Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak zjistit port na kterém je připojena GPS

prach (60)|7.3.2005 00:37
Mám MDA III a GPS Holux 210 od Sunnysoftu. Nainstaloval jsem ovladač z CD, chtělo to restart PDA, provedl jsem. Smart Maps prohledává všechny COM porty, ale GPS nenajde. Pocket Kim při nastavení na COM1 nadává, že GPS nefunguje, při COM 2 nic neříká. Pocket streets taky není spokojen s žádným COM portem. Programy samozřejmě spouštím postupně a vždy až po ukončení předešlého. Mám zatím na stole pokusnou konfiguraci propojenou na 12 V zdroj. Je možné, že GPS, když nevidí na satelity nereaguje vůbec?

Jak zjistím pořadí toho COM portu na který je připojen kabel? V nastavení jsem nic nenašel.

Rád bych si to zkonfiguroval na stole, abych nemusel tahat notebook do auta nemluvě o tom, že se mi nechce mrznout při nekonečných pokusech.

Díky za odpověď
Pavlucha (1496)|7.3.2005 01:00
Vyzkoušej COM1 a rychlost 4800 ... mně to takhle běhalo na Looxovi.
Předpokládám, že máš napájení správně zapojené, když to zkoušíš ... ;)
ipf (2136)|7.3.2005 06:41
Už je to rok a půl, co jsem měl Holuxe a MDA, takže se mi to vykouřilo z hlavy, ale vzpomínám si, že podobné problémy jsem měl také a že problém byl tuším v originál ovladači, který byl u GPS (nesnášelo se s MDA a hádalo se s navigačním SW). Zkus neinstalovat ovladač z originál CD u GPS, ale použij jen ovladače pro GPS u navigačního SW.
prach (60)|7.3.2005 09:19
Díky,
na ty ovladače od Holuxe jsem taky myslel, jenže nevím jak se jich zbavit. Pouhé odinstalování nepomohlo. SW stále hlásí, že port COM 1 nejde otevřít i když dám rychlost 4800.
Adnatto (13)|7.3.2005 09:51
zkuste v komunikaci vypnout automaticky prijem infra. Jinak by to mel byt com1, a rychlost 4800.
prach (60)|7.3.2005 10:09
Vypnul jsem příjem infra a v okamžiku připojení Holuxe došlo k Hard resetu. Naštěstí jsem včera před zahájením pokusů zálohoval na kartu :D
Nicméně ten Hard reset bych v téhle situaci neočekával.

Tak teď musím počkat na obnovení zálohy.
Adnatto (13)|7.3.2005 10:32
Taky bych ho necekal, delal jsem to hodne krat, ale tohle se mi nestalo. Kdyz uz je to resetle nechcete tam zkusit nahrat jenom GPS info z prilozeneho CD a vyzkouset GPSku na cistem pristroji?
:sarcastic: dobra rada nad zlato:?
prach (60)|7.3.2005 11:00
Pozdě,
záloha už je obnovena, spustil jsem Smart maps a v nastavení ho nechal hledat GPS, ale nenašel ji. Když jsem nastavil COM1 a 4800 a zadal zapnout GPS, začala GPS blikat a program se nebrání. (Dříve protestoval) Polohu neukáže, mám ji sice na okně, nejbližší domy cca 100 m vzdálené výhled směrem na jih, ale asi to nestačí. Myslím, že teď zkusím nainstalovat ten GPSViewer od Holuxe.

Pomohlo by k rozchození GPS, kdybych ji vystrčil na smetákové tyči z okna cca 1 metr od zdi?
Adnatto (13)|7.3.2005 11:17
to urcite pomuze
prach (60)|7.3.2005 12:27
Tak už mi to chodí, hard reset, zakázáni Ir portu a vystrčení z okna pomohlo. Nejdřív jsem ho otevřel GPS viewerem od Holuxe a potom pustil Smart maps. Cyklomapa ihned po spuštění našla a zobrazila pozici. Tak to teď doufám jenom přenesu do auta.

Ještě jednou děkuju všem za rady.
ipf (2136)|7.3.2005 14:36
Snad jen: nezapomeň ji sundat z toho smetáku:D .
dodox (79)|7.3.2005 19:00
Na mem garminovi se da zapnout demo mod, takze pri testovani se nemusi vystrkovat z okna.
jeenik_ce4you (375)|22.4.2005 09:47
Mám problém s Holuxem 230 GPS. Po posledním nabití baterie mi nechce detekovat družice, stále svítí oranžová. Bluetooth spojení bez problémů. Měl někdo podobný problém? Dá se to nějak softwarově spravit aniž bych přístroj reklamoval?