Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Ochranná fólie

Mlok_ce4you (154)|5.3.2005 10:00
Ahoj všem!

Jako novopečený majitel 718 nasávám s velkým vděkem informace z tohoto fóra. Rád bych se zeptal, jaká je nejlepší ochranná fólie na displej. Zda tato :

http://obchod.sunnysoft.cz/scripts/detail.asp?itemId=42687&level=200

nebo stačí tahle :

http://obchod.sunnysoft.cz/scripts/detail.asp?itemId=41264&level=201

a hlavně, jak ji správně nasadit.... Už jsem to jednou zkoušel, ale jsem naprostý začátečník a po nasazení se mi tam vytvořily šílené mapy... :( Prodavač v prodejně Sunnysoft v Kotvě mi moc nepomohl :(

Díky moc za radu i pomoc.

Zdeněk
Adnatto (13)|5.3.2005 10:09
Jsem sice ze Sunnysoftu, ale snad me neukamenujete. Folie Brando, ma tu vyhodu, ze po ni velmi lehce klouze stylus a je absolutne pruhledna, takze se nezhorsi vlastnosti displeje, dalsi plus je ze mnohem dele vydrzi. Levnejsi folie je mekci a stylus po ni tak pekne neklouze. Prijdte do sunnysoftu v Jeseniove ulici a ja nebo nekdo z mych kolegu vam ji nalepi.
Suoraj (704)|5.3.2005 10:13
[QUOTE="Mlok"]Prodavač v prodejně Sunnysoft v Kotvě mi moc nepomohl :( [/QUOTE]

Co máš proti Kotvě a Sunny Softu ?:D
Fólie a vše možné i nemožné kolem nich se tu řešilo takže si dej vyhledat "ochraná", nebo "fólie" nebo oboje a pokud najdeš diskuzi ke které máš co napsat - tak to napiš a nezakládej novou na stejné téma. Každá fólie je lepší než poškrábanej display a i nalepení má fígle. To ale najdeš v těch diskuzích.
Pavel Koza (4761)|5.3.2005 15:53
Velmi dobra diskuze je napriklad zde. Ja osobne bych na folii nesetril - sice je to spotrebni zbozi (tedy jeho zivotnost je omezena), ale kvalitni folie se vyplati. Napriklad nejsou tak leskle, jsou odolnejsi a pod.
Martin Trucker (18)|6.3.2005 00:20
Jako novopečený majitel PDA jsem se taky rozhodoval: FÓLIE - ANO nebo NE. Došel jsem k těmto závěrům: 1) Poškrábaný displej nevyměním / Fólii ano - Tedy 1:0 pro fólii. 2) Stylus po dipleji bez fólie klouže špatně, tak trochu drhne s fólií je to OK - Tedy 2:0 pro fólii. 3) Všechny originální elektrostatické fólie jsou o něco menší než je displej a alespoň mě osobně vadí prach jenž se udržuje na okrajích fólie a špatně se dostává pryč - Tedy 2:1 4) Pokud se fólie dobře nalepí tak se mi kvalita displeje zdá naopak o něco lepší - Tedy 3:1 Jen bacha při lepení na pravou stranu, nezapomenout, že zde klouže stylus po posuvníku, tak aby jste neklouzaly část po displeji a část po fólii.

Co se výrobce týče doporučuji také BRANDO, ale má to jeden háček alespoň já to tak vidím. Fólie se Vám musí povést nalepit napoprvé, takže pokud tam bude nějaké to smítko, tak ho tam raději nechte. Jakmile se fólie byť jen trochu poodlepí tak se na ni dostane okamžitě prach a už nepřilne. Pak zbývá ji celou strhnout, voda, sušení a znovu nalepit, ale již to není ono. Problém je právě se sušením, jakmile se elektrostatické vrstvy dotknete jakoukoliv látkou, tak ji můžete omýt znovu. Nejlépe je ji nechat oschnout samovolně. To je můj názor.

Takže BRANDO, jen mě štve ta cena za kus průhledného plastu, potěšilo by mě spíš A4 tohoto materiálu a nastříhej si sám.

Taky by mě zajímalo, proč na tento problém nepamatuje výrobce a nedává na displej již při výrobě takovouto speciální fólii, které by se také byť treba jen rozšrobováním PDA dala vyměnit.
Kája_oldd (759)|6.3.2005 01:22
Nj, zlatá Brnado, už jsem pomalu zapoměl, že jí mam na PDA. Nachápu, že by někdo neměl nějakou pořádnou folii. Ni nic, je dobrá, je mě trošku štve, že když se kouknu ze strany, tak se po´delší době objevila menší buble, ale je vidět jen ze strany, ale u branda mi přišlo divné, tak u rohů se občas najde jakoby odchlíplé místo (kupodivu úplně stejně jako u kámošova palmu) to asi bude normál co? (jako typ konstrukce, ploška na odlepení....a tak):D
Ale doporučuji všema deseti:yes:
Jerry Salcer (197)|6.3.2005 10:29
Folie nalepujte zásadně v koupelně po koupeli, kdy je ve vzduchu minimální množství poletujícího mikrosmetí, které čeká na statickou přilnavost až odlepíte ochranou folii z folie:D Mám to vyzkoušené, tento postup v koupelně funguje, mam pod folií 2 mikrosmítka, viditelná pouze při vypnutém displeji. Hodně štestí:)
Jerry Salcer (197)|6.3.2005 11:07
Jo zapomněl jsem říct, že není dobrý to nalepovat ve vaně s napuštěnou vodou, jedině, že bis měl Water Resistant PDA:D
L4m3r (68)|6.3.2005 11:25
Lepení fólie je prostě utrpení. Já se to perfektně naučil, když jsem měl T3, tam sem fólii lepil aspoň 8x, než se mi to povedlo. Vždycky byla moc dole, nebo byla ve spodní části displaje špatně přichycená, takže když sem zasunul slider, fólie se na něj nalepila a nefungoval displej a takhle sem to dělal pořád a pořád, než sem se to naučil. Btw. když tady eště nebyly fólie na LOOXe 720 tak sem používal ty z T3, akorát sem je musel trochu zastřihnout.
Dada_ce4you_oldd (63)|6.3.2005 15:17
O nalepování fólie na miláčka je tady na jiném místě celá diskuze s různými postupy a fintami. Stejně si myslím že kdo to dělá poprvé tak je bez šance to trefit to na poprvé. Hold to chce tréning. Já osobně na 6 pokus vše OK. Spotřebováno 3dcl roztoku jar a voda, 1x spray se stlašeným vzduchem , 1x kýbl na nervy a 2x 10° Krušovice.
Dada
elKombajnero (13)|24.3.2005 18:32
Hm, přidávám se k názoru, že na folii by se nemělo šetřit. Na následujícím neumělém obrázku je moje folie :no: (za cca 100 Kč bez DPH) po necelých 14! dnech používání.
fisik_ce4you (115)|24.3.2005 22:37
mno tak to verim :(

ja si pro jistotu koupil branda a zatim spokojenost a fakt to lip klouze.

jen problem s nalepovanim ... nakej sajrajt pod tim je ale po 4 pokusu to uz odlepovat nebudu :D
dodox (79)|25.3.2005 08:55
[QUOTE="elKombajnero"]Hm, přidávám se k názoru, že na folii by se nemělo šetřit. Na následujícím neumělém obrázku je moje folie :no: (za cca 100 Kč bez DPH) po necelých 14! dnech používání. [/QUOTE]

muzeme vedet co je to presne za folii? (vyrobce..)
Radek Novák (309)|26.3.2005 23:55
Mám brando od vánoc a po 3 měsících používání je tám opravdu jen pár škrábanečků, takže :yes:
sorac (51)|1.4.2005 02:27
mam aj ja brando a je super...

na siesty krat sa mi to podarilo, je tam este daky bordel ale u to odlepovat nebudem...

este by to potom nelepilo vobec....