Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mám PDA, děkuji, mapu nepotřebuji...

K3_ce4you (107)|18.9.2002 11:04
Tato diskuze je ke článku, jehož plné znění naleznete na adrese pod uvedené níže:

link na článek
Santa_ce4you (5)|19.9.2002 18:37
Můžu potvrdit recenzi. Sám program používám asi čtyři týdny včetně navigace v autě. V ČR je samozřejmě lepší než Tom Tom. Všechny popisované funkce mi fungují. Akorát mne mrzí, že nelze při zadávání trasy třeba ve městě stanovit trasu rovnou z mnou nadefinované ulice do další, ale vždy musí být trasa přes body které nadefinoval výrobce. Santa
Amarth (3)|23.9.2002 17:23
Tvurci programu nemaji zadny web? Proc v clanku neni nikde link a ani receno, kde by se dal program koupit?
hybo (3107)|23.9.2002 17:26
firma je www.tranis.cz, koupit treba obchod.sunnysoft.cz
Pavel Koza (4761)|23.9.2002 17:45
Jo, PocketKiM je bomba. Jel jsem podle toho do pardubic (no, uznavam, ze to neni moc komplikovana trasa, ale dovedlo me to presne az do ulice, kam jsem chtel[:D]), mel jsem v iPaqu GPS kartu, a nemuzu si to vynachvalit! Clovek si na to rychle zvykne, jeste ze mi dosla baterka az tesne pred koncem me cesty domu...

Jedinej drobnej problemek je na zacatku, kdyz se snazi zinicializovat GPSka, pokud mam zapnutou automatickou lokalizaci, tak me to nekolikrat preneslo buh-vi-kam, a teprve po vypnuti / zapnuti se to spravilo... Ale potom uz to byla pohodicka[;)]
K3_ce4you (107)|23.9.2002 18:01
Samozřejmě že mají web, a kdyby si hledal podle názvu firmy ( tento název je v recenzi uveden ), určitě by si našel. Každopádně link v recezi měl být uveden. ale Hybo reagoval správně, protože koupit si tento program můžeš i v Sunnysoftu. Mimo jiné: link na Tranis by jsi našel i na mojich stránkach :-) .
Amarth (3)|23.9.2002 18:08
To je mi jasne, ze kdybych pouzil google, tak to nekde najdu, ale clovek je od prirody tvor liny nebo zamestnany :)
K3_ce4you (107)|23.9.2002 18:11
jasně [:D]
VanJ_ce4you (57)|1.10.2002 12:06
He he, ja som to hladal cez centrum....
Inac ktorych 8 miest v SK to ma? Krajske (Blava, Trnava, Nitra, Trencin, Zilina, B. Bystrica, Kosice, Presov) ?
Frankie_ce4you (103)|18.10.2002 13:03
Jsem začátečník - trouba. Podařilo se mi sice naistalovat Tranis na PDA (IPAQ 3970), ale nepodařilo se mi ho rozchodit s HAICOM HI-203E (verze Ipaq 38). Poradí mi někdo? Děkuji
Lachim Ahalb (35)|21.10.2002 05:29
Dobry den, v sobotu a v neděli jsem zkoušel GPS pretec CF card (mam noveho LOOXe). V sobotu vše fungovalo O.K., ale v neděli když jsem vlozil CF kartu s GPS, objevila se následující hláška:

Unrecognized Card
Enter the name of the device driver for this card. information, see the card manufakcturer's documentation.
Unknown card in Socket 1

OK CANCEL

Když dám OK, tak při spuštění GPSDemo, tak mně to zahlásí "Can't Open Comport5" (V PocketKIM CZ Pro)

Zkoušel jsem vše, měkký i úplný reset, ale vše se vždy opakuje. Včem můe být problém?? Paměťová karta v tomto slotu normálně funguje !!!!!!!!

Snad neodešla CF GPS karta ????

MB
windmaster (307)|23.1.2004 15:28
Po půlročním používání mohu prohlásit, že program je perfektní, stabilní, prostě samé superlativy. Ale ty mapové podklady, a to mám nejdražší verzi CZ Pro. Grafika je velmi dobrá, optimalizátor cest funguje lépe než ten za 10 tis.v GEOBÁZI, ale:
některé okresní silnice prostě chybí, některé hlavní jsou vedeny tak jak se jezdilo ještě před dvaceti lety, někde (jednou) jsem byl veden cestou, která už dávno neexistuje.
Mrzí mě jenom, že na upozornění na chyby v podkladech prostě nereagují a nějakém novém vydání map snad ani neuvažují.
Přes tyto drobné výtky PocketKiM rozhodně nezatracuji a doporučuji koupi na http://www.pocketkim.cz. kde je o slušných 10% levnější.
Paullus_ce4you (400)|25.1.2004 01:29
Na www.pocketkim.cz jsou od 15.1.2004 aktualizace programu PocketKim s novými a zajímavými funkcemi.
TheSaint (1)|25.1.2004 10:50
Ldi nemáme někdo zkušenost s TomTom Navigátor 2.0 ?
Pokaždé když to nainstaluju tak mi to pak napíše když to pustim " Canot deretminate locaton of data"... Díky za radu
Master_Tom (12)|28.3.2004 22:55
Zdravím,

v pátek jsem si pořídil GPS-ku, no a abych ji mohl plně využívat, tak k tomu potřebuji nějakou tu mapku.

Proto se chci od Vás zkušených poinformovat, který prográmek je nejlepší. Jestli mám jit skutečně do toho PocketKIM nebo je na trhu i něco lepšího. Potřebuji hlavně naši zem a německo a pak v létě plánuju cestu do Portugalska, takže i více méně celou Evropu. Zde mám, ale další dotaz, jestli není lepší kupovat jednotlivé země, nebo koupit nějaký soft s celou Evropou jako takovou. Myslím si, že tam nebudou propracované města s ulicemi, nebo se pletu ?

Díky za každou dobrou radu.

Tom
ipf (2136)|28.3.2004 23:39
[QUOTE="Master_Tom"]Zdravím,

v pátek jsem si pořídil GPS-ku, no a abych ji mohl plně využívat, tak k tomu potřebuji nějakou tu mapku.

Proto se chci od Vás zkušených poinformovat, který prográmek je nejlepší. Jestli mám jit skutečně do toho PocketKIM nebo je na trhu i něco lepšího. Potřebuji hlavně naši zem a německo a pak v létě plánuju cestu do Portugalska, takže i více méně celou Evropu. Zde mám, ale další dotaz, jestli není lepší kupovat jednotlivé země, nebo koupit nějaký soft s celou Evropou jako takovou. Myslím si, že tam nebudou propracované města s ulicemi, nebo se pletu ?

Díky za každou dobrou radu.

Tom[/QUOTE]


Používám TOM-TOM ROUTE PLANER, vynikající celá Evropa, a to buď celá WEST anebo OST, a ještě v různém "rozlišení" podrobností. Anebo je možné nainstalovat jednotlivé státy, také v různě detailní verzi (NEJ mapa WEST EURO zabere cca 25 MB). Po zkušenostech je TOM výrazně přesnější, co se týká silnic v ČR.
Pro města v Evropě používám TOM-TO CITY MAPS, kde se instalují ne jednotlivá města, ale vždy určité regiony (cca jako okresy). Vyzkoušeno v Itálii a Německu - výsledek SUPER (zejména, když jsme zabloudili v Drážďanech a téměř neměli šanci se trefit, byl TOM víc než nepostradatelný).
Doporučuji.
Kája_oldd (759)|1.12.2004 00:57
Omluvte neznalce, ale chci se zeptat, pokud mam GPS v CF slotu, který je jediný a jsem odkázanej na RAMku 64 (z čehož mam volných tak max. 20), tak jak velkou část programu (teď myslím KiM) tam musím mít? Jde tam třeba vložit jen určitou část mapy?:?
Šeba_oldd (1184)|1.12.2004 02:11
U Pocket Kim nelze udelat vyřez mapy. Samotna mapa ve verzi pro ma asi 8Mb.Tva kombinace je pro navig.soft dosti nevhodná.
Kája_oldd (759)|1.12.2004 14:39
pohoda, 8mega se uvoní v pohodě;) Já už myslel na desítky...nj, zas mam tendenci zbytečně přehánět:D
petr2006 (3)|18.8.2007 17:53
Tak nevím zda jsem na marsu ale pocketkim je jako dneska vychvalovat přednosti T602. Pocketkim byl zastaralej uz kdyz ho zacaly prodavat.
Dráček (68)|18.8.2007 17:56
Mate na marsu jiny kalendar...? :D Mrkni se na datum zalozeni tematu, a na data prispevku... :!: