Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP ipaq rx 3700 a problemy s wifi

dominika_ce4you (30)|3.3.2005 08:05
Zdravim na tomto serveru, jako pomerne cerstvy majitel uzasneho PDA se snazim jiz pomerne dost tydnu rozchodit wifi. Priznavam, ze manual dodavany s PDA mi prilis nepomohl. Mozna budu mit naprosto banalni dotazy, proto prosim o shovivavost me neznalosti.

Jako spravny internetovy zavislak me velmi laka pripojit sveho placateho milacka pres wifi do netu a mit tak moznost netit i napr. o dovolene, kdy abstinencni priznaky byvaji nejvetsi. Priznavam, ze o moznostech wifi a o organizaci tohoto pripojeni vim bohuzel pramalo. Navic PDA se chova behem snah o zprovozneni tak, ze noedhadnu, ma-li to tak byt nebo ne.

Je mi jasne, ze se mohu napojit pouze tam, kde je volny vstup pripadne tam, kam mi majitel site povoli pristup. Nainstalovala jsem si WifiGraph, cosi mi vyskakuje, site jsou oznaceny pro me neznamymi zkratkami, tudiz netusim, ci vlastne jsou, kam se eventualne obratit o prosbu s povolenim pristupu. To tedy prvni vec.

Druha vec je, ze nevim, jak se ma vlastne spravne PDA pripojovat k wifi. Kdyz wifi zapnu, zustane indikator zluty misto zeleneho. Casto na me PDA houka, ze mam nastavit pripojeni. Snazila jsem se intenzivne, lec nemam v tom zcela jasno. Za treti, nabizi PDA pripojeni k nalezenym sitim? Nic takoveho se totiz nikdy nestalo, samozrejme nevim, zda je to tim, ze v mem okoli nejsou ty spravne wifi site.

Neco je spatne, mozna vice veci najednou. Bohuzel jsem sama nevidela spravne se pripojujici PD a tudiz nevim, co je normalni a co ne a co je eventualne zpusobeno moji neznalosti pripadne spatnym nastavenim.

Pokud mi muzete poradit, budu Vam velmi vdecna.

Suoraj (704)|3.3.2005 08:17
Pokud ti to ukáže signál wifi tak si dej v prohlížeči jakoukoliv internetovou adresu a pokud je to free point tak se ti načte - pokud né tak tě to hodí na přihlašovací stránku. Seznam dostupných sítí je seznam poskytovatelů, kteří v dané lokalitě provozují wifi. V Praze jsou tři body kde se připojuji zdarma.
dominika_ce4you (30)|3.3.2005 08:25
Najde se leccos, lec pri pokusu o nacteni www stranky se objevi Cannot connect with current connection settings. To change your connection settings .... Neco je spatne, ale co?
Suoraj (704)|3.3.2005 08:34
tak tě síť nepustila. Zkus v nastavení připojení zvolit wifi - teď nevim jak to tam přesně je :( Pokud sem se s MDA III dostal na místo s wifi tak se to automaticky připojilo na wifi... Zkus si to v metropoli na Zličíně
spellcross (9)|3.3.2005 09:11
[QUOTE="dominika"]Najde se leccos, lec pri pokusu o nacteni www stranky se objevi Cannot connect with current connection settings. To change your connection settings .... Neco je spatne, ale co?[/QUOTE]

Kde že se připojuješ zdarma ? :o)
dominika_ce4you (30)|3.3.2005 11:03
Dobry napad. Zkusim Metropoli Zlicin. Diky.
Pavel Koza (4761)|3.3.2005 12:43
Na Zlicine (uprostred, jak je to misto s obcerstvenim) je to skutecne bez problemu. Staci zapnout WiFi (zadny WiFiGraph neni nutny) a chvili pockat. Nasledne se objevi "bublina", ve ktere bude seznam dostupnych siti. Vyberte tu spravnou a dejte Connect. Pokud je uplne free, tak se za chvili nahore v liste objevi takove dve sipky nad sebou, pote muzete brouzdat. Pokud se objevi cokoliv jineho (nejaky dialog pro zadani klice, formular pro prihlaseni a pod), tak to neni free sit.
dominika_ce4you (30)|3.3.2005 13:48
Aha, takze teoreticky vzato asi nic spatne nastaveneho neni, pouze se mi nedari narazit na tu spravnou wifi sit ze? Takze prpojeni do wifi by melo automaticky vyskocit. Vyzkousim. Diky moc vsem.



[QUOTE="Pavel Koza"]Na Zlicine (uprostred, jak je to misto s obcerstvenim) je to skutecne bez problemu. Staci zapnout WiFi (zadny WiFiGraph neni nutny) a chvili pockat. Nasledne se objevi "bublina", ve ktere bude seznam dostupnych siti. Vyberte tu spravnou a dejte Connect. Pokud je uplne free, tak se za chvili nahore v liste objevi takove dve sipky nad sebou, pote muzete brouzdat. Pokud se objevi cokoliv jineho (nejaky dialog pro zadani klice, formular pro prihlaseni a pod), tak to neni free sit.[/QUOTE]
Suoraj (704)|3.3.2005 16:23
jak je kino. Sou tam jezdící schody a nahoře a tam se dá sednout;)
dominika_ce4you (30)|3.3.2005 19:49
Jo, tam to znam, az se uzdravim, vim, kam zamirim.

[QUOTE="Suoraj"]jak je kino. Sou tam jezdící schody a nahoře a tam se dá sednout;) [/QUOTE]
dominika_ce4you (30)|12.3.2005 17:20
Jeste jsem nevyzkousela tu Metropoli Zlicin, jsem marod, ale chystam se. Jenze ke vsemu mi prestalo chodit bluetooth. Nejde zapnout. Dost dobre nechapu. Objevuje se nejake hlaseni o pameti a o resetu. Co s tim proboha?
Zdenek Malinsky (9781)|12.3.2005 17:37
Zkus soft reset. Taky si v IE smaž historii, cookies a temporary internet files. Možná si pořiď nějakou "čistírnu peří", třebas Mem Maid. V nejhorším případě pomůže HR.
Nebo prijd do 23h do Fresco Vento, Palackého náměstí. Rady porady zdarma.
dominika_ce4you (30)|12.3.2005 17:42
V IE nebude nic. Jaksi se mi nepodarilo pripojit na wifi a tudiz ani zadne www prohlizeny nebyly. Jake jsou vubec moznosti resetu, ja jaksi nejak jeste nezjistila, jak se restartuje a hlavne, neprijdu o data?


[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Zkus soft reset. Taky si v IE smaž historii, cookies a temporary internet files. Možná si pořiď nějakou "čistírnu peří", třebas Mem Maid. V nejhorším případě pomůže HR.
Nebo prijd do 23h do Fresco Vento, Palackého náměstí. Rady porady zdarma. [/QUOTE]
Zdenek Malinsky (9781)|12.3.2005 17:55
SR=soft reset=inicializační reset to je něco jako u PC ctrl+alt+del. O data nepřijdeš, max.třeba neuložený dokument. Provedeš ho tak, že zasuneš stylus do dírky v boku PDA-koukni do návodu.

HR=hard reset=úplný reset uvede zařízení do stavu, ve ktrém bylo po zakoupení. Veškerá data a nainstalované programy budou fuč.

Nutno pravidelně zálohovat. V případě potřeby zkus na mě ICQ. Je nás tu v pizzerii víc. Nebo doraž

Doplnění:
Soft reset na HP iPAQ rx3715 provedeš tak, že stylus zasuneš do otvoru (dírky), který je na spodní straně PDA vedle konektoru pro napájení a synchronizaci a asi 2 vteřiny podržíš (uvidíš na today obrazovce se začne něco dít).
dominika_ce4you (30)|15.3.2005 07:35
Takze problem s bluetoothem vyresen. Spustila jsem iPAQ Backup a na konci je reset, po vsech techto operacich bluetooth funguje. Takze se to vyresilo, i kdyz malicko neprimo :))