Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

LOOX 720 BT = chyba ?

Šeba_oldd (1184)|1.3.2005 13:34
Netřeba rozsáhle popisovat - obrázek napoví - znáte někdo řešení tohoto problému?
00051371_pc_capture11_Leil.jpg
Pavlucha (1496)|1.3.2005 13:56
Jestli je to to samé na jako na HX4700, tak jedině poslechnout a restartovat.
Ale vypadá to na ten samej problém. :dead:
oltcit (1098)|1.3.2005 15:20
Skúšaním som zistil,že k tejto hláške dochádza v nasledovných prípadoch:
1/ Ked počas aktívneho spojenia cez BT vypnem PPC a potom ho znovu zapnem .
2/Ked sa chcem pripojiť cez E2C a nezapnem predtym BT.
Podla mna by to mohlo byt spôsobené príliš krátkou dobou medzi inicializáciou BT a následným programom využivajúcim jeho služby. Pri troche snahy by sa to možno dalo nájsť v registroch:sarcastic:
Milan Švec (938)|1.3.2005 15:41
Občas se mi to tam po nějakých BT experimentech druhý den ráno taky objevilo. A můžu potvrdit výše uvedené (oltcit), určitě jsem se o ukončení BT na LOOXi před vypnutím LOOXe nesnažil.
Hlavu si s tím nelámu. Vykonám požadované (SR) a jede se dál.
Nejspíš to nemá ošetřeno to "nekorektní" přerušení.
Šeba_oldd (1184)|1.3.2005 15:42
Pokud by jsi projevil tuto snahu pravdepodobne by ti bylo mnoho lidí na teto planete hodne moc vdecnych - stejny problem i u HX.
TheMelin (1642)|1.3.2005 17:33
Tak tohle se mě stává také a dost mne to štve :evil:
A nejlepší to je, když zapnu třeba IE a jelikož ozBT při zapnutí IE zapína i BT, začnu se přeťukávat s touto chybovou hláškou :D :D
kutil_ce4you (39)|1.3.2005 20:36
Tak koukám, že je nás více s tímto problémem.Mě se tam navíc po určitém experimentování objevila i hláška typu, že vypršela platnost BT software ...:? tak jsem se lekl, že jsem něco podělal,ale nakonec po SR vše OK.Přiznám se, že tahle hláška se začala objevovat až po tom, co jsem nacpal do looxíka nějakej ten softík a možná bych hledal chybu právě v tom.Mám takový pocit, že to začalo až po instalaci nějakého softu,ale kdybych věděl jakého:D .
Šeba_oldd (1184)|1.3.2005 20:41
[QUOTE="kutil"]Tak koukám, že je nás více s tímto problémem.Mě se tam navíc po určitém experimentování objevila i hláška typu, že vypršela platnost BT software ...:? nějakej ten softík a možná bych hledal chybu právě v tom.Mám takový pocit, že to začalo až po instalaci nějakého softu,ale kdybych věděl jakého:D .[/QUOTE]
Stejná zkušenost:?: :?: :?: I toto jsem jiz zazil.:((
kutil_ce4you (39)|1.3.2005 20:48
jedna zkušenost s try launcher od PHM. Po nainstalování a SR se objevovala stále hláška, že zástupce nemohl být nalezen a tak jsem začal pátrat kde je chyba a našel jsem, že v adresáři starup je sice .ink pro tento laucher,ale měl trochu odlišný název než ten ve start menu.Původně tam bylo PHM trylaunch.ink a správně mělo být jen trylaunch.ink, tak jestli není něco podobného s tím BT?:evil:
oltcit (1098)|5.4.2005 19:18
[QUOTE="Šeba"]Pokud by jsi projevil tuto snahu pravdepodobne by ti bylo mnoho lidí na teto planete hodne moc vdecnych - stejny problem i u HX.[/QUOTE]
Trošku som popátral a i ked som našiel pár položiek v registroch, ktoré by to mohli mať na svedomí,nakoniec som vypracoval nasledovný postup.Bude možno vyznievať triviálne,ale mne funguje stopercentne:)
Prestal som používať E2C a spojenie s mobilom som nakonfiguroval manuálne .Zrušil som všetky dovtedy vytvorené profily v BT nastavení,spustil sprievodcu v Manageri BT,vytvoril nový Dialup Networing so známym nastavením(vyt.číslo:*99***1#, inicializačný string podľa providera,uvedené adresy DNS1,2) ,spároval s mobilom a ukončil.BT mám bud zapnutý stále(ak často pristupujem na net),alebo ho zapínam namapovaným HW tlačítkom.Pripojím sa na net cez ikonu spojenia vo vrchnej lište,alebo v BT manažéri.Potom môžem Looxa počas aktívneho spojenia kedykolvek vypnúť a pri znovuzapojení sa obnoví samočinne BT spojenie,nie je potrebné používať externú utilitu OzBT,kliknúť na otvorenú webovskú reláciu a pri požiadavke na jej zmenu sa začne vytáčať predvolené spojenie. A anologicky podľa potreby môžem kedykoľvek vypnúť "cihlu" a pri znovuzapojení všetko pokračuje v poriadku dalej.Je to jednoduché :) Pri tomto nastavení sa používa Microsoft CM ktoré výnimočne funguje :) oproti režimu E2C RAS MC od poskytovatela aplikácie,ktorá síce funguje tiež,len sa musí dodržať určený postup pri aktivovaní spojenia a pri nekorektnom ukončení musíme systém reštartovať na obnovenie funkčnosti spojenia.Ale na druhej strane má táto vstavaná aplikácia výhodu pre bežných užívatelov v tom,že všetky nastavenia si zistí a nastaví automaticky.
P.S. Je to fajne písať si offline príspevok a pri kliknutí na odoslanie k tomu aj naozaj dôjde jediným kliknutím.
beecher (9270)|5.4.2005 20:22
[QUOTE="oltcit"]P.S. Je to fajne písať si offline príspevok a pri kliknutí na odoslanie k tomu aj naozaj dôjde jediným kliknutím.[/QUOTE] :O :O :O Tobe to takto predtim nefungovalo? :O :O :O

Tj, ze cokoliv si sahne na net, ze se ti to bez kecu pripoji? Nebo jsem nepochopil, co jsi v tom prispevku napsal?
oltcit (1098)|5.4.2005 20:43
Ale fungovalo,ale pri použití interného CM=E2C boli problémy pri nekorektných ukončeniach s hláškami od BT drivera,vid tému a viem ako nováčikom,ku ktorým sa radím aj ja, vedia takéto situácie znepríjemniť život.Nie každý je tu starý harcovník ;)ako ty,ktorým to pripadá samozrejmé. A niekedy takéto maličké zhrnutie pomôže viac ako odkaz na nejakúdiskusiu,kde sa to preberalo.:D Tak mi prepáčte,že som chcel pomôcť.
beecher (9270)|5.4.2005 21:06
[QUOTE="oltcit"]Ale fungovalo,ale pri použití interného CM=E2C boli problémy pri nekorektných ukončeniach s hláškami od BT drivera,vid tému a viem ako nováčikom,ku ktorým sa radím aj ja, vedia takéto situácie znepríjemniť život.Nie každý je tu starý harcovník ;)ako ty,ktorým to pripadá samozrejmé. A niekedy takéto maličké zhrnutie pomôže viac ako odkaz na nejakúdiskusiu,kde sa to preberalo.:D Tak mi prepáčte,že som chcel pomôcť.[/QUOTE] Ale ne, spatne mne chapes.
1. netusil jsem, ze tam mate nejaky jiny CM nez ten, co je ve WM. Nejak mi neni jasne, proc to tam to FSC nacpalo...
2. Tahle hlaska ale pri zapinani BT je docela bezna, neni to pouze problem Looxe. Bohuzel, WidComm je velmi dobry BT Stack po strance funkci, ale ma tolik problemu s pameti, ze je to az nehezky... :(
Šeba_oldd (1184)|6.4.2005 01:58
[QUOTE="oltcit"][QUOTE="Šeba"]Pokud by jsi projevil tuto snahu pravdepodobne by ti bylo mnoho lidí na teto planete hodne moc vdecnych - stejny problem i u HX.[/QUOTE]

P.S. Je to fajne písať si offline príspevok a pri kliknutí na odoslanie k tomu aj naozaj dôjde jediným kliknutím.[/QUOTE]
Funguje - diky mel jsem to tak ze začatku ale po te jsem zacal použivat E2 kvuli jednoduchosti nevsim jsem si vsak ze tehdy asi nastal problem s touto hlaskou.
oltcit (1098)|6.4.2005 14:17
[QUOTE="beecher"][QUOTE="oltcit"]Ale fungovalo,ale pri použití interného CM=E2C boli problémy pri nekorektných ukončeniach s hláškami od BT drivera,vid tému a viem ako nováčikom,ku ktorým sa radím aj ja, vedia takéto situácie znepríjemniť život.Nie každý je tu starý harcovník ;)ako ty,ktorým to pripadá samozrejmé. A niekedy takéto maličké zhrnutie pomôže viac ako odkaz na nejakúdiskusiu,kde sa to preberalo.:D Tak mi prepáčte,že som chcel pomôcť.[/QUOTE] Ale ne, spatne mne chapes.
1. netusil jsem, ze tam mate nejaky jiny CM nez ten, co je ve WM. Nejak mi neni jasne, proc to tam to FSC nacpalo...
2. Tahle hlaska ale pri zapinani BT je docela bezna, neni to pouze problem Looxe. Bohuzel, WidComm je velmi dobry BT Stack po strance funkci, ale ma tolik problemu s pameti, ze je to az nehezky... :([/QUOTE]

Ešte raz to zopakujem :) Vstavaná aplikácia od tretej strany E2C má výhodu ,že nieje potrebné nič nastavovať okrem detekcie telofonu,sama si vyzistí a nastaví potrebné údaje,len treba dodržať stanovený postup operácií pri pripojovaní,kdežto Microsofťácky CM treba nastavovať manuálne,čo nie každému vyhovuje,preto FSC dodalo túto aplikáciu. A pri použití vstavaného CM nemá Loox žiadne problémy s BT alebo Wi-Fi ,pracujú dokonca súčastne,to len HX a DELLy majú problémy kvôli malej RAMke,ako si sám priznal.:D
bufan1 (110)|7.4.2007 17:31
Stačí si nainstalovat software "closs all" a tím zavírat jiné aplikace. Ta hláška se objevuje protože BT potřebuje na svůj běh hodně paměti. Toť vše.