Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

kvalitni MP3 prehravac

CommanderZ (1798)|26.2.2005 12:47
Doporucte mi prosim nejaky kvalitni MP3 prehravac. Chci aby mel Screen Toggle, ovladani HW tlacitky, solidni podporu playlistu, mono, rychly start a bez problemu prehraval i na pozadi. Co neni na skodu je today plugin. Zase nepotrebuju ekvalizer (to neznamena ze tam nesmi byt). Hlavne abu to vsechno dobre fungovalo. Zkousel jsem:

Windows media player - to co umi umi celkem dobre, vsechno funguje na jednicku. Jen mi porad playlist nahrazuje local contentem, maze z nej pisnicky (to jsem vyresil nastavenim read-only u toho playlistu, ale to je zase malo flexibilni). a hlavne by bodlo to mono!

WinamPaq - cely to je jeden velkej bug, poradne nefunguje vubec nic, skiny jsou necitelne apod.

MortPlayer - dobry, jen je problem, ze nejak nezvladal ovladani HW tlaciky kdyz hraje na pozadi. A taky me deptala povinnost mit namapovane sipky

Takze jsem furt u WMP
OLE_ce4you (78)|26.2.2005 13:23
GSplayer.
Morte_ce4you (261)|26.2.2005 13:42
PocketMusic
killerGBU_ce4you (148)|26.2.2005 14:28
jedině a bezkonkurenčně winamPAQ, nevim jakou sji měl verzi, ale 0.93 mi na hp5500 chodí naprosto skvěle, mám na každém hw tlač nějakou fci, naprostá spokojenost, je rychlý a nenáročný
CommanderZ (1798)|26.2.2005 14:31
Diky moc, ten pocketmusic vypada naprosto dokonale - presne takovej mel bejt ten winapaq
Arius_ce4you (49)|26.2.2005 14:58
pocket music je fajn ale mne trochu haluzil ked nabiehal ako nabehol rychlo ale ked som loadol daky playlist tak ze dovi... mozno divna verzia neviem ale idealne to nebolo
CommanderZ (1798)|26.2.2005 16:05
me beha naprosto fantasticky. jen asi zere o neco vic ramky nez WMP. konecne mi zase nekdo udelal opravdu velkou radost:D
Miloš Strouhal (3997)|26.2.2005 17:42
Ja doporucuji Windows Media Player 10. Jsem jim docela prijemne prekvapen, Microsoft si jemne opravil reputaci..:)
st.tom_ce4you (365)|26.2.2005 18:28
[QUOTE="xp"]Ja doporucuji Windows Media Player 10. Jsem jim docela prijemne prekvapen, Microsoft si jemne opravil reputaci..:) [/QUOTE]'

Ten ale jaksi muzou pouzivat jen ti pro jejichz zarizeni byl uvolnen update nebo jej meli v zakladu. Navic si WMP 10 muze o nekterych funkcich pocket music nechad zdat.

Jsou to napr:
Bookmarks
nastavitelne krokovani (step dopredu i zpet 5-120 s)
equalizer
xbass
nastaveni priority
odebirani mezer mezi tracky
automaticke vypnuti displaye
Budik
podpora vice formatu

atd...
Miloš Strouhal (3997)|26.2.2005 18:35
Nic z toho co jsi napsal nastesti nepouzivam. Pro poslech a sledovani wma, wmv, mp3 a poslech internetovych radii a sledovani zprav na internetu je pro mne WMP10 naprosto dostacujici.
Michal Škrabálek (42)|26.2.2005 19:28
Vyzkoušel jsem několik přehrávačů právě z toho důvodu, že mi nestačil integrovaný Media Player. Zakotvil jsem u dle mého názoru naprosto bezkonkurenčního GSPlayeru, který je free a obsahuje naprosto všechny funkce, které by měl správný přehrávač mít:

- je free :)
- nenáročný na paměť, rychle se spouští
- poporuje všechny potřebné formáty (včetně oblíbeného oggu)
- konfigurace HW tlačítek (lze povolit i pro přehrávání na pozadí)
- ekvalizer, efekty, presety
- vypnutí displeje
- automatické uspávání po zvoleném čase
- podpora skinů, z nichž si vybere každý
- vynikající funkce umožňující automatické pokračování v rozehrané skladbě po spuštění přehrávače


Velmi rychle jsem si na něj zvykl a ovládám ho i poslepu, takže stačí nasadit sluchátka a hrábnout do kapsy, tlačítky lze pohmatu spustit, ovládat i vypnout. Zkrátka pro mě bez konkurence :)
CommanderZ (1798)|26.2.2005 20:23
GSplayer mi uz od pohledu prisel takovej jednodussi, proste "forovej"

na pocketmusicu me musim priznat zaskocily dve veci - plynuly prechazeni mezi skladbama (nejdriv chvili nic...a pak se ta puvodni pomalu prolne do druhe, jde to vypnout) a za druhe je s peknym skinem naprosto uuzasnej :sarcastic:



taky je super funkce hide/show (tu jsem s WMP resil vyjimkou pro Spb plus a vlastnim WMP na HW tlacitku. ted tam mam PM a je to lepsi a jednodussi)

jen by bodnul uzsi today plugin, tenhle zabere moc mista:no:

diky moznosti id3 tagu jsem si konecne nadepsal vsechny pisnicky. a ta pametova narocnost me fakt stve. nejde s tim poustet skoro zadna hra:evil:
OLE_ce4you (78)|26.2.2005 20:33
No GSplayer je jednoduchsi, a vdaka tomu nie je problem s rychlostou/playbackom na pozadi...

GSplayer sa navyse tvari "high-endovo", dobry dekoder MP3, navyse podpora OGG, ktoru ma PocketMusic tusim len v platenej verzii...
Miloš Strouhal (3997)|26.2.2005 20:41
Nevim jestli jsem tu informaci prehledl, ale podporuje GSPlayer i prehravani wma? Kdysi jsem jej používal, ale právě kvůli abseci této podpory jsem jej opustil. Verze kterou nyní používáte tuto podporu již má?..
bukva (0)|26.2.2005 20:46
[QUOTE="xp"]Nevim jestli jsem tu informaci prehledl, ale podporuje GSPlayer i prehravani wma? Kdysi jsem jej používal, ale právě kvůli abseci této podpiry jsem jej opustil. Verze kterou nyní používáte tuto podporu již má?..[/QUOTE]
Ne, nema podporu WMA a ani ji nikdy mit nebude, pokud se nahodou nerozhodne MS zmenit svuj pristup. WMA je totiz stejne jako mnoho dlasich proprietalnich formatu MS nedokumentovanej, proto kdyby ho chtel nahodou nekdo implmentovat, tak mu asi rupne v kouli, protoze by musel na celej proces komprese a dekomprese prijit sam (a to neni zadna sranda)
WMA si proste nezaslouzi zit, uz jen proto, ze existujou lepsi formaty (aka OGG).
OLE_ce4you (78)|26.2.2005 20:51
ale WMA tusim zvlada BetaPlayer, ktory je opensource, nie?
Miloš Strouhal (3997)|26.2.2005 20:53
Aha, tak v tom pripade je pro mne GSPlayer nadale zcela nepouzitelny, jelikoz vetsinu songu jiz nekolik let grabuji prave do wma vzhledem k znatelne vyssi kvalite oproti mp3 pri stejne bitraci..
st.tom_ce4you (365)|26.2.2005 21:05
[QUOTE="CommanderZ"]GSplayer mi uz od pohledu prisel takovej jednodussi, proste "forovej"

na pocketmusicu me musim priznat zaskocily dve veci - plynuly prechazeni mezi skladbama (nejdriv chvili nic...a pak se ta puvodni pomalu prolne do druhe, jde to vypnout) a za druhe je s peknym skinem naprosto uuzasnej :sarcastic:



taky je super funkce hide/show (tu jsem s WMP resil vyjimkou pro Spb plus a vlastnim WMP na HW tlacitku. ted tam mam PM a je to lepsi a jednodussi)

jen by bodnul uzsi today plugin, tenhle zabere moc mista:no:

diky moznosti id3 tagu jsem si konecne nadepsal vsechny pisnicky. a ta pametova narocnost me fakt stve. nejde s tim poustet skoro zadna hra:evil: [/QUOTE]


co presne ti pri prehravani a soucasnem behu jine apikace pocjetmusic dela? ja pri poslechu brouzdam po netu, ctu maily a vse naprosto OK.
Michal Škrabálek (42)|26.2.2005 21:31
bitrate není všechno, informace o tom, že wma je kvalitnější, je zcestná :no:. při srovnatelném průměrném bitrate je wma skladba datově menší, ale také zvukově zmrvená, znatelně chybí výšky a projevují se typické vlastnosti silně komprimovaného zvuku. totéž platí částečně i pro ogg, tam je ale rozdíl ve kvalitě mnohem menší (skladba je tedy i při velmi malé datové velikosti relativně kvalitní). obecně však nadále vede mp3 komprimované jako Lame/VBR/Joint Stereo. Kdo nevěří (ani svým uším), nechť si přečte nějaký ten nezávislý test... :!:

co se týče názoru na WMA jako formátu, souhlasím s bukvou. a pokud jde o jednoduchý vzhled GSplayeru, kdo toto tvrdí, asi ještě nevyzkošel některý z mnoha skinů, které jej promění v highend prográmek :yes:
CommanderZ (1798)|26.2.2005 21:35
ne, v tom neni proble. problem je v tom ze ja mam uz bez nej RAMku docela dost plnou jinejch veci ktery z karty proste nebehaj a navic jsem nemluvil o surfovani na netu, ale o hrani. reknu ti to takhle, windy mi ukazujou p a pul mega programovy pameti( po spusteni po soft resetu.) s WMP je to..coze? 8,60...ono je to vic nez u PM! provedu tentyz experiment s GSplayerem
CommanderZ (1798)|26.2.2005 21:40
hmmm, mate pravdu, s GS playerem je to skoro jedenact MB:oops:
Miloš Strouhal (3997)|26.2.2005 21:44
Nevim na cem poslouchas ty sve mp3, ale ja mam PC pripojeny ke spickovemu zesilovaci tridy A, a jako menice mi slouzi male studiovky od Denona. Pokud jde o sluchatka, 10 let jsem pouzival k Discmanu Porta Pro, a k tomu mam poslednich 7 let Sennheisser HD 590, a chystam se ke koupi HD 600 nebo HD 610. Usi mam zcela v poradku, pokud by tomu tak nebylo, neobklopoval bych se touto technikou. A s tvym tvrzenim, ze wma je ma oproti mp3 problemy v oblasti vysek, ci ze je na tom kvalitativne hure musim absolutne nesouhlasit. Jeste lepe, dle meho nazoru tu tvrdis pekne nesmysly. Nevim jak, co, a na cem jsi to porovnaval, ale v mem pripade jsem mnohokrat opakovane graboval hudbu do obou formatu pri stejne bitraci, a ta ve wma byla vzdy znatelne cistsi, prirozenejsi, a prave tech vysek mela oproti mp3 znatelne vice.;) Proto u mne vzdy take zvitezila.
CommanderZ (1798)|26.2.2005 21:49
a co ogg?
Michal Škrabálek (42)|26.2.2005 21:53
ta porta pro mluví za všechno - typická sluchátka s vyloženě líbivým, ale NEPRAVDIVÝM soundem - hezké vybuzení basů, leč zcela nereálné, kossy obecně s oblibou přidávají frekvence tam, kde být nemají (aby zvuk zněl líbivě). stejně tak touto firmou uváděné rozpětí podporovaných frekvencí je naprosto zavádějící. to už jsme ale offtopic, snad jen malá poznámka, který člověk, který to s hudbou myslí vážně, poslouchá hudbu na kossech? :sarcastic:

wma/mp3 už rozebírat nebudu, vidím, že jsem narazil na zeď, kde nemá smysl nikoho přesvědčovat. proti gustu žádný dišputát, aneb kdo chce kam... ;) neznám jediného hudebníka nebo zvukaře (a že se mezi nimi pohybuji denně), který by řekl jediné pochvalné slovo na tento formát. omlouvám se za offtopic, už mlčím...

a ještě něco: kodeků pro mp3 je velké množství, pokud jsi zkoušel grabbovat a porovnávat, určitě jsi také poznal, že kvalitativní rozdíly mezi jednotlivými mp3 kodeky jsou propastné. je to dáno právě otevřeností tohoto formátu. proto jsem také zmiňoval Lame, který je prokazatelně nejkvalitnější. není mp3 jako mp3.

jinak používat konstantní bitrate je plýtvání místem, skladba je ve svém průběhu různě náročná na bitrate, některé pasáže si bohatě vystačí s 40 kbps (pady, smyčce apod.), jinde je třeba plných 320 (sóla bicích, akustické piano apod...). cpát všechno na 128 je opovrhování kvalitou i místem. to bohužel u wma člověk neovlivní
Miloš Strouhal (3997)|26.2.2005 22:01
[QUOTE="Michal Škrabálek"]ta porta pro mluví za všechno - typická sluchátka s vyloženě líbivým, ale NEPRAVDIVÝM soundem - hezké vybuzení basů, leč zcela nereálné, kossy obecně s oblibou přidávají frekvence tam, kde být nemají (aby zvuk zněl líbivě). to už jsme ale offtopic, snad jen malá poznámka, který člověk, který to s hudbou myslí vážně poslouchá hudbu na kossech? [/QUOTE]??? To myslis vazne?... Ty tvrdis, ze Koss Porta Pro hraji nepravdivym-libivym zvukem???:D :D :D Rikaji ti neco slova jako: Hight End, Recenze, a Referencni sluchatka pro poslech prenosnych zarizeni? Cetl jsi nekdy nejakou z mnoha recenzi na Porta Pro? Ze vseho nejvic jim bylo vytykano prave ze vubec libive nehraji!!! Ze jsou az prilis presna, a ze podavaji hudbu az prilis presne, nezkreslene a analyticky!!! A to co ty tady pises, no nevim..:D
Michal Škrabálek (42)|26.2.2005 22:07
tak něco takového jsme se mohli dočíst v recenzích možná před těmi deseti lety, dnes je rok 2005 a pojmy jako "referenční sluchátka" nebo "High end" znamenají něco jiného, než stařičké Kossy Porta Pro (mimochodem naprosto předražené s pěknou doživotní zárukou)... ale já to chápu, každý si chválí to své.
OLE_ce4you (78)|26.2.2005 22:12
tak potom by som poprosil tip na lepsie portable sluchatka za podobnu cenu, sorry za offtopic, diky
Miloš Strouhal (3997)|26.2.2005 22:18
Aha, a muzes mi prosim rict, ktera sluchatka nahradila Porta Pro na trune Referencnich sluchatech pro veskera prenosna zarizeni? Rad se necham poucit..;)
Dalsi dotaz. Muzes mi ukazat jedina sluchatka v cene do 3000kc, jez hraji lepe nez Porta Pro? Pokud mozno mi sem napis jejich presne oznaceni, a odkazem na nejakou verohodnou recenzi take nic nezkazis,ju? Ja jen, ze tvrdis neco o jejich cene a predrazenosti..;) Ukaz mi tedy neco lepsiho, rad se necham poucit, pokud jsou me zkusenosti a nazory jiz tak zastatale..
PS: wma grabuji minimalne na 192, pokud jde o hudbu jez si to zaslouzi, jako je jazz, klasika, jdu i nahoru. O plytvani strach nemam, mam uz 3/4roku 1GB SD kartu, a v PC mam vzdy mista dost..
Michal Škrabálek (42)|26.2.2005 22:21
opět se omlouvám za offtopic, snad to tímto skončíme. diskuze o sluchátkách neurčených pro ozdobu hlavy je zde: http://www.dreamface.net/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=54

PS: ohánět se kartou s velkou kapacitou pro omluvu plýtvání místem mi přijde poněkud úsměvné. průměrná wma kódovaná na 192 kbps reálně nemůže být kvalitnější ani datově menší než mp3/VBR/high quality. pokud by byla skladba náročná na bitrate, kvalitativně by vyhrála mp3/hi-VBR a datově wma, pokud by byla skladba nenáročná na bitrate, kvalitativně by nebyl rozdíl a datově by vyhrála mp3/hi-VBR. zcela logicky.
OLE_ce4you (78)|26.2.2005 22:39
Datovo mensia samozrejme bude. WMA 192 kbps bude mensia ako LAME/VBR/high-quality, ako to nazyvas ty. Bitrate predsa uvadza velkost...
...kvalita je samozrejme druha vec.
Miloš Strouhal (3997)|26.2.2005 22:40
Sorry, ale ted se fakt musim smat a smat..:D 1. Philips..:D :D :D , 2. spunty k discmanovi, fakt dobra vec..:D , 3. obliba ve sluchatkach uzavreneho typu (no,jelikoz jsi muzikant, ani se tomu nedivim, ale pokud jde o podani prostoru a vzdusnosti, jsou jakakoliv uzavrena sluchatka nevhodna pro bezny referencni poslech, a to je mezi hifisty uz od pradavna vseobecne znamo..), 4. rozhodovani mezi Porta Pro a spuntama za 1600kc, no, tak asi ty Porta.. Ale to muselo byt sakra tezke rozhodovani, vid?..:D :D :D Zvlast kdyz jsi proti nim tak zaujaty! Ackoliv mi neni jasne proc.
Tak tohle mi uz stacilo, koncim v debate. Na jakakoliv sluchatka ci spunty od znacky Philips mne proste nikdo nepremluvi. ;)
Michal Škrabálek (42)|26.2.2005 22:55
Nejsem si vědom toho, že by ve zmiňovaném fóru někdo doporučoval ke kvalitnímu poslechu špunty Sony (byť byly chváleny). Naopak, řeč je o Sennheiserech, AKG, Sony, Philipsech (mimochodem znám mnoho lidí, kteří na ně přešli z Porta Pro). Ale to se těžko vysvětluje někomu, kdo účelně vytrhává věty z kontextu a staví na nich svou reakci. Proti Kossům nejsem zaujatý, ale znám všeobecně známou skutečnost, že jsou určeny právě pro poslech z discmanů pro nenáročné (a movité) posluchače, kterým nejde o reálný zvuk, ale o líbivý zvuk.

Někdo se tady tuším také ptal na alternativu ke Kossům Porta Pro. Jeden příklad za všechny: Philips SBC HP 910 nebo 890 - jsou levnější a zvukově nepopiratelně kvalitnější (ale také těžší, což je daň za větší náušníky - právě kvůli pravdivějšímu poslechu). Kossy sice basují, ale přehnaně středově, kdežto např. zmiňované Philipsy zvládají i velmi nízké frekvence, typicky ty, které lze spíše cítit než slyšet - ty si Kossy pouze domýšlejí, i přes informace výrobce, že je přímo reprodukují.

2OLE: výhoda VBR je právě v tom, že dynamický bitrate neurčuje velikost skladby - tam, kde je potřeba, je při kompresi přidáno, tam, kde to lidské ucho nerozezná, je ubráno. na stejném principu funguje také převod ze sterea do joint stereo. ve zmiňovaném fóru (a když ne tam, v okolních tématech určitě) jsou také odkazy na podrobné testy, články a grafy, které by mohly zajímat i uživatele XP, který si je tak jistý svým deset let starým výběrem...
OLE_ce4you (78)|26.2.2005 22:58
Ja viem, ale viem, aky je average bitrate MP3 enkodovanej v -alt preset extreme (pre rock cca 220 kbps). Inak co sa tyka toho, co vravis na Koss Porta Pro -- este som nepocul nikoho s tvojim nazorom, a to sa v hi-fi aspon ako-tak pohybujem. Nie je to nahodou snaha odlisit sa za kazdu cenu od toho "zastupu" majitelov Porta Pro?
Miloš Strouhal (3997)|26.2.2005 23:18
Nevytrhavam vety z kontextu, ja se jen bavim nad ctenim nazoru nekoho, kdo tvrdi, ze Koss je znacka urcena pro movite zakazniky, kteri maji radi libivy zvuk (a to presto, ze konkretne Porta pro byla opakovane vyhodnocena jako prilis realisticky a stroze znejici sluchatka..) predrazenych znacek, a pak je ten stejny clovek schopen koupit, nebo verejne chvalit spunty do usi za 1600kc, a to mi vazne prijde absolutne absurdni! Mimochodem, spunty za 1600kc jsem si kdysi take poslechl, a nikdy bych se ani na okamzik neodvazil stavet je na jakoukoliv uroven s Porta Pro. Ten rozdil je tak nechutne PROPASTNY, az to neni hezky. Naopak cena jiz tak propastna neni, jelikoz Porta Pro se daji jiz bezne sehnat za castku jen malo presahujici 2000kc. Ja je mel za 1990kc vcetne dph, ale to byla jina doba, ze.. A to ze mi sem, nebo na jiny web do diskuse napises ze znas nekolik lidi kteri z Kossu presli na Philips, na to ti mohu zas ja odpovedet, ze znam spoustu lidi, kteri z Philips, Sony, Panasonic, Aiwa a podobnych konzumnich znacek presli prave na Porta Pro, nebo Sennheissery. To proste ani v tvem, ani v mem pripade neni zadny argument!:) Nema to zadnou vahu. Pokud mne chces presvedcit o kvalitach tech sluchatek, dej nam sem alespon 2 odkazy na nejake skutecne recenze ci hodnoceni na nekterych renomovanych zahranicnich on-line casopisech ci serverech.
Protoze, jestli na tvych slovech o kvalite sluchatek Philips neco je, vi se o tom. Tohle by se pod poklickou neudrzelo, ze nejaka konzumni a komercni Philips sluchatka kvalitativne i cenove prekonala Porta Pro. Jestli je to pravda, prosim o dukaz. Tva slova na tvem webu ani na tomto mne nepresvedcila.
Ps: zrejme jsi si toho nevsiml, a psal jsem, ze nemam jen Kossy. O ty jsem pred casem stejne prisel, a jejich fci jiz plne nahradily Sennheissery HD 590. A to jsou sluchatka z jiz trochu jine cenove kategorie..
Pps: jestli ty Philipsy jsou uzavreneho typu, verim ze basy jsou z nich skutecne "citit", nejen slyset. Dani za to ale bude zkresleni prostorovosti, a vzdusnosti zvuku.. A to je prilis velka dan..
Michal Škrabálek (42)|26.2.2005 23:37
Já jsem nikde nepsal, že jsem si koupil nebo uvažoval nad koupí jakýchkoliv špuntů (i když jsem testoval jedny od Sony a ty měly zvuk pěkný, včetně interpretace hlubokých basů). Mimochodem, k discmanu denně používám kvůli konstrukci Kossy P/14.

Odkazy na recenze/doplňující články a frekvenční i jiné grafy jsou ve zmiňovaném fóru nebo v okolních tématech, kdo má zájem, najde je během chvilky. Porta Pro možná byly ohodnoceny jako kvalitní sluchátka, ale tak leda v době, kdy vyšly. Dnes po nich žádný zvukař ani hudebník neštěkne (i když ten ani neštěkl, Porta Pro se hodí opravdu max. k discmanu).
OLE_ce4you (78)|26.2.2005 23:39
"Porta Pro se hodí opravdu max. k discmanu" -- nebud smiesny, Porta (od slova Portable) je urcena prave k prenosnym zariadeniam, na nic ine tie sluchatka ani nemaju byt urcene......
Michal Škrabálek (42)|26.2.2005 23:45
Přesně to jsem také psal. A už z toho vyplývá typ a účel reprodukce, pro kterou jsou určeny.
OLE_ce4you (78)|26.2.2005 23:50
[QUOTE="Michal Škrabálek"]Přesně to jsem také psal. A už z toho vyplývá typ a účel reprodukce, pro kterou jsou určeny.[/QUOTE]

A nebavime sa tu o PDA?

Myslim, ze nikto tu nevravel o tom, ze Koss Porta Pro su najlepsie sluchatka celkovo... aj referencne su len k prenosnym zariadeniam.
Miloš Strouhal (3997)|27.2.2005 00:50
Tu diskusi na "TVEM" serveru (mimochodem je v ni opravdu znat, kdo je tam ten sef, a kdo ma vzdycky pravdu.. ;)) jsem si precetl celou slovo za slovem, a krom ustavicnych narazek na znacku Koss, a jejich Porta Pro jsem v ni zadny link na recenzi na superkvalitni sluchatka Philips jez by mela sesadit Koss Porta Pro z "trunu Referencnich sluchatek pro prenosna zarizeni" nenasel. Jen same prispevky typu, "se znamym jsme srovnavali moje Philipsy s jeho 3x drazsimi Sennheissery, a Philipsy hraly mnohem lepe" (jak jinak,ze..:D ). No a takoveto prispevky pro mne maji opravdu nulovou informacni hodnotu.. Jsou pro mne bohuzel naprosto bezvyznamne. Chci videt nejakou kvalitni recenzi od renovovaneho zahranicniho serveru, ve kterem bude figurovat prime porovnani obou typu sluchatek, a ve kterem bude na zaver napsano, ze Porta Pro jsou horsi nez ty tve stejne drahe Philipsy. Teprve az toto uvidim cerne na bilem, rad si zajdu do prodejny ty Philipsy osobne testnout.:)
Pavlucha (1496)|27.2.2005 02:59
Hoši, hoši, hoši! Než začnete používat slova jako "referenční" a spojovat je se slovy "k zařízení" ... tak se opravdu dlouze zamyslete! Plácáte dohromady něco, co se spojit nedá!
Až budete mít na uších "uzavřený mušle" (naprosto nereferenční, ŽE) Bayerdynamic (cca 5.000.- i s daní, a na vývoji se podílel právě Philips), na kterejch míchá půlka světa (a nikdo z nich si na zvuk nestěžuje) a až jediný z vás pozná rozdíl pár dynamických KHz, tak se dohadujte. Všechno, co tu doposud čtu je naprosto zbytečná, amatérská diskuse na nepatřičném místě, sorry!!! :evil: :evil: :evil:
Kája_oldd (759)|27.2.2005 03:37
Zabte mě, ale já to stejně řeknu...Esli se bavíte o sluchátkách na PDA a vadí vám každá prkotina, chcete nejlepší zvuk, tak proč to teda máte na PDA? Kupte si něco jiného:D
Ok, ale stejnak mě občas tyhle diskuze jako amatéra dostávají. Pojedu v metru pustim si sluchátka a řeknu si, no no, tyhle za 3litry nějak nešlapou od zpodu, to chce investici do lepšího modelu. No názor nezasvěceného, nicméně na normální poslech přece není třeba to nej, nemýlím-li se, tím spíše na PDA;)
Miloš Strouhal (3997)|27.2.2005 08:54
[QUOTE="Pavlucha"]
Až budete mít na uších "uzavřený mušle"..[/QUOTE]Nejak nechapu, co nam tu chtel basnik rici.. Jako ze ty na rozdil od nas ta sluchatka za 5000kc mas, a ze mas ten ctlivy sluch, ktery je schopen urcit sebemensi rozdil mezi nimi a jinym modelem?..:) Na to muzu rict jen jedine. Sennheissery jez leta doma posloucham staly jeste o trochu vice, a vyhraly nejake ty testy v kategorii 5000kc-8000kc. Jina sluchatka si na ne ani neskrtla.. Ale to uz sem nepatri, jen mne zarazi tva reakce..... Nechapu proc nam tu vypravis o amaterech, napriklad ja mam dost naposlouchano na zapujcenych HD 600 (ty si mimochodem brzy asi zakoupim..), a nekolika elektrostatickych modelech v cenach od 17 000kc do zhruba 80 000kc za kus, a nemyslim si, ze by me usi mely nejaky problem s rozeznavanim..
Pavlucha (1496)|27.2.2005 09:31
... netvrdím, že je tu kdokoliv amatér, ale když si přečtu dohady o stranu zpět, které jsou fakt jenom o tom "stát si za svým názorem za každou cenu" ... :sarcastic:
Cena těch sluchátek nebyla uváděna proto aby někoho ohromila, naopak mi příjde (na odborníky uznávanou špičku) velice nízká.

.. celý to je o tom, že ti zvuk do sluchátek leze z víceméně SILNĚ PODPRŮMĚRNÉ ZVUKOVKY (myslím, samozřejmě PDA) a navíc většinou z dost kompresovaných MP3. A vy se chcete dohadovat jaký k tomu sluchátka?... :D :D :D

Koss Porta Pro jsou opravdu "zázrakem", kterej předběhl dobu. S tím naprosto souhlasím. K PDA a MP3 si nekupujete sluchátka, který špičkově hrajou, ale který obstojně přehrávaj, který prostě zachráněj a slepěj, co ta komprese podělá.
OLE_ce4you (78)|27.2.2005 10:37
[QUOTE="Pavlucha"]Hoši, hoši, hoši! Než začnete používat slova jako "referenční" a spojovat je se slovy "k zařízení" ... tak se opravdu dlouze zamyslete! Plácáte dohromady něco, co se spojit nedá!
Až budete mít na uších "uzavřený mušle" (naprosto nereferenční, ŽE) Bayerdynamic (cca 5.000.- i s daní, a na vývoji se podílel právě Philips), na kterejch míchá půlka světa (a nikdo z nich si na zvuk nestěžuje) a až jediný z vás pozná rozdíl pár dynamických KHz, tak se dohadujte. Všechno, co tu doposud čtu je naprosto zbytečná, amatérská diskuse na nepatřičném místě, sorry!!! :evil: :evil: :evil: [/QUOTE]

Napisal som to vcera 2x, dnes to napisem zase: KOSS Porta Pro sa povazuju za referencne pre triedu prenosnych zariadeni (co ti tak vadi), pretoze nebudes testovat zvuk z principu obmedzeneho zariadenia na uzavretych sluchatkach, ktore k tomu aj tak v zivote nebudes moct pouzit v realnej prevadzke -- rovnako, ako nikto nebude mixovat na otvorenych Porta Pro, tak nebudes predsa k discmanu nosit uzavrete Beyerdynamicy; PDA je prenosne zariadenie, rovnako ako MP3 playery, discmany... a mimochodom moj iPaq 2210 ma skutocne prekvapivo vyborny zvuk (aby ma niekto okamzite neopravil, tak V RAMCI MOZNOSTI).
bukva (0)|27.2.2005 10:53
To je zase jednou diskuze ... a to sem si skoro myslel, ze sou tu normalni lidi ... ale nekdy si tu chut na flame proste musite vybrat, ze? :)

ale naprosto nejvic me dostalo tvrzeni, ze "Porta Pro maji libivej zvuk" ... sorry, ale tohle nedava zadnaj smysl. To muze napsat jen naprostej zaslepenej fanatik.

Protoze kazdej NORMALNI clovek bude radsi poslouchat nepresnej "libivej zvuk" nez presnou a reprodukcne dokonalou kakofonii. Vzdyt hudba prece vubec neni o tom, co zni PRESNE, ale o tom, co zni DOBRE ... jen nekteri audiofilove nechapou, ze v tom neni zadnej primej vztah (kvalitnejsi = lepsi) ... vsichni nezaslepeni to zatim chapou.

=> Bavit se o nejakych kvalitach sluchatek je naprosto bezpredmetny ... znam i lidi, co poslouchaji na sluchatkach za 3 litry TUC TUC - obzvlast ti ty kvalitni sluchatka potrebujou :D
beecher (9270)|27.2.2005 11:28
Zabte mne, ale neda mi to... :D
1. Bohuzel to, co tady nekdo tvrdi o VBR, jsou naprosto blbosti... VBR je mozna dobre u klasicke muziky, ale u tanecni muziky (tim nemyslim trisktoteku, ale veci jako ChemBros, Underworld, Aphex Twin apod.), kterou prevazne posloucham, je to totalne naprd. HiHaty se u VBRka rozsici jeste vic, kopaky nemaji ten spravny nastup atd., tohle se proste u CBR nemuze stat a nestava.
2. MP3 (i s Lame) lepsi nez WMA? Ani omylem... Pokud vezmu MP3ku v CBR 256kbps (aby to melo aspon nejaky "nekomprimovany zvuk", mensi nema smysl) a WMA v 192kbps, a je uplne jedno velikost souboru (mne u 4GB MP3/WMA prehravace to opravdu jedno je), tak co myslite, ze vyhraje? MP3? :D
Zkuste si nekdy pustit Radio1 pres Inet ve stejnych bitratech v MP3 a WMA. Ten rozdil je naprosto slysitelny, a na to, cemu staci 64kbps pro WMA, tak na to musi mit MP3 min. 96kbps, a ponejlepe 128kbps.
Co vim a bylo uz na to hafo testu, nejlepsi je Ogg Vorbis (takove Radio Akropolis v Oggu 128kbps je lahudka, to je skoro jak CD), jenze support tohodle formatu v MP3 prehravacich (tedy prenosnych MP3 prehravacich) je minimalni, a dalsim v poradi v kvalite je WMA.
3. Kdyz tvrdite, ze Kossy Porta Pro jsou jakozto sluchatka k prenosnym zarizenim naprd, tak mi vysvetlete, proc by Koss neco s nimi za tech 21 let, co je vyrabi v nezmenene podobe a se stejnym zvukem, neco neudelal, aby si to No. 1 udrzel, paklize je nekdo z trunu sesadil? Nema duvod, nikdo jej totiz nesesadil a vsichni jsou z Porta Pro furt posazeni na zadek. Nema to snad uz nejakou dostatecnou vahu a nemuze byt povazovano za jasny dukaz jejich naprosteho No 1.?
Jedno uznavam, Kossy si trosku vymysleji bassy, ale tohle je o nich dostatecne znamo, jenze ma to na druhou stranu malou vyhodu. Ten zvuk ma pak stavu... Jak pise Bukva, je mi u zadku, jak je zvuk "presny", hlavne ze mi to dava ten feeling...
4. Porovnavat jakekoliv spunty s Porta Pro, to je jak porovnavat jizdu ve Felicii, pomalu a stisnene (spunty) s jizdou v BMW M5, rychle a v pohodli (Porta Pro)...

To Pavlucha: Jenze prave ze spickove hrajici Kossy Porta Pro ti z prehravani komprimovane hudby, at uz v PDA ci MP3 prehravaci, udelaji zvukovy narez a to jo, oc tu bezi... V cemkoliv prenosnem jsou shitoidni vystupy a prevodniky, a kdyz uz tomu tak je, tak si preci jeste vice nepohnojim spatnymi prenosnymi sluchatky. No ni?
Cenova hladina do 3000 Kc je podle meho idealni pro prenosna sluchatka. A kdyz se tak na to spektrum nabizenych sluchatek podivam, furt tam cni jak Olymp Kossy Porta Pro. :yes:
Zdenek Malinsky (9781)|27.2.2005 11:32
Doporučuji všem, kteří se zde zasvěceně vyjadřují o věrnosti zvuku sluchátek a který komprimační systém je lepší :mad: , aby ještě dnes navštívili v Praze výstavu High End Praha 2005. Bližší informace a odkazy mám v podpisu pod čarou nebo v kategorii off topic. Pro mimopražské-je to hotel (bývalé Fórum) protii Kongresovému centru (dříve Palác kultury). Stanice metra Vyšehrad (trasa C).
Prostě chci říct: navštivte tuto výstavu, koukejte a poslouchejte a pak můžete mluvit o kvalitním a věrném zvuku. Poznáte, že MP3 má k věrnému a kvalitnímu zvuku stejně daleko, jako obyvatelé Somálska k bifteku v pražském Hiltonu.
beecher (9270)|27.2.2005 12:48
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Doporučuji všem, kteří se zde zasvěceně vyjadřují o věrnosti zvuku sluchátek a který komprimační systém je lepší :mad: [/QUOTE] Uz jsem ti to rikal jednou, a jelikoz jsi mne asi malo poslouchal, tak si dame opacko...
Gramec, zesak a elektrostaty si do metra/vlaku/proste mobilne nevezmu, a tudiz je mi v takovem pripade nejaky hi-end (mimo sluchatek) u zadku a jsem smiren s jistou davkou ztraty kvality zvuku, kdyz neco komprimnu velmi dobrym codecem...
Nechapu tu averzi proti kvalitni kompresi, paklize jsem smiren se ztratami za ucelem ziskani mobility.
Zdenek Malinsky (9781)|27.2.2005 12:56
Poslouchal jsem Tě dobře. Já s Tebou, Richarde, v tomto naprosto souhlasím. To jsme si snad vysvětlili. Uznávám, že je fajn mít např. na 1 CD komplet Pink Floyd a ty poslouchat v autě, bez nutnosti měnit CD. Také při pražském ruchu nebo v práci (u soustruhu) nebudu vyžadovat nejvyšší kvalitu, ale spíše kvantitu v malém zařízení. Tady se přeci jedná o něco jiného.
Dodnes jsem nepochopil komprimace wav, mp3....a snad ani chápat nechci. Nevím, která z nich je méně škodlivá ke zvuku, ale zcela nesouhlasím s názorem, že lidské ucho to ochuzení nepozná. Možná u uměle vytvořené hudby, kterou pan Škrabálek a ostatní vytvářejí. Tam po pozná jen autor, který tu hudbu vytvořil. Ten ví jediný, jak přesně to má být. Ovšem u akustické, klasické i jazzové, ale i třeba rockové hudby je to poznat.
bukva (0)|27.2.2005 13:39
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Tady se přeci jedná o něco jiného.[/QUOTE]

A co kdyby si nam teda osvetlil, oc se jedna? To ze o neco jineho je super, ale porad jeste zbyva asi 3,5 miliardy okruhu, o co se muze jednat.

Btw ja ani ty Kossy nemam ... sou na me moc drahy (a taky sem nechtel cluchatka pres hlavu). Koupil sem si sluchatka Sony za petikilo (vypadaji moc dobre) a sem spokojenej. Ja nepotrebuju extreme kvalitni hudbu na cestach. Jak to ma znit, to si pamatuju od komplu (coz je relativne kvalitni prehravac ... kdyz k nemu pripojite Nintausy, ze ;) ) a hudba na cestach - to je jen takovy pripomenuti, abych si nezpomnel na ty krasny melodie a chytlavy slova... Nechapu, ze to nekdo muze pouzivat jinak.

A jeste jedna otazka do pranice: Kdo vi, jak vlastne ma znit ta hudba "spravne"? Mate CD? A nebylo remasterovany? Byli ste na koncerte? Tam vetsinou zni ta hudba dost otresne - mnohem hur nez z jakyhokoliv media - ale ta atmosfera :)

Edit: Tohle mi strasne pripomina jednu debatu s hernima vyvojarema o zvucich ve hrach. Vite, jde o to, ze hraci nechteji slyset, jak veci skutecne zni, oni chteji slyset to, jak si MYSLI, ze ty veci maji znit. Proto se napriklad tvori naprosto umely a nerealisticky zvuky kulometu, i kdyz by bylo jednudussi proste jit a ten realnej kulomet nahrat. Jenze to by se vetsina lidem nezdalo. Oni sou zvykli na urcitej standart zvuku - z filmu, jinych her - a realita rozhodne neni to, co chteji slyset. Jak si to vztahnete ke zvukove kompresi, to je vas problem ;)