Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA compact & bluetooth & internet

pt78 (16)|4.3.2005 19:09
Ahoj, rad by som sa spytal, ci niekto nerozchodil prilpojenie MDA compact na internet cez bluetooth - cez pocitac, na ktorom je pevne pripojenie. Osobne mam MSI 6871 a niesom schopny absolutne nic rozchodit. Dik za akekolvek namety.
MrMarkus_ce4you (45)|4.3.2005 19:22
[QUOTE="pt78"]Ahoj, rad by som sa spytal, ci niekto nerozchodil prilpojenie MDA compact na internet cez bluetooth - cez pocitac, na ktorom je pevne pripojenie. Osobne mam MSI 6871 a niesom schopny absolutne nic rozchodit. Dik za akekolvek namety.[/QUOTE]

Koukni se zda nemáš stále nastaven proxy server. Mě takhle šlo ICQ, ale nešel Internet Explorer, tak mi bylo jasné že to bude právě tím proxy serverem a taky že to zabralo.

Settings / Connections / Nastavení Internet GPRS / Set up my proxy server - tady zaškrtnou že můžeš na net a dát nepoužívat proxy server.
pt78 (16)|4.3.2005 19:26
Asi sa nerozumieme. GPRS mi fici fajn, ako IE, tak aj ICQ aj ten zbytok, co potrebuje komunikovat. Ale vobec netusim, ako rozbehat pripojenie na internet cez bluetooth.
Miloš Strouhal (3997)|4.3.2005 19:43
Chodit by to snad melo. Zatim jsem uspesne pripojil Compacta na internet pomoci BlueTooth a EDGE Nokie. Slapalo to vyborne. A v praci mam Compacta pripojeneho pres mini USB kabel ke stolnimu PC s vysokorychlostnim pripojenim a slape to tez perfektne. Ale pres BlueTooth jsem to jeste bohuzel netestnul.. Snad nekdo jiny.
gabo_ce4you (9)|4.3.2005 19:47
Já jsem laboroval s MDA III a po stálém neúspěchu jsem zavolal na help line a ta mi řekli, že to MDA III nepodporuje, možná máš stejný problém. Zatím jsem nikde nenašel, že by to někdo rozchodil.
MrMarkus_ce4you (45)|4.3.2005 20:13
[QUOTE="pt78"]Asi sa nerozumieme. GPRS mi fici fajn, ako IE, tak aj ICQ aj ten zbytok, co potrebuje komunikovat. Ale vobec netusim, ako rozbehat pripojenie na internet cez bluetooth. [/QUOTE]

Ale jo, rozumime. Jde o to ze se pouzije profil Internet GPRS i pro pripad kdy jedes pres ActiveSync, v mem pripade tak jedu doma pres Bluetooth a poskytovatele domaciho pripojeni - UPC. A z UPC je ten T-Mobile proxy server nedostupny! V tom je problem, zkus si ten proxy vypnout a dej vedet jak jsi dopadl.
dort (1212)|4.3.2005 20:23
[QUOTE="xp"]A v praci mam Compacta pripojeneho pres mini USB kabel ke stolnimu PC s vysokorychlostnim pripojenim a slape to tez perfektne. [/QUOTE]

mohu se zeptat na podrobnosti jak to mam nastavit?

PC mám připojené na net přes síť a nejak to nemůžo rozchodit ...... díky
Miloš Strouhal (3997)|4.3.2005 21:20
Ja nic nenastavoval. Proste pripojim Compacta k PC, sesynchronizujou se, a mezitim se GPRS automaticky prepne na internet skrz sit na niz je PC napojenej. Vubec nic jsem nenastavoval, ani neupravoval.:)
dort (1212)|4.3.2005 21:31
hm, tak to mi hlava maličko nebere, ale zkusím to, díky :-)
RadeKKK (11)|5.3.2005 22:16
zdravim,
jestli mela byt zda lze rozchodit compacta jako modem pres BT - tak to ZATIM NEJDE.
!Je to to same jako u MDAIII...
jako modem muze fungovat jen pres usb nebo ir...
seven_ce4you (49)|5.3.2005 22:44
[QUOTE="RadeKKK"]zdravim,
jestli mela byt zda lze rozchodit compacta jako modem pres BT - tak to ZATIM NEJDE.
!Je to to same jako u MDAIII...
jako modem muze fungovat jen pres usb nebo ir...[/QUOTE]
Tak mam compacta s verzi 1.01 a pres bluetoth jsem internet rozchodil. jenom jsem je sparoval, nastavil internet na pc a jedu na prvni pokus. jinak bt pouzivam od msi. a windows xp sp2 + originalni ovladace od msi.
Miloš Strouhal (3997)|5.3.2005 22:52
[QUOTE="RadeKKK"]zdravim,
jestli mela byt zda lze rozchodit compacta jako modem pres BT - tak to ZATIM NEJDE.
!Je to to same jako u MDAIII...
jako modem muze fungovat jen pres usb nebo ir...[/QUOTE]
Jses si tim 100% jisty?..:)
pt78 (16)|6.3.2005 07:43
[QUOTE="RadeKKK"]zdravim,
jestli mela byt zda lze rozchodit compacta jako modem pres BT - tak to ZATIM NEJDE.
!Je to to same jako u MDAIII...
jako modem muze fungovat jen pres usb nebo ir...[/QUOTE]
Nie, naopak, tato tema ma pojednavat o tom, ako rozbehat na MDAC internet cez pripojenie na PC, nie ako pouzit MDAC ako modem pre PC.
miroslav_ce4you (219)|6.3.2005 14:18
[QUOTE="RadeKKK"]zdravim,
jestli mela byt zda lze rozchodit compacta jako modem pres BT - tak to ZATIM NEJDE.
!Je to to same jako u MDAIII...
jako modem muze fungovat jen pres usb nebo ir...[/QUOTE]

XP JE TO PRAVDA ?????:D :D :D
gabo_ce4you (9)|6.3.2005 17:14
Pro připojení přes počítač si nastav v ActiveSync v možnostech, záložka pravidla předávání - inernet a mělo by ti to fungovat při připojení přes ActiveSync.
Medved_ce4you (200)|6.3.2005 19:24
[QUOTE="RadeKKK"]zdravim,
jestli mela byt zda lze rozchodit compacta jako modem pres BT - tak to ZATIM NEJDE.
!Je to to same jako u MDAIII...
jako modem muze fungovat jen pres usb nebo ir...[/QUOTE]

No nevim jak komu, ale me to pres BT JDE :-)
Miloš Strouhal (3997)|6.3.2005 19:50
[QUOTE="miroslav"]XP JE TO PRAVDA ?????:D :D :D [/QUOTE]
To bys se ti líbilo viď?...:) Houby! BlueTooth modem u MDA Compact funguje, a to naprosto bez problémů, zrovna tento příspěvek píšu z notebooku Compaq nx7010, jež jsem připojil na internet pomocí BlueTooth modemu via MDA Compact.:yes: Ipf je mi svědkem, zrovna sedí vedle mne.:)
miroslav_ce4you (219)|6.3.2005 22:17
[QUOTE="xp"][QUOTE="miroslav"]XP JE TO PRAVDA ?????:D :D :D [/QUOTE]
To bys se ti líbilo viď?...:) Houby! BlueTooth modem u MDA Compact funguje, a to naprosto bez problémů, zrovna tento příspěvek píšu z notebooku Compaq nx7010, jež jsem připojil na internet pomocí BlueTooth modemu via MDA Compact.:yes: Ipf je mi svědkem, zrovna sedí vedle mne.:) [/QUOTE]


No ved tak !!!
ale presne si odhadol - potesilo by to :D :D :D
aspom by sa viac ludi stazovalo ...
A pomohlo by to k vyrieseniu problemu !
Miloš Strouhal (3997)|6.3.2005 22:23
Věř, že nepomohlo.. Myslím, že HTC a Microsoft nás má (tebe má) zcela u zadní části těla, viz. neschopnost vydat po víc jak půl roce upgrade pro MDA III jež by ten BT modem zprovoznil.. Pro ně jsou důležité tržby (a MDA III se docela prodává i s nefunkčním BT modemem a žlutým displejem..) a momentálně asi práce na MDA IV, a ne co si o nich mi, "náročnější" zákazníci myslíme.. ;)
ipf (2136)|6.3.2005 22:23
[QUOTE="xp"][QUOTE="miroslav"]XP JE TO PRAVDA ?????:D :D :D [/QUOTE]
...BlueTooth modem u MDA Compact funguje, a to naprosto bez problémů, ...[/QUOTE]

ANO, potvrzuji, že BT modem na compactu funguje a nepadá.
miroslav_ce4you (219)|6.3.2005 23:42
[QUOTE="xp"]Věř, že nepomohlo.. Myslím, že HTC a Microsoft nás má (tebe má) zcela u zadní části těla, viz. neschopnost vydat po víc jak půl roce upgrade pro MDA III jež by ten BT modem zprovoznil.. Pro ně jsou důležité tržby (a MDA III se docela prodává i s nefunkčním BT modemem a žlutým displejem..) a momentálně asi práce na MDA IV, a ne co si o nich mi, "náročnější" zákazníci myslíme.. ;) [/QUOTE]

Zial mas pravdu !!!
Ale bojujem dalej...
Len zatial sam
RadeKKK (11)|7.3.2005 10:57
Tak to je asi ve mě ... ale se svym Compactem jsem se setkal s následujícíma chybama:

BT funguje synchronizace, ale modem ne
USB modem mi jde, ale někdy musim z XP SP1 odstranit ovladač a nainsalovat znova, někdy zas pomůže soft reset na MDAC
Navíc se mi zdá, že je internet pomalejší než přes modem v N6320(BT)

POP3 ze seznamu funguje tak na 30% z T-mobilu 100%
Občas nejdou instalovat aplikace.
Pavel Koza (4761)|7.3.2005 11:25
Taky potvrzuju, MDA Compact mi pres BT jede. Jen upozornim ty, kteri badaji stejne jako ja, ze BT modul musi byt pred pustenim Wireless Modemu -> Bluetooth -> Start VYPNUTY, jinak to nebude fungovat. Ten WModem si podle vseho saha primo na zelezo a tak mu podobne MS obtezovani vadi:)
Medved_ce4you (200)|7.3.2005 13:17
[QUOTE="Pavel Koza"]Taky potvrzuju, MDA Compact mi pres BT jede. Jen upozornim ty, kteri badaji stejne jako ja, ze BT modul musi byt pred pustenim Wireless Modemu -> Bluetooth -> Start VYPNUTY, jinak to nebude fungovat. Ten WModem si podle vseho saha primo na zelezo a tak mu podobne MS obtezovani vadi:)[/QUOTE]

Me to beha i se zapnutym BT modulem pred startem WModemu. Ale co jsem tak vypozoroval, tak tahle aplikace si na ruznych MDAckach zije vlastnim zivotem a i pri shodnem nastaveni se nemusi dve stejne zarizeni chovat stejne :-)
Barrby (30)|16.3.2005 13:45
A můžete sem napsat nějakej stručnej postup, jak to zprovozníte? Já s tím laboruju už nějakou dobu a marně - modem neběží ... :mad:

U S55 zapnu BT, na noťasu v TMCC vyberu příslušný připojení a jedu ...
RadeKKK (11)|16.3.2005 22:40
Taky by mi asi pomohl přesný postup jak to rozjet.
Jinak BT mam Mobile Action (MA600).
A jak už jsem taky psal s nokií jsem neměl problém...

Díky
Lissienn_ce4you (4)|17.3.2005 14:26
Také bych uvítal nějaký popis jak zprovoznit MDAIII přes BT MSI. Mě ten modem nejede od samého začátku a ET mi s tím nějak nedokázal pomoct. Prostě připojit NTB na internet přes MDAIII je pro mě pase :-(
Miloš Strouhal (3997)|17.3.2005 18:07
[QUOTE="Lissienn"]Také bych uvítal nějaký popis jak zprovoznit MDAIII přes BT MSI. [/QUOTE]Přečti si název diskuse. Tady je řeč o MDA Compact, ne III. Jinak IIIka se tu již několikrát řešila, BT modem u ní nefunguje, takže neni co "popisovat"..
Whippy (206)|18.3.2005 12:35
Nevim zda muzu se svym dotazem do tehle diskuze, nicmene zkusim.:oops:

Nevim jakym zpusobem odeslat nejaky soubor z MDA compact pres bluetooth na jine zarizeni. Podle manualu by to melo jit, jen jsem nenasel tu polozku kterou tam popisuji.
beecher (9270)|18.3.2005 13:28
[QUOTE="Whippy"]Nevim jakym zpusobem odeslat nejaky soubor z MDA compact pres bluetooth na jine zarizeni. Podle manualu by to melo jit, jen jsem nenasel tu polozku kterou tam popisuji.[/QUOTE] Tady v teto diskuzi to ukazuje Pavel Koza... V cestine to asi bude Odeslat soubor pres infra (IR port)...
Whippy (206)|18.3.2005 13:52
DEKUJI ! :yes:
RStein (2012)|17.4.2005 15:09
[QUOTE="xp"]Chodit by to snad melo. Zatim jsem uspesne pripojil Compacta na internet pomoci BlueTooth a EDGE Nokie.[/QUOTE]

Zatim jsem si s tim moc nehral, ale spojit MDA Compact s N6230 ani S55 se mi zatim nepodarilo - zarizeni jsou sparovana, nastaveni je shodne s MDA II, ale Compact ihned pri pokusu o vytoceni nahlasi, ze pripojeni nelze uskutecnit - aniz by byla znat jakakoli snaha o komunikaci s telefonem.
Miloš Strouhal (3997)|17.4.2005 16:55
Se Suorajem jsme to po 20-ti minutách boje v pohodě rozchodili.. Je pravda, že nám to chvilku nechtělo běžet, ale pak jsme přišli na to v čem je zakopanej pes, a bylo. Bohužel si už nevzpomínám v čem je ten háček..:? Snad Suoraj..
scenic (225)|4.5.2006 09:08
Ahoj, ja mam zas taky problem ze neviem rozchodit na MDA Comp. aby sa mi pripojil na net cez BT a nokiu N70. Skusal som aj initial string at+cgdcont=1,"IP","internet" a to vsetky mozne variace. Bez "at", skusal som zamenit aj + a = (nie som si isty ktore kam ide) a stale nic. PDA sa ani nesnazi spojit s nokiou. Jednoducho mi zahlasi chybu. Vedel by mi pls niekto pomoct????