Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

TextMaker pro WM2003SE jako dárek k LOOXi 720 za 59,44 Euro

Milan Švec (938)|2.3.2005 00:04
O TextMakeru pro práci s texty na PDA se na ce4you píše už třetí rok. Vždy s velkou chválou.
To, že každý majitel LOOXe 720 má i tenhle SW k dispozici zdarma (podobně jako už známější a stejně špičkový Pocket Informant), se ví zatím méně.

Nevíte-li tedy co s pěti body, které jsou na pořízení SW k LOOxi k dispozici, stáhněte si nejdřív 14,7 MB trial TextMakeru (rev. 400 na 30 dnů) třeba z Handanga. (Tam obsahuje trial i variantu pro PC.)

Nenechte se mýlit stále připomínaným číslem 2002. Poslední aktualizovaná verze (teď rev. 405 z 27.1.2005) umí všechny režimy zobrazení (VGA, oboje rozlišení, výška, šířka), s českými fonty píše česky, nechá se ovládat z externích klávesnic i myší. Zmíněný trial taky.

Vzkaz od autorů: "If you use word processors extensively, you will love working with TextMaker on Windows Mobile 2003 Second Edition devices: TextMaker fully supports high-resolution screens and landscape mode! You can even switch between upright (portrait) and landscape (widescreen) mode on-the-fly!"

Na Pocket Word zapomenete velmi rychle.
Plné pořízení TextMakeru (17,4 MB) za tři body z PocketLoox Choice je velmi snadné. Na registrační heslo se musí počkat. Posílají ho e-mailem údajně do dvou dnů. Bez něj je instalace plné verze nemožná.
Konečně lze i na LOOXi dělat s textem to, na co všechno je člověk zvyklý na PC (s MS Wordem).
TextMaker je ve svém oboru špička k nezaplacení – a pro majitele LOOXů 720 doslova!
rratio_ce4you (39)|2.3.2005 04:11
Toto hodnocení mohu jen potvrdit. Cena je báječná a funkce také. Za zbývající 2 body jsem si koupi "hodiny" a soubor karetních her One for all Solitaires Collections. Jen dotaz. Protože neumím anglicky pořád mám problémy s těmito karteními hrami. Nemůžete mne někdo nasměrovat, kde bych našel český návod? Jená se asi o jeden princip a dílčí alternativy.
Jiří:sarcastic:
Crusader_ce4you (624)|2.3.2005 07:58
Mohu potvrdit. Sám jsem za body tento soft nakoupil a potom jsem ještě zakoupil PlanMaker od stejné společnosti a tento mi na Looxovi zajistil plnohodnotnou práci s excelem. Výhoda obou progrmů je nejen v téměř stejné funkčnosti jako MS World a Excel na PC, ale také si na rozdíl od Pocket Worldu a Pocket Excelu nepřevádí soubory do vlastních formátů, ale pracuje se standardnímy formáty ( to jest Textmaker s documenty .doc a Planmaker s .xls).
fishman_ce4you (68)|4.3.2005 19:04
Já jsem si za body objednal PlanMaker a jsem s praci v excelu maximalne spokojeny.
brn (114)|4.3.2005 19:08
[QUOTE="Crusader"]na rozdíl od Pocket Worldu a Pocket Excelu nepřevádí soubory do vlastních formátů, ale pracuje se standardnímy formáty ( to jest Textmaker s documenty .doc a Planmaker s .xls).[/QUOTE]Pocket Word & Excel umi otevrit i nekonvertovane doc a xls soubory (nahrane treba pres ctecku primo do karty).
fishman_ce4you (68)|4.3.2005 19:16
to sice umí, ale nemá rozhodně takový záběr funkcí, jako oba výše zmiňované programy....
Crusader_ce4you (624)|4.3.2005 19:42
[QUOTE="brn"]Pocket Word & Excel umi otevrit i nekonvertovane doc a xls soubory (nahrane treba pres ctecku primo do karty). [/QUOTE]

To sice umí, ale pokud provedete jakékoliv úpravy a soubor uložíte, tak už bude v pocket formátu.
Peca_ce4you (45)|4.3.2005 22:06
Jojo, TextMaker můžu vřele doporučit... Teda, já ho mám teprve asi 2 dny a dneska mi přišlo licenční číslo, ale zkoušel jsem v trialu si otevřít jeden dokument z Wordu, vytvořený barevný reklamní leták, dvě stránky, nějaký textový pole, asi tři fotky a logo... Až na to logo, které bylo posunuté doprava a tudíš rozhodilo hlavičku, která taky zabrala nějak víc místa (na šířku) než ve Wordu to zobrazilo perfektně - vestevěný Word si ani neškrtl :)
Dada_ce4you_oldd (63)|4.3.2005 22:37
Myslím že nic lepšího pro cihlku není.:yes: V novém překladu (405) zmizel i problém se zobrazováním češtiny v názvu dokumentů. Zmizel i problém se zobrazováním vložený textových polí v dokumentu.Nevím o ničem lepším. Za 3 body na looxchoice to určitě stojí. Škoda že bodů k 720 není 6:no: V kombinaci s PlanMaker (též 3 body) dneska nedostižná kombinace pro lidi co pracují s MS dokumenty z PC na cihle:D A hlavně ukládá v nativnim formátu MS!!!
Dada
našrot (126)|5.3.2005 22:07
Nevíte někdo, jestli taky existuje nějaký ekvivalent do PPC pro WordPerfect? Tedy něco, co ukládá přímo do WPD? Word na PC jsem nikdy nepoužíval, nepoužívám a používat nebudu (jedině na PPC zatím musím) a jaksi neustálé překlady z DOC mě občas otravují...