Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WM2K3 SE konfigurační CABy pro GPRS a MMS operátorů CZ a SK

beecher (9270)|5.3.2005 21:22
Pane profesore, ja bych si zase dovolil něco málo ze své zahrádky... :D
Jinak řečeno, vaše utrpení je "skoro" ukonce... :D :D :D

Mějmež pro všechny operátory:
- nastavení GPRS připojení na Internet a MMS bránu
- nakonfiguruje MMS klienta INTEGROVANÉHO do Outlooku
- nastavuje GPRS Always on, zobrazení Odpojit a doby připojení v Připojovací bublině
- nastaví české Regional Settings a správnou časovou zónu (teď už snad doopravdy :D ;) ), pro SK to samozřejmě nastavuje Slovak v Regional Settings.
- nastaví v Outlooku automatické ukládání odeslané pošty
- nastaví defaultní APN pro Wireless Modem
- nastaví streaming prioritu
- nastaví trvale doručenky
- zpřístupní nastavení Low Battery notifikace

Specialně pro Orange SK
- nastavuje připojení na jejich speciální WAP stránku na OrangeWorldu.

Prosím, vyzkoušejte toto na všech třech zařízeních tedy MDA2 s WM2K3 SE, MDA3 a MDA Compact vždy po hard-resetu!

MDA2/3:
1. Můžete navařit do ExtROM, přidat jako poslední CAB v config.txt a vynechat originální *Customize.CAB.
2. Hard-reset

Pro MDA Compact:
1. Nahrejte si CAB do Storage
2. Proveďte trik s neinstalací CABů z ExtROM (soft-reset po HR)
3. Nainstalujte CABy (případně alternativy) MIMO těchto:
  • Customize_101129.sa.CAB
  • Delete_vdisk_shortcut_WWE.sa.CAB
  • MMS_Setting_WWE_CZ.CAB
  • UA_Profile_TMO.sa.CAB
  • TMCompactIICZ.armv4.CAB
4. Spusťte TMCZCustomize_SE.CAB (případně CAB vašeho operátora)
5. Spusťte TMCompactIICZ.armv4.CAB (pokud chcete nainstalovat českou lokalizaci a klávesnici od SS)
6. Soft-reset.

No a pak mi dejte vědět, co vám nefunguje a co je špatně nastaveno. DÍKY! :yes:
Pokud by vše šlapalo na 1. zátah, tak to bych nebyl beecher ale Bůh... :D

PS: Sledujte prosím také mé další příspěvky, nové verze CABů se budou objevovat v nich:!:

------------------
Legal notice:
------------------
Soubor(y) jsou poskytovány ve znění pravidla "as is" k volnému použití. Veškeré úpravy v telefonu jsou prováděny na základě uživatelova rozhodnutí a neberu za připadné problémy odpovědnost.
Souboru nejsou poskytovány společnostmi Eurotel CZ, T-Mobile CZ, Oskar CZ, T-Mobile SK nebo Orange SK.
Suoraj (704)|5.3.2005 21:30
uff to je příjemný:D A to už lidičky Beecher NEMÁ toto zařízení a stejně na nás myslí;)
Wayne_ce4you (199)|5.3.2005 21:55
Tak jsem to zkusil. Po nainstalování nemá akorát nastavený příjem pro MMS. Musím to zadat růčo.:)
beecher (9270)|5.3.2005 22:02
[QUOTE="Wayne"]Tak jsem to zkusil. Po nainstalování nemá akorát nastavený příjem pro MMS. Musím to zadat růčo.:) [/QUOTE] To, že není nastavený příjem pro MMS, znamená přesně co?

1. Provedl jsi po instalaci do ExtROM hard-reset? (Nezaručuji, že čistou instalací na nastavené zařízení to bude fungovat...)
2. Pokud jsi udělal HR, můžeš mi případně poslat výpis config.txt souboru z ExtROM? Případně nějaké screenshoty z nastavení MMS klienta?
beecher (9270)|5.3.2005 22:03
[QUOTE="Suoraj"]uff to je příjemný:D A to už lidičky Beecher NEMÁ toto zařízení a stejně na nás myslí;) [/QUOTE] No, doufám, že bude aspoň na 3. PPS objednáno šampáňo... :D :yes:
beecher (9270)|5.3.2005 22:15
Do prvního příspěvku byl přidán Customize CAB pro Eurotel CZ.
Wayne_ce4you (199)|5.3.2005 22:21
No musím vytvořit bod připojení, myslim to jak se vytvoří profil, zadá adresa např. mms.t-mobile.cz,mobilní připojení (GPRS)už.jméno,heslo.

Nevim jak bych to jinak upřesnil:) :) :)
Wayne_ce4you (199)|5.3.2005 22:23
Mám to krapet nadupané ... experimentuju:))
beecher (9270)|5.3.2005 22:49
[QUOTE="Wayne"]1. No musím vytvořit bod připojení, myslim to jak se vytvoří profil, zadá adresa např. mms.t-mobile.cz,mobilní připojení (GPRS)už.jméno,heslo.
2.A cosetýče toho výpisu... to je tohle??
3. CAB: \Extended_ROM\Merlin_Power_WarningFix.CAB, CAB: \Extended_ROM\XP3_Program_do_Pocket_PC.CAB, CAB: \Extended_ROM\Version_OU.sa_Info_o_ExtROM_verzi.CAB[/QUOTE]
1. Divné... To by to potom nemohlo fungovat ani T-M (pravda, jedu podle toho, co mám z ExtROM z Compactu). Co máš za zařízení?
2. Jo, to bylo ono... (uprav prosím ten příspevěk a smaž ten výpis, ať to tady zbytečně nepřekáží. Díky.)
3. Pošli mi na mail, co máš v SZ, ty tři CABy sbalené v ZIPu, omrknu, co to přesně dělá. Ď.
beecher (9270)|5.3.2005 23:11
Takže verze 0.02 alpha přináší:
- nastaví trvale doručenky (není nutný CAB dorucenka.arm.CAB)
- zpřístupní nastavení Low Battery notifikace (Merlinův fix)

Přikládám nové verze a také Customize CAB pro Oskara.
Wayne_ce4you (199)|5.3.2005 23:37
Tak jsem vyzkoušel TMCZCustomize_SE.cab
- nastaví trvale doručenky - funguje:yes:
- zpřístupní nastavení Low Battery notifikace (Merlinův fix) - funguje:yes:

ale ten profil mms není nastaven:sarcastic: (U mě)
beecher (9270)|5.3.2005 23:52
[QUOTE="Wayne"]Tak jsem vyzkoušel TMCZCustomize_SE.cab
- nastaví trvale doručenky - funguje:yes:
- zpřístupní nastavení Low Battery notifikace (Merlinův fix) - funguje:yes:
[/QUOTE] Díky, ale kdo bude ověrovat těch x dalších položek, co to nastavuje? ;)[QUOTE="Wayne"]ale ten profil mms není nastaven:sarcastic: (U mě)[/QUOTE] Zvláštní... :oops:
No, budu si muset vyžádat Customize CAB pro MDA3 od T-M.
beecher (9270)|5.3.2005 23:56
beecher (9270)|6.3.2005 00:21
Majitelé MDA3/DP3, SZněte mi prosím config.txt z originální ExtROMky! Díky.
Wayne_ce4you (199)|6.3.2005 00:53
Jsem si jistý, že XP uveřejnil tu ExtROM MDA 3 na tomhle webu. Ale nevim kde. Ale je tu. Já si ji stáhnul
Wayne_ce4you (199)|6.3.2005 00:55
Jo mam to

https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=4757&fi=700

tam je ta ExtROM z MDAIII
yasmeene2 (794)|6.3.2005 03:51
prosím nešel by cab, který by nastavil JEN to připojení? (mms a tak) Ty ostatní věci málo využiju - třeba ty otravný doručenky a pod, bylo by to univerzálnější.
beecher (9270)|6.3.2005 09:07
[QUOTE="Wayne"]Jo mam to...
tam je ta ExtROM z MDAIII[/QUOTE] Nemáš! :D Pokud se budeme bavit o té poslední stránce té diskuze, tak to je ExtROM z XDA2i (takový solidní update XDA/MDA/DP2), což je úplně něco jiného než MDA3/DP3/XDA2s (zmršený upgrade)...
Nehledě na to, že já potřebuji nějakou českou ExtROMku, ne anglickou... ;)
beecher (9270)|6.3.2005 09:32
[QUOTE="yasmeene2"]prosím nešel by cab, který by nastavil JEN to připojení? (mms a tak) Ty ostatní věci málo využiju - třeba ty otravný doručenky a pod, bylo by to univerzálnější.[/QUOTE] No, yasmeen, ty se opovažuješ šáhnout na božského Lumíra? Nešel... :D
1. Nejsem u momentálně u PC
2. No ja nevím, já osobně jsem na doručenkách bytostně závislý. Holt, používám mobil už od já nevím jak dlouho ('95? NMT jsem neměl) a o stabilitách sítí našich tehdá ještě dvou operátorů a jejich schopnosti doručit SMSku bez úhony se dalo s přehledem pochybovat. Holt pravěk... ;)
Se zeptej ostatních. Třeba bude univerzálnější to tam nechat, co ty víš, vždyť je to zadarmo... Třeba proti trvalému připojení, tl. Odpojit, zobrazované době připojení v těch předchozích CABech nikdo neprotestoval...
Suoraj (704)|6.3.2005 09:48
já důrazně protestuji proti protestu, že sem neprotestoval:D Vždy, když přichádí MMS tak to zustane pripojene a bohužel i pokud se to nastavuje růčo. Namám tuchy čím to je:oops:
hybo (3107)|6.3.2005 09:50
a kdyby se beecher trosku urval a udelal nejen cab, ale jednouduchou utlitku,kde se to bude moct konfigurovat? :D
beecher (9270)|6.3.2005 10:10
Urvat se neurvu, protože vám oběma vůbec nerozumím... :oops:
hybo (3107)|6.3.2005 10:11
cemu z toho, co jsem napsal nerozumis? Rad to prelozim do Delloviny :D
beecher (9270)|6.3.2005 10:27
[QUOTE="hybo"]cemu z toho, co jsem napsal nerozumis? Rad to prelozim do Delloviny :D [/QUOTE] Jo, ty myslíš jako program na PC, kde si nakonfiguruješ, jaké features chceš v CABu a on ti ho vygeneruje?
beecher (9270)|6.3.2005 19:51
To vam ty CABy vsem, co jste si je stahli, tak skvele funguji? :O
Miloš Strouhal (3997)|6.3.2005 21:16
2 beecher:
Tady máš ty configy obou českých žluťásků..;) Sem si je kvůli tobě zas na nějaký čas pořídil..:D
Ps: chceš i obsah těch ExtROMek? Nebo configy stačí..?

T-mobile MDA III

[CODE]EXEC:\Extended_ROM\CallerIDInstall_WWE.exe
EXEC:\Extended_ROM\RestartRadio.exe
EXEC:\Extended_ROM\TPDisable.exe
EXEC:\Extended_ROM\Run_BTTrayCE_10.exe
CAB: \Extended_ROM\Album_EnableStreaming.CAB
CAB: \Extended_ROM\BA_Album_WWE.CAB
CAB: \Extended_ROM\Busytone.CAB
CAB: \Extended_ROM\ClearVue_WWE.CAB
CAB: \Extended_ROM\ZIP_WWE.CAB
CAB: \Extended_ROM\Run_BTTrayCE_10.CAB
CAB: \Extended_ROM\MIDI561.CAB
CAB: \Extended_ROM\MMS_WWE.CAB
CAB: \Extended_ROM\patch.CAB
CAB: \Extended_ROM\TMDCZCustomize.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\TMO_DialSkin.CAB
CAB: \Extended_ROM\TMD_AP_CZ.CAB
CAB: \Extended_ROM\T-MOsetting.CAB
CAB: \Extended_ROM\VideoMMS.CAB
CAB: \Extended_ROM\Fax_WWE.CAB
CAB: \Extended_ROM\version.CAB
CAB: \Extended_ROM\location.sa.CAB
EXEC:\Extended_ROM\TPEnable.exe
RST: Reset[/CODE]

Eurotel DP III

[CODE]EXEC:\Extended_ROM\TPDisable.exe
CAB: \Extended_ROM\BA_Album_WWE.CAB
CAB: \Extended_ROM\CallerID_wwe.cab
CAB: \Extended_ROM\MIDI561.CAB
CAB: \Extended_ROM\ClearVue2.4.381WWE_withoutBP_OzUp.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\Java_V10.1.2.49_BA_WWE_0901_unremovable.CAB
CAB: \Extended_ROM\KSE_Fax_v2.09_BA_WWE_0720_unremovable.CAB
CAB: \Extended_ROM\MMS_2.0.0.16_BlueAngel_WWE_1123.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\Eurotel_Button9+Version.CAB
CAB: \Extended_ROM\OEM_WWE_122_04120701.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\041129_Customize.sa.CAB
EXEC:\Extended_ROM\TPEnable.exe
RST: Reset[/CODE]
Miloš Strouhal (3997)|6.3.2005 21:19
[QUOTE="beecher"]To vam ty CABy vsem, co jste si je stahli, tak skvele funguji? :O[/QUOTE]No mě spíš přijde, že ti to tu lehce sabotují.. A nebo prostě přes víkend na ce4you nikdo nechodí.. Poznáme zítra.;)
beecher (9270)|6.3.2005 22:51
[QUOTE="xp"]chceš i obsah těch ExtROMek? Nebo configy stačí..?[/QUOTE] Spíše jenom tyhle CABy:
MDA III:
CAB: \Extended_ROM\Busytone.CAB
CAB: \Extended_ROM\patch.CAB
CAB: \Extended_ROM\TMDCZCustomize.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\TMO_DialSkin.CAB
CAB: \Extended_ROM\TMD_AP_CZ.CAB
CAB: \Extended_ROM\T-MOsetting.CAB
CAB: \Extended_ROM\version.CAB
CAB: \Extended_ROM\location.sa.CAB

DP III:
CAB: \Extended_ROM\OEM_WWE_122_04120701.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\041129_Customize.sa.CAB

Thanks.
yasmeene2 (794)|6.3.2005 23:58
[QUOTE="beecher"]To vam ty CABy vsem, co jste si je stahli, tak skvele funguji? :O[/QUOTE]

Já si ho rád do extromky přidám, jenže dělat kuli tomu HR... to po mě nemůžeš chtít, jen taková malá prosba - nemohl bys mi uvařit malý eurotelý cabík, ať je tam klidně to co je - jen ať je APNko internet.open (mam veřejnou ip...) ..kuli tomu bych i hr udělal ;)
hybo (3107)|7.3.2005 05:29
[QUOTE="beecher"][QUOTE="hybo"]cemu z toho, co jsem napsal nerozumis? Rad to prelozim do Delloviny :D [/QUOTE] Jo, ty myslíš jako program na PC, kde si nakonfiguruješ, jaké features chceš v CABu a on ti ho vygeneruje?[/QUOTE]

neee, aplikaci pro PDA, ktera tohle udela, nainstaluji jeden CAB a pak spustimaplikaci a tam si vyberu, co chci, treba vypnout always on, permanentni dorucenky a tak a kdyz to zase budu chtit, tak si spustim Beetup a zaskrtnu permnentni SMSky a je to
beecher (9270)|7.3.2005 09:14
[QUOTE="hybo"]neee, aplikaci pro PDA, ktera tohle udela, nainstaluji jeden CAB a pak spustimaplikaci a tam si vyberu, co chci, treba vypnout always on, permanentni dorucenky a tak a kdyz to zase budu chtit, tak si spustim Beetup a zaskrtnu permnentni SMSky a je to[/QUOTE] Jo ták...
No, to bych už pak mohl udělat něco jako je Pocket Zen Phone, kde to bude úplně všechno, tedy i to, co m8 ten Pocket Zen Phone... Když už bych něco takového dělal, že...
Jenže má to tu nevýhodu, že by se mi musel dostat do rukou nějaky Ph. Edtion přístroj na dost dlouho dobu, abych to mohl odladit...
hybo (3107)|7.3.2005 09:36
hmm, vidis, ten Dell neni tak dokonalej, kdyz neni Phone ;) No, muzeme Ti pomoct, dyt zmenu, ktere to delat ma vis, takze ty codujes a my testujeme.
beecher (9270)|7.3.2005 11:40
[QUOTE="hybo"]hmm, vidis, ten Dell neni tak dokonalej, kdyz neni Phone ;) No, muzeme Ti pomoct, dyt zmenu, ktere to delat ma vis, takze ty codujes a my testujeme.[/QUOTE]
1. Je dokonalej, ja z nej volat nepotrebuji...
2. Tak codovat neco, aniz bych sam jednou otestoval, jestli to funguje, to po mne vazne nechtej... U tech CABu to je neco trochu jineho, jednou se je uz delal, takze jsem si tak na 95% jistej, ze to bude fungovat, ale u takoveho programu ani za vlast...
beecher (9270)|7.3.2005 11:41
[QUOTE="xp"]2 beecher:
tady máš ty caby, downloadni si je, po obědě to smáznu ať to tu nepřekáží..[/QUOTE] Dik. Mam stazeno... Thx.
remo (27)|7.3.2005 12:04
cab na SKOR som si stiahol a nainstaloval. MMS odosielat idu, ale nic mi neprijmne a v SMS neprichadzaju dorucenky i ked su zaskrtnute

Zbytok skusim ked si aktivujem Orange World co bude v priebehu dneska.

otazka akos a dostavate do tej ExtROM???
remo (27)|7.3.2005 13:55
tak uz mam aj Orange World aktivny. aj wap aj internet funguje. ale problemy ako som popisoval pretrvavaju
Petulin (6)|8.3.2005 00:56
Zdar,
díky za CABy. Vyzkoušel jsem ET, funguje v pohodě. Bohužel nemam ext storage, takže jsem to rovnou nainstaloval. Jediná chybka byla, že to rozhodilo nastavení Dnes, obrazek na pozadí nebyl a nechávalo to kusy obrázků ze spuštěnejch aplikací.

Díky, díky, díky,
Petr
beecher (9270)|8.3.2005 06:32
[QUOTE="Petulin"]Zdar,
díky za CABy. Vyzkoušel jsem ET, funguje v pohodě. Bohužel nemam ext storage, takže jsem to rovnou nainstaloval. Jediná chybka byla, že to rozhodilo nastavení Dnes, obrazek na pozadí nebyl a nechávalo to kusy obrázků ze spuštěnejch aplikací.

Díky, díky, díky,
Petr[/QUOTE] 1. Opravdu vsechno to, co je napsano, ze ten CAB umi, jste vyzkousel? Pripojit se na net z Compactu a nesmi se odpojit, poslat MMS, prijmout MMS, poslat SMS a musi dojit dorucenka atd...
2. Storage samozrejme mate, ExtROM taky, postup jak zviditelnit ExtROM je snad uz znam kazdemu, kdo ma MDAc... Tedy jinak, nerucim za to, co to udela, kdyz se to tam jenom nainstaluje. Samozrejme, tyhle CABy prave takove nesmysly, jako je barevne a jine prizpusobeni MDAcek nedelaj, jen ciste nastavuji komunikacni moznosti techto zarizeni.
remo (27)|8.3.2005 09:41
[QUOTE]díky za CABy. Vyzkoušel jsem ET, funguje v pohodě. Bohužel nemam ext storage, takže jsem to rovnou nainstaloval. Jediná chybka byla, že to rozhodilo nastavení Dnes, obrazek na pozadí nebyl a nechávalo to kusy obrázků ze spuštěnejch aplikací.[/QUOTE]

ja som tie caby tie iba naistaloval a robilo to iste ako popisujes ostavaly tam kusky aplikacii. musis to naistalovat ako prve po HR a potom to uz bude v poho.

[QUOTE]1. Opravdu vsechno to, co je napsano, ze ten CAB umi, jste vyzkousel? Pripojit se na net z Compactu a nesmi se odpojit, poslat MMS, prijmout MMS, poslat SMS a musi dojit dorucenka atd...
2. Storage samozrejme mate, ExtROM taky, postup jak zviditelnit ExtROM je snad uz znam kazdemu, kdo ma MDAc... Tedy jinak, nerucim za to, co to udela, kdyz se to tam jenom nainstaluje. Samozrejme, tyhle CABy prave takove nesmysly, jako je barevne a jine prizpusobeni MDAcek nedelaj, jen ciste nastavuji komunikacni moznosti techto zarizeni.[/QUOTE]

na net sa pripojim bez problemov a vklude precitam tuto dizkusiu, MMS som poslal a na druhej strane ju dostali, ale mne neprisla co oni poslali, SMS posielam ale dorucenky mi nechodia.

mozno to je tym ze som to iba naistaloval ako klasicky freeware. Jak zviditelnit ExROM mi jasne bohuzial nieje lebo som to nikdy nerobil zariadenie tohoto typu mam prvykrat a to iba nieco cez mesiac
beecher (9270)|8.3.2005 10:06
[QUOTE="remo"]mozno to je tym ze som to iba naistaloval ako klasicky freeware. Jak zviditelnit ExROM mi jasne bohuzial nieje lebo som to nikdy nerobil zariadenie tohoto typu mam prvykrat a to iba nieco cez mesiac[/QUOTE] 1. První příspevěk v této diskuzi ;)
2. Jinak, provést HR, po odklepaní Welcome, Kalibrace, Tap&hold atd. se spustí instalace věcí z ExtROM, tak než se to spustí, tak udělat SR...
remo (27)|8.3.2005 14:10
[QUOTE]1. První příspevěk v této diskuzi [/QUOTE]

tak to som prehliadol, ale to asi preto ze to bolo pisane pod MDA compact tak som to necital.

ked spravim ten SR jak poznam, ktore z nim mam spustit a ktore nie??? ako popisujes pri tom compacte??? myslies ze problemy ktore popisujem mozu byt sposobene tym ze som to spustil ako klasicku instalaciu, aj ked hned po HR?? musim to skusit.
beecher (9270)|8.3.2005 14:24
[QUOTE="remo"]tak to som prehliadol, ale to asi preto ze to bolo pisane pod MDA compact tak som to necital.[/QUOTE]Moment, co ty mas za zarizeni?
remo (27)|8.3.2005 15:37
MDAIII, preco????

zas som nieco domrvil??:):)
beecher (9270)|8.3.2005 15:47
[QUOTE="remo"]MDAIII, preco????

zas som nieco domrvil??:):)[/QUOTE] Jo... :D Ja myslel ze mas Compacta... Pro tebe ten HR s naslednym SR neplati...

Ty ten CAB muzes dat do ExtROM a dat HR...
remo (27)|8.3.2005 16:15
[QUOTE]Ty ten CAB muzes dat do ExtROM a dat HR... [/QUOTE]

a to je ten problem ako ho do toho ExtROMU dostane kedze o tom nemam ani paru:(:(

a daju sa z toho ExtRomu aj davat veci prec?? napriklad ja mam OR a zariadenie je od ET a su tam tie ich nastavenia. pripadne co to sposobi so zarukou?? ak to tu uz bolo sorry. je toho moc a nestiham to sledovat, vela prace:):)
Orloj_ce4you (299)|9.3.2005 10:02
Tak jsem nainstalovat cab pro oskara a jedine co se zmenilo je ze misto sms mi automaticky naskakuje formular mms. Pro pripojeni na net se musi nejprve rucne udelat nove pripojeni?
Tugof (79)|9.3.2005 12:28
jo na oskara mi to taky nefunguje...
beecher (9270)|9.3.2005 14:18
Oskari: Postupovali jste presne podle postupu v instalaci CABu?
beecher (9270)|9.3.2005 15:17
[QUOTE="remo"]a to je ten problem ako ho do toho ExtROMU dostane kedze o tom nemam ani paru:(:(

a daju sa z toho ExtRomu aj davat veci prec?? napriklad ja mam OR a zariadenie je od ET a su tam tie ich nastavenia. pripadne co to sposobi so zarukou?? ak to tu uz bolo sorry. je toho moc a nestiham to sledovat, vela prace:):)[/QUOTE] Tady - Extended ROM Unlocker a precti si navod. :yes:
Tugof (79)|9.3.2005 16:04
[QUOTE="beecher"]Oskari: Postupovali jste presne podle postupu v instalaci CABu?[/QUOTE]

No nejdříve jsem podle návodu nepostupoval (hold jsem si nevšim že tam nějakej je a jen cab nainstaloval).
Pak jsem si ale návod přečet, vše zazálohoval a udělal kvůli tomu HR a postupoval již podle návodu. Ale ani potom to nefungovalo, nebylo nastavený zádný připojení a vůbec to bylo divný, tak jsem obnovil zálohu a donastavil to ručně.