Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

LOOX 720 - WIFI ve spojení s CF kartou - chyba?

Šeba_oldd (1184)|1.3.2005 13:29
Zakoupil jsem si CF kartu Lexar 1GB. S tímto se dostavil problém při připojení WIFI.
Pokud provedu s vloženou kartou SR nelze LOOXe připojit přes Wifi - WLAN se spustí, avšak LOOX nenajde žádnou síť.
Pokud CF kartu vysunu provedu SR - CF kartu zasunu LOOX se klasicky připoji k Wifi síti a vše fungfuje jak má.Karta je přístupná avšak nejsou korektně načteny zástupci v programu SPB +.
Po HR resetu se při pokusu o připojení k Wifi objeví hláška - cca. Byla nalezena nová karta zadejte jmeno - zde jsem vypsal CF a potvrdil.
Podotýkám že nebylo použito žadných úprav v registrech a toto jsem zkoušel i na zcela čistém zařízení.
Pokud by někdo znal resení - případně mohl odzkoušet na svém zařízení?
Pavlucha (1496)|1.3.2005 13:59
... to samé jako na II. Třídním srazu, kdy mi Milan Švec kompletně vyčistil gigovou CF kartu ...
Milan Švec (938)|1.3.2005 15:27
Pozdravy kutilům z LOOXe přes WiFi a se zasunutou historickou Pretec CF 96 MB kartou, která pamatuje ještě Ericsona MC218 (=Psion 5mx).
Pozn. pro dorost - před čtyřmi roky stála přes 6000,- a to byl ještě optimální poměr cena/kapacita.
Zastrčená při plném provozu do plného LOOXe 720 a bez žádných SR nebo dokonce HR (brrr..).
Spb Pocket Plus ji má rád taky a hrabe se v ní s chutí.
Tak bych tady spíš podezíral tu divnou kartu nebo jejího výrobce (stejně jako na II. srazu :) ). Karty beru jenom od ověřených firem a pořád se mi to vyplácí.
Wifi je super.

Můžu tam (do CF) strčit ještě CF GPRS nebo CF cameru Pretec. Bude-li přání.
Šeba_oldd (1184)|1.3.2005 15:31
Mohl by jsi zkusit to s tou kartou restarovat? Ja kdyz ji tam strcim tak mi wifi funguje ale pokud to s ní restartnu tak se objeví výše popsaný problem.Kartu bych tam chtel mít stále.
Pavlucha (1496)|1.3.2005 15:32
[QUOTE="Milan Švec"]Tak bych tady spíš podezíral tu divnou kartu nebo jejího výrobce (stejně jako na II. srazu :) ). Karty beru jenom od ověřených firem a pořád se mi to vyplácí.
[/QUOTE]

... mno , tady bych poznamenal, že ta noname karta byla Kingston a byla úplně nová a plná muziky ... :D :D :D
Ale to je jen tak mimo diskusi ... ;)
Milan Švec (938)|1.3.2005 15:50
Kingston... hm,hm. No budu se muset ještě hóódně učit. Já znám jenom Pretec a teď ještě SanDisc.

Petře, chci ti udělat radost a teď nevím.
SR rovnou z Spb P+. Wifi jsem zapnul jako vždy stejně (teď přes něj píšu). CF kartu jsem prošťáral taky. Žádný rozdíl.
Šeba_oldd (1184)|1.3.2005 15:57
Sakra tak že by to bylo tou CF kartou - pokusim se sehnat, půjcit nekde jinou jinak ta cf chodí bezchybne - asi zkusím Pavluchovu - pokud uz ji zase zaplnil muzikou :D
Vazne: pripadne mi ze pokud tam mam tu kartu tak Wlan saha po ní místo toho aby si sahnul po svem. Mozna by stacilo kartu nejak preformatovat - jaky na to mate nazor.
Milan Švec (938)|1.3.2005 16:02
Napadlo mě ještě, když jsem si znova přečetl úvodní komentář.
Zkus při zasunuté CF kartě znovu projet celé nastavení LOOX WLAN Wireless Adapteru.
Je to v Nastavení/Připojení/Síťové karty/Síťové adaptéry/LOOX WLAN Wireless Adapter.
Uvidíme.
Šeba_oldd (1184)|1.3.2005 16:50
Zkusim dobry tip - ja totiz zadne nastavení neprovadel - nechaval jsem site vyhledat automaticky - jak budu na siti wifi odzkousim a dam vedet
psaf (81)|1.3.2005 17:51
CF používám již od Palmu TRGPRO. Když jsem si v té době koupil první 64MB, tak jsem ji po 14 dnech vrátil, protože mi na ní mizely soubory. Reklamace byla naštěstí uznána. Karta byla od Pretecu. Zároveň jsem v té době četl o hodně reklamacích, kdy karta byla "nestabilní".
Doporučuji vyzkoušet i jiný typ.
Jen tak mimochodem v LOOXiku pouzivam jak CF128MB MUSE tak i SD od Pretecu a bez problémů.
fockey (33)|5.3.2005 21:06
[QUOTE="Šeba"]Zakoupil jsem si CF kartu Lexar 1GB. S tímto se dostavil problém při připojení WIFI.
Pokud provedu s vloženou kartou SR nelze LOOXe připojit přes Wifi - WLAN se spustí, avšak LOOX nenajde žádnou síť.
Pokud CF kartu vysunu provedu SR - CF kartu zasunu LOOX se klasicky připoji k Wifi síti a vše fungfuje jak má.Karta je přístupná avšak nejsou korektně načteny zástupci v programu SPB +.
Po HR resetu se při pokusu o připojení k Wifi objeví hláška - cca. Byla nalezena nová karta zadejte jmeno - zde jsem vypsal CF a potvrdil.
Podotýkám že nebylo použito žadných úprav v registrech a toto jsem zkoušel i na zcela čistém zařízení.
Pokud by někdo znal resení - případně mohl odzkoušet na svém zařízení? [/QUOTE]
Co k tomu dodat? Mám 720ku a mám i 1GB Lexar 80x. Kartu mám od začátku v PDA a ještě jsem ji nevyndal (snad krom 2 vyjímek). A vše běhá tak jak má, konkrétně na WIFI se připojuji skoro každý den a s podobným problémem jsem se ještě nesetkal... Pokud zkusíš jinou CF a s tou to půjde v pohodě, asi bych zkusil uvažovat o reklamaci, proč nevyužít doživotní záruky? ;)
no1_ce4you (11)|6.3.2005 09:09
Loox720 + Kingston 1GB viz. nize
Wi-Fi bez problemu i po SR. Zkusil bych jinou CF. Jakou mas revizi Looxe? (ja mam rev.A01, nevim, mozna jine nejsou...)