.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|8.3.2005 17:45
[QUOTE="beecher"]. I kdyby ta gamesa stala 1,- Kč, tak na ní vydělává, a tím, že mu to někdo otestuje zadarmo, tak mu snižuje náklady a zvyšuje zisk. Je to prosté zneužití lidí, jejich času a práce.
[/QUOTE]

Nechci být rýpalem, ale otázka zněla "Kdo chce být BETATESTERM ?", tak oť se ozve a pošle Svůj email. Takže pokud nechceš být, tak nemusíš vůbec reagovovat.

Já osobně rád pomůžu, jen z toho prostého důvodu, že chci někomu pomoci.
A vůbec nemusím za to mít žádnou odměnu.

Ale to je jen otázka osobních priorit. Vše není jen o penězích, ale i o tom někomu pomoci. Toť můj názor.

Wuffi (1599)|8.3.2005 17:50
[QUOTE="JirkaP."][QUOTE="beecher"]. I kdyby ta gamesa stala 1,- Kč, tak na ní vydělává, a tím, že mu to někdo otestuje zadarmo, tak mu snižuje náklady a zvyšuje zisk. Je to prosté zneužití lidí, jejich času a práce.
[/QUOTE]

Nechci být rýpalem, ale otázka zněla "Kdo chce být BETATESTERM ?", tak oť se ozve a pošle Svůj email. Takže pokud nechceš být, tak nemusíš vůbec reagovovat.

Já osobně rád pomůžu, jen z toho prostého důvodu, že chci někomu pomoci.
A vůbec nemusím za to mít žádnou odměnu.

Ale to je jen otázka osobních priorit. Vše není jen o penězích, ale i o tom někomu pomoci. Toť můj názor.

[/QUOTE]

Souhlas.
ipf (2136)|8.3.2005 17:50
Tak vám povím pár zkušeností z asi (dvou-*)hodinového hraní:
I když hráčské maniaky (a navíc díky množství daňových přiznání na hraní nemám čas) jedná se přesně ten typ hry, který jsem postrádal na VGA (něco an způsob Raptora známého na PC).
Z počátku jsem trochu lavíroval v ovládání na hx4700 - absence joysticku je výrazná, hru nelze (snad jen prozatím) ovládat stylusem a touchpad není pro tuto hru to pravé ořechové (většinou v nejnaléhavějším manévru zklame a zásah je na světě :( ). Ale s přibývajícími pokusy jsem se zlepšoval, až jsem nakonec strávil nad hrou téměř dvě hodiny.
Grafika je skvělá, v režimu real VGA je dostatek prostoru pro manévrování (pokud nezklame touchpad).
Za celou dobu hraní se hra ani jednou nesekla, žádná chybová hláška, nic, co by hru rušilo. Akorát bych uvítal nějaké tlačítko pro pausu a alt+tab pro možnost chvíli dělat něco jiného.
Stejně jako kolega CommanderZ postrádám manévr "harakiri" (za smrt - smrt ;) ).
Počet ms na průchod na hx v real VGA 6, občas 7.

* než jsem dopsal příspěvek, hrál jsem další hodinu :D .
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|8.3.2005 18:33
[QUOTE="ipf"]Počet ms na průchod na hx v real VGA 6, občas 7.[/QUOTE]

U čistého DATAPHONE2 se to číslo většinou pohybuje kolem 3. (+- 1 )

Všechny připomínky ke hře posílám přímo přes SZ přímo "NokFrt" a nepublikuji je zde. A není jich málo. ;)

Jinak velmi se cením těch co se snaží vytvářet nové aplikace( hry ) pro zařízení typu POCKETPC.
A budu je, pokud to bude v mých silách podporovat.


A nerozumím vůbec tomu, že někteří ( i velmi známí přispěvovatelé - viz. Beecher ) se do těchto "tvůrců programů ( nebo her )" takříkajíc naváží.
CommanderZ (1798)|8.3.2005 18:40
A co takhle ovladat smer stylusem a na ostatnich HW tlacitkach stit, strelbu a bombu?

pro Ipfa: Na ppc shoot'em'up hry jsou. Kuprikladu je good freewarovy galactic assault nebo trochu jednodussi martians. pak jsou tu taky hi-endovky jako sky force nebo alespon podle screenu dost raptorovity resco guardians. try pocketgear

ta klavesnice pracuje jak kde. ok je treba v quakovi, doom4ce, myslim ze taky ve Warfare Inc. ale nepracuje v AoE nebo gfDoomu. podle me by mel vyzkouset nejakej hrdej majitel L720, jestli to u nej pracuje(doleva a doprava). mozna jen nejake rozhrani, ktere pouzivaji nektere hry, neni u n30 zvykle mapovat sipky L a P ... protoze je proste nema. ale opravdu je to je domnenka amatera, kterej skoncil u HTML a Visual basicu

:)
CommanderZ (1798)|8.3.2005 18:49
zkousel jsem menit to ovladani, a ta hra mi vubec nemapuje HW tlacitka! proste kdyz v options kliknu na nejaky to tlacitko, tak se tam objevi takova ta pomlcka. v tuhle chvili se ma, jestli jsem to pochopil, zmackonout nejake tlacitko, a ono to nic nedela :no:
CommanderZ (1798)|8.3.2005 19:07
po soft resetu se mi to povedlo nastavit, vyvstava tady ovsem dalsi problem n30 - stale jeste ne uplne odstranene zpozdeni 2.hw tlacitka a taky jeho tendence se softwarove zasekavat -> lodicka neustale leti na jednu stranu. to je ovsem vec aceru a ne tvoje.

dotaz k autorovi nebo tem co se nekam dostali? jsou tam pak nejaky lepsi potvory nez ti motylci a to ufo co lita ve prostred obrazovky?
L4m3r (68)|8.3.2005 19:16
[QUOTE="CommanderZ"]A co takhle ovladat smer stylusem a na ostatnich HW tlacitkach stit, strelbu a bombu?

pro Ipfa: Na ppc shoot'em'up hry jsou. Kuprikladu je good freewarovy galactic assault nebo trochu jednodussi martians. pak jsou tu taky hi-endovky jako sky force nebo alespon podle screenu dost raptorovity resco guardians. try pocketgear

ta klavesnice pracuje jak kde. ok je treba v quakovi, doom4ce, myslim ze taky ve Warfare Inc. ale nepracuje v AoE nebo gfDoomu. podle me by mel vyzkouset nejakej hrdej majitel L720, jestli to u nej pracuje(doleva a doprava). mozna jen nejake rozhrani, ktere pouzivaji nektere hry, neni u n30 zvykle mapovat sipky L a P ... protoze je proste nema. ale opravdu je to je domnenka amatera, kterej skoncil u HTML a Visual basicu

:) [/QUOTE]
chystam se na to :-)
L4m3r (68)|8.3.2005 19:17
Zmena tlacitek u LOOXe funguje bez problemu.
Wuffi (1599)|8.3.2005 19:35
Takze me postrehy (MDA Compact) :D

- grafika se mi zamlouva
- totez se da rici o hudbe, at uz je prozatimni ci nikoli
- trosku me zarazi nesourodost ovladani menu - napr v tom hlavnim menu to
mohu oznacit stylusem a pak ale musim zmacknout action, tlacitka ala "Continue"
musim odtapavat stylusem
- taky bych se primlouval za ovladani stylusem, napr. pri pohybu vlevo a
soucasnem mackani defaultnich klaves pro pohyb vlevo a vpravo jsem si
"slapal na prsty"
- cislo pod skore se pohybovalo mezi 3 az 4

Hra se mi celkove moc libi, preji hodne zdaru! Jen to ovladani stylusem by jeste bodlo...

:yes:
beecher (9270)|8.3.2005 19:40
[QUOTE="JirkaP."]Jinak velmi se cením těch co se snaží vytvářet nové aplikace( hry ) pro zařízení typu POCKETPC.
A budu je, pokud to bude v mých silách podporovat.
[/QUOTE] To te slechti, ja se taky podilim na nekolika programech... A to z nich nic nemam, pac jsou open-source... Ale...[QUOTE="JirkaP."]A nerozumím vůbec tomu, že někteří ( i velmi známí přispěvovatelé - viz. Beecher ) se do těchto "tvůrců programů ( nebo her )" takříkajíc naváží.[/QUOTE] Ja se nenavazim do tvurce (ac prvni prispevek o tom je, protoze tam nebyly specifikovana odmena za testovani, paklize to bude hra, ktera se bude prodavat a 1st Easy Soft proste sve hry prodava), ja jenom opozornuji na nesvar, ktery se v posledni dobe rozmaha: "Napiseme nejaky program, lidi nam ho radi otestuji zadarmo a pak je jeste za plnou verzi zkasnem...", vsimni si, co jsem napsal:[QUOTE="beecher"]To NokFrt: Neber to jako utok na tebe, ale tahle praxe (otestujte mi to, ja vam to pak prodam) se zacina nejak velmi rozmahat a to se mi nelibi.
Bud tedy delam komercni software a vsechny, co se na tom podili, nejak ohodnotim, nebo delam free/open-source software.[/QUOTE] Aby to nedopadlo za chvili tak, ze budeme vsichni zadarmo testovat a kdyz si to budeme chtit koupit, tak autor prijde s otevrenou dlani pro me penize za mou praci...
Promin, Jirko, ale tohle fakt ne :no:, nelibi se mi to a budu proti tomu bojovat...
Wuffi (1599)|8.3.2005 19:52
Mno jo, ale 1-easysoft ma alespon hry za cenu lidovou. A Atomix mi za tu necelou 100ku vazne stal!:)
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|8.3.2005 20:36
[QUOTE="beecher"]
Bud tedy delam komercni software a vsechny, co se na tom podili, nejak ohodnotim, nebo delam free/open-source software. Aby to nedopadlo za chvili tak, ze budeme vsichni zadarmo testovat a kdyz si to budeme chtit koupit, tak autor prijde s otevrenou dlani pro me penize za mou praci...
Promin, Jirko, ale tohle fakt ne :no:, nelibi se mi to a budu proti tomu bojovat...[/QUOTE]

Pravda to mne nenapadlo, asi jsme možná blbej, ale když někdo potřebuje pomoci, tak mu se mu snažím pomoci.
Jinak mám příslíbeno přes SZ plnou verzi, tak se uvidí. Budu se snažit co by testér ( dá li se to tak nazvat ) pomoci co nejvíce.

[QUOTE="Wuffi"]Mno jo, ale 1-easysoft ma alespon hry za cenu lidovou. A Atomix mi za tu necelou 100ku vazne stal!:)[/QUOTE]

S tím souhlasím. A "ATOMIX" za těch 95,- Kč opravdu za to stojí.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|8.3.2005 20:42
Jinak bych asi doporučoval tipy-připomínky-názory atd. k této hře posílat přes SZ přímo na autora této diskuze. Mám na mysli Ty, kteří testují a mají linky na tuto hru.

Aby se z této diskuze nestal GALIMATIÁŠ. ( nevím jestli jsem napsal správní íčka ). ;)
beecher (9270)|8.3.2005 20:56
[QUOTE="JirkaP."]Pravda to mne nenapadlo, asi jsme možná blbej, ale když někdo potřebuje pomoci, tak mu se mu snažím pomoci.
Jinak mám příslíbeno přes SZ plnou verzi, tak se uvidí. Budu se snažit co by testér ( dá li se to tak nazvat ) pomoci co nejvíce.[/QUOTE]Ano, pokud mne projekt (jakykoliv, bavim se obecne) zaujme, taky se snazim pomoci, proc ne? Je-li takovy projekt open-source a libi se mi, budu do nej rad prispivat i vlastnim kodem. Pokud mi nekdo u komercni aplikace, ktera mne zaujme, rekne: "Otestuj mi ji, napis poznamky k chybam, ja ti pak za to dam plnou a odladenou verzi", tak je to taky v poradku, protoze plna verze ma svou jistou hodnotu, takze jsem vlastne za svou praci odmenen, a ja osobne pouvazuji, zda-li ta barterova dohoda se mi vyplati ci nikoliv a rozhodnu se.
A ten zbytek je bud okradani nebo zneuziti. A pokud si to nekdo neuvedomuje (z obou stran), je potreba ho nakopnout... ;)
CommanderZ (1798)|8.3.2005 22:20
Ale zapominate porad na pristup k testovani jako ODMENU nebo dokonce POCTU a nebo proste ZNEUZITI PRILEZITOSTI. Podivejte se na tatu gatese - hodil si na stranky longhorny ke stazeni nechava na lidech, co s nima chtej delat -

A)pouzivat nestabilni nedomrvenou betaverzi
nebo
B)testovat jak divej, zasilat infa o bugach a...nic za to nedostat
C)slintat, zustat u neceho jineho a pockat si na fullverzi a pak za ni samozrejme zaplatit

Ja jsem si taky moh napsat o link na stazeni bety, a pak jen parit, jak psal ipf, da se u toho vydrzet nekolik hodin, coz uz v teto fazi prekonava nektere doopravdy placene hry

Osobne od aktivniho malorozmeroveho betatestovani ocekavam ze autor bude s kazdym spolupracovat, zasilat nove verze a nakonec zasle plnou. a tak to se to tady rysuje

Uz od zacatku to NEVYPADA jako "stahnete si hru, zaslete erory a se+u na vas". At uz de o osobni pristup nebo jine detaily...
NokFrt (49)|9.3.2005 09:49
Ahoj,

myslím, že bude nejlepší zasílat poznámky týkající se testování hry přímo do diskuze. Přes SZ v tom mam strašnej bordel a když někdo napíše, že mu to dělá něco co némá (např. vyvolává kalibraci displaye), tak se pak musim každého zvlášť ptát zda mu to dělá taky. Pokud to budem zasílat přímo do fóra, tak alespoň můžou reagovat všichni hned.

Do příští verze opravim nebo dodělam následující:


- opravim chybu občasného padání hry (stává se to opravdu velmi zřídka někomu možná vůbec)

- upravim ovládání v menu. Menu by mělo jít ovládat stylusem už teď, ale je nutné vždy ještě po vybrání položky menu kliknout na kontextovej příkaz v dolním rohu. Udělam to tak, že bude stačit znovu kliknout na vybranou položku a tím dojde k jejímu potvrzení

- uložení nastavení hlasitosti hudby. Teď je tam malá chybka, že po spuštění hry nedojde k nastavení podle uložené hlasitosti, která byla nastavena dříve

- zkusim tedy přidat možnost ovládání směru pohybu stylusem. Viděl bych to asi tak, že kam klikneš tam raketka poletí. Obávám se, že pro zařízení bez směrových kláves ta hra prostě moc nebude, jelikož to manévrování pomocí stylusu nebude tak přesný.

- dodělam možnost namapovat všechny HW buttony, které PPC můžou mít (teda alespoň podle PHAL). Jedná se o button A,B,C a START + dalších 8 tlačítek

- zkusim udělat vypínatelný AUTOFIRE. Nejsem si jistej, zda to bude použitelný jelikož u zbraní DOUBLE, TRIPLE a QUAD shot je minimum dvě střely, tzn. že pokud nemáte sebraný nějaký bonusy EXTRA BULLET, tak můžete s těmito zbraněmi vystřelit pouze 2 střely a pak musíte čekat než vystřelené střely zaniknou (zásahem nebo vyletěním mimo obraz). Pokud by tedy bylo zapnutý auto fire, tak vám ty střely můžou vyleťet zrovna když nejsou potřeba a když potřeba budou, tak to střílet nebude. Zkusim to udělat tak, že to AUTOFIRE budete moci zapnout a vypnout tlačítkem pro střelbu.

- umožnim pohyb rakety po celé obrazovce.

- do pauzy přidam možnost vyskočit do Windows (dostal jsem přimomínku, že ve hře neni možnost pauzy, ale ve hře pauze je, stačí stlačit START nebo klávesu nastavenou uživatelsky pro pauzu)

- přidam další level (pokud to stihnu). Jinak hra je myšlená tak, že co level to jeden hlavní typ nepřátel. Každý typ nepřátel má několik druhů, např. u těch současných to je tak, že žlutý jsou nejobyčejnější (mají málo energie a nejsou tak agresivní), zelený maj energie víc a pří útoku sebou vezmou i dva nepřátele co jsou ve formaci pod nima a pravděpodobnost útoku je u nich vyšší. Pak tam jsou modrý, který maj energie jako zelený, ale střílej mířený střely. Nakonec je tam velká varianta, tzv. boss, kterému se energie automaticky doplňuje, má ji hodně a je obtížnej.

Jednotlivý levely se budou skládat z následujích částí:

1. 1. vlna nepřátel
2. 2. vlna nepřátel
3. nějaká speciální část (průlet minovym polem, asteroidy, nebo rojem speciálních nepřátel (stane se z toho vlastně standartní shoot'em'up, kde nepřátelé pouze prolétavaj a netvořej velkou formaci)
4. 3. vlna nepřátel + boss
5. bonusové formace nepřátel


Prosím řekněte mě zda se Vám stávají následující věci:
1. Nelze vystřelit. Tlačítko pro střelbu je zablokovaný.
2. Dojde k přepnutí do aplikace pro kalibraci obrazu.

Tyhle dvě věci se zatím stávají pouze jednomu (DATAPHONE2), nikdo jinej mě nic takové nenapsal a ani já sám vůbec netušim jak se to může stát.
Wuffi (1599)|9.3.2005 09:58
Zatim u mne popsane problemy nenastaly.
L4m3r (68)|9.3.2005 12:26
Jak sem již psal žádné problémy u mě nenastaly, hra běží dobře i na hodně podtaktovaném looxvi.
CommanderZ (1798)|9.3.2005 16:04
takze jsem si to zaprve zahral na iPaqu 1930, tam ty cisla jsou taky tak 4-5

rozfach jsem ovladani na n30. vypada to nasledovne: doleva - packou nahoru, doprava - packou dolu, pause - packu stlacit, strelba -b4, pruhlednost - b1 a bomba je na b3. b2 nemohu pouzit z duvodu zpozdeni. jak vidite, nelze letet nahoru a dolu.

a ted navrhy
1)neslo by udelat mapovani klaves na klavesnici?
2)a co kdyby ta mina do ktere narazis vybouchla? jasne, hratelnost to neovlivni, ale vypadalo by to dobre?
3) neuvazujes o nejakym dlouhodobejsim vyvoji lodi? jako je to treba v legendarnim Power Manga, tam to je vyreseny genialne
4)mozna by bodlo zrychleni tech prechodu v menu, takhle je to umorny, zvlast pro natesenyho parana
5)obcas mi to uplne zatuhne v options:(

a ten napad, kdyz rikas, ze ovladani "let tam kam tapnes" by bylo nepresny.






-virtualni touchpad, jako je to treba v gfDoomu - lod bys stylusem nehonil po cely obrazovce, ale jen bys jezdil stylusem ve ctverecku. a lod by letela smerem, kterym jedes. samozrejme by mel jit vypnout

pokud to povazujete za blbej napad, nezlobte se prosim na me:oops:
L4m3r (68)|9.3.2005 16:11
OT:
kdo z vás proletěl minovim polem?? mě se to eště nepovedlo
CommanderZ (1798)|9.3.2005 16:14
ja se zasek na tech podelnejch minach, jak uz mezi sebou nemaj mezery. ale pak jsem nechal bezet kameru az na jeho konec, a je to sakra dlouhy
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|9.3.2005 16:20
[QUOTE="L4m3r"]OT:
kdo z vás proletěl minovim polem?? mě se to eště nepovedlo[/QUOTE]

Já jsem udělal celý 1 LEVEL. Jinýmy slovy dohrál jsem celé demo až do konce.
Nejtěží je ta závěrečná - červená potvůrka. Na konci LEVELU vyběhnou jen statistiky. V ostré by se pak mělo po každém LEVELU moci nakupovat lepší zbraně.

Všechny připomínky ( a nebylo jich málo ) jsem posílal přes SZ autorovi.

Jinak to spouštění kalibrace se projevuje právě u mne - DATAPHONE2. Bohužel. :? A nepožívám žádné přemapování tlačítek, nebo přetaktování a podobně.
NokFrt (49)|9.3.2005 17:46
[QUOTE="L4m3r"]OT:
kdo z vás proletěl minovim polem?? mě se to eště nepovedlo[/QUOTE]

To minový pole by nemělo bejt nijak obtížný. Je důležitý se držet co nejvíc nahoře, jinak se nedá stihnout mezi nima proletět. Hnědý miny nelze zničit, ale modrý jdou. V té poslední části, kde se miny pohybujou i do stran, stačí akorát ve vhodný okamžik proletět jednou řadou, pak chvíli počkat a proletět další.

Ta červená příšera je možná opravdu moc těžká, jelikož i já sám s ní mam občas problémy. Stačí ji ale správně strefit bombou v okamžiku kdy nalétá směrem dolu.

Dotaz: víte, že se ta bomba dá odpálit? Stačí znovu stlačit tlačítko pro její vystřelení a ona exploduje.
L4m3r (68)|9.3.2005 18:02
na to odpaleni sem prisel uplne nahodou