Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Příjem přes Wi-fi u PDA

Jardach_ce4you (21)|5.3.2005 13:07
Dobrý den
Chtěl jsem se zeptat ,zda mi může někdo odpovědět jak je to s kvalitou příjmu přes Wi-Fi.V souzčasné době řeším koupi PDA a nejsem stále rozhodnut mezi zařízeními Dell Axim x30i,HP iPAQ rx 3715 ,FS Loox 420 a ASUS MyPal A716.
Mou největší prioritou je příjem přes Wi-Fi (Email + internet).Pročetl jsem tuto diskuzi a stále se zde mluví o dobré ,nebo horší kvalitě Wi-Fi ,ale nikde jsem nenašel praktický názor na příjem.Mám jedno AP vzdálené od bydliště asi 30m a další asi 150m ,ale přímo na něj nevidím ,mám ho více méně podél zdi,takže se musím vyklonit z okna ,abych měl přímou viditelnost.Na svou Wi-Fi PCI kartu v kompu mám signál naprosto v pohodě ,někde kolem 90% ,ale co potom PDA v mém pokoji.Potřebuji od vás praktické rady typu Wifi mám na střeše ve čtvrtém patře a na ulici se bez problémů připojím,nebo na Acess point vidím ,je asi 100m ode mne a bez problémů se připojuji ,nebo již mám problémy ,přesně takové informace potřebuji.
Jak jsem uvedl výše ani tak se mi nejedná o velikost zařízení a jestli má antenu integrovanou ,nebo ne ale hlavně mi jde o příjem !! Nebo můžete navrhhnout jiná PDA do 14 000-15 000.
Díky
Pavel Koza (4761)|5.3.2005 13:49
Obavam se, ze jedina moznost je to vyzkouset. Subjektivne jsou rozdily i mezi jednotlivymi PDA, s WiFi na notebooku se zadne PDA nemuze rovnat (opet empiricky vyzkum), ale konkretni zaver je dost osemetny...
Dzejkob (286)|5.3.2005 16:56
[QUOTE="Jardach"]Dobrý den
Chtěl jsem se zeptat ,zda mi může někdo odpovědět jak je to s kvalitou příjmu přes Wi-Fi.V souzčasné době řeším koupi PDA a nejsem stále rozhodnut mezi zařízeními Dell Axim x30i,HP iPAQ rx 3715 ,FS Loox 420 a ASUS MyPal A716.
Mou největší prioritou je příjem přes Wi-Fi (Email + internet).Pročetl jsem tuto diskuzi a stále se zde mluví o dobré ,nebo horší kvalitě Wi-Fi ,ale nikde jsem nenašel praktický názor na příjem.Mám jedno AP vzdálené od bydliště asi 30m a další asi 150m ,ale přímo na něj nevidím ,mám ho více méně podél zdi,takže se musím vyklonit z okna ,abych měl přímou viditelnost.Na svou Wi-Fi PCI kartu v kompu mám signál naprosto v pohodě ,někde kolem 90% ,ale co potom PDA v mém pokoji.Potřebuji od vás praktické rady typu Wifi mám na střeše ve čtvrtém patře a na ulici se bez problémů připojím,nebo na Acess point vidím ,je asi 100m ode mne a bez problémů se připojuji ,nebo již mám problémy ,přesně takové informace potřebuji.
Jak jsem uvedl výše ani tak se mi nejedná o velikost zařízení a jestli má antenu integrovanou ,nebo ne ale hlavně mi jde o příjem !! Nebo můžete navrhhnout jiná PDA do 14 000-15 000.
Díky[/QUOTE]

Ten Asus je hodne citlivy, muzu to potvrdit ;).Nikdy sem nemel vetsi problem se signalem(je to hlavne diky antene).Ovsem srovnani s notebookem ani s jinym PDA nemam, takze to chce asi jedine vyzkouset.Ale mam pocit, ze ty PDA s integrovanou antenou na tom budou hure.
fishman_ce4you (68)|5.3.2005 20:48
no já tedka pisu z looxe 718 a uplne v pohode mi wifi chodi,vzduchem to mam tak 200 a pingy pod 10 ms....vidim vsechny site jako na notebookovi;)
Jardach_ce4you (21)|10.3.2005 17:16
Díky moc za odpovědi ,alespoň trochu si mohu udělat představu o kvalitě přijmu .Má ještě někdo podobné zkušenosti třeba s tím Dellem ???
Pavlucha (1496)|10.3.2005 18:50
Myslím, že pokud zrovna nebudeš na hranici dosahu vysílače, tak rozdíl mezi přístroji ani nepoznáš. Je to už dost vyrovnané.
_taquile (4)|10.3.2005 20:03
[QUOTE="Jardach"]Díky moc za odpovědi ,alespoň trochu si mohu udělat představu o kvalitě přijmu .Má ještě někdo podobné zkušenosti třeba s tím Dellem ???[/QUOTE]

Mam Dell X30-mid, wifi chodi, ale bohuzel to nemam s cim srovnat. Jedine, co muzu rict (ale co ti asi moc nepomuze), je, ze chytam signal z AP Asus 500b, ktere je v pokoji jednoho domku, pres ulici (cca 30m) na opacne strane jineho domku. Takze pres nekolik zdi a signal je presto pomerne silny.
Jardach_ce4you (21)|11.3.2005 11:10
Díky moc za takové odpovědi ,protože přesně toto AP mám na vedlejší střeše :D :D
Flash5x (16)|17.3.2005 10:44
Mám takovej problémek s Wifi, chtěl bych se připojit přes wifi na internet přes kamarádovo AP jenže když dám připojit přes wifi tak mě ta mrcha PDA najde další sitě a chce se připojovat na ně a né na tu co chci já. Dá se nějhak manualně nastavit na kterou sít se mám připojit. Používám Ipaq 5450 s Win 2003