Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

rx3715 slabá baterie->vypne sd kartu

spellcross (9)|26.2.2005 01:15
Mám rx3715 a sd kartu kingston 512mb HS. Když jsem mel baterii asi na 14% tak si to vyplo kartu a tim mi to ustrihlo spoustu aplikaci, zbyly mi jen ikonky :-). V nastaveni jsem nenasel jak tuhle skvelou vec vypnout. Jestli nekdo vite jak tak dejte prosim vedet.
PavelR. (2184)|26.2.2005 07:32
... nemyslím si, že tuto "feature" lze vypnout - tj. je to součást power managentu na PPC zařízeních.

PavelR.
oltcit (1098)|26.2.2005 16:49
[QUOTE="PavelR."]... nemyslím si, že tuto "feature" lze vypnout - tj. je to součást power managentu na PPC zařízeních.

PavelR.[/QUOTE]

Neviem ako pri iných značkách,ale na Loxikovi som postrehol len to ,že síce zníži jas displeja ale všetky funkcie ostanú funkčné ;)
Pavlucha (1496)|26.2.2005 19:31
[QUOTE="spellcross"]... Když jsem mel baterii asi na 14% tak si to vyplo kartu a tim mi to ustrihlo spoustu aplikaci, zbyly mi jen ikonky :-)....[/QUOTE]

No, bejt tam možnost, tuto funkci vypnout, tak bych to nedělal. Lepší pár (na chvíli) nefunkčních ikonek, než prázdný PDA po HR. ;)
Sieno (70)|28.2.2005 22:11
Klid, 4700 to udělá taky... a osobně jsem radši nefunkčním pár aplikacím, protože gro stejně frčí...
chromos (116)|1.3.2005 17:14
Vypínání karty při slabé baterce je rozumná věc, dělají to i některé (nebo všechny?) digifoťáky. Může se totiž stát to, že při slabém napájení se poškodí FATka na kartě a pak nezbývá nic jiného než formát.
spellcross (9)|1.3.2005 17:54
a jaky karty mas na mysli? mam fotak sony ten ma mmc kartu a nevypina ji. kdyz uz nema stavu rak co cele spadne, ale nepredchazi tomu zadne omezeni. a zatim se fat neznicila.
Sieno (70)|3.3.2005 20:54
[QUOTE="chromos"]Vypínání karty při slabé baterce je rozumná věc, dělají to i některé (nebo všechny?) digifoťáky. Může se totiž stát to, že při slabém napájení se poškodí FATka na kartě a pak nezbývá nic jiného než formát.[/QUOTE]

No, s tím vypínáním karty u foťáků jsi mě taky překvapil... nějak jsem si toho nestihl všimnout... Možná, že když mu nezbývá příliš šťávy, tak exne úplně, ačkoliv by mohl ještě fungovat a dělá to z důvodů, které uvádíš, já jsem však pouhý uživatel a nějak mě to zatím ani nenapadlo :D
chromos (116)|9.3.2005 00:47
sorry za zpoždění, byl jsem malinko mimo.

Napsal jsem to trochu nešikovně. Čtení by mělo fungovat v pohodě, protože se s daty na kartě nemanipuluje. Ale zápis (což mazání je), to už je jiná. Zkuste si třeba mazat nějaké fotky z karty při téměř vybité baterce, určitě vám to foťák nedovolí. Sice se to špatně poznává, protože ty foťáky žerou dost samy o sobě, takže to většinou píše battery low, aniž se s kartou pracuje.

A úplně stejně se chová můj mp3 přehrávač, který to dokonce napíše, že nejde mazat z důvodu slabé baterky. Čtení ale funguje v pohodě - u PDA nevím, na tak vybitou baterku jsem se ještě nedostal.